Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Langhorn Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4330

Sziasztok.

 

Bocsika de nem tudjátok mi történt ezzel a honlappal /http://forum.chevyklub.hu/.

Tegnap délután óta meghalt az oldal. :((

sznuni Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4329

Valamint IGEN!

Azért nincs ott tömítés!!!

 

Üdv:

sznuni

Előzmény: cst70 (4327)
sznuni Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4328

NEM!

Kárpit le és a belső felén van felcsavarozva.

 

Üdv:

sznuni

 

Előzmény: cst70 (4327)
cst70 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4327

Az ajtokon levo felkor karpitozasara mar en is gondoltam. Hogyan kell leszedni, talan alanyulni csavarhuzoval es lepatintani? Leszerelte e mar valaki kozuletek?

A masik meg az ajto tomites jobb felol. Miert nincs? Lehet hogy a cirkulacios levegot arrol az oldalrol szivja(ott a ventilator) es az gatolna? Errol mit gondoltok?

Sarkany Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4326
Az ajtókárpitokat is újrahúztuk. A Kalos esetében ennél sokkal bonyolultabb a helyzet (szerintem), mint a Trabantnál volt. A Trabant ajtó ill. oldalkárpitjai egy kenény kartonra feszített vékony műbőr borításból álltak és az egészet rugós körmök rögzítették az ajtó fém részéhez. Nyikorgott, zörgött az egész, ha néhány rugós "bolha" nem pattant be rendesen, eltört vagy eldeformálódott...
Előzmény: gyasza (4325)
gyasza Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4325

Sarkany :

 

Csak ülés újrahúzást végeztetek Trabicseken, vagy ajtókat is behúztátok valamivel? Mert én igazából a műanyag részeket akarom kárpitozni, gyári üléshuzat még jól bírja :-)

 

Sznuni:

 

Jaja, az ablaknál nagyon érdekes lenne a helyzet. Ha meg nem tűröm be, ammeg csúnya.. Most hogy fóliás az ablak, így is észrevehető h van vmi az ablak és a műanyag között..

De nem akarom én az egészet lekárpitozni, de ha azt a félkörös részt nem olyan nehéz, lehet megcsinálom.

 

Gyusza

Előzmény: sznuni (4323)
sziklajózsa Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4324

 

 

Üdv Sznuni!

 

Rendben,nekem nem fontos a szla,mert 5 évig még a bank a tulaj:-((((

 

Engem a motortér látványa riaszt egy kicsit,egyedül én sem szívesen mosnám le.

Tudom,hogy gond szokott lenni,gyújtás egyéb elektromos cuccok stb.

Akkor a téli szutyok marad rajta??? Nem vészes,csak Te is tudod,kivülről lepucolod,belülről kitisztítod és a motor????

Szóval az igényesnek lenni nem is olyan könnyü:-)))))

 

Debrecen-Józsán lakom,ezért vittem oda.

Meggondolom,hogy mégegyszer őket választom-e?

 

Köszi a válaszodat!

 

Azért ugyanúgy gurul még:-)))))

 

sziklajózsa

Előzmény: sznuni (4323)
sznuni Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4323

Sziklajózsa!

 

Hol is laksz? Abszolúte nem fontos a számla addig, amíg te nem érzed úgy, hogy fontos neked. Az hogy nem mossák le, annak van oka. Mégpedig az, hogy ők sem szeretnek vele szívni. Én se mosom le soha a motort, mert félek a következményektől. Az adatbázisban meg benne maradnak az elkészült számlák, mert azt, megőrzik a szervizek, és nekik kell igazolni, az elvégzett munkákat. Az hogy nem engedtek oda a kocsidhoz, arra az a megoldás, hogy azt kell mondani, akkor viszem máshová!!! Hidd el oda fognak engedni.

 

Gyasza!

 

Én csináltam már kárpitozást, de nem a Kaloson. A fullos Kalosban is csak részben szövet a kárpit, mert az a félkör alakú izé van lekárpitozva. Ragasztani lehet, de az nem jó. Gondolj csak az ablaknál lévő részre. Ott tuti le fog jönni. Alákárpitozni csak nagyon vékony kárpittal lehet, mert az ablak szorulni fog.

Szervíz tuti nem csinál ilyet. Csak ad egy olyan kárpitot ami az SX es modellben van.

