Keresés

Részletes keresés

lesliel Creative Commons License 2014.01.11 0 0 24881

Solymárral kapcsolatos hír.

Az Egyesület autójának kiszakadt az egyik első kereke, nem tudom mekkora ereje lehetett annak az ütközésnek. Elég nagy dugó volt a környéken.

karcosharcos Creative Commons License 2014.01.10 0 0 24880

Csak megjegyzem az "Üveghegyen" túl is van élet, vagy nincs?!

senior 43 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 24879

Mintha hallottam volna, hogy most is van pénzmaradvány. Az biztos, hogy eredményesen alkudoztak a kivitelezővel. Ott keresd az aszfaltot.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (24877)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.03 0 0 24878

Így van, a helyreállítás eléggé hibádzik, van olyan utca ahol aszfalt volt, de most már nem az ...

És még a kocsim is össze lett törve, és megy a lapítás :(

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (24877)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2013.12.31 0 0 24877

Kedves senior 43!

 

 

Teljesen igazad van, de egy aprócska bővitmény lemaradt a mondatod végéről:

 

"... éppen tizenkilenc éve vár rá",

mely annak idején a Kerekhegyi gáztársulás megmaradt pénzének kiegészítésével valósult meg.   !!!!!!!!!!!!! HOPPÁÁÁ!

 

 

Ezt azért említem meg, mert manapság inkább az ellenkezőjére van példa.

Pl. a csatornaberuházás kapcsán nyíltan elsinkofálják akár az eredeti állapotok visszaállítását, nem hogy valami plussz is kijönne belőle.

Úgy hírlik errefele, jövőre újabb "közkalapozás", magánzsebekben mélyen kotorászás lesz, a már egyszer létező kerekhegyi aszfaltutak újra szilárd burkolatúvá tételére.

- Tán inkább fenn kellett volna tartani, nemdebár!?

De ennek ellenére, van olyan szakasz is, ahol a következő "talajrétegződés" lelhető fel:

1. régi bakhátas  köves földút;

2. útgyaluval síkba húzott, úthengerrel elegyengetett kőzúzalék;

3. 7-8 cm-es egybefüggő(!!!) aszfaltburkolat, mert a csatornagerinc mellette megy párhuzamosan;

4. gigakókler, beleszarós csatornaprojekt kivitelező( a mérnök és a beruházó ilyenkor hól van?) 3-4 cm-es letakarítatlan sárrétege;

5. +3cm fehér múrvaréteg elhengerelve, ami már most, két hetesen összecuppant a sárréteggel, mert kitüremkedik alóla;

Egyesek, (többek - persze az illetékesek) szerint az eredeti állapot! (?)

 

 

Szinén BUÉK mindenkinek! :-)

Előzmény: senior 43 (24876)
senior 43 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 24876

Az idézett BKV info szerint a 157-es járatot meghosszabbítják Solymár - Kerekhegyig. Csak halkan jegyzem meg, a buszforduló és végállomás tábla éppen tizenkilenc éve vár rá!

 

Boldog Újévet a fórum olvasóinak!

Előzmény: Törölt nick (24875)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.28 0 0 24875

Hátha lehetne itt +1-ezni a hozzászólásodat, az most itt +1000 lenne tőlem, mennyire igaz.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (24874)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2013.12.24 0 0 24874

Kedves Kerekhegyiek!

 

Hogy legyen egy kis öröm is így karácsony táján, túl azon, hogy végre nagyjából vége ennek a gigantikus kóklerkedéssel összehozott csatornaprojektnek, legalábbis ezt hangoztatják az illetékesek. Állítólag már "csak" a lakosság által fényképekkel, egyebekkel bizonyítottan, a kivitelező által okozott károk helyreállítása van hátra.

l: http://www.kerekhegyinfo.hu/ - ne feledjétek hát bejelenteni az esetleges pusztításokat!

 

Na de hogy minek is örüljetek:

http://profitline.hu/hircentrum/hir/302774/Solaris-midibuszok-allnak-forgalomba-Budapesten

 

karcosharcos Creative Commons License 2013.12.23 0 0 24873

Juj-juj!

Vagy én vagy Te vagy tévedésben! Pl. hallottál már a „pártfegyelemről”,  „jelölő stb. listáról”?

Egyébként nem vagyok irigy sem, de fél kiló kenyér megvásárlásához miért kell nekem elveket és ideológiákat magamévá tenni, holott én csak egy fél kiló kenyeret akarok!

