Keresés

Részletes keresés

paljoc Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1799

Szó sincs ilyesmiről. Az elsőnek vett "gyári" matrac az 50kg-os feleségemnek azóta is tökéletes. A második, saját elképzelés és tapasztalatok alapján készített meg nekem tök jó. Ez eddig 43000ft. Rá a két memory meg 20. Tehát eddig még csak 60-nál tartunk! :-)))

Előzmény: Petya79 (1796)
blckwd Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1798

... ja ez az aktuális trend ma itt (a pénzhiány miatt) a memory és a fedőmatrac vagy a memory fedőmatrac.

 

gondolom a TV shop-ból ...

Előzmény: Petya79 (1795)
VKOrsi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1797
én csak kispárnával tudok aludni, szerintem ez alkat.
Mással fáj a vállam - oldalt alszom -
Előzmény: paljoc (1794)
Petya79 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1796
ez a kitartó kísérletezgetés hosszú távon egy kisebb vagyont fog felemészteni :-)
Előzmény: paljoc (1794)
Petya79 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1795
Nem is kívántam különösebben belemerülni a dupla lécbetétsor kérdésbe. Hidd el, hogy nem egy ismeretlen dologról van szó, itthon a Demko és a Bio-Textima már hosszú évek óta alkalmazza. Nem hiszem, hogy túl sok olyan kereskedő van, akinek ez bármennyire is újdonság lenne.
Ez a típusú tartószerelés a bio vonal elkötelezett híveinek jó alternatíva lehet, de ahogy írtam, a technológia szerintem más irányba mutat (erre volt egy példa mondjuk a Lattoflex rendszer). Persze elfogadom, hogy mindenki más rendszerben gondolkodik, és hogy a sajátját tekinti a legjobbnak. Ezen biztosan nem fogunk összeveszni...
Latex kérdés: én nem úgy vettem észre, hogy külföldön a latex lenne az abszolút favorit. Németországban például változatlan a szortiment, mindenki kedvére válogathat a neki tetsző matracok közt. Itthon ez annyiban különbözik, hogy ha meglovagolnak egy aktuális trendet, akkor általában szinte minden más (így pl. a latex) háttérbe szorul (most a "kommersz" gyártók termékeire gondolok, nem a "manufaktúrákra"). Talán ebből adódhat ez a látszólagos kontraszt.
Előzmény: blckwd (1792)
paljoc Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1794

Kb. két éve nyüglődöm a derekammal. Próbáltam a szivacsomat az Auchan-os gagyi PUR-KOK matracra cserélni, ami kitűnő lett volna, de nem 95 kg-ra van méretezve. Rövid idő után éreztem, hogy fenéknél ki fog gödrösödni. Ekkor került rá a Wellpur memory fedőmatrac, de így is túl lágy volt, általában hátfájás volt reggel./asszonynak tökéletes azóta is/

Közben 3 anatómiai párnát próbáltam, azt a "két huplisat", keményebbet, puhábbat stb...

Utána csináltattam azt az ominózus jó kemény három rétegű matracot, amin azóta is kitűnően alszom, semmit nem érzek, hogy középen gyengülne az anyag, parádés jó.

DE: a hátam ugyanúgy fájt és ezekkel e spéci párnákkal sem voltam kibékülve, próbáltam velük megbarátkozni, de nem ment egyszerűen kényelmetlen nekem. Kipróbáltam, hogy csak háton alszom. Nem volt egyszerű, de a hátam kicsit jobb lett.

Egy hete a bevásárlóban bedobtam a kosárba egy 1000ft-os tök sima kispárnát. Egyszerűen hihetetlen, már másnap kb. 80%-ban megszűnt a derékproblémám és azóta is fényévekkel jobb, mint az elmúlt két évben. A rosseb érti ezt, kispárna vagy véletlen egybeesés.....!!!???

 

 

zafira2001 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1793
Kedves Awasee,

Köszönöm a válaszodat meg fogom nézni és persze a garanciára is rá kérdezek,
a Naturelle matracokról nincsen senkinek infója érdemes vele foglalkozni vagy nem?

Üdv Zafira2001
Előzmény: awasee (1791)
blckwd Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1792

A vásárok tekintetében igazad van de ez a tendencia évről évre rosszabb.

 

Én idén is megyek az imm -re kiváncsi vagyok van - e egetrengető újdonság szerintem nincs de meglátjuk.

 

Én azt mondtam nem ismerjük itthon a duplasoros lécesbetéteket de amit te példának írtál egyik sem ilyen!!!

