Keresés

Részletes keresés

bigbabylon Creative Commons License 2013.03.03 0 0 75537

Egyem a kis szivét :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=jBP8-6DtBBs

 

A legaranyosabb shotokanos akit láttam eddig :)

sz332 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 75536

A Tony Blauer féle rendszert ismeritek? Vélemények?

 

sz332 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 75535

Nem volt jó ötlet kimosni, ha mozgatod egy kicsit, akkor talán visszapuhul.

 

Legközelebb: edzés után tömd ki összehajtogatott újságpapírral. Ha szaga van, akkor műanyag

zacskóba vele, és rakd be a fagyasztóba egy kis időre.

Előzmény: Elm (75534)
Elm Creative Commons License 2013.03.02 0 0 75534

sziasztok,

 

kimostattam a kesztyuimet, sajnos mosogepbe tette a dragam, es gyakorlatilag nem hasznalhato, annyira megkemenyedett. Szerintem mubor (az egyik budosportos zsakolokesztyu, az biztos, a masik booster, de szvsz az se igazi bor) mindketto. Lehet vele valamit kezdeni, meg lehet puhitani valamivel? A hasznalaton kivul persze, bar egyenlore okolbe se tudom zarni az ujjaimat...

 

Mas : ha valakit erdekel, es jol emlekszem a reklamra, jovo szerdan a rtl2-n 19:30-tol a forro nyomonban az onvedelem, es az uj torvenye lesz a tema. A reklam alapjan erdekesnek tunik...

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.02 0 0 75533

Ha vékony a jég, akkor majd ropog... ;-)

Ízguljon az, aki rajta áll.

 

Nézd, ha valakit nem érdekel a téma, akkor Page is Up, meg Page is Down.

 

Már nem emlékszem arra, hogy pontosan mikor társalogtunk erről, de biztos, hogy jó pár hónapja, sőt talán még több is. Közben az ember elolvas pár vívókönyvet, gyakorol, külhoni helyeken fórumozik, és bizonyos dolgokat - igencsak - másként lát.

Előzmény: Annatar (75532)
Annatar Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75532

Nagyon vékony jégre tévedtél, csak szólok. :) 

Hosszú és önismétlő unalomba fulladó vitákat olvastam a 

"sokdanos kendosok igenis le tudják nyomni a kevesebb danos fiatalokat, mert lélekkel meg seme-vel lenyomják őket és gyakorlatilag előre tudják mit fog csinálni/kikényszerítik, hogy hibázzon, hiába gyorsabb" by kendo gyakorlók

és a

"fiatal lenyomja az öreget, mert fiatalabb, gyorsabb, erősebb" by sokan mások 

témában. Szerintem bőven elég ha visszaolvasod ezeket, hogy ne akard újrakezdeni :) 

 

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (75514)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75531

830289 views

 

 

3158 comments, 620 favourites

1274 likes, 97 dislikes

bigbabylon Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75530

Hali

 

Szerintem ez az Ikken hisatsu dolog egy idea.

Mint a vegytiszta szerelem, mint a sebészeti pontosság etc. etc.

 

Muszashi irja, hogy levágni vkit, vagy megvágni vkit nem ugyanaz a dolog, levághatod ugy (az ő ideája szerint) hogy életben marad

és megvághatod, hogy meghal, de akkor sem ugyanaz a dolog.

Lehet hogy el lehet érni ezt az Ikken Hissatsut. 1 millioból egy ember.

Lehet hogy sokan öltek már egy ütéssel, de ez nem ugyanaz.

 

Az hogy törekednek rá, mint a buddhista eszményekre, nem ugyanaz mintha el is éred, érheted, vagy el fogod érni.

Lehet erre törekedni, de nyilván egy olyan kezdőnek is akiben meg van a mojo, kell akár 30 ütés hogy "levágjon " valakit,

a mester meg üt 2-3 at, talán néha összejön az egy.

 

De amugy szerintem is valami kenjutsus dolog adoptácioja.

