Keresés

Részletes keresés

cheereck Creative Commons License 2009.10.08 0 0 44686
"néhány" pillanatkép :DD
nem gondoltál még rá, hogy csinálja egy galériát a neten?:D
Előzmény: Eni79 (44684)
cheereck Creative Commons License 2009.10.08 0 0 44685
szia, te régen nem voltál fent a Kutyás Fórumon?
Előzmény: Iofiel (44679)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44684

ez a klubkiállításon...

 

Ez meg tuti ismerős neked...

 

ezen meg még Te is rajta vagy! :DDD

 

na bocsi a többiektől ígérem most egy picit hagyok mást is érvényesülni, nem teszek fel egy ideig képet. :DDD

Előzmény: Eni79 (44683)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44683

 hol a kacsa?

 

itt a kacsa!

 

erre jó szívvel emlékszem ez volt az első kacsánk...

 

ez pedig az első fácánunk...

 

és azok, akik velünk együtt örültek...

 

Előzmény: Eni79 (44682)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44682

Ah, Ida!

 

 

Üdv a fórumon! Igen, emlékszem a levelezésünkre, hogy őszinte legyek nem jó szívvel. :-((((

 

Mindegy, nem számít már. Láttalak a klubkiállításon is, de eléggé elfoglalt voltál... :DDDDD

 

Mint írtam annak idején is, ha úgy alakul szívesen elbeszélgetek veled. A levelezési témánkat hanyagolva erre van is esély úgy vélem. Ha visszaolvasgattál a fórumon, láthattál pár élménybeszámolót Carlosról és Kyráról, képekkel megspékelve. Nézegettem a Wanda képeit, meg kell mondjam elég jó kiállású a kutya, nekem tetszik. A feje hasonlít a fekáéra, persze szukában. Teste se rossz. Én mondjuk a Carlossal is elégedett vagyok, bár van némi küllemhibája, de nekem mégis tökéletes. :DDDD

 

Bár szerintem ha tiszta csumpi kinézete lenne, nekem akkor is ő lenne a tökéletes, mert a lelke és a lelkesedése, illetve tempója és a munkakedve nekem nagyon passzol. Alig várom már az október 31-et, akkor megyünk először élesben vadászni. Azt biztos tudod hogy a Natun letette a VAV-ot mindkét kutyánk, így már csak a lehetőségre várunk. Tavasszal meg terveim szerint megyünk munkavizsgázni, most is vihettem volna, de ugye még a stabilitáson van mit csiszolni, és hát két évesen sem lesz még lekésve semmiről.  Éppen ma beszéltem erről Mészáros Imivel.

 

De ezeket olvashattad a fórumon is, illetve gondolom Kriszta is mondja időnként.

Inkább mesélj Te! Wanda milyen? Még a nyáron olvastam h készülsz vele abba a pusztamaróti táborba kicsit tanulni... Hogy áll most? VAV vagy munkavizsga mikorra van tervben? Wt vagy vadászat tervben van vele?

 

Na azért néhány pillanatkép ha nem olvastál volna hátrébb...

 

 

Egészen pici...

 

tavalyi naturálison...

 

vizi munka dummyval 4 hónaposan

 

anyja fia

 

hosszú elhozás

 

ha anya tanítja Kyrát azt látni kell nekem is

 

tudtam h én is sorra kerülök...

 

na kattints már hagy menjünk...

 

Boldog karit!

 

Ez jellemzi a temperamentumát és a kapcsolatunkat

 

héder...

 

:-))

 

figyelek...

 

anyával pihi

 

...

 

munkamegosztás

 

...

 

..

 

Előzmény: Iofiel (44680)
Iofiel Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44681
Khm... ez a képbeszúrás nem jött össze. Bocs.
Előzmény: Iofiel (44680)
Iofiel Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44680
És itt van Wanda, akinek csak megszületni volt nehéz...

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v479/Iofiel/Wanda/IMG_1156.jpg[/IMG]

Ez a kép fogadott egyik reggel amikor visszajöttem a fürdőszobából.
Iofiel Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44679

Igen, már leveleztünk.
Ida vagyok, Carlos alomtesójának, Wandának a gazdája.
Csak "szónoki szófordulatként" tettem fel, hogy kiskutyát szeretnél.

A sárga színű kutyák mindkét szülőtől a sárga színt kialakító génváltozatot örökölték. Nem számít, ha az egyik szülő fekete volt, mert nem a fekete, hanem a sárga génváltozatot örökítette át a sárga színű utódjaiba. Így a fekete színt kialakító ebből az utódból már hiányzik.
Bővebben a színöröklésről itt:
http://www.labrador.hu/2002/szinorok.htm

A fekete háttér csak azért fontos a sárga kutyák esetében, mert a ha generációkón keresztül csak sárgákat használunk a tenyésztésben, könnyen leromlik az orr és szem pigmentációja.
Előzmény: Eni79 (44670)
snepf Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44678

Ez szerintem nem a vadászvizsgán múlik..