 

Üdv:

sznuni

Sarkany Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4322
1980 körül újrakárpitoztuk - házilagos módszerekkel - a Trabantunkat, amikor ronggyá szakadt a gyári üléskárpit. Leszedtülk az ülésről a maradványokat, a varrások mentén szétfejtettük és szabásmintának használtuk fel. Az így készült "snitt" alapján kiszabtuk az új kárpitot bútorszövetből és összevartuk. Minden különösebb gond nélkül vissza tudtuk tenni az ülésekre. Annyira jól sikerült, hogy amikor a feleségem totálosra törte az autót, a CASCO-s kárbecslő még felárat is fizetett érte. Nem akarta elhinni, hogy mi készítettük, azt hitte valami gyári extra.
Előzmény: gyasza (4320)
sziklajózsa Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4321

 

 

Szia topika1!

 

Ez már nem szerénység,ez már nagyfokú "hülyeség",amit tettem:-)))

AZ előzőekben megtalálod a konklúziómat is!

 

ps:

 

"az okos a más kárán.....,a hülye a sajátjából..........

Előzmény: topika1 (4318)
gyasza Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4320

Sziasztok!

 

Csinált már valaki kocsiba kárpitozást? Vajon a legextrásabb Kalos az már kárpitozott, vagy az is 100% műanyag?

Nem tudom mennyire lehet bonyolult ragaszgatni, de elviselnék valami mást is a kocsiban mint műanyagot.

Vagy esetleg szervízben csinálnak ilyet? Milyen technikával?

Remélem tud erről valaki valamit :-)

 

Gyusza

sziklajózsa Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4319

Szia!

 

Igazad van!

 

Korrekt akartam lenni,igy jártam:-((((

Nem valószinű,hogy legközelebb ideviszem.

Valahogy összekötöm egy pesti úttal,ott vásároltam,talán rendesebbek lesznek:-))

Aki azért tud,okuljon!!!!!!!

Előzmény: HFT (4316)
topika1 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4318

Hűha! Úgy látszik, még nálam is szerényebb vagy :)

Azért is kellett volna számlát kérni, amiben részletesen fel vannak sorolva az elvégzett munka- és anyag tételek, mert a szervizkönyvben a pecsét önmagában nem sokat ér! A számlán látni (kéne) pld. hogy mit cseréltek, milyen olajat tettek bele, stb. Főleg ha a közeljövőben el akarod adni a kocsit, a vevőt is érdekelné. Szerintem menjél vissza!

Előzmény: sziklajózsa (4315)
nord Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4317
cst70, gelber80: köszi!
HFT Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4316

Szia Sziklajózsa!

 

1. Abban hibáztál, hogy nem kértél számlát, mert ami azon szerepel, azt el kellett végezniük, és láthatod mi micsoda, meg vita esetén jogalap is, de ez már tanulság a számodra.

2. A motormosást ne bándd, azt szervízben is el tudják úgy rontani, hogy ne induljon be utána az autó.

3. A legnagyobb baj az, hogy amit leírsz, az nem Debrecen, és nem a mai nap, hanem sajnos ÁLTALÁNOS hozzáállás a mai Magyarországon, szinte mindenhol, TISZTELET A KIVÉTELNEK.

4. A kávé és az ásványvíz pedig ügyes húzás, amellyel bekötik a szemünk és elveszik az eszünk.

 

 

Előzmény: sziklajózsa (4315)
sziklajózsa Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4315

Kedves minden Érdeklődő!

amint megigértem,a tapasztalat alapján irok,mindent igazságtalan lenne leírnom kisbetüvel,de én csalódtam:-((((
hogy a kocsit le sem mossák,hagyján /nem volt piszkos! annyira/
a munkafelvevő udvariatlan, ráadásul elnézi a dátumot,fennhangon mondja,hisz' ez már
2 éves... a dátum 2004.jun.4. szervizkönyv szerint,elnézést helyett jaaaa!!!!!tényleg
csak 1 éves-mondja és elviszi a kulcsot hátra.
innentől kezdve rejtély,mi történik,a szalonban helyet foglalok és várok......
kb 1 óra múlva egy nyakkendős fiatalember odajön,uram kész vagyunk, számlát kér?
mondom nem fontos,de azért kapok egy cetlit a pénztárgépből,gondolom ezekből
az "igazi" számlákból látszik,mégis csak európában vagyunk,teljes joggal:-(((((
míg el nem felejtem
Chevrolet márka-kereskedés és szerviz

mindenki találkozott már vele,olyan egyszemélyes kis miniboltban szokás adni hétvégén.....

találgassatok mi micsoda??:-))))

4x 3260
gyüjtő1 13040
gyüjtő1 685
gyüjtő1 1850
2x 65
gyüjtő1 130
gyüjtő3 10313

összesen 26018


ami a legjobban dühít,otthon nézem a motorházat,olyan szutykos,mint volt,én nem
merem lemosni,azt sem tudom,mivel kellene.ezt elvárná a szerviztől az ember,
valaki szóljon rám majd,ha túl naív vagyok.

