Keresés

Részletes keresés

Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.17 0 0 47
Gondolj bele egy picit: akkor ezek (USA-SZU) árgus szemekkel/fülekkel figyelték egymás minden mozdulatát. Te komolyan elhiszed, hogy az egész kamu, és ebben a nagy blöffben még a SZU is partnere volt az USA-nak? 1969-ben??
Előzmény: coolabi (43)
akito Creative Commons License 2001.02.17 0 0 46
De nyilatkozik! 30 év után elmesélte, hogy miért mondta a következő mondatot a leszálláskor:
"Na gyerünk, Mrs. ...(xy)!
Előzmény: coolabi (38)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.02.17 0 0 45
he-he, ez jó volt! Ennyire hülyének azért már ne nézd őket, hogy elfelejtenek odapingálni egy árnyékot ha tényleg kamu kép lenne.
Előzmény: akito (37)
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.17 0 0 44
igazad van
Előzmény: coolabi (43)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 43
szerintem vagy hatszor, vagy esetleg egyszer sem!
Előzmény: Gai-luron (40)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.17 0 0 42
Mivel piszok sok pénzbe kerül, odamenni akkor érdemes, ha konkrét céllal mennek oda. A hatvanas években megvolt a motiváció: meg kellett elôzni az oroszokat. (Kennedy programja 1963)
Csupán azért, hogy emberek sétáljanak odafenn, nincs értelme dollárszázmilliárdokat költeni.
A jelenleg folyó holdprogram (pl. Clementine) célja, hogy pontosan fel lehessen mérni, hogy ha megyünk, akkor pontosan hova és miért.
Előzmény: freeze flash (35)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 41
jobbra kel lennie, ha az az..

cool

Előzmény: akito (37)
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.17 0 0 40
hatszor(!) szálltak le, vicces barátaim
Előzmény: freeze flash (35)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.02.17 0 0 39
A holdraszállás a hidegháború egyik csatája volt. Nem a világűrt akarták legyőzni hanem az oroszokat.
Előzmény: freeze flash (35)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 38
lehet a domborzatban valami, de nem 30-50 fok...

Miért nem ment oda senki azóta? Ha akkor tényleg volt ott ember (sajnos nem fogjuk sosem biztosan tudni), az inkább csak politikai tőke kovácsolására ment mint tudományos okokból. Ha csak egy kő kellene bármikor odarepítenek egy holdjáró automata laboratóriumot, aztán szednek kavicsot. Embert vinni nagyon drága buli. Ennyit nem ér meg.
Ha viszont nem volt ember, de ilyen jól elhitették, akkor meg minek költsenek rá egy csomó pénzt.... Még az usa-nak sincs ennyi fölös pénze, főként miután megnyerte a hidegháborút, és már nincs nagy ellenség.
Esetleg kudarcba fulladt anno a dolog, de ezt nem mondták el sosem, hanem kaptunk helyette egy ilyen sztorit, viszont nem akarnak megint próbálkozni vele, mert ma sokkal jobb rendszerek állnak rendelkezésre az ellenőrzésre. Meg ha most menne ember megint oda, akkor végképp gyanússá válna a dolog.... Akkor aztán senki nem hinné el 1969-et meg Neil Armstrongot.... Egyébként azóta Armstrong nem ad nyilatkozatot. Lehet, hogy ez egy image, de szerintem ez akkora dolog, hogy aki megcsinálja, az szívesen beszél róla később. Hát nem tudom...

cool

Előzmény: freeze flash (35)
akito Creative Commons License 2001.02.17 0 0 37
Nem látom a zászlórúd árnyékát!
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.02.17 0 0 36
nemtom a holdközetek ki hozta akkor? A muterom?
(de jó, hogy Amerika olyan messze van!)
freeze flash Creative Commons License 2001.02.17 0 0 35
Az mind lehet ugyanaz. Kis szögben beeső fény esetén a legkisebb domborzati eltérés is nagyon érdekes árnyékalakzatokat bír adni.

Engem sokkal inkább a dolog logikai háttere érdekelne, illetve zavar: ha anno le bírtak oda szállni, és küldtek embert is, akkor ezt az elmúlt harminc évben miért nem ismételték meg?!
Vagy valami nagyon nagy gebasz történt annak idején, vagy nem is volt igaz a dolog?!

