Keresés

Részletes keresés

NagyonI Creative Commons License 2015.06.02 0 0 5812

Több mint 20 éve már, hogy netezni kezdtem. Volt valami tanfolyam is, amit akkor onlájn elvégeztem, de már nem tom a nevét. Az egyik feladat volt a csetelés. Miután csetből már voltak tapasztalataim- meglehetősen negatívak, nem nagyon lelkesedtem a csetért. Ám.

Ám kellemes csalódás ért!! Csetes partnereim igen sziporkázóak voltak. De még mennyire! Azonnali hatállyal sziporkázni kezdtem én is.

Hajnalig ment a sziporka::))

Másnap halaszthatatlan javítani valóim miatt nem jutott idő a csetre. Harmadnap sem:::))

Majd amikor időmillliomos lettem újra, mentem vissza  csetelni. Sürgős csetelni valóm támadt. Ám.

Ám meglepve láttam/olvastam, hogy engem mint jó humorú lánykát (voltam akkor is már 50 fölött:::)) igen hiányoltak a csetpartnerek.  Megrémültem. Próbáltam humorosat írni, de nem ment. Nem jött össze a humor:::(((

Soha többet nem mentem vissza közéjük. 

 

Ez tanmese volt kedves Chopper63:::))

 

Ugye nem akarsz elüldözni???

 

A Végeken lakom (nyugat felé:::))), egy rom antik házban. De én szeretem. Tudja Isten, hogy mi okból:::??

Talán a 3 diófák miatt... Vannak lakóim, de nem töltik velem a nap 24 óráját. Ilyen lakóm- jaj. de régi!!! Herda,  aki szívesen jön(ne) turizni velem, Mr Kupi, aki nem szereti a slendriánságomat, de én slendrián vagyok:::))Depilla kisasszony, aki gyakran befolyásolja a hangulatomat, s igen, gyakran bekukkant hozzám Humorka, de gyorsan el is távozik:::)))

 

Szátyárkát régen láttam. Talán a balesetem óta nem jön:::)) Ám.

 

Ám barátaim közül sokan hiányolják.

 

És ez bizony állati!!

 

Van egy Tücsi nevű kutyám, aki a nap 28 óráját is szívesen velem töltené... 3 cicám, cica a lassan 10 éves macska is??? Nekem igen. Szeretem simogatni mindhármat -Fekete Párduc, az anyuka immár 10 éves lesz, a lányai 9...Torna közben szívesen telepszenek a cicimre..  Ám.

 

Ám én hagyom:::))) Jóvanna. Olyan édesek:::))

 

Még egy óra, s indulunk lányommal, s az ő 12 éves Totójával a gyógytornászhoz. Brr... gyógytornász:::)))Totó gyógytornásza volt másfél éve az én mostani gyógytornászom. De Totónak tegnap ismét!!! be kellett gipszelni a karját- igen sípcsont!! és megrepedt- ma bejelentjük őt az egy hónap múlva esedékes gyógytornára:::(((

 

És ma tőlem (Totó) kap egy fagyit:::)))

 

Ezer a dolgom... Arzeent is el kell olvasnom!!!!

Előzmény: Chopper63 (5811)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5811

Örülök aranyos humorodnak!

 

Itt aranyos emberek vannak..Láthatatlanul sasolnak,kamilláznak,és ha hajótörött érkezik a fedélzetre..hősiesen segitik..

 

Valakit mindég felkarol képletesen  valaki.

 

Felettem annó,Arzeen bábáskodott elsőnek,aztán jöttek a többiek szépen sorban..

 

De mindig Arzeen tesz helyre,finoman szólva..Igy nekem Ő a fő felkarolóm..

 

Könyveim..bár nem titkos,de nem is egyszerű az egész..

 

2 könyv fog 1 kötetben megjelenni..

 

Tartalmát tekintve..orvosi jellegű,betegségekből,adott betegségekből való gyógyulások történetei.