 

Nekem sokkal több bajom van azzal, hogy aki ismeri egy kicsit is a karate technikáit (a katákban)

látja, hogy nagyon ritka az egyetlen technika, a karate koncepciója nem annyira a tiszta kendos ideákra épült, hanem 

a geci utcaharcra.

Előzmény: Annatar (75507)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75529

OFF

Nem: To'kjo' es Kjo`to

Tehat nem i hanem j, es nem ugy van a hoszu meg rovid.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (75525)
sz332 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75528

A sportoktatói képzés egy ilyen kompromisszumos jószág. Gondolj bele, hogy nem lehet minden egyes sportághoz

külön tananyagot írni és leadni, mivel nagyon kicsi az egyes sportágakban oktatói képzésre jelentkezők száma.

(pláne akkor jött a meglepetés, amikor sportoktatóin bizony a hajósok/lovasok voltak többségben)

 

Úgyhogy valahogy meg kellett határozni, hogy mi az a minimum, amit minden sportot oktatótól elvárunk, ami a legtöbb sportban

közös, és ami a legtöbb embernek hasznos lehet. Igy kitalálták, hogy edzéselmélet-módszertan, sportpedagógia, sportlélektan/sportpszichológia,

sportegészségtan, gimnasztika, sportszervezést kellene tanítani.

 

Mert hát ugye aki oktatónak megy, az előbb utóbb sportszervezéssel is kell, hogy foglalkozzon, amikor megcsinálja a

kis klubját. Ehhez meg nem árt tudni, hogyan is kell egy klubot megcsinálni, és hogyan érdemes vezetni.

 

Minden edzésen van bemelegítés, erősítés, nem árt ha tudjuk, hogy mégis mi az, amit nem kéne tanítani,

illetve ha nincs ötletünk, honnan meríthetünk.

 

Az is hasznos, ha ismerjük az alapvető biológiai összefüggéseket, mi az az ATP, fehérje, cukor, Vo2Max, stb.

 

Ha a sportágunkban van versenyzés, akkor mégis hogy készüljünk fel egy versenyidőszakra, ha pedig versenyen

vagyunk, akkor a kedves tanítványt hogyan tudjuk olyan helyzetbe hozni, hogy ne omoljon össze. Ez az edzéselmélet,

a sportpedagógia, és a sportpszichológia.

 

Ezek mind olyan elméleti alapok, amiket egy sportoktatónak érdemes/hasznos tudni, mert ha az ő sportjában még nincs

is verseny (ez még a hm-eknek is egy nagyon kis része), akkor is tudja, merrefele érdemes körbenézni. Szóval mint

a wiki, egy előre összerakott, általános anyagot adnak, amit majd a szükségleteknek megfelelően lehet mélyíteni.

 

 

Előzmény: S.n.a.f.u. (75527)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75527

Ui. sportoktatás7edzőképzés mai formája versus Hm taníthatósága témakörben átírás folyamatban, mert találtm megint érdekes anyagot, ill friss kiadású sportpszichológia könyvet, foglalkozik a küzdősportokkal is.

S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75526

Szerencse, hogy a karate szó átírása egyszerűbb.

 

Ui. mielőtt valamelyikünk felbérelné a tegnap megtalált masgyar nindzsákat, a wikit én is használom, de csak kiindulási alapnak:)

 

Főleg mióta lemilre követtem el hála neki kapitális melléfogást:)

 

 

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75525

Én sem a vita kedvéért írtam, főleg magamat akartam figyelmeztetni arra, hogy következetesebben kellene használni:

kendó, dzsúdó. Meg amit írtál: Tokió, Kiotó.

Bela_Vak Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75524

Nem akarok vitat gerjeszteni, csak megjegyeznem, hogy bar az atiras fonetikus, es valoban, judo, kendo, aikido stb ugyanaz abol a do-bol jon, azert a hagyomanyos magyar kiejtes sokszor keresztbe tesz. Pl pont nem fonetikus a Tokio, Kioto es Oszka szavak atirata, es a gesa-rol is el lehet vitatkozni, hogy mennyire fonetikus. 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (75523)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75523

Abe úr oldala pompás kis hely.