 

Az viszont érdekes , hogy a tőlunk előrébbjárók szinte csak latex matracokat árulnak...

 

 

Előzmény: Petya79 (1790)
awasee Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1791

A garanciára rákérdeznék és elolvasnám a "kisbetűs részt is" 

 

Amit belinkeltél ott ez áll:

 

10 éves teljes körű garancia, amely az általános garanciális feltételektől eltérően nem csak a rugózatra, hanem a matrac minden fontos elemére kiterjed.

ezt is sokféleképpen lehet értelmezni.

 

Egyébként jónak tűnik de mindenképpen próbáld ki!

 

ja van itt még valami:

 

A Sit&Sleep oldaltámasz eredményeként a matrac oldala terhelés hatására nem süpped be. A hagyományos matracokkal ellentétben kényelmesen a matrac szélére ülhet, vagy feküdhet anélkül, hogy az ágy oldalába ütközne.

 

(próbáld ki , hogy neked jó -e én úgy szeretem ha a matrac az egész felületében hasonlóan viselkedik nem csak akkor ha középen alszom)

 

Az 5 zónás alátámasztás a csípő és váll zónában puhább, hogy engedje ezek besüllyedését, míg a láb, derék és fej zónában keményebb, hogy meggátolja a besüppedést. Az eredmény tehermentes gerinc, pihentető, kényelmes alvás.

 

(mi van akkor ha 10-15 cm.-el lejebb csúszom , vagy akkor ha 195 cm magas vagyok , vagy mi van ha 150 cm alacsony vagyok?)

 

 


 

 

Előzmény: zafira2001 (1781)
Petya79 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1790
:-) Azért, mert nem gyakori téma a fórumon, még nem jelenti azt, hogy nem is ismeri az ember.
A dupla lécbetétsoros tartószerelés egyébként nem egy újkeletű dolog. Ez persze nem zárja ki azt, hogy ne lenne rossz elgondolás, de a technológiai fejlődés külföldön már réges-régen más irányba mutat. Más kérdés, hogy itthon ezeket a gyártókat szinte senki sem ismeri. Ha megnézel egy-egy Swissflex vagy Lattoflex rendszert (ami pl. Németországban egy egyszerű kisvárosi üzletben is elérhető), akkor látod csak, hogy hány éves lemaradásunk van még mindig a fejlettebb országokhoz képest. A tavalyi Bútorvilágon (vagy nevezzük tér-forma-design-nak) döntöttem el, hogy többet nem látogatok meg egyetlen hazai bútoripari kiállítást sem. Egyszerűen nincs értelme, mivel egyrészt az innovációnak semmi jelét nem tapasztalom, másrészt egyre színvonaltalanabb maga a kiállítás is (TV shop-os jellegű termékbemutatók tömkelege, kókuszgolyót áruló vásárosok, gumikötélre rögzített visszapattanó focilabdák stb). Az egész csak a viszonteladóknak kedvez, mert az ilyen vásárokon akciós áron rendelhetnek a beszállítóktól. Nyugaton ez egész máshogy fest. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert többek közt lehetőségem nyílt olyan világszínvonalú cégek gyárlátogatásán részt vennem, mint pl. a Himolla; de eljutottam már pl. a kölni nemzetközi vásárra is. Ez utóbbi egy Bútorvilághoz képest olyan, mintha egy időutazáson vennél részt, és 2020-ban kötöttél volna ki. De nincs is értelme tovább ragozni az egészet, hiszen nem is erről szól ez a fórum. Sajnos amíg ilyen lemaradásunk van, addig olyan dolgokról érdemes beszélni, ami mindenki számára közérthető, meg egyáltalán elérhető.
Előzmény: blckwd (1786)
awasee Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1789

ezzel nehéz versenyezni:

 

http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/58_16766.htm

 

(ja és nem az enyém az aldi nem is dolgozik ott a családomból senki!!!)

 

29000 ft ért motoros fejemelős egysoros ágyrács , 15000-ért matrac , de milyen mi tudjuk , Ők nem!!!

 

Látszik ,hogy nem értenek hozzá  azt írja minden matrachoz jó!!

 

1- Na az aldiban megveszik ezt , nálad meg egy jó kis kókuszos matracot (mert az orvos azt mondta , hogy a kemény a jó )és félévente cserélheted neki a matracot.

 

(Bár mi régen azzal kezdtük mire tenné rá a matracot )

 

2- De jobb esetben mondja , hogy motoros ágyrácsra teszi és nem sajnálja a pénzt a hullám- kókuszra. (ez lesz a ritkább)

 

 

blckwd Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1788
Na megyek is aludni mert nekem is kurvajó az ágyam.

