Keresés

Részletes keresés

zsu830729 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 16768

Szia! Osztom Pumukli48 véleményét, így igaz, ahogy leírta, bár nálam van akinél tavaszig tart ez az időszak, de van olyan mókusom is, aki teljesen szelíd marad egész évben. Nem vészes, csak fel kell érni ilyenkor ésszel, hogy kis távolságot kell tartani tőlük, és békén kell hagyni őket. Szerencsés vagy :-)

Előzmény: Hófehérke26 (16766)
pumukli48 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 16767

szia Hófehérke!

a vadkorszak ősszel szokott a mókusoknál lenni. Gyüjtögetés és vad magatartás jellemzi. Ilyenkor minden magot eldugnak és bizony támadnak is. könyvet, papucsot megrágnak és sokszor a gazdi kezét-lábát is. Általában 1-2 hónapig tart.

 

Előzmény: Hófehérke26 (16766)
Hófehérke26 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 16766

Szia! Megkérdezhetem, hogy mit takar ez az őszi "vérmókus" dolog? Én tavaly októberben kaptam Prézlit, szóval nekem ez kimaradt, viszont most tiszta őrült, soha nem rág meg semmit, de tegnap a kedvenc piros topánkámat elől kirágta és nem tudom hova tenni ezt a viselkedését. Előre is köszönöm a válaszod! :)

Előzmény: zsu830729 (16763)
Ditty73 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16765

Van arról tapasztalatotok, hogy milyen hely, vagy edény, tálca szimpatikus mókiknak a vécézésre? Mit tegyek be neki, vagy hogyan lehetne rászoktatni, hogy egy helyre végezze a dolgát?

Ditty73 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16764

mókuszka6:

Köszönjük szépen, nagyon jól vagyunk. Picurka éppen kint rohangál, immáron másodjára ismerkedik a lakással. Kb. 4 hete élvezem a kis társaságát, és tegnap volt kint először. Persze nem akaródzott visszamenni a kecóba, úgy kellett visszacsalogatni finomsággal, mert 1,5 órán keresztül sem éhes, sem szomjas nem volt, annyira lefoglalta a kinti világ. :-DDD

 

Lejcsu:

Szerintem galagonyát találtál, de azért mutasd meg valaki hozzáértőnek, és ha nem permetezték, és nem forgalmas út mentén van, adhatod mókicának nyugodtan. Én régóta keresek Szegeden galagonyát, szeretnék már adni kis drágámnak, de még eddig sajnos nem találtam :-((

Előzmény: lejcsu567 (16760)
zsu830729 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16763

Sziasztok!

 

Eladó még egy 4 hónapos, fiú mókuskám! Élénk érdeklődő, bár már nála is kezd az őszi "vérmókus" korszak kitörni, de kezelhető :-) még így is elveszi kézből az ennivalót.

 

 

Mamája fehér, a papa barna, akár tenyésztésre is ajánlom, igazán szép, nagyobb testű mókuska :-)

Érd: 20 417 2608

Üdv: Zsuzsi

pumukli48 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16762

szia!

ha jól látom, ez csipkebogyó. Akkor ehető

mindent ehet a mókus, amit az ember is :-)

Előzmény: lejcsu567 (16760)
Szemy tó Creative Commons License 2014.08.23 0 0 16761

Egy, két megfigyelés a mókusainkról.

1. Nem rég kerültek hozzánk és mivel még fiatalok (a bolt szerint) ezért együtt vannak egy ketrecben, no ennek volt is eredménye, mivel fiú, lány párosítás én füttyöt nem hallottam, de elég sűrűn gyakorolták a párzó mozdulatokat, már annyira, hogy a lány unta, és komoly veszekedések törtek ki egy egy numera után. Gondoltam itt az idő, külön választani őket, míg kárt nem tesznek egymásban, előkészítettem egy másik kalitkát ami kisebb mint a mostani de próbáltam lakályosan odúval, ágakkal berendezni, amíg nem készül el egy nagyobb. Próbáltam a legényt áttelepíteni, de nálunk ő a vadócabb, a kaját ugyan kiveszi a kezemből, és megszagolja a kezem, de nem könnyen adja be a derekát. A lány már a kezemre mászik kinyúl a résen és odahúzza az ujjam, hogy van-e benne valami csemege, tehát kis kergetőzés után feladtam, nem a fiú, hanem a lány költözött, de egymás mellett hagytam a ketreceket. Kicsit vártam, a lány bejárta az új lakhelyet, felfedezte az odút minden rendben,  de el kellett mennem kis időre, de mire vissza értem, már verte magát rágta a rácsot, úgyhogy gyorsan újra összeengedtem őket, míg kárt nem tesz magában.  Azóta szent a béke nagy egyetértésben elvannak, azért a biztonság kedvéért készítek nekik még egy nagyobb lakást.

