Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24941

Ha nem esik a hó, akkor csakugyan mindegy, mert a hó súlya az több mint a cserép súlyának a növekedése. Innentől kezdve hit és bátorság kérdése. Ha a tető teherbírása nincs kidekázva akkor mindegy. Magán építkezésnél viszont általában már az eredeti kisebb súly elviselésénél beszámították Isten végtelen kegyelmét. Azóta korhadhatott is. Erre nehezebb cserepet azt vagy kibírja vagy nem. 

Előzmény: Attesz88 (24940)
Attesz88 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24940

Érdekes amit írsz. Nekem anno azt mondta az építész és a statikus is akik nálunk dolgoztak, hogy teljesen mindegy milyen cserepet rakatok fel a régi kerámia helyett. 

A magyarázatra már nem teljesen emlékszem, de volt róla szó, hogy a szél és hóteher sokkal komolyabb tényező. Illetve a régi kerámia cserepek sokkal több vizet vesznek fel mint a modernek. 

 

Előzmény: Töck Jenő (24939)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24939

Kb.15-25% márka függvényében. Azért egy 100m2-es háznál a tető ferdén 130m2 körül van, a különbség összesen 1000 kg fölött lehet. Ha van rendes koszorú ez nem baj. 

Előzmény: sylvanus67 (24938)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24938

Hát erre nem vennék mérget, legalábbis nincs számottevő különbség.

Előzmény: Töck Jenő (24937)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24937

A betoncserép nehezebb mint a többi. Ha van rendes koszorú (nem olyan mint a szomszédé) akkor ez nem gond. Ha nincs szétnyomhatja a falakat (sárgerenda).

Előzmény: sylvanus67 (24935)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24936

annál azért néhány forinttal több...

Előzmény: halaloszto (24919)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 24935

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy betoncserepet nem igen érdemes régi házra rátenni új tető készítésekor

 

 

Mért is? Indoklás?

Előzmény: Guillaume- (24903)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24934

Akkor én vagyok az az 1, nálunk ez a terv, nem 10 évre szól a hitel, de kb. 10. évben nagy részét le akarjuk tudni, hogy nyugodtan tudjunk aludni. Azt mondjuk hozzáteszem, hogy a fizetéseink se rosszak ehhez, tehát nélkülözés nélkül is tud működni a dolog. Viszont pont ezt írtam, hogy egy hitelfelvétel/fizetés itt tud elbukni, hogy meggondolatlanul veszik fel az embereket. Tehát önmagában ezzel nem lenne baj.

 

Hát igen, durva elszabadultak az árak. De ez mindig így van, válság és egyéb tényezők miatt lemegy, aztán meg fel, ez meg főleg a CSOK-os "őrület" miatt. :)

Előzmény: Attesz88 (24933)
Attesz88 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24933

Múltkor olvastam reggel kómásan valami cikket, hogy a fix sem teljesen fix, de lehet félreértettem benne valamit. 

 

Azért őszintén hány olyan embert tudnál mutatni, aki hitel mellet félretesz azért pénzt, hogy mikor fordul a hitel nehogy gond legyen. Talán 100 000 hitelfelvevőből 1. Én ha most kellene felvennem hitelt lineáris törlesztést választanék és amennyire lehet tolnám bele a lakástakarékot előtörlesztés gyanánt.

 

Örököltem egy telket 2007-ben. Akkor az értékbecslő 4 millára értékelte. A szomszéd ugyan olyan állapotú/közművesített telkét 1 hónapja 23,5 milláért adta el állítólag. Én eladni nem tervezem, de azért ez az ár pár pillanatra elgondolkodtatott.

Előzmény: Zimi14 (24931)
Attesz88 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24932

Én sem bántom őket, mert mindenki azt csinál az életével amit akar, amíg másnak nem okoz vele kárt.

A körülményekről csak annyit, hogy a felesége szülei házában laknak egy külön részben és csak a rezsi rájuk eső részét kell fizetniük. A ház felújításait mindig az öregek fizetik, kivéve az ő részüket, mert azt ők tartják karban. Szóval mondhatjuk, hogy ideális indulási lehetőségük volt. 15 éve házasok a teljes vagyonuk 2 autó és némi műszaki cikk, ezek nagy részén is hitel van, tehát igazából nem is az övék. 

