Keresés

Részletes keresés

Bakó Imre Creative Commons License 2021.02.04 -2 1 182008

A "Próbálok igényes lenni" kategóriából a kedvencem : https://youtu.be/ffl6pofiSqU

(Aranyos a hölgy amúgy, és sok feliratkozója van, de ezen a videón azért jót kacagtam :) )

heted7 Creative Commons License 2021.02.04 -8 2 182007

Javarészt egyetértek veled. Bizonyosan sokak, akik itt vannak és remek kávékat főznek, mégis csapnivaló sajtot esznek, rémes teát készítenek, rossz a hifijük vagy a kedvenc öltönyük ment már rég ki a divatból. Mindez tök oké! Egyszerűen rövid az élet ahhoz, hogy mindenben a tökéleteset fogadjuk csak el. Csakhogy másnak a kávé az, ami "mindegy, csak szóljon".

"Ebből kellene kiindulni és nem szakmai fórummá tenni az egészet!" Ezzel viszont nem értek egyet. Kell legyen egy hely, ami (ebből a szempontból) elitklub, ahol békében beszélhet egymással, akinek ez a heppje. Csak tisztázni kell, hogy az is ember, aki Omniát iszik, de ez a fórum nem nekik szól.

Előzmény: svedmalac (182006)
svedmalac Creative Commons License 2021.02.04 -3 3 182006

Értelek, egy szint fölött reménytelen tégláról, meg az egyéb említettekről tárgyalni.

De mi van, ha ez fér bele?

A kávéfogyasztók jó része eleve igénytelen, keresi az olcsó, de megiható valamit.

A kávéfogyasztók jó része nem igénytelen, de van egy szint, amit finanszírozni tud.

A kávéfogyasztók jó része igényes lenne, de van egy szint, ameddig el tud menni.

A kávéfogyasztók jó része igényes, de van egy szint, ami már nem fér bele.

A kávéfogyasztók kis része pedig igényes és pénze is van rá.

Ebből kellene kiindulni és nem szakmai fórummá tenni az egészet!

 

Szerintem tök jól megférne az alja a tetejével, csak a fentiek szerint kellene elkezdeni válaszolni.

Szerintem...

Előzmény: H_G (182003)
svedmalac Creative Commons License 2021.02.04 -4 3 182005

Azért srácok, azt azért fogadja már el mindenki, hogy a "Trabant is autó"...

Minden specializált fórum a tökéletességre törekszik, ami sokaknak tök jó!

De néha már olyan szinten megy egy segítségnek szánt válasz is, hogy a földi halandó már kérdezni sem mer, mert valószínűsíti, hogy ilyen degradáló válaszokat fog kapni.

Szerintem simán meg lehetne úgy válaszolni egy ilyen kérdést, hogy az ő szintjén próbálj segíteni.

Nem fog holnap reggel 200eFt-os gépet rendelni csak azért, mert ezt sugalljátok, nem fog hirtelen 10eFt/kg kávét venni ugyanezért.

Leírta, hogy hol tart és mi a gondja. Erre ne csak az legyen már a reakció, hogy kifigurázzátok, ergo kinézitek a homokozóból...

Páran leírtátok már, hogy honnan indultatok. Ezt nem ártana szem előtt tartani... 

Katoczi Creative Commons License 2021.02.03 -4 2 182004

"Én is próbáltam, bizony, amíg fiatal voltam és bohó" - ki nem :D kedvencem a zöld Jacobs volt, mert abban volt egy kis savanya is a keserű mellett. Persze cukorral, és kávétejszínnel (a gép megsaeco Poemia).

 

Tacsi: mivel élvezeti cikk (a koffeinmentes végképp) ezért talán nem ördögtől való a minőségre törekedni a mennyiség helyett. Egyébként a szemes is veszít minőségéből már napok alatt is, de kevésbé a téglánál.

Előzmény: H_G (182003)
H_G Creative Commons License 2021.02.03 -3 1 182003

Sok szó volt már itt téglákról, persze nem az eszpresszó kontextusában, hanem  tényleg a Brikka és egyéb kotyogósok, French Press és más alacsony nyomású eljárásokkal kapcsolatban. Katóczi nyilván nem ezekre gondolt, hanem azokra az elvetemültekre, akik eszpresszót próbálnak előállítani belőle. (Én is próbáltam, bizony, amíg fiatal voltam és bohó, de reménytelen.)

 

 

Előzmény: paljoc (181999)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.03 -1 1 182002

Nagyon kedveseket irsz, hogy amig van lószar...

Légyszives linkeljél a szívbeteg pórnép számára megfizethető koffein mentes kávé nevet és árat, ja és akkor legyen szemes, ha a tégla probléma mert megdöglik.