2. Ma reggelre a nyugágyuk egyik rögzítő drótját elrágták, (nagyon vékony, az a zöld mg. kötöződrót, lecsupaszolva) és újra rögzítettem, de ehhez mind két ajtót ki kellett nyitnom, mire végeztem, a szembe lévőt be is csuktam, az oldalsóról viszont elfeledkeztem így az nyitva maradt. Természetesen a fürgébb kíváncsibb mozgékonyabb fiú ki is használta az alkalmat és csak arra lettem figyelmes, hogy a virágoskertből neszezést hallok, hát ez a szerencsétlen rohangált fel-alá, a márványon csúszkált. Na gondoltam ezt sem lesz egyszerű elkapni, gyorsan hoztam lisztkukacot, de esze ágában sem volt, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve, odatámasztottam egy ágat a nyitott ajtóhoz és csodák, csodájára szép óvatosan visszament a helyére. Nagy kő esett le a szívemről, mert halvány gőzöm sem lett volna, hogy fogom meg, talán a horgász merítőhálóm sanszos lehetett volna, viszont akkor kezdhettem olna a kapcsolat építést előröl, ami nem kis munka. 

 

lejcsu567 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 16760

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani,hogy pontosan mi ez? És,hogy lehet-e adni a mókinak?

Jackie üdvözletét küldni!:) A farkincája már gyógyulgat,Kék Lukács Kenőcsöt írt fel a doktornéni,bár azt még mindig nem értem,hogy miért nincs egy szál szőr se rajta...

mókuszka6 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 16759

:-) Köszönjük!

 

Nem piros a szeme, csak bizonyos fényviszonyok között. A fotózás éppen ilyen. :-)

Előzmény: muki48 (16755)
mókuszka6 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 16758

Mi pedig a dicsérő szavakat köszönjük! :-) Reméljük, Ti is jól vagytok! :-)

Előzmény: Ditty73 (16754)
MóKi0528 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 16757

Sziasztok! Szeretnék mókus tulajdonos lenni! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hol találok megbízható tenyésztőt Pécs közelében, lehetőleg Baranyán belül! köszönöm előre is a segítséget! :)

Lászy Creative Commons License 2014.08.18 0 0 16756

Beköltöztek a Mókustanya házba az első lakók!

 

Jelenleg 5 hím mókit kellett betenni, mert nem volt már máshol hely, váratlanul érkeztek. A szigetelés kész, a hőmérséklet és a klíma klassz a kégliben, már csak burkolni kell, takarítani, és mehet ki az egész bagázs. Ha készen vagyok, akkor teszek majd fel képeket.

Egyenlőre kimerült a pénzügyi keret (a Babatanya lakója már ennyi hetesen is kész pénznyelő, de nagyon örülünk az érkezésének), így a föld linóleumozása és a fal egységessé tétele pihen jövő nyárig.


Azonban bajban van a haza is, mert nincs elég kalitkám. Ezúton is kérném azok segítségét, akiknek van otthon felesleges, éppen nem használt ketrecük, ami megfelelő méretű és állapotú mókus tartásra, és kölcsön tudnák adni pár hónapra, azok kérem keressenek meg privátban. Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!

 

A Mókustanya lakói és Lászy

muki48 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 16755

Nagyon Édi a Mókuskád!Jók a képek nagyon.Piros a szeme vagy csak a fény miatt?

 

Üdv. István

Ditty73 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 16754

Nagyon édes ez a kis hófehér csöppség, jó látni, hogy jól érzi magát :-) Köszönjük a képeket!

Előzmény: mókuszka6 (16753)
mókuszka6 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 16753

Sziasztok, mókuskák és mókusgazdik! Végre itthon a gazdi, ma fotózkodtunk, ugye, jól mutatok rajta? :-D

 

 Enyém a mag, gazdié a dinnye! :-D       Na, most utána küldök egy kis diót is      ...ezt meg spajzolom télre

 

 Na mi van, nincs több?                            Gazdi zsebében érzek valami finomat...  Mese nincs, be kell érte menni....

 

  Na, jól elfáradtam, most már pihenek egy kicsit kedvenc függőágyamban.... :-D

lejcsu567 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 16752

köszönöm szépen!:)

Előzmény: Hófehérke26 (16751)
Hófehérke26 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 16751

Szia! Szerintem vidd el orvoshoz, szerintem nem szabadna így látszódnia a farkának, sokkal több szőr kellene,hogy legyen rajta. Mindenképp' nézesd meg, nehogy valami nagyobb baj legyen! Lászy weboldalán sok "mókusorvost" találsz! http://mokustanya.5mp.eu/

Előzmény: lejcsu567 (16747)
Ditty73 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16750

Ugye, figyeltek ebben a nagy melegben ezekre a kis csíkosokra? :-)

 

Picurkámnak benedvesítettem a függőágyát, nagyon élvezi, hempereg benne egy nagyot, és felfrissülve ugrándozik tovább... :-)

 

Aloha3 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16749

Szia!