Szerintem ők ha 10 millát keresnének havonta azzal sem lennének sokkal előrébb. Mindig megy a fogadkozás, hogy most egyenesbe jövünk és utána milyen jó lesz, de bő 10 éve ugyan az a műsor már kicsit hihetetlen. 

Előzmény: Guillaume- (24927)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24931

Tudtommal nem így van. Annak akkor semmi értelme nem lenne. https://zsebremegy.hu/hitelek/uj-lakashitelek-fix-kamat-kiszamithato-torlesztes-akar-30-even-at/ - Ebből a cikkből is az jön le, hogy olyankor a bank "szívja meg", ameddig alacsony, addig meg te, hogy lehetne alacsonyabb a kamatod, de te inkább most fizetsz többet, hogy később ne érjen meglepetés.

Igen ez így van, de egyrészt, addig is csökken valamennyit, valamint félreteszel, mert tudod, hogy 10 év múlva bármi lehet, és akkor már csak arra a tőkére fizeted a kamatot. Plusz 10 év múlva az a pénz nem az lesz mint most.

 

Hát igen, most nem érdemes venni, mi 10M-ért vettük a telket 16-ban, most 16-18M, és már akkor is emelkedett. Most nem kezdenék bele, akkor is kérdéses volt, hogy mi legyen, nem két álmatlan éjszaka volt. :)

Előzmény: Attesz88 (24930)
Attesz88 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24930

Tudomásom szerint, bár mostanában nem néztem meg és nem vagyok naprakész, de a fix hitel is úgy fix, hogy alapkamathoz vagy valamilyen bázishoz van kötve egy fix kamatfelár. Nyilván ez még mindig jobb mint a 3 hónapos kamatperiódus, mert az kb. az orosz rulett kategória. 

A másik pedig, hogy a legtöbb hitel annuitásos, így először gyakorlatilag csak a kamatokat fizeti az ember. Így ha valami gikszer van, akkor jön a nagy csodálkozás, hogy de már visszafizettem egy halom pénzt és a tőke nem csökkent semmit.

Abban egyetértek, hogy szinte nem lehet építkezni hitel nélkül, hacsak nem adott el valamit előtte az ember, de ez lássuk be sokszor nem opció.

Akkor én is meggondolnám, hogy mi a jobb megoldás ha albérletet kellene pesten fizetni. A 120-150 000-es albérleti díj vagy a 120-150-es törlesztő. Bár ha most kellene döntenem, inkább várnék 1-2 évet, hogy rendeződjön a lakáspiac, mert enyhén szólva kicsit hajmeresztő árak vannak. A szüleim 45m2-es közepes állapotú panellakásáért 24 millát ígértek kp-ban. Nem akarják eladni csak az egyik szomszéd meg akarja venni a fél emeletet valamilyen okból. 

Előzmény: Zimi14 (24922)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24929

Azzal nincs semmi gond, hogy az emberek nagyrésze hitelt vesz fel, csak nagyon sokan nem fix hitelt vesznek fel, és majd jön a meglepetés. Mi egyrészt úgy és annyit vettünk fel, ha egyikünknek kiesik a keresete, akkor se legyen gond, valamint a lehető leghosszabb futamidővel, hogy aktuálisan ne kelljen sokat fizetni, viszont 10 év fixre, és kb. a fordulón (10. év) a 70%-át (ha nem az egészet) vissza akarjuk fizetni. Valamint a fizetésünk 25% megy el erre, nem az 40-50-60%, ami kb. annyi, mint amit albérletre fizetnénk (ez persze akinek van saját lakása nem jelentkezik). Úgyhogy lehet hitelt felvenni agyatlanul is, meg megfontoltan. Ha megfontolt vagy akkor is van kockázat, de minimálisabb.

Előzmény: Guillaume- (24924)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24928

Ezzel azt akartam írni, hogy nem a padlót szoktuk hűteni, hanem a falat és a mennyezetet, mivel azon (általában :D) nem járunk. Viszont akkor nem értem pontosan, hogy "már hűti is a padlót", itt mire gondolsz? Hőszivattyú ugye megcsinálja a "hideg" vizet, amivel hűt, ezt az összes tudja, aminek van hűtő funkciója is, nem csak fűtő.

Előzmény: Guillaume- (24925)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24927

"Pedig mind a ketten dolgoznak és 1 gyerek mellett ketten 500 körül keresnek és semmi luxus nem látszik az életükben."