 

 

 

 

 

Előzmény: Horyk1 (181996)
var68 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 182001

Eladóvá vált szeretett Rancilio Silvia V3-as kávégépem rengeteg extrával.
A gép 2013-ban Milánóból lett rendelve, az első pillanattól kezdve szűrt vízzel használt, rendszeresen karbantartott. Fejtömítés és a fejtakaró műanyag frissen cserélve.
Extrák:
Digitális bojler hőmérő, gyári és nyitott szűrőtartó kar, 1-es és 2-es szűrőtartó kifolyó, IMS felső szűrő.
A gyári szűrőkön kívül: IMF "The single" 9.5g, LaMarzocco 7g, 2db 3 adagos szűrő, vakszűrő, szűrőmagasító.
58,5-es és 41-es diófa tamperek, tamper tartó + 58-as Pal's Coffee Tech distributor.

Ára csomagban: 150e

Katoczi Creative Commons License 2021.02.03 0 0 182000

Anyósomáknál is az van, néha a szüleimnél is. Mint ahogy használt német prémium autó is van 1 milla alatt a piacon, megvenni mégsem ajánlott (pedig a szomszédban van 3 is). Valami azt súgja, a kolléga nem a dobozos Illy-re gondolt (bár belátom ez részemről puszta feltételezés, mint ahogy az is, hogy ha egy feldolgozott termék olcsóbb a feldolgozás nélkülinél akkor az minimum gyanús. Saját tapasztalatom a sajtkrémmel van, de nem látom, hogy máshol miért működne másképp). 

Előzmény: paljoc (181999)
paljoc Creative Commons License 2021.02.03 0 4 181999

Én ezzel annyiban szállnék vitába, hogy megvan azért annak a helye, az olaszoknál is ott a tégla a boltokban, simán kotyeszoznak reggelente otthon. Az Illy gyárlátogatáson el is hangzott hogy az előredarált dobozosból a fentiek miatt igencsak szépen fogy. 

Más kérdés h ilyen ún. “Kávéőrült” fórumon ahol szinte mindenki magának őröl sok esetben csúcs gépeken, meg agyon tuningolt főzőkkel készíti a kofit, fura előredarált téglákról pozitív értelemben diskurálni, de ettől még megvan a helye és a felhasználói köre a kávés társadalomban.:)

Előzmény: Katoczi (181994)
Freedom of mind Creative Commons License 2021.02.03 -1 0 181998

:D :D :D

Előzmény: Katoczi (181995)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.03 -3 0 181997

- van

Előzmény: Horyk1 (181996)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.03 -8 1 181996

Amíg van lószar van veréb is van! 🤭🤣

Előzmény: Katoczi (181995)
Katoczi Creative Commons License 2021.02.03 -1 1 181995

A téglalobbi lecsapott :D

Előzmény: Katoczi (181994)
Katoczi Creative Commons License 2021.02.02 -10 5 181994

Vákumozott kávénál egy dologra kell figyelni. Hogy ne vedd meg.

 

Előzmény: Törölt nick (181993)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.02 -1 1 181993

Szia,

 

2 családnak vettem a koffein menteset végülis, 4 ember fogyasztja (sajnos genetika), de közel sem leszünk a 2023.01 közelébe, mikor is lejárna.

De nekünk végülis mind1, mert mi igazi "munkás" emberek vagyunk, prolik, nekünk mind1, hogy megdöglik-e, a lényeg finom legyen..

 

Ami fontos, szokott lenni vákum eresztett csomag is, a lényeg ha megfogod az erős munkás kezeddel, ne tudd összenyomni, erre figyelni kell!

 

Üdv: Ambrus bácsi

Előzmény: Katoczi (181991)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.02 -2 0 181992

Eladó régi retro kávéfőző készülékeim:

 

Katoczi Creative Commons License 2021.02.01 -3 1 181991

20 csomaggal? Ha nem lett volna döglött már a vásárláskor akkor is ledöglik a 90%-a mielőtt kinytod.

 

A géphez egészséget, sok jó kávét. Ha nem is olcsók az alkatrészek még mindig gazdaságosabb javítani.

Előzmény: Törölt nick (181990)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.01 0 1 181990

Hello!

Na, csak mostanra sikerült megjavítanom a Ariete 139-et, de kellett hozzá spec tool, hogy szét tudjam szedni.

Kicsit sokallottam a AT4055591100 tömítés árát, dehát ez van, ha ez is kitart 14 évig, megérte.

Szóval újra jó izű kávét ihatok!

 

Más, akit érint (és szívbeteg), az AL**-ban leértékelik 899ft-ra a koffein mentes (na jó nem 100% az, de közel jár hozzá)

kávé árát (én még az előző leértékelésnél vettem 20 csomaggal, akkor meg 900ft-ert)

Mi sok fajta koffein mentes kávét kipróbáltunk, és nagyon bejött ez a fajta (hál istennek nekem nekem nem kell koffeinmenteset innom).

Az Omnianak is nagyon jó ez a fajta kávéja, bár jóval drágább, és a szokásos picit pörköltebb izű.

Előzmény: Elektronikus (181879)
Kevin Creative Commons License 2021.02.01 0 0 181989

Nekem két éve vannak, de nem ázott le róluk semmi.