Így a képet nézve, nekem is teljesen normálisnak látszik!

Előzmény: lejcsu567 (16747)
Ditty73 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 16748

Mire gondolsz lejcsu? Semmi kivetnivalót nem találok a mókid farkincájában.

Előzmény: lejcsu567 (16747)
lejcsu567 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 16747

HAHÓÓÓÓÓÓ!!!Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti mit gondoltok mitől lehet ilyen a mókim farka,és kell-e vele valamit                                                                     csinálnom vagy hagyjam? Mert szerintem ez nem normális...       előre is köszi! :)  

muki48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 16746

Kis kezem a szívemen!Vigyázzatok a Mokikra ebben a nagy melegben.

Nézem ahogy esik az eső!Friss a levegő.

Ditty73 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 16745

Csuda jó helyük lesz kis mókuskáknak :-) Szegény párod bakker, elismerésem!!!

Előzmény: Lászy (16742)
Ditty73 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 16744

Nagyon sajnálom, ami történt veletek, kis mókuskát is, tényleg sok rossz hírek vannak itt mostanság :-(((

 

Bocsi, hogy feszegetem a témát, de tanulságként szolgálhatna, ha esetleg a körülmények alapján be lehetne lőni, mi lehetett a baj. Huzat? Hirtelen hőmérséklet-változás? Megijedhetett valamitől nagyon, amit nem láttatok? Napon volt esetleg hosszabb ideig?

Előzmény: John117 (16743)
John117 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 16743

Nem hívtuk fel utána, eszünkbe sem jutott. Sajna bármit is mondana nem sokat segítene már. De hihetetlen ez az egész. 

Előzmény: Hófehérke26 (16741)
Lászy Creative Commons License 2014.08.10 0 0 16742

Sziasztok!

 

Egy kis bemutatás a Mókustanya új lakóiról:

 

1, Fanni

 

Idén márciusban született, és a tragikus hirtelenséggel, váratlanul elment Foltos helyére lép, illetve egy, a tenyészet vérvonalában még nem szereplő származási helyről vérfrissítésként érkezett hozzám. Őt Apukámtól kaptam a születésnapomra.

 

 

2, Csoki

 

Ő a másik születésnapi ajándékom magamnak. Pont a szülinapomon, augusztus 5-én volt 6 hetes. Külső pároztatásból kaptam, apukája vélhetőleg Chuky, anyja idegen vérvonal. Egyenlőre még nagyon kis mimóza lélek, de dolgozunk a bátorításán.

 

 

3, Szépség

 

Szépség Szipike tavaly született kislánya. Gazdija egy olyan élethelyzetbe került, amiben nem tudta megfelelő, nyugodt, biztonságos környezetben gondozni egy ideig, így visszahozta hozzám, hogy ha rendeződött az élete a későbbiekben, visszakerülhessen hozzá. Kedves, különleges színű hölgyemény, de egy nagyon bosszantó szokása volt, hogy a ketrec tetejéről kifele pisikélt, kakikált, ami nagyon büdi volt. Most egy másik kalitkába került, ahonnan egy hete már nem ürít kifelé, így talán sikeresen megfékezzük azt a problémát.

 

 

A Mókuspalota

 

Egyre jobban haladunk evvel is. Kész a belső falak tömítése, kátrányos bevonattal ellátott szigetelése. A tetőt és az oldalfalak egy jelentős részét hőtükörfóliával bevontuk, és tegnap betettük a ház oldalaira az üveggyapotot. Most még amennyire futja majd, beburkoljuk az oldalfalakat, még leszigeteljük a tetőt, és mennek ki a mókuskák.

 

  Itt a párom, miközben full beburkolva üveggyapotozik 30 fokban..

A palota frontoldala

 

  A virágok sem hiányoznak

védekezés az UFo-k ellen

Kátrányozás a falon

  menekül a fő kivitelező

 

a majdnem kész üveggyapotozás

 

Hófehérke26 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 16741

Szia! Nagyon sajnálom a mókusotokat! :((( Nincs a dokinak semmi ötlete, hogy mi lehetett a baja? :(

Előzmény: John117 (16737)
pumukli48 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 16740

jaj, ez borzasztó. nagyon sajnálom!

Nagyon elszaporodtak a rossz hírek itt a fórumon :((((

Előzmény: John117 (16737)
lejcsu567 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 16739

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti mit gondoltok mitől lehet ilyen a mókim farka,és kell-e vele valamit csinálnom vagy hagyjam? Mert szerintem ez nem normális...:( előre is köszi! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!