Keresés

Részletes keresés

spooner1 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 303

értem köszi szépen!

venoruti Creative Commons License 2012.08.31 0 0 302

Ha bejelentett munkahelyed van, akkor automatikusan intéződik a dolog, sőt elvileg levélben is értesítenek.

Előzmény: spooner1 (301)
spooner1 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 301

Üdv. én az utóbbi 1-1,5 évben fizettem magamnak a TB-t. 4 hónapja dolgozok..  azt szeretném kérdezni, h van e vmilyen bejelentési kötelezettségem ezügyben? (korábban is feltehettem volna a kérdést, de elfelejtődött) köszi előre is a válaszokat!

Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 300

Egyetértek vele de ez hogy jön ide? Hál'Istennek egyik gyerekem sem járt/jár semmit érő főiskolára, egyetemre. És ha jól értettem az előttem szóló is igyekezett csemetéjét a piacképes képzés felé terelni. Minden épeszü szülő ezt teszi.

Előzmény: Törölt nick (299)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 298

Köszönöm a segitséget. 

Előzmény: venoruti (297)
venoruti Creative Commons License 2012.08.23 0 0 297

"Szerintem Te is megteszel dolgokat a saját gyermekeidért"

 

Így van ahogy mondod! Amikor jelentkeztek főiskolai képzésre, akkor mindegyik megmondtam pl., hogyha az ELTE-re akarnak menni, akkor járjanak oda, ha akarnak, de abban nem támogatom őket.

A nagyobbik bank- és tőzsde szakirányt végzett a külkeren. Magyarul, nem ért semmihez (szerintem).

A kisebbik a turizmus, vendéglátást kezdte el főiskolán, de abbahagyta, és utólag mondta, hogy kár hogy nem hallgatott rám, mert én azt mondtam neki, hogy menjen OKJ-s képzésre (sokkal színvonalasabb, mint a főiskola). Ő abbahagyta, és most dolgozik.

Megmondtam neki, hogyha piacképes szakmát akar tanulni, akkor támogatom, ha nem, akkor azt csinál, amit akar.

 

Nekem van két mérnöki diplomám, meg közgász végzettségem is, ezért tudom mit ért akkoriban a felsőfokú oktatás, és mit ér most.

 

Visszatérve a férjedre. Ha megfeleltek a feltételeknek, akkor az önkormányzat fizetni fogja egy darabig a hozzájárulást.

Mivel van három felnőtt gyereked, később sem lesz probléma, majd ők elintézik.

Előzmény: Ashley2003 (296)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 296

Huhh egy kicsit eltértünk a témától nem? Bár nem hiszem, hogy magyarázkodnom kéne Neked, de a lányom nem velem tartatja el magát. Most szeptemberben második éve, hogy Lipcsében dolgozik. Elvégezte a Kommunikációs Főiskolát itthon két tárgyból kellett diplomáznia, van két nyelvvizsgája, és bár elhelyezkedett egy marketing cégnél, valahogy nem érezte magáénak azt, amit csinál. Sok-sok töprengés előzte meg azt a lépést, hogy megpályázzon egy ilyen önténtes szervezetben végzendő munkát. Szerintem minden szülőnek - Neked is - az a fontos, hogy a gyerekei megtalálják a helyüket az életben. Ráleljenek arra a tevékenységre, ami számukra nem csak az anyagi forrást jelenti, de elégedettséggel tölti el őket az elvégzett munka, a rájuk váró feladatok. Ezt az én Andreám az önkéntes munkában találta-találja meg. És ha neki ez a jó, én feltétlenül támogatom. Először egy éves szerződést kötött, ami idő alatt rendes fizetést kapott (450 euro) plusz lakhatás, városon belüli utazás. És ez alatt az egy év alatt a szervezet biztositotta az egészségügyi biztositás fizetését is. Mikor lejárt az egy éve, felajánlották, hogy maradjon kint mint diákmunkás, igy is kap fizetést, csak kevesebbet 300 eurót. Mivel Németországban a masterképzés is ingyenes, ezért választotta ezt a lehetőséget, hiszen itthon már kimeritette az államilag támogatott képzési lehetőséget. Most fejezte be az első évét. Kap ösztöndijat is, un. kelet-európai diákok ösztöndiját, plusz a fizetése, ez elég arra, hogy kint megéljen, nem én tartom őt el. Az, hogy én fizetem a tb-jét, én ajánlottam fel. Szerintem Te is megteszel dolgokat a saját gyermekeidért. Az pedig, hogy a mi anyagi helyzetünk miért olyan amilyen, és a férjem miért is nem dolgozik immár közel 10 éve, nos ehhez senkinek semmi köze. Ez az én problémám, ezt nekem kell megoldani, a gyerekeimnek meg a saját kis életüket kell sinre tenni. Egyébként mindhárom dolgozik, a nagyfiam már felnőtt, saját élete van, a legkisebb lányom pedig az egyetem mellett két helyen fitness edző és egy négyórás állása is van. Egy szó mint száz én büszke vagyok mindháromra, és ha pont az Andrea 6400 forintja fog hiányozni, biztos, hogy lesz aki pótolja.