 

Egyik kisebb regény..másik pedig minden egyes műtétem története fejezetekre bontva..

 

Volt belőlük rendesen..

 

Alapból az egyre több TV film amik rólam készülnek,is ezen dolgokról szólnak..

 

Erre az évre forgatásokat elvileg letudtam..De ha megjelenik könyvem,vissza vár az a studió amiben alig 1 hete forgattunk..

 

A lelki dolgok is fontosak minden betegségnél.

Ha Neked most jó hogy pl irkálunk,én örülök neki..

A többiek nem locsogósak..konkrét bajban viszont általában ott vannak.

 

Drukkolok Neked,hajrá vizes közeg!!

 

Szeretettel feléd.Chopi.

Előzmény: NagyonI (5810)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5810

Immár a számokat is gyakorolnom kell::) Az olvasással gyakran hadilábon (vagy ha lábon nem tudok állni, akkor hadikézen:::)))???.. Ma pl. a Startlapon vad kíváncsisággal vetettem rá magam az idegen rendőr ölelte meg helyett vígan idegen rendőr ölte meget olvastam:::))

Na sebaj!! 416 hsz nem sokkal tér el a 425-től.

 

Nem haladok gyorsan az olvasással. ma igen jó volt az idő, sürgőssé vált lábam lóbálása a kertben, a 3 diófáim alatt. 

Nagyon kíváncsi lettem a könyvedre!!!Titkos? Ha nem, ne kímélj!!!Vidám :::))) lesz??? Szívesen halálra röhögném magam... De attól tartok, nem röhögteted a Nyájast.

 

Holnap ismét torna... Most 4 nap nemtorna volt.. Vajon a nem fáj,nem fáj, köszönöm a lekvárt!!!

mondogatás holnap bejön???

A Víz alakul. Nem is gondoltam volna!!Mindig szerettem a vizet. Lehet, hogy Víz is szeret engem??? 

 

Nem szeretném megzavarni összeszokott beszélgetéseiteket!!!!

Szóljatok, ha de!!!!

 

 

Előzmény: Chopper63 (5807)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5809

Kedves NagyonI!!

 

Én épp most jutottam el segitséggel,a könyveim 1 megirt..egy pedig most iródik..fel lett telepitve gépemre könyvszerkesztéshez minden..

 

Olvasva Téged,csuda aranyos vagy!!

 

Nagyon tetszik hozzá állásod..és ne hagyd magad!

Most kell ütni a vasat..a 12 hétből nem szabad kifutni..az a lényeg,le legyen zsirozva..ÓÓÓÓÓÓ..

 

Jut eszembe..Házi DR..beutaló reumatológushoz..azzal iratni a javaslatot HÉVIZRE!!

 

Hm..esetleg?Mindenki tán nem vonult még el nyári szabira..

 

Nos én könyvirásba-kiadatásba menekülök..mert túl sok életembenl az értelmetlenül elvesztegetett idő..

 

Összekaptam magam..

 

 

 

Drukkolok Neked..és kivánom,sikerüljön,és Te is GYÓGYULJ MEG!!

 

Jobbulást mindenkinek!

 

Arzeen!!!

 

Köszi..oké,majd várlak!!

 

Szeretettel..Chopi.

Előzmény: NagyonI (5808)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5808

Operáló orvos csodálkozott a türelmetlenségemen!! Holnap rám vetné sugarát kökény szemeinek, ha találnék egy balekot (lányom, lányom, gyöngyvirágom???), aki szívesen ücsörögne a rendelőben néhány órát, hogy dr Láb rám nézhessen, s kijelenthesse, hogy nyugi a bugi::))

 

Emlékezett rám, s azt mondta, amit mondania kellett:  olyan pocsék volt a lábam, adjak már neki időt!! Én adok. Jóvanna. Adok én. De a gyógytornász is adjon!!

Hévíz ...Hévíz!!

