Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28669

Mind nagyon finom. Nem tennék ebben igazi különbséget.

Ha dönteni akarsz közöttük, akkor másképpen kell megközelíteni. A ceglédi óriás fát nehéz kordában tartani, rettenetesen igényli a metszést, nagyon erősen növekszik. A jó terméshez porzófa kell. Friss fogyasztásra, befőzésre jó. Látványos nagy szemű, de éretten nem annyira szállítható.

A gönci a legismertebb magyar fajta. Öntermékeny. Idősebb fák beállnak és metszés nélkül is megvannak.

Az ceglédi arany kajszi sokban hasonlít a göncihez. A választásom oka az volt, hogy ez kifejezetten kései fajta.

 

A ceglédi óriás Budapest környékén június utolsó hetében, legfeljebb július legelején beérik. Én júliusban a Balatonon vagyok. A ceglédi arany kajszi július közepén érik be, amikor ott vagyok. Minden itteni fát így választottam ki, figyelembe vettem az érési időt és a porzó fák hiányát.

Előzmény: zsorsz (28666)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28668

Na ismét nekifutok!

"MAROLEX akkumulátoros permetezőm van (egy éves), ez valamivel többet tud, mint egy jobb (szintén Marolexem van belőle) hagyományos pumpás permetező. "

 

Engem az érdekelne elsősorban, hogy milyen az akkumulátoros gép egy motoroshoz képest. Volt gagyi motorosom, vettem egy Marolex pumpást, ami a maga nemében nagyon finom kis gép, de kb. háromszor annyi idő alatt végzek ugyanazzal a területtel, mint a motorossal. A benzinestől idegenkedek, tetszene az akkus, de nem tudom mekkorát fúj és jelent e sebességi előnyt a pumpálóshoz képest. A motorossal majdnem futni kellett, a pumpálóssal azért el lehet kínlódni egy ideig a sorok között...

 

Azt hittem, arra válaszoltam.

Nem volt még robbanómotoros permetezőgépem, nincs is rá szükségem. Ezért nem tudok válaszolni saját tapasztalat alapján. Láttam már működésben profi motorost, az szerintem felnyomott 6-8 méter is.

Az akkumulátoros ami nekem van, sokkal hatékonyabb a kézi pumpás készüléknél. Egyenletesebb a nyomása, jobban lehet vele porlasztani, ami optimálisabb vegyszerhasználatot és rövidebb permetezési időt jelent.

A legfontosabb azonban, hogy jóval kisebb fizikai megterhelés a permetezés.

Magyarul az akkus gép nem elsősorban többet tud, hanem jobb és kényelmesebb.

Előzmény: pacsepa (28667)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28667

"MAROLEX akkumulátoros permetezőm van (egy éves), ez valamivel többet tud, mint egy jobb (szintén Marolexem van belőle) hagyományos pumpás permetező. "

 

Engem az érdekelne elsősorban, hogy milyen az akkumulátoros gép egy motoroshoz képest. Volt gagyi motorosom, vettem egy Marolex pumpást, ami a maga nemében nagyon finom kis gép, de kb. háromszor annyi idő alatt végzek ugyanazzal a területtel, mint a motorossal. A benzinestől idegenkedek, tetszene az akkus, de nem tudom mekkorát fúj és jelent e sebességi előnyt a pumpálóshoz képest. A motorossal majdnem futni kellett, a pumpálóssal azért el lehet kínlódni egy ideig a sorok között...

 

Azt hittem, arra válaszoltam.

Nem volt még robbanómotoros permetezőgépem, nincs is rá szükségem. Ezért nem tudok válaszolni saját tapasztalat alapján. Láttam már működésben profi motorost, az szerintem felnyomott 6-8 méter is.

Az akkumulátoros ami nekem van, sokkal hatékonyabb a kézi pumpás készüléknél. Egyenletesebb a nyomása, jobban lehet vele porlasztani, ami optimálisabb vegyszerhasználatot és rövidebb permetezési időt jelent.

A legfontosabb azonban, hogy jóval kisebb fizikai megterhelés a permetezés.

Magyarul az akkus gép nem többet tud, hanem jobb és kényelmesebb.

Előzmény: szenyor Lopez (28662)
zsorsz Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28666

Melyik a finomabb,strapabíróbb?

Előzmény: pacsepa (28664)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28665

Nem ismerek szüzeket. Néha úgy érzem magam, mint egy használtcikk piacon! :-P

 

Thiovit-tal TILOS virágzásban permetezni. Sem rézzel, sem kénnel ne égessük a virágokat! Ráadásul a kén riasztó hatással van a méhekre.