Az első emberünk jutalmát a képviselők határozzák és szavazzák meg, a képviselő jutalmát és egyéb térítéseket pedig Ö. – kicsit furcsa! Stb. Ha élne közösség akkor a kórusok kivételével más rendezvényen is megjelennének, a falugyűlésen (rólunk szól) hány ember volt? (Vajon miért?)

 

Ja én isáltalánosságban!

Előzmény: senior 43 (24872)
senior 43 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 24872

Kivételesen miért is értesz egyet? Hiszen 1, a miniszterelnöknek semmi köze a polgármesterek fizetéséhez/jutalmazásához, az kizárólag a helyi közösség, a helyi képviselőtestület dolga. 2, éppen ő mondja mostanában, hogy hasítunk, minden jóra fordult, akkor miért nem érdemelnek megbecsülést a polgármestereik? Ezekre egyetlen lehetséges válasz van; tudja, hogy a magyar lakosság nagy része írigy, kárörvendő, boldog, ha a "nagy emberek" is szívnak, nem csak ő... és azt mondja, amit te is szívesen hallasz! Pedig: nincs valamire való, normális közélet, normális közhangulat normális helyi politikai vezető nélkül. Aki ezt vállalja, keményen kell dolgoznia érte. Pártszimpátiától függetlenül. És az is biztos, ha anyagilag nem becsüli meg a közösség a helyi vezetőjét, akkor nem is érdemel semmi jót ezen a téren! Még valamit: én most nem a polgármesterünkről beszéltem, hanem általánosságban.

 

Előzmény: karcosharcos (24871)
karcosharcos Creative Commons License 2013.12.22 0 0 24871

Tudod volt egy főnököm, és az azt mondta, hogy ha valaki elvégzi a munkáját, - ami a feladata- azért nem jár jutalom!

Az emlitettet olvasd és halgasd te. Ezzel  a gondolatával kivételesen egyetértek!

Előzmény: senior 43 (24870)
senior 43 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 24870

A polgármesterek csak kapják meg, amiért megdolgoztak, a Blikk olvasók meg csak olvassák Orbán Viktor üzeneteit...

Előzmény: sussoger (24869)
sussoger Creative Commons License 2013.12.21 0 0 24869

A Fidesz választókerületi elnökeinek küldött levélben, Orbán Viktor pártelnökre hivatkozva tiltották meg bármilyen jutalom vagy prémium felvételét a városvezetőknek - írta szombati számában a Blikk a birtokába került levélre hivatkozva”

http://hvg.hu/itthon/20131221_Level_a_Fidesztol_letiltottak_a_jutalmaka

 

Ehhez képest a solymári testület azon vitatkozik, hogy egy, három, négy vagy hat(!) havi jövedelmét kapja jutalmul a Fideszes(!) polgármester.  Biztos mert Solymár nem város.

senior 43 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 24868

Még mindig akadnak olyanok, akik boldogok, ha magukénak tudhadják valamilyen umbuldával a közös tulajdont? És, mit szól ehhez a polgármester, a bizottság, a hivatal, a vezető óvónő, akiknek dolga lenne az ilyesmit megakadályozni?

Előzmény: SöresBukta (24867)
SöresBukta Creative Commons License 2013.12.13 0 0 24867

Azaz valaki(knek) kellett egy mászóka.

Előzmény: m_adri (24865)
SöresBukta Creative Commons License 2013.12.13 0 0 24866

"de ha jól körbenézünk az udvarokon"

 

Tudod, hogy ki(k) vitték el?

 

(Ha a mászókáról van egy számlájuk, gyakorlatilag megfoghatatlanok.)

Előzmény: m_adri (24862)
m_adri Creative Commons License 2013.12.12 0 0 24865

Ezeket a kérdéseket mi is feltettük SZMK ülésen, fordulj az óvoda üzemeltetőjéhez. Az óvoda vezetése a folyamatosan változó minőségbiztosítási előírásokra hivatkozott. A játék lebontására az önkormányzatot, mint üzemeltetőt kötelezték. Az önkormányzat csináltatta-vette-telepítette az új játékot is. 

Előzmény: sussoger (24864)
sussoger Creative Commons License 2013.12.11 0 0 24864

Tehát valaki megvette, felszerelte, elfogadta anélkül, hogy lett volna tanúsítványa.  És most hol van, tanúsítvány nélkül?  És ki felel ezért?  Az új játék összehasonlíthatatlanul gyengébb, ráadásul a gumikockák a közelmúltban még mindig nem voltak visszarakva a helyükre.

