Keresés

Részletes keresés

cheereck Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44656
szia, mit jelent az, hogy idegbeteg?
Előzmény: onorussia (44651)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44655

Ha definiálod akkor lehet hogy közelebb kerülünk.

 

*** Amúgy gyárilag ha minden okés akkor egy labi nem lehet félős, idegbeteg és agresszív sem ***

Előzmény: onorussia (44651)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44654

ó nyertél én dobálósat tudok ennyiér! :DDDD

 

De a kacsa az tényleg ennyi. Nagytételben meg olcsóbb... Én ennyiért vettem Bugyin.

 

 

Nyulak... Jó, tudod h nem erre gondoltam... :DDDD Persze h az átkozottak felugorhatnak fácánozás közben is... :DDDDD De mivel a fegyelemben még nem állunk olyan szinten, jobb lenne ha ezeket mégiscsak kitiltaná valaki... :DDDDDD Ha nem hát nem... De lehet beszerzek otthonra élő nyuszit és gyaksizunk erre... Hahahaha.

Előzmény: snepf (44652)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44653
Persze.. kutyák is lehetnek idegbetegek.. kicsit és nagyon. Esete válogatja.
Előzmény: onorussia (44651)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44652

Ha tudsz 2500-ért terítéken nem dobálós fácánt akkor szólj. 50 madarat szívesen lőnénk a cimborákkal.. de az 1800-as kacsa is érdekel..:)

Nálunk 4000 Ft lesz a terítékre hozott madár, igaz ezért megjáratjuk a csapatot és igyekszünk jól repülő madarakra szervezni a vadászatot.. a vendégek már jó előre jelentkeznek, nekünk inkább az jut hogy aki későn szól azokat nem fogadjuk.

 

Nem véletlen, hogy nem engednek nézőket... veszélyes üzem. és a magyar ember mindent jobban tud, mint a másik... lehetne jó magyar bírót találni..

 

Nálunk úgy van a nyúl vadászat, hogy mindenkinek van 4 nyula.. novemberben bármelyik társas vadászaton meglőheti vagy meglövetheti vendéggel..

A sima fácánozásokon is vannak nyulak.. láb alól kelősek.. nincsenek kitiltva a területről:)

Előzmény: Eni79 (44648)
onorussia Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44651
Sziasztok, nekem egy lebradorom van.Ami ugye alapjáraton egy nyugodt kutya... valaki rajtam kivül tapasztalt olyat h idegbeteg?de most komolyan. 4 éves a kutyus és nem bírunk vele mit kezdeni
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44650
Igen.. de ott volt Olivér is Zsoltiék is olaszok és osztrákok.. jó verseny volt.
Előzmény: Eni79 (44649)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44649
A szélén az Rita?
Előzmény: snepf (44647)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44648

50 madárra hogyan jött ki neked 200 ezer? :DDDDD Én "áraim" szerint a fácán (bruttó) 2.500, kacsa 1800... :DDDDD

 

Jó hát vili hogy pénzben van, amit a nevezési díjakkal kell kibekkelni, vagy keríteni szponzort, még az is járható út.

 

Figyu, amúgy 100%-os rendezvényt fizikailag képtelenség csinálni. Olyan nincsen hogy mindenkinek megfeleljen. És persze a "látogatókat " is korlátozni kell, sőt kioktatni a visledkedési elvárásról. Mindenesetre jobb lenne ha több ilyen lenne...

 

Magyar bírókról nem nyilatkozom. Még nincsen kellő tapasztalatom hozzájuk, csak néhányat ismerek. A lényeg hogy hiteles legyen. Ami a számomra azt jelenti, hogy kutyás (aktív, vadászós és versenyzős) múlttal rendelkezzen, legyen objektív, szigorú de igazságos.

 

Na akkor eggyel több vadászat lesz nálatok... :DDD Nyúl... Na arra én még nem megyek. Még nem merem megpróbálni. Jó lesz nekünk a "bevadászódásra" a kacsa meg a fácán... Ez az év ez erről szól. Elkezdjük a bevadászást, és közben tartjuk a fegyelmet. Tavasszal munkavizsga ha minden jól megy, szezonban pár verseny... És tréningek, háziversenyek. Ősszel meg megkezdjük a második évadot, már picit rutinosabban. :):)

Előzmény: snepf (44646)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44647

http://kepfeltoltes.hu/091006/ew2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És akkor még lelkes volt mindenki..

Előzmény: Eni79 (44644)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44646

Miért nem szervezek Trialt?