 

Jó példát hoztál.. Igazán nem akarom őket bántani, többek között nem ismerem a körülményüket, de művészet ennyi pénzből vergődni. Minden családban van hasonló úgy látszik, nálunk az unokatestvérek ilyenek: 3 ft ot keresünk 4 et elköltünk, és rázzuk magunkat.... 

Előzmény: Attesz88 (24926)
Attesz88 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24926

Erre a sógoromék a legjobb példa. Ész nélkül vettek fel hiteleket, majd nyögték és sírtak, hogy nincs pénzük. Akkor kerestek ketten 250-300 000-et. Ebből 150 ment minden hónapban törlesztésre. 

Jött egy jó lehetőség ki tudtunk menni ketten 1,5 évre Svájcba. Havi 1,2 millás fizu fejenként. A kinti élet 200-300 közötti pénzt emésztett fel nekem a többit félre tudtam tenni, illetve küldtem haza a családnak, hogy minden rendben legyen. Mikor hazajöttem több mint 15 milla volt a számlámon. 

Ezzel szemben ő kint is szórta ész nélkül a pénzt, illetve küldte haza a családnak. Nem merte megmondani mennyi pénze lett a végére. A hiteleiket akkor kifizették, de természetesen egyből kellett felvenni újat. Fél évvel a hazajövetel után már kérdezte, hogy nem tudok e még kint munkát, mert szarban vannak és azóta is csak vergődnek hónapról-hónapra. Pedig mind a ketten dolgoznak és 1 gyerek mellett ketten 500 körül keresnek és semmi luxus nem látszik az életükben.

 

Előzmény: Guillaume- (24918)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24925

"Bármilyen" (ami alapból tud hűteni) hőszivattyú képes hűteni a padlót, kérdés ki az aki szeretné, hogy hideg legyen a talpa alatt. 

 

Jogos, de azért egy igen jól leszigetelt, hőhídmentes ház is át tud melegedni, ha hosszútávon megy a 35 C fok:)

Előzmény: Zimi14 (24923)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24924

A mai hitelkonstrukciók több, mint jók, de megnézném ezt 10 év múlva... Rettenetesen borúlátó vagyok. Itthon az emberek 80-85%-a hitelt vesz fel (ingatlanosoktól tudom), és sokan nem keveset. Ha most ott állnék, hogy építkezés 3 milliót vennék fel maximum, a lehető legnagyobb törlesztővel ÉS végtörlesztési lehetőséggel.

Zimi14 Creative Commons License 2018.07.03 0 1 24923

"Bármilyen" (ami alapból tud hűteni) hőszivattyú képes hűteni a padlót, kérdés ki az aki szeretné, hogy hideg legyen a talpa alatt. :) Olyant persze olvastam már itt, hogy rövid időre be van kapcsolva a padlófűtés hűtésre, hogy kicsit visszahűtse a lakást. Szerintem nincs 50%, én 30-40 körül mondanám. Maga a gép kijön amúgy 1.3-1.4M-ból (egy Panasonic), normális gázos meg 0.4-0.5 szerintem, szóval tényleg 1M körül van a különbség.

Előzmény: Guillaume- (24921)
Zimi14 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24922

Az a baj, hogy a fix hitelek helyett felveszik a valamivel olcsóbb nem fix hitelt. Egy fix 10es hitel szerintem bőven jó, 10 év múlva annyit emelkedik (remélhetőleg) a fizetése, hogy kompenzálja az akkori kamatemelkedést, plusz jó eséllyel be is tud törleszteni. Építkezni hitel nélkül meg jelenleg Magyarországon lehetetlen az emberek 95%-nak, de lehet több. Szóval van amikor nincs mit tenni, kell a hitel, csak át kell gondolni, hogy hogyan és mennyi az, ami még vállalható...

Előzmény: Attesz88 (24920)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24921

És Te arra gondolsz, ami már hűti is a padlót? Valóban 50%-kal kevesebb a rezsiköltség vele, mint kondenzációs kazánnal?