(jól elszórakoztatom magam!)
awasee Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1787
Így (majdnem) végigolvasva a topicot (ma csak azt csináltam a melóhelyen) elég pozitív az össszkép pár primo hozzászólástól eltekintve.

Úgy érzem akit érdekel a téma jó képet kaphat.

De mi a végkövetkeztetés?

RUGÓSAT VAGY SZIVACSOST VAGY LATEXET VAGY KÓKUSZOSAT VAGY MEMORYT VAGY LÉCBETÉTEST VAGY HIDEGHABOT VAGY ... MILYET?

bELEGONDOLTAM HA PÁRAN ITT ÖSSZEFOGNÁNK MILYEN JÓ ÉS ÉRTÉKES KIS CÉGET TUDNÁNK CSINÁLNI (bocs úgy maradt a capslock) (elég komoly know-how van itt jelen)



Előzmény: Axióma (1785)
blckwd Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1786
Úgy látom nagyon otthon vagytok matrac témában , de az általam régebben belinkelt lécbetétes megoldások közül nem sokat ismertek.
Ezek már a matrac nélkül is tökéletesen támasztanak alá aki próbálta tudja.
(ezek nem egyszerű farugók)
Előzmény: Petya79 (1772)
Axióma Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1785
lincs akkor van, ha 1. segito infot nem ad csak reklamot nyomat 2. ha valaszol nem a kerdesre (tempur szallt el nagyon mikor sima olcso matracot akart valaki) 3. minositett eset ha valaki mint elegedett vevo elso forumos hozzaszolasanak allitja be a reklamjat
Amugy igazad van, ha TempurBalaton nick-et megkertek a nickvaltasra, o is megtehetne...
Előzmény: awasee (1782)
awasee Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1784
egyébként én is ebben a témában voltam több mint 10 évig
awasee Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1783
na ez így olvasva elég összevisszára sikeredett
awasee Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1782
visszaolvastam ezen a fórumon és valahol azt tapasztaltam ,hogy aki burkoltan vagy kevésbé burkoltan akart reklámozni azt szinte "meglincseltétek" (a szakmabeliek)

- nem ez a reklám helye -

erre itt van a biohome nem is burkoltan???.....(elég gyakran előkerül a novetex)...

(ja mellékesen olvastam a bioalvást - számomra ez a szóösszetétel nehezen értelmezhető valaki megmagyarázná, hogy lehet nem bioaludni?)

Az meg természetes, hogy az aki árul valamit az azt tartja a legjobbnak ezért meggyőzőbb az aki sokféle matracot árul(t).

zafira2001 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1781
Sziasztok,

Hozzáértő emberektől várok választ az alábbi kérdésekre.Matrac vásárlás előtt állok.
Egy üzletkötő nagyon el akar adni nekem NATURELLE típusú matracot adott egy katalógust is de a neten semmit nem találtam róla ami a mai világba nekem kicsit furcsa.Sem a gyártóról sem a származási helyről nem lehet tudni semmit egy Győri cég vállal rá 2 év garanciát és 10 év szavatosságot.Ha valaki hallott vagy vásárolt már ilyet esetleg van tapasztalata az kérem ossza meg velem nem akarok befürödni vele.
A másik kérdés hogy lenne egy táskarugós prevento6000 típusú matrac itt meg tudjátok nézni:http://1001fenyobutor.com/termekek_reszletes.php?sz=1&bt=26&ID=4296 a kérdés az hogy melyik lenne jobb választás az ágyrács fix gyalult fenyő nem lamellás és nem is rugalmas.
Sajnos nem tudom melyik lenne a jó választás.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Zafira2001
blckwd Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1779

Ja még az is kérdés milyen sűrűn vannak a keresztlécek?  mert ha 20-25 cm enként akkor a matrac jó!! (csak vicc)  de hol vetted ha még vissza sem veszik ?

mert ott nem vennék máskor!!!

Előzmény: wrc013 (1773)
blckwd Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1778

ha boltban vetted számlával vagy blokkal kötelesek kicserélni, ha nem az már nehezebb ügy.

 

Előzmény: wrc013 (1777)
wrc013 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1777
Kb 88 kilo vagyok, szal nem az a Fekete Laci.
Kb olyan 3-4 honap után kezdett ilyen lenni!
Bnőm 50 kilója alatt még mindig tart, érzem is hogy keményebb mikor odafekszem!
Írtam az eladónak nem tudom ki fogja-e cserélni.! Majd írok ha visszaírt
Előzmény: paljoc (1776)
paljoc Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1776

20 cm vastag matracnál ha érzed a lécet, az 99% hogy nem normális, hacsak nem amolyan Fekete Laci szerű 150kg-os ember vagy. Azonnal így volt, vagy csak pár hónap után?

