Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 64024

igen

félreérthető volt?

Előzmény: Jesper Olsen (64023)
Jesper Olsen Creative Commons License 2017.10.20 -7 0 64023

De Tavaszi Széll nem prekoncepcionista! :-)

jzp megjegyzése főként Neki szólt.

Előzmény: Törölt nick (64022)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.20 -13 0 64022

Nem az utakkal van ott a legnagyobb baj.

Sokan nem feltétlenül tudják kezelni azokat a helyzeteket amikbe arrafelé kerülhetnek,vannak akik eleve negatív prekoncepciókkal indulnak neki a Cserehátnak, és ugyebár a világ a lelkünk tükörképe. 

 

Azt hiszem elég diplomatikus voltam. :-) 

 

Előzmény: jzp2107 (64021)
jzp2107 Creative Commons License 2017.10.20 0 6 64021

nadehát akkor ha bevallottan nem a díjazásért mentél volna, senki nem tilthatja meg hogy jövő tavasszal végigjárd

Később se, de ha ennyire gázosan járhatatlanok az utak mint az indoklásban.. jövő tavaszig még biztosan nem hódítja vissza a természet

 

(1-2 éve én is "majdnem végigjártam", ami annyit tesz hogy komolyan foglalkoztam a gondolattal de aztán máshogy alakult

picit azért én is verem a fejem a falba..)

Előzmény: Tavaszi Széll (64019)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.20 -13 0 64020

Persze, megértelek, valahol igazad is van.

Nekem Ózd környékén voltak/vannak ilyen érzéseim, (meg anno éppen a Csereháton) bizonyos szempontból katartikusabb élmények érnek ilyen vidékeken mint bármelyik felkapott hegyvidéken túrázva.

Az embernek ökölbe szorul a keze a tehetetlenségtől.

 

Ja, és most rendeltem egy Tar Sándor könyvet. :-)

 

Előzmény: Tavaszi Széll (64019)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.10.20 0 1 64019

Hát persze, hogy szebb természeti környezetben vezet a Rákóczi-túra a Zemplénben. De a Cserehátba nem csak a természet szépsége miatt szerettem volna újra eljutni. Rám a Cserehátban, a Nyírségben, és a hasonló nehéz sorsú régiókban, vagy éppen rozsdaövezetekben történő barangolások olyan hatással vannak, mint Tarr Sándor vagy Sinka István művei. Olyan emberek, települések, régiók életébe nyerhetek bepillantást, amelyekről megfeledkezett, vagy soha nem is tudott a nagypolitika. És hazánkban egyre nő ezeknek a területeknek a száma.

 

A Rákóczi-túráról pedig majd értekezzünk privátban. :-))

Előzmény: Törölt nick (64018)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.20 -13 1 64018

Sajnos erre nem gondoltunk.

 

De van egy jó hírem!

Ennél még egy picit távolabbi és még egy picivel szebb túramozgalom még mindig nyugodtan teljesíthető! :-)

Ezt már ne halogasd tovább, kb 2 éve tervezgettük is.

 

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Természetjáró Szövetség honlapja

 

Előzmény: Tavaszi Széll (64015)
HEV Creative Commons License 2017.10.20 0 2 64017

Egy 100 km-es helyi túramozgalomtól ez a teljesítési nagyságrend nagyon szép teljesítmény  (144 fő)

Ez nem lehet valódi ok a megszüntetésre, ha az utak állapota is leromlott akkor viszont jogos lehet. 

 

Sajnálom, nekem ez az ország legtávolabbi pontja, de minden megszüntetett túramozgalom veszteség.

 

Előzmény: Tavaszi Széll (64015)
hörpölin Creative Commons License 2017.10.20 -11 0 64016

Azt azért vedd figyelembe, hogy a honlapomon a távolságok még a 2014-es változások előtt lettek felmérve! Márpedig mindkét általad említett szakaszon komoly változások történtek azóta, pl. a Bablves csárda és a Tepke-gerinc között, vagy a kitérő a mátraverebélyi Szentkúthoz!

Előzmény: gyikkutya (64012)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.10.20 -2 0 64015

Hamarabb kellett volna eszmélnem, a dolgok jelenlegi állása szerint lecsúsztam arról a túramozgalomról, amit már évek óta tervezgettem. Nem tervezgetni kellett volna, hanem elindulni ...

http://members.chello.hu/d.molnar1/altalanos/jegyzet_cserehat.html

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.10.20 -5 0 64014


Előzmény: annyi baj legyen (64013)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.10.20 0 0 64013

Ezeket a távolságadatokat hol láttad a heyjoe.hu-n?