Reumatológus dr felszívódott. Vajon a kerülő utakat szeretik a hévízi dokik??Elindultam a kerülőn.. Hogy odaérek-e, majd kiderül:::))

 

Az olvasást folytatom. Olykor pihizek néhány percet- mint pl most fogok, s a reggeli tornámat délelőtt végzem el. Amit reggel nem tettél meg. tedd meg délelőtt:::)))

Előzmény: Chopper63 (5807)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 5807

Szerbusz Kedves NagyonI!!

 

Megtiszteltetés megosztottad velem a magán jellegű információid..

Köszönöm szépen!Megdöbbentem a nagy hozzászólás számtól,amit irtál..de csak 412 db konkrétan.

Ennyit irtam..bocsi többiek..nem akartam az agyatokra menni..

 

71 év..Az még serdülőkor!!

 

63 éves korában kezdett egy édes drága nagyra becsült szeretett nénink a Csetneki csipkét vissza hozni országunkba..

 

Sok kiállitás,könyvecske..publikácók termése..

Semmit soha nem késő elkezdeni..Feladni soha semmit!!

 

A drága néni háta mögött több mint 25 év Csetneki csipke munkásság van mára már..

 

 

Szoritok Neked..

 

Hm..jó olvasást kivánok..de az én történetem szélsőséges..lehet jobb lenne kihagynod..

 

Öellek szeretettel..

 

Chopi.

 

 

 

 

Előzmény: NagyonI (5806)
NagyonI Creative Commons License 2015.05.31 0 0 5806

Chopi kedves!!!

 

Elkezdtelek az elejéről olvasni!! Időigényes lesz, de nagy bennem a kíváncsiság. Már az első bejegyzésed nyomán is elpirultam: 71 éves vagyok. Mit panaszkodom?  Erre a kis időre bárhogy lesz, úgy lesz:::))

 

De azért nem adom ám fel! A lányaim , unokáim is noszogatnak, úgy hogy holnap itt fogok ülni a telefon mellett, s rácsörgök az operáló orvosomra. Több helyről hallottam az altatásban való mozgatást. Van veszíteni valóm?? Azt hiszem nincs. És zaklatom a reumatológust, felveazem a kapocsolatot a hévizi drnénivel is.

 

A kádba való becsüccsenést akkor fogom megpróbálni, ha itt lesz valakim. De a lányom szegény mindig fut, az unokák (13, 12) kicsik még egy ekkora tömeghez, a vejem.? na ő azért mégsem. 

Köszönöm neked a részletes leírásokat!!!

 

Ha végigolvasom a (450?) hozzászólásodat, talán nyitott könyv leszel előttem. És végigolvasom. 

 

A dagadásom mára tisztességesre csökkent. Lóbalzsamot vettem a héten, de szvsz zöld lett volna a jobb. Nem olyan drága, azt is kipróbálom. 

Minden tapasztalat átadásodnak szívből örülök!!!!

 

Jó olvasást (nekem)!!

Előzmény: Chopper63 (5805)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 5805

Szia!

 

Azt irtad:Jó dagadt a térded..

 

Figyelj,nekem lelappad,ha nem lóg,nem csüng,azaz vizszintben van..

Én lóbalzsam 24 füves hideg krémét használom térdre,kiváló!

Nekem fontos a bevérzések miatt a feketenadálytő krém,de Te nagy térd műtött vagy,esetleg jó lehet rá.

 

A rehabon kaptam egy csoda pakolást..és az éjjel van térdemen,nagyon jó.

Érdekes,korházaknak nem jut ilyen az eszébe..

 

Sajnos a dagadós lábaknak nyáron még nehezebb.

Nekem ez a lábam 2x-es visszér műtött is,igy a vadgesztenye krém is fontos nekem nagyon ilyenkor.

 

Én csak a saját tapasztalataimat irtam le.

Ha van belőle ami esetleg számodra hasznositható,vagy másoknak,örülök neki.

 

Jobbulást kivánok mindenkinek!!

 

Chopi.

 

Előzmény: NagyonI (5803)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 5804

Szia!