Előzmény: Claribola (181988)
Claribola Creative Commons License 2021.02.01 0 0 181988

Valakinek van tapasztalata az IMS nanotech szűrőkkel/kosarakkal? Valahol azt olvastam, hogy Amerikában nem árusítják, mert leázik a bevonat. Ti tudtok erről valamit?

Freedom of mind Creative Commons License 2021.01.30 -1 0 181987

A CM az bejövős, köszönöm. Valahogy még sosem rendeltem a Cracker Jack-től de most van náluk egy kedvencem amit eddig külföldről rendeltem és sokkal drágábban.

Előzmény: Adam.Clayton (181986)
Adam.Clayton Creative Commons License 2021.01.30 0 0 181986

kb másfél éve ittam kvjukat a kiállításon, nekem nagyon bejött

ha pl a casmo kávékat szereted, akkor ez is tetszeni fog

Előzmény: Freedom of mind (181984)
crondore Creative Commons License 2021.01.30 0 0 181985

Mint már írtam nálam adott egy AVX DB1 9,5 bara OPV-zve. Szívesen részt veszek bármilyen tesztben, ami próbál elfogulatlan lenni, és nem alapból a fikára megy. Szegeden és környékén vagyok elérhető. Ezáltal esetleg sikerülhet pozícionálni ezt a készüléket és sikerülhet eloszlatni pár félreértést. Megelőző hozzá szólásaimból azt gondolom leszűrhető, mennyire vagyok elfogult a készülékkel kapcsolatban. 

Freedom of mind Creative Commons License 2021.01.29 -1 0 181984

A Cracker Jack nevű pécsi pörkölőről rendelt már valaki? Vélemény?

Freedom of mind Creative Commons License 2021.01.28 -1 0 181983

A filterezés sem rossz, de az megint egy másik világ. Én is szoktam néha filterezni amikor a kávé olyan, vagy változatosságképpen. Meg cold brew-t is csinálok néha. És vannak ismerőseim meg az apósom is akik az espressoimat túl erősnek vélik. Nekik is filterest szoktam készíteni. De ha szereted az espresso-t nem akarsz majd folyton filterezni. Ha pedig már tudod, hogy nem az olaszos vonal a tiéd, akkor már csak az a kérdés, hogy milyen kompromisszumot vagy kész vállalni. Ilyenkor jönne jól egy kóstolós bemutató terem, igazad van. Ismerős szitu. :)

 

Előzmény: Claribola (181981)
Giuseeppe Creative Commons License 2021.01.28 0 2 181982

Akkor kaptunk egy okostelefont, de szögbeverésre használjuk:)

Előzmény: heted7 (181980)
Claribola Creative Commons License 2021.01.28 0 0 181981

Valóban, a csillagos ég tényleg túlzás összehasonlítva más, sokkal pénzigényesebb hobbikkal. Egyébként a csodák megtapasztalása már megtörtént, és nem az olaszos vonal a megcélzott terület. És már tényleg hobbivá kezdi kinőni magát a dolog. Lehet, hogy egyszerűbb lenne az élet, ha átszoknék a filteres kávékra... :)

Előzmény: Freedom of mind (181976)
heted7 Creative Commons License 2021.01.28 -6 3 181980

Jobb helyeken, pl. https://stackexchange.com/, ez úgy működik, hogy az emberek kérdeznek és mások válaszolnak. Ha a válasz helyes, akkor +-okat adnak rá, ha nem jó, akkor --okat. Így Ha ugyanez a problémád van, akkor nem csak azt látod, hogy van öt különböző válasz, hanem azt is, hogy melyik mennyire jó. Ez itt is működhetne, hiszen ha valaki idetéved és lát egy bejegyzést, a +/- segíthetne neki, hogy mennyire vegye komolyan.

Előzmény: Giuseeppe (181977)
djboriska Creative Commons License 2021.01.28 -1 0 181979

Gaggia Classic-ról amiben van PID, rézcsô pumpateljeszítményszabályzô, nyomásmérô, nem nagyon tud kávéminôség szempontjából nagyon feljebb lépegetni az ember. A következö értelmes lépcsô az a Decent. Hiába ad hozzá 2-300 ezer forintot, amit pluszt kaphat ezért, az a kinézet, italkészítési kényelem illetve ilyesmi tébnyezôk, ami egyébként hobbi szempontjából szintén nem feltétlenül elhanyagolandóak. Sokan igényt tartanak erre is. Esetleg még egy pont ami miatt még lehet lépni a Classicról az a rézbojler, ha valaki nem akar aluminiumot, de italminôségben nulla változást eredményeznek ezek a többletbefektetések.

Ital szempontjából én itt a kávé italokat értem, tejgôzölés nélkül. Amint a tejgôzölés belép a képbe ott az nem valid amit az elôzô mondatokban leírtam.

De mivel én alapban elég tejellenes vagyok ezért ez a terület nekem teljes mértékben kiesik a kávézásból.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!