El kell menni olyan vadászatra, ahol beállsz a fizető vendég mögé, aki tüzesre lövi a csövet, mert felhőkben terelik rá a fácánt.. és megint más az, amikor mész a kutyáddal egy egész napot árkon bokron kukoricában és esetleg tudsz lőni egy két kakast, amit sokszor utána sem könnyű kézre keríteni.

Aranyos volt tavaly Tajtajka, mindig bíztatott ha szaladt felém nyúl, hogy lőjem pedig mondtam, hogy aznap nem akarok nyulat lőni :)

Előzmény: Eni79 (44677)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44677

Igen, igazad van.

Én még nem vagyok ennyire képben, majd a szezon után elmondom a tapasztalataimat. Ráadásképpen Te vadász szemmel is értékeled, én meg még csak kutyás nézőpontból. Lehet le kéne nekem is tennem ezt a vadászvizsgát? :DDDD

 

 

Előzmény: snepf (44676)
snepf Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44676

Őszintén szólva a nevelt kacsa vadászatát nem tartom egy nagy durranásnak és a dobált fácánét sem. Nálunk már hetek óta kint vannak a fácánok és napról napra jobban hozzáedződnek a szabad élethez, a ragadozókhoz.. önállósodnak.

Nevelt kacsát csak azért szeretem, mert finomak.. :)

kacsavadászat csúcspontja nálam a januári vadászat, főleg ha hajnalban sikerül kiérni időben.. meg az alkonyati húzások.. ott tud igazán brillírozni a kutya.

Dobálós fácánért nem teszek egy lépést sem.. a januári vad fácánokat kedvelem, gyorsak, magasan szállnak, ügyeskednek.. szerintem lesz benne részem ebben az idényben is.

Előzmény: Eni79 (44675)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44675

Hát persze érthető, ha egyszer nem repül fel akkor nyista a bulinak. Nálunk is lesznek dobálós fácánok...

 

Viszont kacsázni nincs lehetőség felénk. Tegnap hívtam az embert, azt mondja ja, hát ha tudta volna h két retriever van... Az összes kacsája elment már, az uccsó most hétvégén... Mondom vazze és se gondoltam hogy 1 hónap alatt lenyomjátok eddig meg nem volt időm... :DDDDDD Kaptunk meghívást viszont nagyterítékesre, de ahhoz picit utaznunk kell. :DDDDD

Előzmény: snepf (44657)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44674

Kicsi a világ!

 

:DDDDDDDD

 

 

Tegnap áttörölgettem fagyasztóládát... 3 fiók csak a fácánoknk meg a kacsáknak. :DDDDDDDDD A helye már megvan...

Előzmény: czaltikgyörgyi (44673)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44673
Szia!


Ha ő az akire gondolok,akkor igen.Bár kb. az esküvőmön láttam utoljára és az 21 évvel ezelőtt volt..............
Kollégám volt egyébként .
Előzmény: Eni79 (44671)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44672

Na azé ne legyél ennyire kemény! :DDDDD

 

Ha jól emlékszem Ginát is beengedtem hozzánk... :DDDDDDDD

Előzmény: czaltikgyörgyi (44661)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44671
De igen. Még személyesen nem találkoztam vele, csak beszéltünk tefonon. Mijé, ismered?
Előzmény: czaltikgyörgyi (44662)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44670

Szia!

 

 

Ezekszerint ismerjük egymást? :-))))))) Tessék nekem nevesíteni! :DDDD

 

Figyelj, nem szándékoztam az alomból venni kiskutyát, borzalmasan egyszerű oknál fogva, mivel nem fér az életembe újabb kutya a két fiatal retrieverem mellé. (így is szükségem van a férjem segítségére hogy minőségileg tudjunk kutyázni és mindegyik kutyára megfelelően figyeljünk)

 

Lehet hogy én értettem félre ezt a fekete kiskutya is születhet dolgot ebből a párosításból. A genetika ezen részével nem vagyok képben.

 

" A kutyád ugyan fekete, de örökíti a sárga színt, mert az apja sárga, így tőle csak sárga színt kialakító géntípust (allélt) kaphatott. A fekete színt viszont az anyjától hozott allélnak köszönheti."

 

Aham. Köszi. Erről a Kriszta (tenyésztő) egyszer valamit mondott még amikor látogatni jártam a Carloshoz, de megmondom őszintén nem figyeltem nagyon, mivel Ő nálam családi és munkakutya, nem tenyészkan. A lábai miatt nem is lehetne, de nem is az volt az eredeti cél sem. Az amúgy nem számít hogy például a papánk apja is fekete. Csak kérdezem... :)

Előzmény: Iofiel (44658)
snepf Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44669
Lehet, hogy megszúrta.. remélhetőleg nem más a gond.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44668)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44668
Sziasztok.