Mert két cintányér között én vagyok a levegő.. a társaságnál nekem kell udvarolni, hogy tegyenek el 50 madarat.. ki kell előre találni, hogy mikor repülnek jól a madarak és mikor van annyi még hogy ne legyen éjszakába nyúló.

Az kutyás szervezet az utolsó pillanatokban előáll lehetetlen igényekkel, hogy a kocsikat hová lehet tenni, hogy gondolják lebonyolítani a hajtásokat nulla terület ismeret nélkül.. a nézőkkel vívni kell, hogy ne zajongjanak, ne vonuljanak keresztül a vadászterületen..

Drága a nevezés, de gondolj bele 50 madár min 200 ezer Ft, az indulónként 15-18 ezer ft, azt elő kell teremteni, a rendezvénynek termet biztosítani.. stb.

 

És a köszönet, hogy néhány versenyző vagy ezért, vagy azért elégedetlen..

Meg nevess ki én azt mondom, hogy mostmár magyar bírókkal is lehetne színvonalas és jóval olcsóbb versenyt rendezni.. vannak már jó bíróink...de kacérkodni a gondolattal vagy nosztalgiázni kellemes volt.

 

Nálunk 20 apróvad vadászat lesz febr. 28-ig. November decemberben nyúlra is vadászunk... :D

Előzmény: Eni79 (44644)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44645

Hát nem tudom. Persze ott sincsen kolbászból a kerítés, és ott is sok a szaporító. Egy szűk réteg az ahonnan érdemes egyáltalán kutyát nézni. Mondom nekem van egy-két befutó és nem feltétlenül ragaszkodom a külföldihez, ha találok magyar tenyésztőnél olyn kutyát amelyiket erre érdemesnek tartok, akkor nem fogok kintről hozni. De eddig még nem igazán találtam... Persze lehet hogy eleve más típusú kutyákat nézel Te is és én is. (Ezt megbeszéltük már)

 

 

Előzmény: snepf (44643)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44644

Igen, október 01.-re gondoltam. 19 vadászat van kiírva erre a szezonra. Mondtam is a Zsoltinak na bazze majd figyeljünk oda hogy azé ne basszam el nagyon a kutyát... :DDDDDD

 

 Igen valószínűleg a madárral van a probléma. :DDD

 

"Amúgy ismerem.. bíróin szoktunk összefutni, meg Varsányban a kopós rendezvényen..néha hazudozunk egymásnak :D"

 

Hahaha, ez mindenhol így van. A horgászoknál is... Ismered a viccet!

 

Meghal az öreg vadász, temetik el. A temetés közepén hatalmas vihar kerekedik, süvít a szél, a napot eltakarják a felhők... Erre az egyik vadásztársa mondja: "Na a Józsi most hazdudja le a vadászkalandjaival a napot az égről!"

 

:DDDDDD

 

És miért nem szervezel Ft-t? Mondjuk biztosan elég macerás, de végül is jobb lenne ha minnél több ilyen lenne... WT-ből sok van, viszonylag. Cold game tesztből már kevesebb. Pedig azt is lehetne cifrázni... Mert ilyeneken bekapcsoldhatnának vizslások is, akik ugye wt.-n nem vesznek részt.  

Előzmény: snepf (44639)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44643

Hááát.. nem tudom.

Én voltam kint Ausztriában versenyen és itthon idén is sok WT-en voltam, meg az elmúlt években Trialokon is.

Magyar kutyák semmiben sem maradnak el a nyugatiaktól..

Előzmény: Eni79 (44640)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44642
Kevésbé.. de kellő pechhel azért sikerül :)
Előzmény: Eni79 (44640)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44641
Nekem is a feka jön be... de nem vagyok színmániás..
Előzmény: Eni79 (44638)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44640

Persze semmire sincsen garancia. Ezt tudom. De azért ha odafigyelsz és rendelkezel némi rutinnal, kevésbé van esélyed belenyúlni a sz@rba. A múltkor egy barátom kérte h ajánljak a kedvesének labikennelt... Hobbi célra, azaz a munkaképesség még nem is volt feltétel. Hát... rövid volt a lista amit küldtem neki, és arra is azt mondtam attól függ... Melyik párosítás. :DDDDD

 

Én mondjuk nem is itthon nézegetek.

Előzmény: snepf (44637)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44639

Igen a goldeneseket én is plüsskutyásoknak hívom :))

 

Mondom.. hosszúcombú és kék szemű szőke.. :D

 

Ezt a dabasi dolgot nem értem..október 1-jére gondoltál??

Gondolom nincsenek még készen a madaraik..