Előzmény: halaloszto (24919)
Attesz88 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24920

Nálunk sem úgy maradtak el szerencsére a dolgok, hogy a tető félig készült el, mert nem volt pénz még 50db cserépre erre azért figyeltünk, hanem nem álltunk neki pár dolognak mert láttuk, hogy esélytelen a befejezés. Pl. nem lett leszínezve a ház, de a szigetelés elkészült. Nem készült el a kocsibeálló, kapu, kerítés, drain csövezés, teraszburkolás. Ezek nélkül azért szerencsére használható a ház, inkább esztétikai kérdés.

 

Kb. 1 éve lehet rendszeresen olvasni különböző pénzügyi oldalakon, hogy legyen mindenki óvatos a hitelfelvételnél, mert eléggé kezd feszülni a buborék. De az emberek agyáig ez sajnos minimálisan jut el. Majd ha megint sorra dőlnek be a hitelek, akkor lesz sírás, meg segítsék őket ki mert át lettek verve. Nem mondom, hogy 100%-ban csak az emberek voltak a hibásak a devizahiteles balhéban, mert a bankok elég gerinctelenek voltak, de nagyon sokan a 19-re húztak lapot és mikor buktak, akkor mindenki hibás volt csak ők nem. 

Előzmény: murray (24911)
halaloszto Creative Commons License 2018.07.03 0 1 24919

a hőszipkás fűtés a gázoshoz képes max egy milla felár.

Előzmény: Guillaume- (24912)
Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24918

Osztom a véleményed! Én sajnos férfi létemre alig keresek 200 nettót, (de most már igyekszem munkahelyet váltani) de ebből mindig 100-at félre tudok tenni, ha egyik hónapban 80-at sikerül másik hónapban pótolom 120-al. Nem éhezem, nincs szakadt ruhám, múlt évben tudtunk nyaralni a Magyar Tengeren, idén szintén, új A++-os hűtőt vettünk. Mi a fenéért kellene már a 102 centis tv-m helyett venni 139 centiset, nincs szükségem simogatós telefonra, kiscicás tokkal, amit fél évente cserélnék, és két szelet rántott húsnál úgysem tudok többet megenni egyszerre. 

Az egyik barátom múlt évben többször keresett 300eft fölött havonta, dolgozott is érte keményen, és kb 100-200eft maradt meg belőle egy év alatt. Ellenben szép szakadt és "mocsok-mintás" farmert vesz 30 eft-ért meg tizenezres pólot. És mondja, hogy elmegy a pénz......., nem lehet félrerakni.....

Előzmény: Gipsz János (24917)
Gipsz János Creative Commons License 2018.07.03 0 1 24917

Összegezve: csomó embertől hallom h nincs pénzük, de közbe két munkahelye van, drága telefon, kocsi, új TV stb.. Egyszerűen elbaxxák a pénzt baromságokra.. Rokonságban is van csávól aki kiment németbe, trógerolt olyan havi 400-500 ftnak megfelelő összegért, de nem ment vele semmire. Elbaxta, pl 90e ft-ért fux meg ilyenek.. Most itthon trógerol xar melókkal, 150et se keres..

 

Gipsz János Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24916

Én egyszer vettem fel hitelt, még 16 éve, egy autóra :) 760 ezerbe került, és talán 500at tudtam kiperkálni. Asszem 2 évig fizettem, havi 13 ezret, de azt is megéreztem az akkori 80-100 ezres fizumból.. Hiányzott az a 13e, lassabban gyűlt a megtakarítás. Azóta nem volt hitelem és nem is szeretnék. Ja, van másik kollega, anno pár éve 18 millióért vettek házat, jó kis kétszintes ház, aztán ablakokat cseréltetett 1 millióért, 3 rétegű, két autójuk van(tizenéves kocsik), és SOHA NINCS EGY FITYINGJE SEM, csomószo panaszkodik, volt h én segítettem ki 15e ft-tal.. :D Valszeg ők nagy lábon élnek, és/vagy a hitel nyomja őket le.. Mert tartoztak fűnek-fának. Persze kívülről meg az látszik h jómódúak..

Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24915

Én még azt tartom képtelennek, amit egy Pest megyei ismerősünk mesélt. Még nem voltam a házába, csak képeket küldött ami tavaly június-július környékén épített fel, de tényleg jó áron: 240eFt/m2. Alig ment 25 millió fölé a 102 m2 -es ház. Szintén profi épületgépészettel, Pana hűtő és fűtő hőszivattyú mindenből majdnem a legjobbat, talán belül mentek jobban az olcsóságra, de nem a hitvány minőségre! Csak annyit mondott, hogy eszébe nem jutott generálkivitelezővel csináltatni, minden munkást maga szerzett (talán Pest megyébe még akad is jó mester).