 

...van már min kontakt hatást kifejteni-e?

Jóformán még csak az van...

A kontakt szernek nem kell zöld felületre kerülnie, vagy a a szirmokra, hogy kifejtse hatását. A kontakt gomba elleni szereknek oda kell kerülnie, ahol találkozhat a gombákkal, azt védi és "fertőtleníti" amit befed. Ahogy írtam, se kén, se réz nem jó a virágszirmoknak. Ilyenkor lép előre a Dithane.

Előzmény: arsenalfan007 (28663)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28664

Minő véletlen!

Nekem van két ceglédi óriás és egy göncim. Ezek egyszerre virágzanak és jól porozzák egymást.

A siófoki telkemen egy ceglédi arany kajszi van, az öntermő.

 

Egyelőre még nem aggódom a fagy miatt.

 

Sokszor jövök haza vidékről kocsival és látványosan emelkedik a hőmérséklet Budapestre érve. Fűtjük az utcát! :-)

Előzmény: szicsu1007 (28660)
arsenalfan007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28663

Mindenki csak szidja az időjárást, de soha senki nem hajlandó feláldozni egy szüzet, hogy megjavuljon... (Bocs,  most olvastam.) Amúgy én is holnap szeretnék permetezni. Kérdésem a dithane-nal kapcsolatban lenne: kontakt szer ugye. De van már min kontakt hatást kifejteni-e? Illetve: thiovittal lehet virágzásban permetezni? Pl almát? Szőlőt szoktam, azt nem zavarja, de a gyümölcsfákat nem tudom, hogy lehet-e. Köszönöm a választ!

szenyor Lopez Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28662

Szia! 28476-ban elejtett kérdésemre ránéznél, érdekelne elsőkézből tapasztalat?

Előzmény: pacsepa (28658)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28661

Fújjad én is holnapra tervezem a permetezést ! Hasonló állapotok vannak errefelé is !

Előzmény: szicsu1007 (28652)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28660

Ceglédi óriás és Gönci magyar kajszi. Idén már kellene jó termés, mert fogytán a lekvár a fánkhoz és a palacsintához.

 

Előzmény: pacsepa (28656)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28659

Érdekes, hogy a Köpönyeg Kerepesre csütörtök hajnalban plusz 1 fokot ígér, az Időkép pedig minusz 3-at. Ilyen kritikus esetekben mindig beállítom a területet. Budapesten általában 2-3 fokkal magasabbak a hajnalok, mint nálam.

Előzmény: pacsepa (28658)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28658

Holnap meglátom... A Köpönyeg holnap-holnaputánra 0-1 fokot jósol hajnalra.

Kimaradt: Budapest környékén

Előzmény: pacsepa (28657)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28657

Az időjárási előrejelzéseknél az országosat nem érdemes nézni. Nagy és szélsőséges eltérések lehetnek.

Érdemesebb a térképen a régiót nézni, vagy eleve regionális előrejelzést keresni (például koponyeg.hu).

Szintén érdemes csak a következő 24, max 36 órát komolyan venni. Naponta akár többször is frissítenek. Jelentősen változhatnak a "jóslatok", Neked és nékünk már 2-3 fok különbség is nagy lehet.

 

Én a hétvégén még a kerti locsolórendszert is üzembe helyeztem (szabadon van szerelve a nagy része a kerítés lábazatán).

Ha holnap éjjel legalább 4-5 órára -5 fok lenne, akkor a végén levő csapot éppen csak csurgósra (már nem csöpög) megnyitnám. Az időnként beinduló szivattyú pedig utántöltene 10 fokos vízzel.

Holnap meglátom... A Köpönyeg holnap-holnaputánra 0-1 fokot jósol hajnalra. Ha esetleg rossz irányba frissítenek, akkor megteszem amit megtehetek. Csak szél ne legyen mínuszokban!

Előzmény: szicsu1007 (28655)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28656

Ebben az állapotában néhány órás -2, esetleg -3 fok nem fog ártani.

Ha nagyon biztonságra akarsz menni, vagy valami extrém fagyérzékeny fajtád van, akkor locsolgassál! :-)

Előzmény: szicsu1007 (28655)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28655

OK, köszönöm, akkor holnap nyomom a Chorust.