Előzmény: gyikkutya (64012)
gyikkutya Creative Commons License 2017.10.20 0 0 64012

Sziasztok!

 

Jövő héten szeretnénk bejárni a Hollókő-Galyatető szakaszt és a tervezés során feltűnt, hogy a kéktúra honlap illetve Heyjoe között jelentős eltérések vannak.

Kéktúra honlap: Bableves csárda- Nagybárkány 13,9 km, míg Heyjoe 18 km

Kéktúra honlap: Nagybárkány-Mátraverebély 13,9 km, míg Heyjoe 17 km

Tudja esetleg valaki, melyikhez kell orientálódni?

 

 

AttHunter Creative Commons License 2017.10.20 0 8 64011

Bizony, így van, Géza(Gejza) előtt le a kalappal. Ráadásul a Budai-, Pilis-, és Gerecse-hegységeket, Várak a Dunazug-hegységben címmel tervezi megjelentetni, már kinn is van egy-két kód, például Pusztamaróton.

Én most a Várak a Balaton-felvidéken-t csinálgatom, pont úgy, ahogy Te is említetted. Egy csomó már meg volt, de a kódért vissza kellett mennem. Nem bántam meg, egy kicsit történelem órának fogtam fel.

Előzmény: Törölt nick (64010)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 -13 1 64010

Nem, sajnos nem, pedig jó sok meglenne már belőle, éppen úgy ahogyan más hegységek váras mozgalmaiból is.

Szádeczky Kardoss Géza előtt le a kalappal egyébként hogy ennyire aktív ezen a téren, rengeteget tesz a turistaságért.

Ágasváron is szóba került a neve, ott is jól ismerik.

Úgy tudom a Zempléni várak túramozgalmat is éppen most készíti elő.

 

Előzmény: AttHunter (64008)
AttHunter Creative Commons License 2017.10.19 0 0 64009

Így látja hazánk csodás tájait egy ex-graffitis:

http://erdeiprogramok.hu/2017/10/16/igy-latja-hazank-csodas-tajait-egy-ex-graffitis/

 

AttHunter Creative Commons License 2017.10.19 0 0 64008

Kedvcsinálónak tényleg remek.

Esetleg csinálod a "Várak a Mátrában" mozgalmat is?

Előzmény: Törölt nick (64006)
HEV Creative Commons License 2017.10.18 0 6 64007
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.18 -13 2 64006

Ezúttal egy ontopik írást adtam be a Turista Magazinnak, ezt is elfogadták, megjelentették.

A fotók több túráról vannak összeszedve, egyetlen túra során nem lehet mindenhol jó képet csinálni, ezért ezt így szoktam leadni, összeszedem a legjobbakat.

Kedvcsinálónak szántam, egyébként a Galyatetőn egy táblán szinte ugyanezen túra leírása van összefoglalva és ajánlva "Várak Útja" néven.

El kell mondjam hogy ezek az írások korántsem a teljesség igényével íródnak, inkább csak kedvcsinálók.

Ha akarnám akár egyetlen várról, helyről írva is ki tudnám tölteni a megadott keretet.

 

Várak és huták a Nyugati-Mátrában

 

 

Pulmy Creative Commons License 2017.10.18 -12 1 64005

      10.én a Visegrádi-hegységben jártuk le az OKT szakaszát.Egész nap borongós,szeles volt az idő,így a várt panorámák elmaradtak most is. Viszont az őszi erdők bőven kárpótolták. Hétköznap ellenére több kékezővel is találkoztunk útközben,mindegyikkel váltottunk több-kevesebb szót.Az éleslövészet táblák most is kint voltak,ezeket talán kinn felejtették? A Nagy-Villámot mi is potyára "másztuk" meg,mert a Zsitvay Kilátó a kiírtakkal ellentétben most is zárva volt. A szakasz fényképes beszámolóját itt találjátok.   

donjuan1984 Creative Commons License 2017.10.18 0 1 64002

Néztem én is. Árakról, felszereltségről van infód esetleg? Főzni vagy kaját melegíteni lehet-e vajon?

Előzmény: efemm (63989)
hadidoki Creative Commons License 2017.10.17 -6 1 64001

:(  Ez sajnos minden eszmére, tevékenységre összeállt közösségben így van. Vannak felelősségteljes, és vannak linkóci emberek. (Sajnos még a turisták között is...) De az eszme vagy tevékenység értéke ettől függetlenül lehet jó vagy lehet rossz.

 

(Csak sajnos a rossz hír könnyebben terjed, s az emberek hajlamosak összemosni ezt a két dolgot.) 