 

Neked valóban Hévizen a helyed!!

 

Ja kérem..a kádba való leülésnek vannak technikái,amik kád függőek!

 

De..beállni a kádba..2 karral támaszkodni a kád szélén,jó ha akad segitség..nem árt.(Nekem nincs..)

 

A merev lábat kinyujtva,lassan úgy engedni a kádba,2 kar lassan engedi a testet..nyujtott láb csúszik lassan a kádban hosszan,a jó láb térd hajlitásban engedi a testet..

 

Felállás ugyan igy,vissza fele.

 

Kell hozzá némi kar,és jó láb részéről izom..

 

Kádba éréskor:Soha nem forró a viz!!Én tenger sót kb 1 csapott evőkanállal teszek bele..

 

Kis vizben kezdem a pancsit..ahogy hül,úgy engedek utána meleget,de a beteg lábat addig kiemelem..

 

Először hagyom lazulni az izmoknak nevezett maradékot...aztán lassan fel -le emelgetem a térdet..

hosszanti nyujtások úgy,a forgómat is nyújtom,igy a beszűkült forgók is megmozdulnak..

Biciklizés imitálása is működik a kádban..

 

Amit szárazon tanultunk torna órán a rehabon,azt mind végig csinálom a vizben..

10-10 db-ot.

 

A végén 100 db fenék-comb összezárással-lazitással zárok.

 

Én kádban több láb felemelési,körzési gyakorlatot is végzek..mindég a vizben lazitom a lábam közben..

 

Ez az én sémám..

 

Nyilván kád,alkat,erőnlét függő minden!

 

IRÁNY HÉVIZ..KOMPLEX KEZELÉSRE!

 

Meg fogsz gyógyulni!!

 

Intézd hamar!Várom majd hireidet!!

 

Kitartást,sok erőt és hitet!

 

Chopi.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: NagyonI (5803)
NagyonI Creative Commons License 2015.05.30 0 0 5803

Belémültetted a bogarat, s az imént lelkesen teleengedtem a kádat. Már a kádban álltam, amikor    vad és hosszú csengésbe kezdett a mobilom. Gyorsan :))))))))))))))))))kimásztam felvenni, majd visszamásztam, de nem sikerült leülni. Vízben tornának lőttem.

 

Jó dagadt a térdem, vajon kell-e torna neki???

 

Azt hiszem, ég 30 fokot sem hAJLIK:::((((

 

hÉTFŐTŐL  cél: Hévíz.  Köszi a leírást!!!!Ott a helyem.

Előzmény: Chopper63 (5797)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 5802

Szerbusz kedves zkovaxxx!!

 

Nagyon szépen köszönöm!!!!

 

Chopi.

Előzmény: zkovaxxx (5801)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.05.29 0 0 5801

Azt már eleve érdekesnek találom, h egy orvos azt mondta neked, hogy meniscus szakadással focizhatsz ( óvatosan) mert ez egyenes út volt a beakadáshoz.

A kisebb "gumó" vélhetőleg a belső varratod amivel vissza varrták és az egy felszívódó varrat ami idővel eltűnik.

Sokkal nagyobb probléma, hogy 24 nappal a műtéted után kocogsz úgy, hogy ha jól értem nem végeztél gyógytornát ami a rehabilitáció elengedhetetlen része.

Neked most az a fontosabb, hogy sürgősen keress fel egy gyógytornászt és csinálj végig egy általa előírt sérülés specifikus rehabilitációs programot ahhoz, hogy a térded ismét terhelhető legyen.

Alap helyzetben ahol műtöttek ( az orvosod) irányít át egy gyógytornászhoz így nem is értem a teljes mértékben az általad leírtakat .

Előzmény: Ádám Séra (5799)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 5800

Sziasztok!!

 

Nem lehetne megoldani,hogy Ádám Séra-nak válaszoljon már valaki,aki meniscus gondokban jártas??

 

Már 2x tette fel a kérdését..

