Keresés

Részletes keresés

blaze73 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 53218

Milyen szolgáltatást rendeltél ?  Mert több van.


Lehet GLS, UPS is.  Nézz rá a parcel2go oldalon - látnod kell. 


Ha Parcelforce EURO 48 pölö akkor GLS hozza házhoz.  

Előzmény: thoms66 (53216)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 53217

A parcel2go-s csomagokat a posta szokta kihozni.

Előzmény: thoms66 (53216)
thoms66 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 53216

Tudna valaki segíteni?

 

Angliából várok egy csomagot, és ott a Parcel2Go -nál adták fel.

A tracking number is P2GXXXXXXXX

Magyarországon ki fogja kiszállítani nekem?

 

Ha valakinek volt velük tapasztalata, megoszthatná velem.

 

Köszönöm

sjohn Creative Commons License 2014.02.13 0 0 53215

Mondjuk a Postán:-))

Előzmény: migiri01 (53214)
migiri01 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53214

Akkor a legjobb ha bemegEk postára es feladom..?:) magyar posta által tudok tracking numbert adni?

lehet h buta kérdéseim vannak de hol kérdezzem meg ha nem itt :)

Előzmény: nyubocs (53211)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53213

Most pl. Argentinából 2 hét volt, azon meglepődtem

 

 

Előzmény: X ANTI (53212)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53212

Nemrég új országot próbáltam ki.

Thaiföldről rendeltem dokumentációt DVD-n.

2 hét alatt megjött hibátlanul, pedig economy levél volt.

Ismerős Mutyuki alkatrészt Indiából rendelt. Bő 2 hónap után rendben jött meg.

nyubocs Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53211

Nem kell új reg, arra az oldalra lépsz be, ahol el akarsz adni.

(én a németen regisztráltam anno, de eladásra az angolra töltök fel)

 

A csomagküldő szolgáltatás az egy érdekes kérdés. Elég kurrens árudnak kell lenni ahhoz, hogy a csomagküldők horrorköltségével érdemben tudj eladni.

Előzmény: migiri01 (53210)
migiri01 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53210

Egy kis segítséget szeretnek kerni... Regisztrálva vagyok ebayen vásárolhatók de soha nem adtam meg el.. Az ebay.comon vagyok regizve, es nem tudom hogy ha eladni is szeretnek akkor mi a teendő..

Ha főleg europan belül szeretnek eladni akkor masik ebay oldalra kene nyitnom egy uj regisztrációt? Az angol vagy a nemet oldalt érdemes hasznalni? (előnyök, különbségek)

 

ti melyik csomagkuldo szolgaltatast hasznaljatok? 

Koszonom 

 

 

Lángész69 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53209

Tisztelt Fórumtársak!

Ma Indonéziából rendeltem egy csak onnan beszerezhető robogó alkatrészt, egy speciális benzincsapot.

Rendelt-e már valamelyikőtök onnan valamit és aha igen akkor kb. szerintetek mennyi lesz a szállítási idő.

Trac-val jön és már meg is kaptam a számot.

Kb annyi időre számítsak mint Kínából vagy ott gyorsabbak?

migiri01 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53208

Nekem pont most fordult meg a fejemben valamelyik nap hogy ha mar vásárolok el is adhatok kicsit visszahozhatom a pénzem.. Erre a rádióban csak ezt hallom higy támad a nav..

visszaterve az elozo hozzászólásokhoz ez igenis ebay tema mert aki eladni akar jobb ha tisztában van kire szamithat.. Nyilvan nem ekkora tételről van szo de jo lenne tudni mi az a határ ami alatt meg nem kell attól félnem hogY kopogtatnak egy csinos kis büntetéssel...

 

migiri01 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53207

Óriási!!!!!!!! :D

Előzmény: Filiponi (53199)
szeszak1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53206

Kösz.

Előzmény: t.lantos (53204)
pajaci Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53205

Nem biztos, hogy neked kellene a 43 hsz.-eddel ordítva rendet teremteni azok között, akiktől várod a segítséget! 

Előzmény: bings12 (53200)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53204

Ertem en, hogy a kulkereskedelem alanyi jog, de azert ha nem ertesz hozza, nem feltetlenul neked valo :)

 

Ingyen szallitas nyilvan a felado orszagon belul, egyebkent emg FOB.

O eljuttatja a kikotobe / repuloterre, onnan te fizeted a fuvardijat, es persze minden egyebet (export vamkezeles, ha kell, biztositas, import vamkezeles, stb.)

Előzmény: szeszak1 (53201)
szeszak1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53203

Köszi,  már írtam de még nem válaszolt.

Előzmény: X ANTI (53202)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53202

Egyszerűen írj neki. Nagyjából megadod a szállítási környéket. Kérj erre egy pontosítást vagy árajánlatot.

Előzmény: szeszak1 (53201)
szeszak1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53201

Helló mindenkinek.

Seretnék egy kis segítséget kérni hátha tud segíteni nekem valaki.

Kinéztem egy lágyfagyigépet (csavaros )fagyi készít, és a szállítás nem egészen világos.