Bocs a hosszu kitérőérd, de ugy éreztem a hsz-edből, hogy mindenáron a negativ oldalát akarod megfogni a dolgoknak.

Előzmény: venoruti (293)
venoruti Creative Commons License 2012.08.23 0 0 295

Az én nagyobbik gyerekem végicsinált egy főiskolát (akkor szerintem még külker volt). Egyszerre szerezte meg az angol és a magyar diplomát. Pár év alatt egy ismert újság marketing menedzsere lett, de hidd el nekem, hogy ehhez semmi szüksége nem volt a diplomára. A munkák 90%-a betanított munka (pl. a banki ügyintéző, aki amúgy mondjuk főiskolát végzett).

Ez a lányom most egyébként az USA-ban él, és most Zumba órákat tart.

A főiskolát, egyetemet végzők többsége egyébként betanított munkát fog végezni, főleg a szolgáltatások területén, mert ennyi diplomásra nincs és nem lesz szükség (pl. polcokat fog pakolni egy hipermarketben).

Az a szülő az okos, aki arra veszi rá a gyerekét, hogy szakmát tanuljon, mert nemsokára eljön az idő, amikor anyagilag is jobban járnak azok, akik értenek valamihez (már most is részben így van).

Előzmény: zsanna (294)
zsanna Creative Commons License 2012.08.23 0 0 294

Hú, ez nagyon dícséretes :-)) Én nagyon nagyra értékelem azt, amit a gyereked csinál ... (és e tekintetben nagyon nem értek egyet venorutival.)

Úgyhogy szerintem mielőbb irány az önkormányzat.

 

Előzmény: Ashley2003 (291)
venoruti Creative Commons License 2012.08.23 0 0 293

Azt viszom nem értem, hogyha olyan anyagi gondjaid vannak, hogy nem tudsz kifizetni 6400 forintot, akkor mit keres a gyereked németországi masterképzésen, miért dolgozik ingyen?

Én speciell amikor jött a válság, megkértem a főiskolás gyerekemet, hogy tartsa el saját magát, aztán döntse el, hogy tudja-e fizetni a saját tanulását. Akkor abbahagyta a főiskolát, és most együtt dolgozik olyanokkal, akik elvégezték ugyanazt a főiskolát. Ugyanazt a munkát végzik, ugyanannyi pénzért a főiskolát végzett társai is.

Előzmény: Ashley2003 (292)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 292

Márhogy egyetemre is jár. Ez kimaradt.

Előzmény: Ashley2003 (291)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 291

Nem feketén dolgozik, hanem un. diákmunkás. egy EU-s önkéntes szervezet németországi részlegénél a FAIRbund e.V-nél. Közben egyetemre is master képzésre. Én nem vagyok képben az ottani viszonyok tekintetében, de mint diákmunkás  a szervezete utána nem fizet tb-t, ezt neki kéne, vagy itthon vagy ott. És ott állitólag többet kellene, mint itthon. Mondom nem vagyok tájékozott, de a lány eléggé körbejárta a témát. Ettől függetlenül rákérdezek, amit irtál. Köszönöm.

Előzmény: zsanna (290)
zsanna Creative Commons License 2012.08.22 0 0 290

Ashley, ha a gyereked legálisan, bejelentve dolgozik Németországban, akkor feleslegesen fizeted ezt a pénzt. Mert kérni kell ott egy igazolást, (valami E106 vagy hasonló a neve), azt bemutatjátok itt a NAV-nál, és máris itthon is érvényes az ottani biztosítása. Ha viszont feketén dolgozik, akkor ...   de inkább nem mondom.

 

Előzmény: Ashley2003 (288)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 289

Köszönöm, ez megnyugtató.

Előzmény: venoruti (287)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 288

Nem próbáltunk még semmit, mivel ez az egész nagyon friss, még csak körüljárom a témát, tájékozódom. És valóban nem olyan nagyon sok az a havi 6390,- Ft, ha semmi más kötelezettsége nincs az embernek, de nekem sajnos van devizahitelem, és három gyerekem is, akik közül az egyik külföldön van és helyette már fizetem ezt az összeget. Mert itthon sokkal alacsonyabb az összeg mint Németországban. De azért köszönöm a segitséget.

Előzmény: zsanna (286)
venoruti Creative Commons License 2012.08.22 0 0 287

A saját lakhatást biztosító ingatlan nem számít vagyonnak.

Előzmény: Ashley2003 (285)
zsanna Creative Commons License 2012.08.22 0 0 286

Megpróbáltátok egyáltalán kérni, vagy rögtön azt keresed, hogy miért nem érdemes foglalkozni vele ????