 

Köszönöm szépen nektek!!!!!!!!!

 

Chopi.

Ádám Séra Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5799

sziasztok.  meniscus szakadásom volt ( porcleválás ) és úgy volt hogy nyáron műtenek rá.. azt mondta a doki, hogy óvatosan focizhatok és én ki is mentem focizni.. de a kitámasztásnál ( beakadt ) a térdem és nem tudtam hajlítani meg nyújtani se, csak kicsit. :( 24 napja műtöttek meg és azóta jó a térdem.. óvatosan, de már lassan tudok kocogni és már a hajlítás is jól megy.. ahol metszést csinált a térdemen, ott érzek egy kisebb "gumó" félét!! azt elfog tűnni vagy nem?? mit javasoltok milyen gyógytornát végezzek, hogy újra teljes értékűen tudjak sportolni, focizni?? remélem tudtok segíteni.. köszönöm előre is :) . sokat jelentene ha segítenétek!! 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5798

persze, bemegyek Chopper, megigérem.

És szeretnélek éppen teremkerékpározás közben majd zavarni. :)

 

mikor rehabon voltam, voltak ott térd protézisesek, őket is térdgépezték felváltva, volt akinek vagy két hétig nagyon fájt a térde és fájdalomchillit szedett, de különösebb gond emlékezetem szerint senkivel sem volt

 

egyikük mesélte, hogy a műtét olyan volt, mint egy ácsmunka, véstek, kalapáltak...stb.

na ezért jó az altatás, sosem hevernék ki egy ilyesmit

Előzmény: Chopper63 (5795)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5797

Szia!

 

Nagyon örülök,hogy szép a sebed..(Legalább az oké!!)

 

Semmiképp ne add fel..pont abban az időben vagy,amikor nagyon is küzdeni kell a láb hajlithatóságáért!!

 

Én a fürdőkádban meg tudom oldani a vizes közeget,ami kevés,de több a semminél..

 

Be akarták altatásban nekem is hajlitani a lábamat..Meg is volt az időpont..Meg is nézte a Csoda orvosunk,és amikor meglátta hogy be van vérezve hátul térd hajlatban,ő is eltekintett tőle!!

 

Azt hiszem ezt is irtam már a többieknek..Nekem a vérzékenység nagy átok..

 

Akinek nincs ilyen gondja,más a helyzet..Tavasszal voltam a rehabon..ott is volt egy úr,akinek a térdprotkó nem hajlott bizony..senki nem értette miért..

Neki viszont csúnya volt a seb hege..

 

Nálad jó hir,seb oké..

Viszont nappali szanatórium jelleggel vannak jó gyógyfürdők,ahol lehet komplex kezelést kapni!

 

Én azt is ajánlanám nagyon Neked!!Friss műtöttnek számitasz még..és ha oda bejutnál,úgy vélem sokat segitene Neked!Kérdezz már rá orvosodtól!

 

Ha nem nappali,mert pl lakhelyeden nincs..akkor bent fekvős gyógyfürdős hely,ahol rehabilitálják a térd műtötteket!!

 

(TB alapon jár a térd műtötteknek!!)

 

http://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/mozgasszervi_betegseg/116228

 

 