EGY POZITÍV DOGLGOT AZÉRT ÍRNOM ILLIK:-))
MEGKÍNÁLTAK EGY KÁVÉVAL ÉS HIDEG ÁSVÁNYVIZZEL


szerintem ennyi pénzért az Arany Bikába is mehettem volna kávét inni:-)))


Aki még nem sejtené,az eset Debrecenben esett meg 2005.05.26-án 15 óra körül

egy csalódott 15000-es

sziklajózsa

p.s.

a műhely környékére sem engedtek:-(((((((
cst70 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4314

Szia!

 

- az utlevel

- nem tom

- normalis a kutak surusege (azert meg ez is europa :))

- az olommenteset igy kerd : "bezolovni benzin"

10 l - deset litara

20 l - dvadeset litara

30 l - trideset litara

tele kerem - pun rezervoar molim

- le se szarjak a gepeket

- horvatoknal kuna a hivatalos, de azert elfogadjak sokhelyutt az eurot, montenegroban az csak euro, szerintem ot valsd

 

Udv Tibi

Előzmény: nord (4311)
gelber80 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4313
Az autópálya fizetőkapus és szakaszonként kell fizetni, tehát nincs matrica.
Benzinkút az már kényesebb kérdés :) Mindenesetre Opatijaig én két benzinkutat láttam. Asszem. De max. hármat!
Határon bejelenteni? Szerintem nem.
Mi az apartmanban euróval fizettünk, kunát meg itthon váltottunk utazási irodában, mert én ott találtam a legjobb árfolyamot (nem mintha az a pár száz forint különbség számítana...).
Előzmény: nord (4311)
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4312
ismerősöm járt arra tavaly, eszembejutott 2 dolog amit mondott:
autópálya fizetőkapus (legalábbis 2004-ben az volt) és ha lehet NE 7végén menjetek-jöjjetek, mert nagy a tömeg, a fizetőkapuknál órás, vagy több a sorakozó, ismerős visszafele inkább hagyományos úton jött, így ugyan időben ugyanannyi volt, de nem idegesítette a sorbanállás.

> - a jogsin, autó-papírokon és a zöldkártyán kívül kell még valamilyen okmány?
mondjuk útlevél nem árt:)))
betegség-balesetbiztosítás, cascó erősen javasolt bárhova külföldre.

nézz szét a külügy honlapján is
http://www.kulugyminiszterium.hu/kum/hu/jobb/Konzuli_informaciok/Utazas_kulfoldre/

további részleteket nem tudok, legutóbb 32 éve jártam a mai Horvát o. területén, a mi családunk Görögörszágimádó, menjetek el egyszer oda is, azután már nem is vágytok máshová:))))
Előzmény: nord (4311)
nord Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4311

Mindenkinek köszönöm a horvát tapasztalatokat!

 

Még néhány kérdés, ami a weboldalakat és egyéb infótárakat böngészve merült fel bennem:

- a jogsin, autó-papírokon és a zöldkártyán kívül kell még valamilyen okmány?

- autópálya matricát itthon hol lehet kapni?

- a benzinkutak sűrűsége milyen? (Pl. fél tanknál kell-e már keresni a következőt)?

- olvastam, hogy super95 és eurosuper95 benzin is van náluk. A kettő közt mi a különbség?

- A határon be kell jelenteni a nagyobb értékű műszaki cikkeket (pl. digitgép)?

- Az utazási prospektusokban mindenhol euróban adják meg a tarifát. Ennyire divat ott euróval fizetni, vagy elég csak kunát vinni? Ezt itthon éri meg jobban váltani, vagy kint?

 

Köszi!

sznuni Creative Commons License 2005.05.26 0 0 4310

Nem igazán tudom mire gondolsz!

De arra mindenképp figyelj hogy mindent megcsináljanak, és persze erőszakoskodj hogy ott legyél a kocsidnál a szervizelés alatt.

Ennyi.

 

Üdv:

sznuni

Előzmény: pepe973 (4308)
sziklajózsa Creative Commons License 2005.05.25 0 0 4309
Szia pepe973!