Egyébként mindössze 6300 Ft körüli összeget kéne fizetnetek havonta, ha nem megy a mentesség. Ez mindenképpen méltányos összeg, ha azt tekintjük, hogy esetleg piaci alapon kéne megfizetni az egészségügyi szolgáltatásokat.....

Előzmény: Ashley2003 (285)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 285

Igen, utánaolvastam a rendeletnek, de van benne egy mondat, ami - szerintem - kibuvó lesz az Önkormányzatnak. Miszerint nincs vagyona az érintettnek. Neki nincs, de nekem van egy fél lakásom.  Ez "vagyon", de hát csak nem adjuk el a fejünk fölül a lakást

Előzmény: venoruti (284)
venoruti Creative Commons License 2012.08.21 0 0 284

Az önkormányzat fizetheti egy darabig a havi díjat, tehát ott kellene próbálkozni.

Előzmény: Ashley2003 (283)
Ashley2003 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 283

Kedves Fórumozók! Elnézést, ha olyat kérdezek, ami már itt szerepelt, de most nincs türelmem végigolvasni a topicot, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Férjem 57 éves. 10 éve munkanélküli. Mániás depresszióban szenved közel 30 éve. Jónéhány évvel ezelőtt munkaképesség csökkenést állapitottak meg nála, de később nem ment el felülvizsgálatra - ez is a betegségének egyik velejárója, hogy nem mozdul ki itthonról.

Mult héten tüdőgyulladása volt, és az ügyeleti orvos is és ma a körzeti is közölte, hogy nincs érvényes biztositása. Én egy kiskeresetü irodai alkalmazott vagyok, az én fizetésemből élünk. Lehet-e valahol valamilyen jogcimen mentességet kérni a férjemnek a tb járulék megfizetése alól?

Mindenkinek nagyon köszönöm előre is a segitségét.

Zsuzsa

zsanna Creative Commons License 2012.06.21 0 0 282

Szerintem a dátum az nem a fizetéshez kötődik, hanem ahhoz a naphoz, amikortól bejelentkeztél, és az önkormányzatnál nyilvántartásba vettek. Ennek az összegnek ugyanis van napi tarifája is, nem teljes hónapot fizetnek hóközi bejelentkezéskor.

Előzmény: hééé... (281)
hééé... Creative Commons License 2012.06.21 0 0 281

Hello!

Akinek az önkormányzat fizeti a tb-t, annak az a bizonyos dátum mikortól fizetik, mit is jelent pontosan?

Úgy értem egy hónap csúsztatással kell fizetni. Tehát a márciusit májusban. Ha valakinek május 5-től fizetik, akkor az onnantól lekönyvelésre kerülő összeget fizetik? Vagy csak a május 5-től újonnan keletkezőt, s már csak júniusban fizetik helyette. Remélem azért valaki érti. :)

Sanya_67 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 280

Üdv.

 

Lányom 2011-ben érettségizett, utána nem ment továbbtanulni, de szeptembertől december közepéig volt bejelentett munkahelye.

Sajnos utána nem talált normális állás, és most szeptembertől megont megy tanulni.

Meló után ha jól emlékszem még 45 napig él a TB-je de február elejétől kb nincs TB támogatása.

 

Ezt a majd félévnyi TB most kifizessem visszamenőéleg vagy jelentsem be most a 12-es nyomtatványom??

 

Azt sem akaron, hogy ezek után baja legyen belőle. 

zsanna Creative Commons License 2012.06.07 0 0 278

Barátom, talán nézd meg a magán-szerződésedben.

Előzmény: gacsat (277)
gacsat Creative Commons License 2012.06.07 0 0 277

 Barátaim! A magán egészségbiztosítás fizeti a fogpótlást?

hééé... Creative Commons License 2012.05.18 0 0 276

Való igaz. :) Én is csak úgy bementem az önkormányzathoz, és elmondtam, hogy mit akarok :)

Előzmény: venoruti (275)
venoruti Creative Commons License 2012.05.17 0 0 275

Meg fogsz lepődni. Be kell menni az önkormányzatra vagy fel kell hívni őket, és megmondják.

Előzmény: pampe (274)
pampe Creative Commons License 2012.05.16 0 0 274

Sziasztok, valaki légyszi írja le pontosan, hogy lehet elintézni azt, hogy az önkormányzat fizesse utánnad a tb-t.

Előre is köszi.

kisspetya Creative Commons License 2012.05.10 0 0 273

Persze. Ha tartozásod van és a te neveden van a számla, még zárolhatja is az összeget. :)

Előzmény: hééé... (272)
hééé... Creative Commons License 2012.05.10 0 0 272

Sziasztok ismét! :)

 

Több hónapos egészségügyi járulékelmaradásra kért fizetésmentesség, vagy könnyítés esetén a nav megnézheti az adott személy folyószámlájának egyenlegét, netán az elmúlt időszak pénzforgalmi adatait? egyébként sima magányszemélyre gondolok, nem vállalkozás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!