Pont ma reggel nézegettem, mert választ szerettem volna kapni arra, hogy:

kendo, kendó, kendō.

 

Kendó, mert dzsúdó (Helyesírási Szótár).

Előzmény: S.n.a.f.u. (75518)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75522

+1

;-)

Előzmény: sz332 (75520)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75521

Nagyon visszafogott :-)

 

Nem szeretnélek megsérteni, de úgy tűnik, egyáltalán nem ismered a wiki-k működési elvét.

Ahogy Béla írta, tudni kell használni, nem mindegy mely szócikkekből másol az ember, és mire használja.

 

Pl. az angol wiki kendo szócikkének 170 figyelője (watcher) van. Ha valaki beleír a cikkbe, pl. ha szándékosan belebarmolnék - lásd Wiki vandalism -, akkor ennyi embernél jelenne meg az, hogy valaki valamit megváltoztatott a cikken. Se perc alatt ki lenne javítva.

 

Hogy teljesen megnyúgodjál:

"Thus, in 1895, The Dai Nippon Butoku Kai ( Greater Japan Martial Virtue Society ) was established in Kyoto Japan under the supporting authority of the national government and the endorsement of Meiji Emperor to solidify, promote, and standardize all martial disciplines and systems extant in Japan. It was the first official martial arts institution and premier governing body of Japan sanctioned by greater authority than mere traditional Budo linage."

 

Forrás: http://www.dnbk.org/history.cfm

 

Ui. És vajon kik voltak az alapítóatyák:

"the Governor of Kyoto, Chiaki Watanabe, Duke and priest of Heian Shrine, M. Minobu and Kyoto prefecture treasurer, H. Torikai and Chief of the Kyoto police force , Kumataro Sasa, and Police Captain Takamichi Tanaka became organizational promoter of the unprecedented proposal of creating the national Budo society, called the Dai Nippon Butoku Kai."

 

"The Prince Komatsunomiya Akihito Shinno, Commander of the Imperial Army had served as the first Supreme Chair, of Sosai of the Dai Nippon Butoku Kai."

 

Ilyen vezetőség mellett csak próbálgasson valaki szakadásra gondolni.

Előzmény: S.n.a.f.u. (75515)
sz332 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75520

A wiki egy lexikon. Pont ugyanolyan lexikon, mint amit a boltban meg lehet venni, annyi különbséggel, hogy sokkal dinamikusabb,

és lényegesen több ember ellenőrzi, mint egy papír alapú lexikon-t. A wiki egy kiindulási pont, ahonnan el lehet kezdeni egy

téma kutatását. A helyén kell kezelni.

Előzmény: S.n.a.f.u. (75517)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75519

Meglepoen jo a wiki, ha az ember tudja kezelni.

De a konkret kerdesben szerintem pont dezsoke vagy en beszurt egy japi dokumentumfilmet a kendo torteneterol a yutybrol par honapja, vegig lehet nezni, hogy ki kinek a keresztanyja, es ki hol van az organization charton. Ha yutyubos referencia nem derogal...

Előzmény: S.n.a.f.u. (75515)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75518

Hoppá... elszállt....

 

-nem szabad kihagyni, miért jött létre az említett szervezet, miért akkor, milyen politikai háttérrel, etc.-milyen clééla

-milyen kendo/HM iskolákat támogatott, és miért pont azokat.

-kendoban (IS)pld akkor már lezajlott egy többszázéves rendeződés! -a sógunátus ideje alatt....

 

MÁS

csak most futottam bele egy régi cikkbe:

 

http://abe.mjkk.hu/?page_id=686

Előzmény: S.n.a.f.u. (75517)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75517

mert a wiki itt is kimásolt egy szövegből, valaki valami valamit, ami jól hangzott és sokszor hangoztatott, kiragadva a folyamatból. -mintha az ikken hissatsu tényleg az egy ütéssel ölni lenne...