Kedves Kérdező! Reumatológia szakrendelés adhat beutalót gyógyfürdőbe. A társadalombiztosítás részben finanszírozza ennek költségét, bizonyos önrészt a betegnek kell megfizetnie. Létezik bizonyos gyógyfürdőkben úgynevezett nappali kórházi ellátás. Itt napi bejárással kap fizikoterápiát, masszázst, fürdőt és egyéb kezeléseket. Erre is reumatológus szakorvos adhat beutalót. A nagyobb gyógyfürdőkben, Hévíz, Hajduszoboszló, Harkány stb. két-három hetes kezelések érhetők el ottlakással. Reumatológus adhat beutalót, illetve a háziorvos az ottani reumatológiai szakrendelésnek. A betegnek kell beadnia igényét, majd előjegyzés alapján kapja meg a beteg a beutaló időpontját. Ez esetben is kell önrészt fizetni. Mellékelem a Hévizi gyógyfürdő ide vonatkozó leírását. A szabályok a többi esetében is hasonlóak. "A hévízi gyógykúra várakozási ideje közel egy év. Ez alól kivételt a frissen műtött betegek jelentenek, akik három hónapon belül felvételt nyernek.A bekerülési idő lényegesen lerövidíthető, ha a háziorvosi beutalóval érkező igénybe veszi a hévízi Szent András Reumakórház esetleges szabad kapacitását, és az erre épülő panzió jellegű szolgáltatást. Ebben az esetben a háziorvosi beutalóval gyógykúrára érkezők a kezeléseket járó betegként veszik igénybe. A gyógyfürdő szolgáltatásokért csak kiegészítő díjat kell fizetni az érvényben lévő árak szerint, mivel nem OEP finanszírozott fekvőbetegként kerülnek felvételre."

Járj utána!!

 

Sok erőt,kitartást kivánok!!

 

Chopi.

 

 

Előzmény: NagyonI (5796)
NagyonI Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5796

A sebem szépen begyógyult. A rehabos gyógytornász azt javasolja, hogy menjek el (még nem tom kihez) , aki mélyaltatásban megnézné, hogy miért is nem...

A mostani GYT (gyógytornász) szerint el kellene fogadnom, hogy nem olyan vagyok, mint más. Hogy ne akarjak csodát.. De hát ki nem akar:::)))???

A vizet nekem is javasolják. Elkezdtem dolgozni rajta, de az első akadál

Biciklire vágytam pattanni, háááát... nem valószínű, hogy fogok.. De igazatok van: elmegyek valahová türelmet szerezni:::))

 

Előzmény: Chopper63 (5790)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5795

Szia Arzeen..

 

Értelek,és képzeld el..igaz én csak egy szőke nő vagyok..mégis le tudom irni Neked..

 

IGAZAD VAN!!

 

Ja..logikus..ez térd topik..a szitu csakis arra vonatkozott..Bele merjen az ember vágni 1 dologba,vagy se!!

 

Másról nem szól a történet..Bocs ha félre érthető voltam..

 

Tudom,valóban,rohanás mindenhol..

 

Nyugi..megoldom a gondomat!!

 

Most lassú rohanás..

 

Várnak egy TV stúdióba,ujabb film forgatás..a túlélésről..

 

Most ird azt,hogy egy böszme ágyban élő vegetáló lény vagyok..

 

Ne mán!!!!!!!!!!Na..

 

Ha mégis megműtenének ősszel,mert hamarabb NEM LEHET..Bejössz meglátogatni??

 

Számitanék Rád..némi dorgálással karöltve..

 

(Ez már a tartozékod,de nincs bajom vele..!)

 

LOrianára is...meg aki tud..fontosak vagytok nekem,és sokat jelent a létetek!Köszönöm nagyon Nektek!!

 

 

 

Gyógyulj meg..nagyon nagyon örülök sikereidnek!!!!!!!!!!!!!

 

Chopi.

Előzmény: Arzeen03 (5794)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5794

oké

 

nekem se mondott semmit szinte, mert egyszerűen nincsen idejük ilyesmire, akkora a leterheltség, várólista...stb, láttad mi van a rendelőnél és az osztályokon

 

nincs idő a lelkivilággal foglalkozni, mész, megcsinálják, ő tudja mit fog csinálni, jobb lesz

 

lehet ide irogatni bármeddig, attól nem gyógyul meg az ember

 

de rendben, ha ez a te megközelitésed, elfogadom, de karold fel magad, mert más nem fogja megtenni helyetted!