Légy türelemmel,én holnap 1/2 3-ra viszem a "jószágot",este leírom Neked,
mi volt a tapasztalatom.
Ha csupa nagybetűvel írok,csak akkor olvasd végig:-))))/ pozitív(/,de a kisbetüktől
mentse meg a srevice-t a jóisten:-DDD
Biz'isten kitálalok!!!

Addig is üdvözöl egy "másik" 15000-es

sziklajózsa
Előzmény: pepe973 (4308)
pepe973 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 4308

Sziasztok!

 

Lassan vinnem kell a 15000 -es szervízre a jószágot. Kinek mi a tapasztalata, mire kell figyelni.

 

 

zsolt160matizos Creative Commons License 2005.05.25 0 0 4307
sziklajózsa!

Bocs!
Előzmény: sziklajózsa (4298)
szupy ildi Creative Commons License 2005.05.25 0 0 4306

minden jó ha a vége jó

 

ez egy elég komoly kárpótlás :)

Előzmény: r.anger (4303)
pepe973 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 4305

szia!

 

Én a Gombos-nál éredklődtem, és kértem volna akkor rendeltek volna hozzá, mert ép nem volt raktáron.

 

Előzmény: nord (4299)
gelber80 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 4304
Mi is Horvátországban voltunk tavaly a kalossal. Nagyon jó minőségű autópályák voltak egészen majdnem Rovinj-ig (ott voltunk). De az egyéb utak is jók voltak. Egy pillanatig nem éreztem, hogy valaki is az autó ellopására pályázna, vannak arrafele kapósabb típusok is, mint a Kalos.

Benzin kb. u.a, mint Mo-n és érdekes, de szerintem egy jó 6-7 decivel kevesbbet fogyasztott, mint itthon. Amúgy jól jött a légkondi (bár azt itthon is mindig használom:). Nagyon kényelmes volt vezetni is és állítólag utazni is (két autóval mentünk, a másik egy Vento volt és állítolag hátul a mienk kényelmesebb volt)

Amire érdemes figyelni az a parkolás. A Ventos barátaink megjárták, amikor nem figyeltek, hogy valami kisváros belvárosában olyan helyen álltak meg, ahol 18.00 után nem lett volna szabad (érdekes, hogy pont fordítva lenne logikus) és el is vitték az autójukat.

Mindenesetre semmi gond nem volt se az autóval se a nyaralással. Sőt. Pedig augusztus végén - szeptember elején voltunk és akkor volt kb. 2000 km az autóban. Ajánlani tuodm mindenkinek!
Előzmény: nord (4299)
r.anger Creative Commons License 2005.05.24 0 0 4303

Sziasztok!

 

Nemtom mennyire emlékeztek Lisza kálváiájára.  Hát szerencsére megoldódott neki.

A szalon magáénak érezte az egész hercehurcát, a hibát és egy Lacetti Elite autót a jelenlegi törlesztőrészletért, full felszerelve (ABS,ESP,szervó, klima, Cd,6 hangfal 4 légzsák), az eredeti kalóz színével mintegy kompenzálva a sorozatos bakikat 2 hét múlva átadnak neki.

csak érdekességképp egy link  a leendő tütüről :)

 

http://www.chevrolet.hu/models/lacetti_5d/t1_photo_galle_4.htm

 

Részemről nagyon örülök, hogy megoldódott a dolog, és Lisza biztos nagyon fogja élvezni az új járgányt, és minden kellemetlenséget elfelejt majd :))

 

Ugyanakkor elgondolkodtató a dolog!

 

Sziasztok,

 

ranger

 

 

tuce Creative Commons License 2005.05.24 0 0 4302

Nord!

Tavaly  Horvátországban Krk szigetén nyaraltunk, a Kalos 2000 km "bejáratás" után nagyon jól ment,semmi problémát nem okozott neki a 160km/h autópályás sebesség sem.

Semmilyen atrocitást nem tapasztaltunk, 10 nap alatt összesen 2 - azaz kettő - rendőrt láttunk, azok is a forgalmat irányították.

Az autónk az apartmann melletti nyitott parkolóban volt egy 1.9 Passat társaságában. Senkit nem érdekelt az autónk,semmiféle rossz tapasztalatunk nincs ezzel kapcsolatban.

Ha konkrét kérdésre szeretnél válszt kapni - ha tudok - szívesen válaszolok.

Üdv mindenkinek. 

Előzmény: nord (4299)
nord Creative Commons License 2005.05.24 0 0 4301
Köszi!
Előzmény: DAEWOO KALOS 1.4S (4300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!