"Fagyvédelem" címén érdemes-e fellocsolnom a kajszik alját? Mert éjszaka biztos nem fogok vizet "permetezni". Amúgy É-K-i lejtős a kert, talán lecsúszik a fagy:-(.

Minusz 3-at ígérnek Kerepesre csütörtök hajnalra.

Előzmény: pacsepa (28654)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28654

1-2 napon belül mehet a Chorus. Én ebben az állapotában szórtam a hétvégén.

Nem kell bibére várni.

Előzmény: szicsu1007 (28652)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28653

Nem tudom, de a ként én egyéb cuccokkal nem keverném...

Amúgy nem értem...

Minek?

1. Az Envidor önmagában elég az atkák ellen.

2. Az Envidor és a Thiovit is kontakt szer.

3. A Thiovit-ot most szórhatod, amíg nem kezd virágozni. Az Envidor-nak nem most van az ideje, hanem a növény néhány leveles állapotában.

Az Envidor veszélyes a méhekre és hosszú hatástartama van! Virágzásban tilos használni, megkockáztatom közvetlenül előtte se szórjuk!

Előzmény: Rosewood21 (28650)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28652

Úgy tudom, hogy a monília csészelevélen át is fertőz. De úgy gondolom, hogy a Chorus csészelevélen át is felszívódik. Kérdés:

Fújjam-e már holnap erre a Chorust (+Dithane), vagy várjak még, amíg kilátszik egy-két bibe?

És még egy (buta) kérdés: ugye a bordó, az csészelevél? A rózsaszínű pedig sziromlevél? És ugye ez még nem piros-bombós állapot? (Amúgy meg inkább "rózsaszín-bimbós" állapot lenne majd?)

Hogy is van ez???

Flanell Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28651

Csak hát ennek a lényege a helyben való átvétel volt, mert nem nagyon járok a fővárosba. :)

Előzmény: taormina001 (28560)
Rosewood21 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28650

Szeretném megkérdezni, hogy az Envidort lehet-e Thiovit-el együtt használni.

arpad-lajos Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28649

A Gazdaboltban 0,25 kg Dithane M45: 1191 Ft

A Hermesnél 0,25 kg Dithane M45: 2680 Ft

 

No comment.

naivkezdo Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28648

Tenyleg:)

Előzmény: öreg_néne_b (28647)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28647

A kocsimosás is hasonlóan működik, ha éppen nem kell permetezni...

Előzmény: naivkezdo (28646)
naivkezdo Creative Commons License 2019.03.18 0 1 28646

Udv, 

 

Elkezdek egy teljesen ingyenes, 100%-os megbizhatosagu csapadek elorejelzes szolgaltatast, 1 napra jelezve.

Annyi csak a titok, hogy ha permetezek, masnap esik.

Akit erdekel:)

pacsepa Creative Commons License 2019.03.18 0 0 28645

Nem szokott gondom lenni a Dithane csomósodásával.

A Dithane-t csak tavasszal és ősszel használom. Meleg napos időben perzselést okozhat.

Előzmény: spapda (28642)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.18 0 0 28644

Szombaton este 8 után leállt a szél, nálam akkor kiment az első Chorus-Dithane. A kajszi a virágait kezdte nyitogatni és az időjárási előrejelzések pont "moníliás időt" jósoltak. Különben várhattam volna még 1-3 napot. A Big Top nektarin kis fámnál meg tettem a permetlébe Folicur Solo-t is a tafrina ellen. Már egérfüles!

Előzmény: kavicsos64 (28643)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 28643

Na ezt kipróbálom én is ! A barack hamarosan kivirít ,már ha meleg lesz !! Ma kifejezetten hideg volt !

Előzmény: pacsepa (28640)
spapda Creative Commons License 2019.03.18 0 0 28642

Én a csonthéjasoknál monília és tafrina megelőzésére gondoltam Chorus + Vondozeb kombóval (nekem a Vondozeb granulátum formátuma a könnyebb elkeverhetőség miatt jobban bejött a Dithane tapadós, csomósodásra hajlamos por állagánál).

Előzmény: pacsepa (28640)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 28641

Ha sok van akkor az jó is lehet !

Előzmény: zerger88 (28638)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.18 0 0 28640

A tavaszi első Chorus permetléhez mindig teszek 20 gr/10 liter Dithane-t. De nem a lisztharmat miatt. Tavasszal még nem szokott gondot okozni. A lisztharmat a meleget és párás környezetet szereti.

Előzmény: spapda (28639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!