Azt írja, hogy ingyen kiszállítás ill. azt is, hogy a ami benne van a fagyigép , és a legközelebbi kikötőig a szállítás.

Ami nincs: a szállítási ügynök díja + vám.

Akkor most mire lehet számítani? Meddig szállítják , és mennyiért ?

A gép 1595 dollár.+ingyenes szállítás .

A segítséget előre is köszönöm.

bings12 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53200

Szerintem ideje ezt befejezni,ennek nem itt a helye!!
Térjünk vissza az"ebay.com Aukcios tapasztalatok" témához !

Filiponi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53199

Nem kereskedőkről beszéltem, hanem a vállakozókról, ámblok! Adócsalókat nem támogatom, csak az adózási rendszerről  írtam, próbáld értelmezni az írásom.

Igen, eltávolodtunk az ebayező nyilastól, az alapokhoz, mert nálad ez is homályos folt. 

Mindegy, meddő vita ez veled folytatni, mert azt hiszem, nálad az a negyven év kommunizmus életre szóló, kitörölhetetlen nyomot hagyott, de legalább kaptam rólad egy képet:

50 körüli fazon, műszaki területen dolgozol, de nem túl produktívan, csak úgy takarékon, mert annyi pénzért nem erölteted magad, de van hová bejárnod melegedni, kávézi, diskurálni, netezni. Gyakran papucsban jársz a melóhelyeden, ami valami nagy vízfejű cég lehet és ha megtalálnak esetleg munkával, akkor morogsz, néha fel is háborodsz. Nagyrészt, pulóver a munkaruhád, de a húszéves ruhatárad elfér két fogason. 7-15 közt Bkv-zol, panelben laksz és utálsz mindenkit aki vállakozó, vagy többre vitte nálad, mert az csak tolvaj-adócsaló  lehet. Kihagytam valamit? :)

Axióma Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53198

Most ugy beszelsz, mintha kotelezo lenne ebben az orszagban x darab kereskedonek megelnie (es mar megint iszonyu messze vagyunk attol az amugy hamis allitastol, hogy havi 4x 4e nyeresegu uzletet hogy agyonadoztatnak, mert ugye ebbol indultunk, meg az ado- es tb-csalo nyilhegykeszitobol).

A kapitalizmus ami probal itt lenni nem csak elony, hatrany is. Peldaul hogy nem feltetlen van szukseg a szaktudasodra. Meg nem tesznek senki feneke ala munkat, es - sajnos - nem is tanitjak meg banni a penzzel.

De attol, hogy hoborogsz, es leglaabb szavakban tamogatod az adocsalokat, nem lesz a helyzet jobb, sot utobbival (mentalitas formalasa) rosszabb.

 

 

Előzmény: Filiponi (53196)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53197

Nezd meg a cimzett orszag postajanal.

Előzmény: kawasaki5 (53193)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53196

Pont nem erted. Ha minden vallalkozo eszerint szamolna a sajat vallalasi arat, azaz senki se ala, akkor ez lenne az ar."

 

- Na egy a legnagyobb álomideál, amit mostanság hallottam. :D Térj magadhoz, mert nem tündérországban, hanem a vallóságban élsz!

Ebay kereskedés esetében, beszéld már le a sok kínaival és az összes többi ország kereskedőivel, ahol az alacsonyabb adók miatt versenyképesebbek az áraik a "fiúk, ne menjünk már egymás árai alá" féle tündérmesét :D és akkor a magyar kereskedők is labdába rúghatnak melletük a nemzetközi piacokon, a rekormagas adójárulékaikkal. 

Szerinted, te miért nem veszel és eszel itthon megtermelt éleliszert, mint paradicsomot,zöltséget/gyümit/húst, stb? Miért az ízetlen olasz paradicsomot zabálod? Mert a hazai termelő az adóterhek miatt nem tud árban versenyezni a külföldi termelőkkel! Te pedig nem a drágább hazait veszed meg és még hőbörögsz is, hogy a magyar termelő drágábban adja a portékáit, mint az ideutaztatott olasz! Kör bezárult.

 

Itthon pedig: az árak nem a csaló vállalkozók miatt mennek egymás alá, hanem a túlélésért, mert hiába lenne egy egységesen magasabb hazai ár valamire, te akkor azt nem itthon vennéd meg, hanem külföldön, ebayen, mert te sem hiába lebzselsz ebben a topikban, ami érthető is, csak akkor ne nyomd az álszent szöveged!

Ne haragudj meg, de azt kell mondjam, hogy rendkívűl szögletesen gondolkozol de annál is szűkebb látókörrel rendelkezel!

 

Előzmény: Axióma (53195)
Axióma Creative Commons License 2014.02.12 0 0 53195

Pont nem erted. Ha minden vallalkozo eszerint szamolna a sajat vallalasi arat, azaz senki se ala, akkor ez lenne az ar. De a vallalkozok tobbsege - tisztelet a kivetelnek - inkabb adot csal. Na persze nem a vevo kedveert, hanem mert igy alaajanlva is tobb marad neki, mint tisztessegesen. Amit inkabb elkolt, mint a hianyzo ellatasi dijakra felretenne'.