Előzmény: akárkibárki (64000)
akárkibárki Creative Commons License 2017.10.17 -7 1 64000

Hát igen,csak a vadászok között nagyon sok olyan van,aki nem felelős.Pár éve pl. az egyik képes volt lenyilatkozni a tévében egy áttévedt maci kapcsán,hogy ő lelőné,ha elékerülne.Majd röhögve mondta,hogy hiába tudja,hogy nem szabadna,de ilyen lehetőség nagyon ritkán adódik.De azért szerencsére vannak normálisak is.

Előzmény: hadidoki (63999)
hadidoki Creative Commons License 2017.10.17 0 0 63999

A farkasok is tudják, mi a dolguk a világban. :-)

 

Én is szívesebben lesem meg az állatokat, még ha lehetőségem is volna vadászni, de be kell látni, hogy mára már nem működik a természetes szelekció. Szükség van felelős vadászokra, akik elvégzik a "gazdálkodó" szerepét.

Előzmény: Törölt nick (63998)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.17 -11 2 63998

Na, a Bükkben ilyen probléma nem lesz, ugyanis -érzékeny lelkűek ne olvassák tovább!- a farkasok kedvenc csemegéi a kóbor kutyák! 

Megdöbbentő volt ezt így hallani, kétszer is visszakérdeztem, de bizony így van.

 

Egyébként én mindig a szegény mezei növényevőket sajnálom, mert ha nem a kóbor kutya intézi el akkor a vadász puffantja le.

Én meg örülök ha látom őket az erdőben, megcsodálom, elfutnak...

Na, persze nekem nem kell bizonyítani egy puskával hogy férfiembör vagyok. :-) 

 

Előzmény: hadidoki (63994)
AttHunter Creative Commons License 2017.10.17 0 0 63997

Bízok még egy őszi Ludashalom-Szarvas (esetleg Mezőtúr) etapban és egy téli túrában is, hiszen akkor nagyon szép tud lenni az Alföld.

Előzmény: hörpölin (63993)
Pulmy Creative Commons License 2017.10.17 -13 1 63996

  Gondolkodhatsz Zalakarosban is szállás ügyben,ott találsz minden minőségben és árban. Onnét könnyű eljutni a két végpontra,jó a buszjárat mind Nagykanizsa,mind Marcali közbeiktatásával Mesztegnyőre. Vagy akár Balatonmáriai szállásban is,onnét megint egyszerű eljutni mindkét helyre.

 

Előzmény: donjuan1984 (63988)
Garofano Creative Commons License 2017.10.17 0 0 63995

Mesztegnyőn én is a faluházat néztem, de aztán másképp oldottuk meg.

Mi a tervek szerint 22-én reggel indulunk Tatabányáról Somogysimonyiba (aztán onnan busszal Palinra). Ha neked ez bárhogyan segítség a logisztikában, szólj és egyeztetünk. :)

Előzmény: donjuan1984 (63988)
hadidoki Creative Commons License 2017.10.17 0 0 63994

Csak egy aktuális, apró adalék, a természetvédelemmel kapcsolatban. Érdekes, mennyire sokszínű a világ!

http://magasles.reblog.hu/millios-kart-okoztak-a-kobor-kutyak---megrazo-fotok

Előzmény: hadidoki (63991)
hörpölin Creative Commons License 2017.10.17 -11 0 63993

"A gát lejtett, traktorzúzta gödrök tarkították végig, középen „fogott” a fű. Szóval így sem vót jó, úgy sem vót jó, sehogyan sem vót az jó! Már a trakket sem néztem, minek, úgysem érünk sehová. NIHIL, holtpontok tömkelege és még meleg sem volt. Mi lehet itt Nyáron? Talán Hörpölin tudja azt is."

 

A Pocsaj környéki gáttúra megfelelő ízelítő lehetett számotokra a jóval hosszabb töltésmenetek előtt. A Szarvas-Mezőtúr szakasz sokkal hosszabb lesz majd, de a listavezető a Mezőtúr és Ecsegfalva közötti 34 km folyamatos gáttúra! Ha valaha is belefogok még egyszer az Alföldi Kéktúra teljesítésébe, ezekre a részekre biztosan kerékpárral megyek majd. Egyébként egyáltalán nem volt nehéz végigsorjázni a gátakon nyáron! Csak jól fel kell rá készülni, meg lehetőleg ne hőségriadós napon vágjon bele az emberfia ezekbe a a gyaloglatokba!

 

Folytatás mikor lesz? :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!