Kicsit leapadt a pofája.Nem látok semmit,sem szúrást sem csípés nyomot.Nem tudom mi lehetett ez.
Igaz,hogy eszi a héjas diót,vagyis megtöri magának és a belét kieszi.Megszúrhatta volna?
snepf Creative Commons License 2009.10.07 0 0 44667

Szerintem nem kell feltalálnunk a kanálban a mélyedést :D

 

http://www.labrador.hu/2002/szinorok.htm

Iofiel Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44666
Látom, Te is vágod. ;)
Igen, úgy gondoltam, hiszen az örökítőanyag, a DNS, univerzális az élővilágban. (Néhány vírust kivéve, ahol lehet RNS is, de az egy másik mese és semmi köze a labik színörökléséhez :) )
Viszont ezt a lehetőséget, hogy mutáció révén két sárga kutyának fekete kölyke lesz, csak elméleti szinten hoztam fel, annyira kicsi a valószínűsége.
Fordított eset elég gyakori, azaz két feketének lehet sárga kölyke, mert a lappangó allélek akár több generáción keresztül átöröklődhetnek anélkül, hogy ténylegesen megjelennének.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44663)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44665
Igen,tudjuk.Kell keresni egy dokit......

Folyamatosan keressük. (kutya)


Ja,és a fogorvos. (sajna azt is váltanom kell,igaz,hogy 25 év után,de sajna a rák őt sem kímélte)

A nőgyógyász meg 15 év után pont szüléskor hagyott a szarban.
Na,erről ennyit.

Előzmény: Eni79 (44628)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44664
Sziasztok!

Ginának fel van dagadva a bal pofája.Szabályosan lóg a bal pofazacskója és jó nagy.
Játszik,eszik.
Mi lehet ez,darázscsípés?Nem látok semmit.
Ha holnapra nem apad le vigyem orvoshoz?Ez ugye nem tünete semmilyen nyavalyának?
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44663
Vágod a biológiát.
A mutációt úgy érted,mint az embernél,hogy a tulajdonságok hirtelen öröklődő megváltozása?
(oka a DNS másolásakor bekövetkező hiba,vagy a kromoszómák károsodása?)
Előzmény: Iofiel (44658)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44662
Te Eni!Csak nem a Schipek S.-ról van szó??

(nem akarom kiírni a nevét)
Előzmény: Eni79 (44635)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44661
Az háááát,csunya,csunya rasszista!
Előzmény: Eni79 (44634)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44660
Halál igazad van.

Meg jó nagy mákod Brit egészségével!
Előzmény: snepf (44632)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44659
Ez már nekem is szöget ütött a fejemben.Roppant érdekes szerintem is.
Előzmény: lükepék (44630)
Iofiel Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44658
Enix79 írta:
<i>"Mindkettő sárga... Hahahaha. És pont most lesz majd alom tőlük. (amiben lehet fekete is... Will is és Cintia is hordozza a színt). :DDDDD El is játszottam a gondolattal... Aztán gyorsan le is dumáltam magamat róla. :DDDDDDDDDD"</i>

Kedves Enix...
Ha valaki fekete kutyát kínál neked két sárga kutya pároztatásából, ne fogadd el! Főleg azért, mert az ilyen alomnál a szomszéd Kormos is kapura lőtt...
Két sárga labrador keresztezéséből csak és kizárólag sárga kutya születhetik, mert ez úgynevezett recesszív - magyarul lappangó - tulajdonság a feketével szemben. A feketét "hordozó" kutya ugyanis fekete színű. Fordítva előfordulhat, azaz két fekete kutyának lehet sárga kölyke, mert a sárga szín a fekete mellett "lappanghat". A kutyád ugyan fekete, de örökíti a sárga színt, mert az apja sárga, így tőle csak sárga színt kialakító géntípust (allélt) kaphatott. A fekete színt viszont az anyjától hozott allélnak köszönheti.
Ennyit az örökléstanról in nutshell, csakhogy elkerüljük az ilyen bakikat. :)
Pár éve volt egy esetem, <small>mint az MLRE tenyésztési tanácsadóját, </small> felhívott egy ifjú hölgy, aki le akart törzskönyveztetni egy almot, két sárga szülőtől, tiszta feketéket. Szegényke, órákig tartott mire meggyőztem, hogy valami történhetett a szukával amikor nem figyeltek... ui. ez legfeljebb mutáció révén történhet meg, aminek a valószínűsége 1 a millióhoz. Pláne nem mind a 8 kiskutyánál 1 alomban! LOL
Előzmény: Eni79 (44638)
snepf Creative Commons License 2009.10.06 0 0 44657

Azok nem vadászmadarak.. azokra nem lehet FT-t szervezni..

sajnos ..

Egyszer hoztak ilyet hozzánk is, reggel lettek kiengedve... a felét se tudtuk visszavadászni.. az már 5 ezer.

Én elő sem vettem a puskát... mondtam, hogy ilyenre nem lövök.

 

Inkább kutyáztam...

Előzmény: Eni79 (44654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!