De mindenki maga dont, hogy vallalkozik vagy alkalmazottkent adja el a munkaerejet. [Ugye azert nem a 20 fos munkahely fonokevel akarsz parhuzamot vonni az ebay eladas mint munkaviszony kapcsan? Egyszemelyes, netto munkakepesseg eladas.]

Előzmény: Filiponi (53194)
Filiponi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53194

Anélkül, hogy leírtad volna, a hszeidből látni, hogy fingod nincs a vállakozói terhekről, életről. 

Szerinted, egy alkalmazott után mennyit adót fizet a munkáltató? Több mint a béred duplájába kerülsz a munkaadódnak, adóügyileg. Ezekre jön még a rezsi, ahová bemész  melegedni. Tehát, ennyit ki kéne termeljél, hogy legalább nullába kerülj. Ez felett már termelsz. Szerinted, hány alkalmazott termeli ki ezt? Elárulom: nem sok! Viszont, mindegyiknek jár a pofája, hogy keveset keres.

Előzmény: Axióma (53192)
kawasaki5 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53193

Sziasztok, egy kis segitség kellene hogy ilyenkor mi van, megkapta-e a cimzett a csomagot? Magyar posta a közreműködő cég :) mert a végén egyszer leirja hogy sikeres kézbesités, vagy mégsem???

2014.02.01
11:04 Cegléd 1 posta

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2014.02.02
23:29

Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange

2014.02.03
01:59

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.02.04
09:40

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.02.04
10:41

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.02.04
17:54

Küldemény információ:
Továbbküldve kézbesítő állomásra / Inbound item forwarded

2014.02.05
10:41

Küldemény információ:
Kézbesítő postához érkezett / Arrival to delivery Post

2014.02.05
20:00

Küldemény információ:
Sikeres kézbesítés / Item delivered

2014.02.07
00:09

Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

  

Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53192

Biztos van rengeteg dolog az adozasban, amibe nagyon jogos belekotni, de megeszem a nemletezo kalapom, ha a havi 4 alkalommal eladas barmilyen szempontbol uzletszerunek szamit...

Nem veletlen vagyok alkalmazott es nem vallalkozo (alapbol), de azt azert lassuk be, hogy az adooptimalizalas egyre nagyobb koppanasokat fog okozni (anyukamek korosztalyaban a mar eleg nagy %-ban minimalberesnek bejelentett vallalkozok szivnak a nyugdij miatt rendesen).

Mar egyre jobban off, de sztem a legnagyobb baj a (foleg egyszemelyes) vallalkozasokkal, hogy egyik sem az alkalmazottinak megfelelo modon szamolja ki, mennyiert erdemes neki dolgozni. Nulla szabadsaggal, betegseggel, nulla "felesleges" tb/nyugdij fizetessel, itt/ott raszamlazgatva mondanak valamit. Es persze aztan ujjal mutogatnak, hogy hu de sok az ado... 

Előzmény: t.lantos (53190)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53191

akarommondani afa korbe jelentkezes.

Előzmény: t.lantos (53190)
t.lantos Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53190

De radfogjak, hogy uzletszeruen csinalod, adoszam kell, es akkor mar nem takarozhatsz ilyenekkel. Fizessel.

Az a gond, hogy aki csak egy kis mellekest akar, azt megolik.

Mas orszagokban meg hagyjak bekiben.

 

Nemetorszagban ebedeltunk. A fazon felirta a vegeredmenyt egy soralatetre (eltolcsi elvtars, tetszik figyelni? :)

Ezert nalunk meg a vendeglojet is lebontatnak. Es lefogadom, hogy nem adoocsalo, csak eletszerutlen erre apehhoz bekotott penztargepet vetetni a delikvenssel.

Előzmény: Axióma (53189)
Axióma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 53189

Rossz a pelda, nagyon.

1. Evente 200e jovedelemig semmit nem fizetsz, ingosag eladasabol szarmazo jovedelem, slussz. (Ha neked jobb a 20%-nal a teteles kulonbseg, akkor elrakod a beszerzesit).

2. Ha van normalis melohely (36 orat elero m.viszony), akkor nagyjabol nullabol fent lehet tartani a vallalkozast. Tudom, evekig volt vallalkozoi igazolvanyom, nem egeszen 1 ev nullszaldos mukodes utan kb. csak az iparuzesi papirt kellett nullatol kulonbozoen (vagy 2 ev mire ott kifut) leadnom az onkorinak. Az konyvelo nelkul is megy.

3. Ha viszont csak vallalkozik, ennyiert (darabra, nem arresre gondolok) nem fogja senki csinalni, de akkor nem is 4 tranzakcio hanem 20 nap az egy honap. Akkor kell a 25e, de ha nem termeli ki, akkor nem is gondolja komolyan, hogy ebbol akar megelni.

 

Előzmény: t.lantos (53188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!