Amúgy ismerem.. bíróin szoktunk összefutni, meg Varsányban a kopós rendezvényen..néha hazudozunk egymásnak :D

 

Mi 17-re tettük az első fácánozást, november 7én jön egy vendég csoport 100 madárra.

Vasárnap eszembe jutott hogy jó lenne szervezni egy FT-t , már kitaláltam, hogy honnan lennének a hajtások, hol lennének a kutyák.. olyan 50 madár kellene hozzá.. aztán gyorsan elhessegettem a gondolatokat... :)

Előzmény: Eni79 (44635)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44638

Nincsen zsemle labiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!! :DDDDD

 

Sárga van... A világos sárgástól a rókavörösig... :DDDDD Meg csoki!

 

Nálam a fekete a nyerő. (melóra az való a szakik szerint amúgy).

 

Amúgy nevetni fogsz, a magyar kutyák közül van két kedvencem... Nem "extra" kutyák, de imádom őket... Az egyik a Carlos papája, a Will... A másik pedig egy kedves barátunk saját tenyésztésű szukája, ő is vadászik amúgy. Mindkettő sárga... Hahahaha. És pont most lesz majd alom tőlük. (amiben lehet fekete is... Will is és Cintia is hordozza a színt). :DDDDD El is játszottam a gondolattal... Aztán gyorsan le is dumáltam magamat róla. :DDDDDDDDDD

 

Szóval csak részben vagyok rasszista!

Mondjuk ha már nem lehetne fekete akkor sárga... Csoki viszont soha nem kellene.

Előzmény: barvivien (44636)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44637

Nagyon nehéz okosnak lenni.. minél többet tapasztalok ezekből a dolgokból annál bizonytalanabb vagyok..

Láttam már neten ua annak a kutyának több dp. eredményét.. persze a második jobb volt mint az első :)

 

Ez az egész picit olyan mint az orosz rulett.. nézegeted a dolgokat akkor mindig egy töltényt ki szedhetsz a tárból és a végére csak egy marad.. de az ott marad.. utána megpörgeted.. ha peched van, akkor a kakas alatt van a töltény. és ugyanígy aki semmit nem néz az is belenyúlhat egy jó kutyába.. csak az ő tárjában egy üres hely volt viszont óriási mázlija.

Előzmény: Eni79 (44634)
barvivien Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44636

A zsemle labisok nevében mondhatom higy igen rasszista vagy :P

A labik labik és kész:PPP

Előzmény: Eni79 (44634)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44635

Plüsstya ez, nem retriever! :DDDD (tudom mert mikor elhoztam Kyra se volt kutya... nkább egy röfögő plüss, hahaha)

 

 

Te! Amúgy a nejed valóvan nagyon csinos. :-)))))

 

 

Ááááááááá, ma kaptam a hírt hogy Dabason csak október 31.-én indul a fácánszezon... Azt hittem 1.-én... :-((((((((

 

Még várnom kell 3 hetet... Gr.... Te a Shipeket ismered amúgy?

Előzmény: snepf (44633)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44634

"Tudod mi a fura.. ha ilyen téren egy kérésem lehetne, akkor pont Brit klónt tartanék.. a dp. ellenére"

 

Ezt most komolyan nekem mondod? Pontosan tudom miről beszélsz. Bár nekem még nincsen ilyen múltam a fekával mint neked, életkorából adódóan, de mégis úgy érzem még egy ilyen kutyám sosem lesz akiben a korlátaival együtt is ennyi plussz van.

 

"Persze ismered az érzést amikor rád szakad a plafon, keserű gombócokat nyelsz le.. és akkor ezt mondtam, hogy neki a vadászat és a gyakorlás az élete, amiíg nem látom, hogy baj van nem változtatok.." >>> Igen, pontosan ezt gondolom én is, és ennek a fényében élek Vele.

 

Hát igen, akkor nem sok infó van az utódokról, azaz az első alomról. A másodikban azért "érdekes" h hulladékok (a mi szempontunkból, hahaha), mert mind a papa mind a mama dolgozik... Ennek tükrében elég nehéz vadat nem felbvevő kutyákat prezizni... Na mindegy. A véresre harapás meg gáz. Biztosan bejátszanak szocializációs gondok is, de ott tuti van más is... :-(((((

 

Hát én soha nem  fogok fedeztetni. Carlossal amúgy sem, de a következő kutyáimmal sem. Pont ezért. Én nagyon lelkis vagyok, és engem bántana, ha ilyenek előfodulnának... Képtelen lennék kezelni a dolgot.