De itt a nagyszülők utcájában is a 32-33 millióból felhúztak 120m2-es házat, amit elrendezés szempontjából még el is fogadnék. Hogy csinálják egyesek, hogy jó is, és még elérhető áron is van, mikor már lassan 350eft ről beszél mindenki, hogy azalatt úgysem úszom meg. Létezhetek, hogy tavaly óta ismét 100eft-tal emelkedett a négyzetméter ár??

Gipsz János Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24914

Egy kollega most vett házat, talán 17 milla körül, meg felvett rá egy 5 milla hitelt a lakáshitel cafeteria-ra alapozva, erre tessék, jövőre szétbarmolják a cafeteria rendszert.. 

Gipsz János Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24913

Hát, én le se merem írni a költségeimet :)) Én egy nyaralót vettem meg város mellett, 5.8ért vettük, és most tartunk összköltségben 8.1.-2 millla körül. Ebben benne van teljes ablakcsere redőnyökkel hálókkal, alap 70es kétrétegű ablakok(kb 450e), hőszigetelés 10 centi grafitos, sk kivitelezésben(kb 300e), tetőt nem hajítottam le, mert se idő se pénz nem volt, illetev szaki sem, így nekiestem én tél előtt, és a padlás és az eresz felől szépen betoltam a 10 centi gyapotot a ferde síkba(tetőteres), belül meg stafnizva keresztbe még 5 centi(kb 140e). A padlót nem vertem szét, mert mi a faxnak, a fűtés cserépkályha, simán kifűti a házat, persze kicsit nyűgös a fabeszerzés és elpakolás, de annyira nem gáz :) De évi kb 70 ezerből megvan a fűtés, illetve fa ártfolyamtól függ. A vizes munkán és az ablakokon kívül mindent sk csináltam-tunk. A fürdő full felújítás is kijött 300e körül. Szépen apránként csinosítgatjuk lépésről lépésre, néha kapok elismerő beszólásokat az arra járóktól :)) Nem nagy ház, kb 40m2+a tetőtér, de élhető, a telek nagy és szép, van kiülő, terasz, sufni, majd építek kamrát is. Amikor vettem, akkor full kifogyott a pénzem, volt benne innen-onnan családi kölcsön, ill támogatás is, de nagyrészt saját pénzből lett véve, majd a fizetésekből összespórolva csinálgatjuk, hitelt nem vettünk fel. Van megtakarításunk is, és ez most jól jön mert lehet h elvesztem a munkahelyem.. Ha most hitelem lenne, hát igencsak idegeskedhetnék, de így annyira nem izgat a dolog :) Mármint h jaj miből fogunk élni meg fizetni a hitelt ha úgy alakul..

A másik lehetőség belterületi ház lehetett volna 10+milláért, és még 4-5 milláért felújítani, de nekem összvissz volt 5 millám.. :))

A fűtésre visszatérve, ha megunjuk a fatüzelést, és/vagy lesz elég pénzünk, akkor beruházok egy inverteres fűtő klímára, azt akkor meg van oldva a "gépészet".. 

Azóta ráadásul az ingatlanárak is nőttek, sztem 10 körül el tudnám adni, szal még ha úgy nézzük kerestem is rajta virtuálisan :)

Guillaume- Creative Commons License 2018.07.03 0 0 24912

Nem tudom pontosan a részleteket, de lassan ott tartok, hogy velem minden összeget el lehet hitetni. Én úgy gondolom egy közel 50m2-es rátoldás simán veri a 10 milliót, inkább 12 és még erre jön rá a 10 millió, a régi ház totális belső felújítsa. 15 milliót tartottam reálisnak, azt én is ráköltenék egy igen masszív alapzatú házra, talán ki is futottam volna, ha nincs ilyen brutál szigetelés, hőszivattyú stb. Konkrétan hátast dobtam a 22 millió hallatán, mindaddig, amíg ki nem derült, hogy hőszivattyút is telepítettek. Tényleg megöl  kíváncsiság, hogy vajon el fogja-e érni a villanyszáma télen 10eFt-ot, ha kint csikorog. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!