Előzmény: m_adri (24862)
s3pooler Creative Commons License 2013.12.11 0 0 24863

Nem rendelkezett "telepítési tanusítvánnyal" - ez az igazi papírország.

Ha majd esetleg lesz mászóka....

Arról vajon majd nem kell papír, hogy van "telepítési tanusítvány" ?

Mert olyat lehet ám hamisítani is..!!!

 

Nem is tudom, hogy az a nemzedék, aki még nem EU konform játszótéren húzgálta a lányok copfját, az hogy a francba élte meg a pubertáskort.

Előzmény: m_adri (24862)
m_adri Creative Commons License 2013.12.11 0 0 24862

Sajnos a mászóka telepítési tanusítvánnyal nem rendelkezett, ezért kellett lebontani. Új játékot kapott az óvoda, megfelelő tanusítvánnyal...  Az előző csúzdás mászóka sorsárol nem tudni semmit, de ha jól körbenézünk az udvarokon...

sussoger Creative Commons License 2013.12.10 0 0 24861

Vajon hova tűnt a Napsugár óvoda udvaráról a néhány éve felszerelt, még tökéletes állapotban levő mászóka?  Vajon miért maradt felszedve a gumitégla az udvaron.  Egy óvodaudvaron nem szabad ilyen sok ideig építkezési területet fenntartani.

Az emberben az a rossz érzés keletkezik (természetesen biztos nem így van), hogy a megbuktatott Avanti ötlet után a Napsugár óvoda egy bosszúhadjárat szenvedő alanya.  Jobban oda kéne figyelni az ilyen részletekre, hogy ne keletkezzen ez a rossz érzés bennünk.

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2013.12.09 0 0 24860

:-PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

 

Jól mondod   :-ooooo

 

"de be is tart..."

 

Ott ahol csak tud, úgy, ahogy a csövön kifér.

Előzmény: s3pooler (24859)
s3pooler Creative Commons License 2013.12.09 0 0 24859

Egy igazi magyar (al)vállalkozó nem csak ígér, de be is tart...

Előzmény: Törölt nick (24858)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 24858

Nem sajnos, bár igéret van, de ebben nem nagyon bízok.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (24856)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2013.12.05 0 0 24857

...természetesen nem hívtak föl a délelött folyamán az illetékes kukásbonyolítóék, hogy informáljanak a szemétszállítási elképzelésekről.

 

Erről ennyit!

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (24852)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2013.12.05 0 0 24856

24809-es beírásomban ezek szerint jól saccoltam, hogy az az eset mindjárt hagyományteremtő is lesz egyben. :-P

 

Láttam a megrongált autódat élőben a buszfordulóban / tán az utolsó védett "békés sziget" :-) / , hát úgy még "szebb". :-(

Gondolom azóta se lett meg a produktum felelőse.

Előzmény: Törölt nick (24854)
karcosharcos Creative Commons License 2013.12.05 0 0 24855

Itt nézeződj! http://www.solymar.hu/

 

És egyébként mi közöd hozzá? -)))

Előzmény: m_adri (24853)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.05 0 0 24854

Ma sikeresen elvittékm, bár a kukát meg kellett keresni

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (24852)
m_adri Creative Commons License 2013.12.05 0 0 24853

Tegnap volt a Közmeghallgatás... tud róla valaki valamit? Szép csendben megtartották megbeszélték egymásközt aT. Képviselők, mert meghirdetni elfelejtették.

 

A faluban terjed a hir, hogy a településfejlesztési kft vezetője erről a posztról is távozik, nem önszántából. Igaz a hír?

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2013.12.04 0 0 24852

Kedves Silverboy_1 és kedves Szomszéd/ha olvasod :-) /!

 

Vettem ma cca. fél órája (16ó 5 perckor, a telefonom szerint) a fáradtságot, felhívtam a székesfehérvári cég ügyfélszolgálatát és megérdeklődtem, mi a frászkarikát csináljunk a kukányi szemetünkkel mi jónéhányan itt Kerekhegyen. Még véletlenül sem tudott válaszolni a hölgy a telefonba, csak annyit mondott, hogy ez a szervezési, v. milyen osztályra tartozik, de ők csak 16 óráig vannak. Ígéretet tett egy holnap délelötti visszahívásra az illetékes részéről. - Kíváncsian várom... :-o

 

Ennyit a kötelezően igénybeveendő "szolgáltatásról" -aranyért!

Előzmény: Törölt nick (24849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!