 

Kutya vétel... Igen ezzel is egyetértek. Nekem már van pár vonal amire azt mondom érdekes lehet a számomra. Ezeket igyekszem is nyomon követni amennyire lehet. Mindenképpen fontos hogy a szülők több generációra szűrve legyenek, illetve fontos az IGAZOLT munkavégzés is. Nem ragaszkodom ICH eredmlnyekhez, nem az számít. Hanem az idegrendszer, a munkaképesség, az egészség, és emellett persze nézzen ki labradornak is. Jah, és fekete legyen... :DDDDDDDDD Feketénél világosabb kutya hozzám labiból nem jöhet... :DDDD (Rasszista vagyok? ) :DDD

Előzmény: snepf (44632)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44633

Na, az első alomból egy kép..

 

Igen a feleségemmel :)

http://kepfeltoltes.hu/091006/IM002323_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Előzmény: Eni79 (44629)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44632

A poligénes öröklődés ennél bonyolultabb, nem azt jelenti, hogy a 2. generációban jön ki, de nem akartam nagyon utána nézni.

 

Lehet, hogy felületesen olvasom a cikkeket, de N országban több mint 25 éve szűrik a jucikat.. és valami olyasmi dereng, hogy a szűrésekkel el lehet jutni egy szintre.. de ott vége is a dolognak.

Hangsúlyozom, nem különösen izgat ez a dp. dolog annak ellenére hogy hallgattam jó pár előadást. Nekem az a magánvéleményem, hogy minél több szempontrendszer alapján szűrünk annál nagyobb a valószínűsége, hogy hibát is fogunk találni.. ott van pl. ez a retina leválás.. sok vadászkutyát ismerek.. és tudod mi a legygyakoribb?? Az epilepszia... utána az izületi panaszok..jó itt közrejátszik a 2-3 fokos vízben való használat.. de megvakult (spontán) vadászkutyáról nem hallottam.. tényleg.

 

Másik.. Britnek sincsenek csípő problémái.. a röntgen azt mutatta ki, hogy a jegyek alapján súlyos dp-snek minősül.. ekkor 3 éves volt, res CACT és res CACIT munkaeredménnyel.. A doki mondta.. aki mellesleg gimis évfolyamtársam volt (nem nő :P), hogy kimélő életmód, semmi terhelés.. Persze ismered az érzést amikor rád szakad a plafon, keserű gombócokat nyelsz le.. és akkor ezt mondtam, hogy neki a vadászat és a gyakorlás az élete, amiíg nem látom, hogy baj van nem változtatok..

Most 9 éves és félek, hogy a tempója miatt még mindig képes lenyomni az idei sutagidát.

Kölykei.. két alom született utána.. az egyik szuka a vadásztársam gyermekéjé, nem tudtam kibújni a kérés alól.. de nem tudom, hogy milyen lett az alom.. az első választású kutyát megkapta a lányom egyik barátnője ajándékba.. kedves családi kutya, jól meghízlalták, de mozog.. sztem szűrve nem lett.

Második alaom.. szintén vadásztárs goldenje..

Képességeit tekintve szuper kis kutya, hihetetlenül könnyen tanult, 2 hét alatt megvolt a VAV-ja.. kedves aranyos kutya.. de a kölykök hulladékok lettek.. jó az én szempontomból. Hihetetlenül heterogén alom.. az egyik kölyök nem vesz vadat a szájába, a kan kölyök véresre marta Britet.. és foghiányosak.. emberhez hallatlanul kedvesek.. most ezek után ki kíváncsi a többire?

 

 

Ezt a párosítást akkor sem lett volna szabad megismételni ha az összes szűrésük maga a csoda.

Ja, és Britnek ha lehet így mondani acélos az egészsége.. 9 év alatt egyszer köhögött egy tábor után, soha semmi baja nem volt (1-2 babézia amit 1 nap alatt kihevert).

 

Igazából én elhatároztam, hogy a kutyáimat venni fogom.. jó strucc politika, de így érzelem mentesen vizsgálok meg körülményeket és döntök.. aztán viselem a döntésem következményeit.