Előzmény: coolabi (34)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 34
Köszi!

Ha megnézitek, csak az árnyékokat nézzétek! Legalább 3 különböző árnyékirány van.... Ez bizonyít valamit???

Egyébként hogyan kell képet beszúrni?

cool

Előzmény: Dr. Lecter (33)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.17 0 0 33
Apollo 11 astronaut Edwin Aldrin stands facing the U.S. flag on the Moon. The rod to hold the flag out horizontally would not extend fully, so the flag ended up with a slight waviness, giving the appearance of being windblown. The flag itself was difficult to erect, it was very hard to penetrate beyond about 6 to 8 inches into the lunar soil with the flagstaff.

coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 32
az mpeget nem tennéd fel inkább valahova a netre? akkor könnyen le tudnánk tölteni. Ha ez nem megy, kérlek küldd el a dlabermann@freemail.hu-ra ! köszi!
rali Creative Commons License 2001.02.17 0 0 31
El tudnád küldeni nekem?
Előzmény: Nagy-Gaboca (30)
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.02.17 0 0 30
Megvan nekem mpeg-ben a zászló kitűzése, és itt úgytünik, hogy az anyaga textil (valami müanyag zacskószerű fóliába csomagolva), és a felső szélét egy rúd mereviti vizszintesen, hogy ne csak "lógjon" mint egy felmosórongy.
Sajnos lebegni nem lebeg...
Előzmény: Fürgeláb (29)
Fürgeláb Creative Commons License 2001.02.17 0 0 29
Azért látom mindent megetettek veled ebben a dokumentumfilmben. Pl azt is hogy lebeg a zászló az űrben. Persze hogy "lebeg", mert úgy van öntve. Vagy mit gondoltál, textilt lógattak ki?
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.17 0 0 28
egyetlen szőrcsomót se fényképeztek le, az nem lehet
Előzmény: Dr. Lecter (26)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 27
Ha így megettük amit mondtak akkor meg is érdemeljük
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.17 0 0 26
De lehet, hogy ô a BigFoot.
Előzmény: Dr. Lecter (25)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.17 0 0 25
Armstrong eredeti neve Solestrong volt.
Előzmény: Gai-luron (24)
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.17 0 0 24
ilyen széles cipőt még az adidasz se gyárt, gyanús
Előzmény: Dr. Lecter (22)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 23
nem védeni akarom a holdraszállást, de
1- nem az ember lába, hanem a csizma mérete Nem is kicsit be kell öltöztetni
2- Ha jól odavágod a lábadat a homokba, az akkor szétfújja! Érdemes kipróbálni
Előzmény: Gai-luron (21)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.17 0 0 22
gondolod, hogy mezítláb voltak?
Előzmény: Gai-luron (21)
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.17 0 0 21
az "az" kimaradt, de ez nem változtat a tényen, hogy ekkora és ilyen széles lába nincs az embernek, mint amilyen lenyomatot hagytak a Holdon

Előzmény: Gai-luron (17)
coolabi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 20
haibab!

Én egyenlőre nem tudok erről érdemben nyilatkozni, mert sajnos nem voltam ott. :-))) Igaza van annak, aki azt mondja, hogy a TV-n ugy b@sznak át minket ahogy akarnak. Ebben az amerikaiak pedig élen járnak. A Holdraszállást még elhiszem. (vajon meddig). Volna viszont egy kérdésem. Véletlen éppen az usa-ban vagyok. Meg tudnád mondani hol láttad a filmet (állma/adó/mikor), esetleg csak a címét?

Köszi

Előzmény: habhab (11)
ControlDenied Creative Commons License 2001.02.17 0 0 19
de a Filo Verat ne!
Előzmény: Gai-luron (17)
habhab Creative Commons License 2001.02.17 0 0 18
csak azt tudom, hogy szerintem minden meg lehet jatszani.
en is dolgoztam radioban, tudom, hogy ha valamit be akarsz adni, akkor azt altalaban be is veszik.

de most en erzem magam aldozatnak. szerintem naponta atvernek minket ilyen fasza kis dolgokkal. es talan igy jo ez mindannyiunknak.

Előzmény: Gai-luron (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!