 

 

 

sz332 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75516

Mert miért is? A wiki lényegesen frissebb és ellenőrizettebb, mint bármilyen más forrás. Lehet bele kontárkodni, lehet bele hülyeséget írni, de hosszútávon

úgyis kijavítják.

Előzmény: S.n.a.f.u. (75515)
S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75515

a wiki-t forrásanyagnak használni tényleg necces vitában...

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (75512)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75514

Nem szeretnék felesleges vitát gerjeszteni, de ez egy igen túlzó állítás.

 

Szerintem semmi nem bizonyítja azt, hogy pl. egy aktuális összjapán bajnok ne tudna legyőzni bármelyik - akármilyen híres és valamikor csúcsszuper - öreg mestert (7+ danos). A fiziológiai törvényszerűségek Japánban is érvényesek, legalábbis remélem ;-)

Előzmény: dezsoKE (75492)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75513

Pontosan.

Az állami vállalkozások - kendo, dzsudo stb. - nem szakadnak, a magánvállalkozások azok igen.

Előzmény: Bela_Vak (75490)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75512

Már korábban is leírták a legfőbb okot: az Állam bácsi hozta létre az egészet és teljes mértékben kontroll alatt tartja. Ennyi. Nem pedig valami magasabb szellemi emanáció miatt. ;-)

 

Angol Wiki, kendo:

"Meiji Era (1868-1912)

Dai Nippon Butoku Kai (DNBK) was established in 1895 under the authority of the Ministry of Education and sanction of the Emperor Meiji. Its purpose, at that time, was to standardize martial disciplines and systems throughout Japan.  This was the first official martial arts organization sanctioned by the government of Japan."

Előzmény: Sch.... (75491)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75511

> Harcművészet: "Minden olyan harci rendszer ide tartozik, melyet művelői művészi szintre fejlesztettek."

> Ez így egy nagyon rossz definíció. Mit jelent a művészi szint? 

 

Igen, ez konkretan netto faszsag.

Ja, most akkor mi van, amig meg nincs muveszi szinten a szegeny gyerek (a kolto maga is a fejleszt iget hasznalja, ami ugye azt jelenti, hogy az adott tevekenyseg csak egy X ido / pont / vizsga utan minosul harcmuveszetnek)?

Addig akkor o kuzdosportolo, es mikor a darumadar szemeben megcsillano orokkevalosag athatja lelket, atigazol harcmuveszetnek? Akkor miert sorolunk be stilusokat egyikbe, vagy masikba (mert ezt teszi)?

 

Vagy amig nem er el muveszi szinvonalat, es Marko balettjeben nem lephet szimpadra, addig akkor o limboban van?

 

 A buddhizmus, sintóizmus erőltetését sem értem,

Ez csak azt jelenti, hogy ateistakent nem csak erkolcstant nem tanithatsz az iskolaban, de harcmuvesz sem lehet. :)

 

 

>> Sokan új stílust alapítva próbálnak egy-egy sportágat sajátjukként elterjeszteni, ezek jellemzője azonban, hogy a már létező küzdősportok technikai, taktikai repertoárját felhasználva új névvel illetik a sportágat.

Mondja egy shotokanos... :) (a gugli szerint legalabbis az)

Előzmény: sz332 (75504)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.03.01 0 0 75510

Jol latom, hogy az idezet iroja implicit sikeresen osszekeveri sajat maga is a ket fogalmat? Fedeg 2-3 bekezdes nem olyan hosszu, hogy ne lehetett volna letisztazni. Most a kategorizalasrol nem is beszelve..

Előzmény: S.n.a.f.u. (75500)
NattyDread Creative Commons License 2013.02.28 0 0 75509

Ulrichnak biztosan tetszeni fog, nekem is, bár nem műveltem soha:

 

S.n.a.f.u. Creative Commons License 2013.02.28 0 0 75508

Maradjunk az egy támadással/akicióval fordításnál. Az eredeti kardozós verzió is ez volt...

Előzmény: Annatar (75507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!