 

Tudod mi a fura.. ha ilyen téren egy kérésem lehetne, akkor pont Brit klónt tartanék.. a dp. ellenére

Előzmény: Eni79 (44629)
lükepék Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44631
ja, ez általános összegzése volt az oltás témakörnek, nem pont neked válaszolva. :)
Előzmény: lükepék (44630)
lükepék Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44630
Ezzel a lyme-kórral nekem az a rejtélyes, hogy ha embereknek nincs ilyen (illetve Amerikában volt, de médiahiszti miatt bevonták), akkor kutyáknak hogyhogy? Tankönyvileg ugye a Lyme-ra nincs oltás, csak kezelés, amit az ember kullancs-fertőzés gyanánt oltást kap, az az agyvelő/hártyagyulladásra van. Mit adnak be a kutyának ilyenkor? Vagy ami az embereknél kiütötte a biztosítékot (nem bizonyított kapcsolat autoimmun-mellékhatásokkal), az a kutyáknál okés?
Előzmény: czaltikgyörgyi (44620)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44629

Meglincselni nem foglak... De én egy picit másképpen látom.

 

A szűrések nagyon is fontos dolog. Az hogy a "mentes" kutyáknak is ugyanolyan arányban születik beteg kölyke, nem biztos hogy megfelelő állítás.

 

Csípőre szűrnek kb 20 éve, könyökre például csak 10 éve... Az hogy a szülők "mentesek" igazad van, kb semmit sem jelent. Ha legalább 2-3 generációra visszamenőlegesen meglenne MINDEN egyed szűrési eredménye, nos akkor lehetnél biztosabb benne... De még kölyökcipőben jár. Ha a szűréseket kötelezővé tennék, akkor elkezdődne valami. eredménye meg majd lenne kb 10-15 év múlva. Vállra például még mindíg nem jellemző a szűrés... És a hobbikutyákat nem is szűrik, vagy ha igen, az nem is kerül be az éterbe.

 

Valamint az is felvet egy kérdést, hogy mit nevezünk DP-nek? Csípőből is van A-B-C-D-E... Könyökből is... csak ott számokkal. A D-s csípőt "elítéljük" tenyésztési szempontból, de a C-s már maradhat, persze csak A-s párral... Holott egy C-s csípő is könnyen lehet D-s... Ha gunyoros akarnék lenni azt mondanám, hogy múlhat ez az állatorvos "jóindulatán" is... Írják hogy nem a betegség hanem a hajlam öröklődik. Egyetértek. Tartási körülményekkel sokat lehet javítani (lsd Carlos esete) és rontani is ezen. Mindenesetre gáz egy dolog ez. És amíg nem lesz erre egy "kötelező" előírás, illetve nem lesz az egyedek nagyobb része megszűrve és ez nyílvánosságra hozva, addig csak kergetjük a saját farkunkat körbe-körbe. Neked is súlyos DP-s a Brit ha jól emlékszem, de őt például nem kellett műteni. Nekem is súlyos, mondjuk az könyök, más tészta, de muszáj volt műteni. Továbbmegyek... Ha Carlos be lenne vonva a tenyésztésbe (ami nem lesz), amit eddig tudok, az az, hogy nem is az Ő gyerekein, hanem a következő generáción jönne ez ki. Szóval bonyolut dolog ez a genetika. De például a PRA ennél sokkal egyszerűbb, ott jóval világosabb a képlet. Én majd a mi alomtesó(i)nk utódait fogom nyomon követni ha lesz rá lehetőség... Abból megint kapok egy képet.

 

Brit utódaival nem voltak gondok? Ott nem jöttek elő csípőproblémák?

Előzmény: snepf (44624)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44628

Igen, túlaggódod. Nem mondom hogy nem ok nélkül, de ennél "egyszerűbb" a képlet.

 

Nekem advantix spot on és kiltix volt rajtuk. Na a kiltixet tönkretették egymás nyúzása közben két alkalommal 1 hónapon belül, így azt már nem teszek rájuk. Csak advantixot. Néha van 1-1 kullancs, lévén sokat járunk a területre és ennyi. Ebben az évben egyszer kellett beadatnom nekik imizolt, meg a Lyme ellen be vannak oltva. Ennyit tudok tenni. Rendszeresen át vannak nézve és figyelve vannak.

 

Oltási program meg sok helyen le van írva, 1 éves kor után évente van a veszettség elleni meg a kombinált. Ez nem bonyolult.

 

Persze h üzlet, ezért mondtam neked és másnak is, kell keresni egy dokit akit arra alkalmasnak ítélsz és ahhoz vinni a kutyát. Ez bizalmi viszony. Nőgyógyászt és fogorvost sem váltasz havonta...

Előzmény: czaltikgyörgyi (44620)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44627

Sajnos nincs.. én is az egész újságot kaptam meg..

Nagyon szép lett az új rendelője és klassz dolgokat mesélt a lézeres tecnikáról..

Előzmény: barvivien (44626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!