Min. gari egy év kéne legyen, remélem kicserélik, de valami mást kérj akkor helyetette.

Előzmény: wrc013 (1773)
wrc013 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1775
Arra lennék kíváncsi, hogy akinek van annak voltak-e ilyen tapasztalatai?
Írtam az eladónak e-mailt, várom a választ.
Előzmény: swordmanus (1774)
swordmanus Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1774
Kutyamenhelyek szívesen befogadják.:-)
Viccet félretéve: szerintem még garanciás, jelezd ott, ahol vetted/kaptad.
Előzmény: wrc013 (1773)
wrc013 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1773
Hi,

Fél éve vettem 1 memory matracot párnával, a párna ajándék volt.
A párna 2 hónapot bírt, azóta használhatatlan.
A matrac meg szerintem túl puha lett, ez alatt azt értem, hogy ha ráfekszek érzem a keresztléceket a bordámban! A matrac 20 cm vastag.
Szerintetek ez normális? Ennyi van ráírva h visco memory foam matrac!
Kéne valami alá vagy csak dobjam ki?
Petya79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1772
A memory réteg nem igazán támaszt alá, ezért szokták kombinálni hideghabbal vagy táskarugóval. A hideghab alapú memory matracok ugyanúgy igénylik a farugós - vagy egyéb jellegű rugalmas - tartószerelést, mint az összes többi acélrugó nélküli hab ill. latex matrac.
Előzmény: blckwd (1769)
Petya79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1771
1991 óta bizonyos szintű fejlesztések a Tempurnál is történtek. 2006-ban született meg a nagy sűrűségű Tempur HD, majd 2009-ben a legújabb extra lágy anyag, a Tempur ES (mindkettőt párnázó rétegként használják). Ez utóbbi állítólag gyorsabban reagál, mint az "eredeti" Tempur anyag. Bár kipróbálni sajnos még nem volt lehetőségem, és azt sem tudom, hogy itton hol lehet megtalálni...
Előzmény: swordmanus (1764)
Jar-Jar Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1770
Üdv

Karácsony óta alszok egy Novetex biomatracon, és nagyon elégedett vagyok. Előtte egy 10 éves rugós matracon aludtam, amit szerettem, de a rugók már nyomták a bordáimat, és ez igen zavaró volt :D
Úgyhogy nagyon örülök annak hogy teljesen "fémmentes" az új matrac :) .
3 cm kókusz, 12 cm latex hab felelt meg nekem legjobban, teflonszálas borítással.
Érdekes módon, ahogy ráfekszem kellemes hűvös benyomást kelt, ami nekem nagyon bejön. Nem hideg vagy ilyesmi, hanem az érintése olyan kellemes szellős. Elsőre furcsa volt hogy nem rugózik annyira mint a régi, de ez ugye csak a leülés pillanatában tűnik fel. Isteni feküdni rajta, kellően kemény, stabil, mégis kellemes puha. Nincs süppedős érzés, egyszerűen kényelmes és tart ahogy kell. A puhasága nekem pont megfelelő (majdnem hason szoktam elaludni). Kb 1 hétig tartott míg hozzászoktam azt hiszem, egy fix keretes ágyrácson használom. Olvasni, meg csak úgy fetrengeni is nagyon kényelmes. Kétségtelen hogy nem olcsó egy ilyen, de szoktak lenni akciók, én is így vettem.

Üdv
blckwd Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1769
igazad van hiányos a szöveg és lehet a megfogalmazásom sem tökéletes hiszen az alváspozició változtatása éppen akkor gyakori és szükséges ha rossz a fekhelye az illetőnek. (megmondom őszintén ide tökéletesen illő leírást, statisztikát nem találtam ) de a lényeg a léces rendszerek segítik a mozgást és alá is támasztanak rendesen a memory- matracok csak alátámasztanak . ezért aki úgy akar felkelni az ágyból ahogy lefeküdött annak tökéletes lehet egy memory-s matrac én néha mást is csinálok az ágyban és szeretem ha nem akadályozza semmi a mozgásomat de mint ahogy a hozzászólásaimat kezdtem az emberek nagyrészének teljesen mindeggy mi van alatta (mikor alszik) és jól alszik.
Előzmény: Petya79 (1763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!