 

történetekkel meg felesleges itt példálózni, mert vannak pozitiv és negativ történetek egyaránt és ez nem egy szivkatéter műtét, ez egy térd topik

 

hiába térdgépezel, ez már nem fog javitani a helyzeten, ott egy újabb műtétre van szükség és igy csak elsorvadnak az izmok, ezt nem fogja neked senki elmagyarázni, mert még arra sincs ideje és kapacitása senkinek

 

na ennyit tudtam mondani, ne haragudj, de én igy látom. 

 

a jó orvos adott mindehez, már keresni sem kell tovább

 

na sziasztok!

Chopper63 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5793

Nos...

 

 

Szia..most kellene irni valamit..mert várod...

 

Torok átharapás...én neked..(Isten őrizz!!)

 

Arzeen!!!!!!!!!!!!!!!ÉLNI AKAROK!!ÉLNI!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Az ÉLET..már fontosabb számomra..mint az..azt milyen minőségben teszem...

 

Azok akik az én összes szitumból nem éltek át SEMMIT..azok fel sem tudják fogni a dolgok nehézségét,jelentősségét stb!!

 

Nem is várhatom senkitől megértsék..

 

Ha már ezt a történetet irtam neketek..akkor bocsi..

 

De most én élem meg azt a szitut..amikor én kérdezgetem a hozzám közelállókat,akik ismerik az életem nagy részének egészségügyi gondját..én kilincselek mindenkinél..

 

TI MIT TENNÉTEK??Ez a kérdésem feléjük..

 

A válaszaik,amit én is tudok magamtól is..

 

1-ez igy nem élet..

2-újabb műtét..millió rizikó..

3-kimenetele,kétes..

 

Senki..senki..senki nem mondta még..jó szivvel:Műtsenek ujra...

 

Na..beesik az eső..

 

Itt jön az én történetem..egy drága jó ismerősömmel..

 

Szivkatéterezésre ment volna egy két gyermekes édesanya..

nagyon félt tőle..Nem tudta mit tegyen..

 

Családjával megbeszélte..de nem kapott érdemi választ a kérdésére..menjen neki..ne??

 

Megkérdezett egy külsőst..aki én a szomszédasszonya voltam..

 

(Bár soha ne tette volna!)

 

Családomban volt szivkatéterezett,pacemaker, vagyis szívritmus-szabályozóval rendelkező..

 

Nyugodt szivvel mondtam neki..merjen belevágni..Rutin dolog!!

 

Rokonom sem abba halt bele,jól sikerült neki a szivműtét is..sokáig élt vele.

 

Igy bele ment a dologba..

 

Alig volt 40 éves..talán még annyi sem..

 

Meghalt..ott maradt a műtőasztalon szivkatéterezés közben..

 

Nos az Ő első megérzése az volt:Ne vágjon bele!!

 

Leirnám Nektek..mai napig nem feledem ezt a tragédiát..és soha,de soha nem irok,nem mondok ilyen véleményt,műtéttel kapcsolatos kérdésre,a történtek miatt..senkinek azóta!

 

Amikor az első műtétemre vártam...úgy véltem,úgy éreztem,nem szabad neki menni..De az futott át agyamon..összecsukló lábakkal nem élhetek..

 

Családtagjaim mind tiltakoztak..ne menjek a műtétnek!

 

Most mind azt verik a fejemhez..Ők megmondták..ebből láb sosem lesz..ha megműtik!

 

Na hurrá!!!!!!!!!!!

És most..beesik a hó!!

 

Már nincs akit kérdezzek..mind azt mondják..őket hagyjam békén..akkor is megmondták..ne nyúljanak hozzá..

 

Most azt mondják..meg fogok halni..vagy oda lesz a lábam..

 

(Fő ha támogatja az embert a család!!)

Nem??

 

Mindenki bánt..én vagyok szerintük a hunyó..sosem kellett volna engedni hozzá nyuljanak..

 

Hát ez van!!

 

Igen ..ez igy szar élet!!

 

Ja még valami..sosem akartam ide megirni..

 

A csoda orvosunk tanitványa műtött...Nála tanult..nála vizsgázott...

 

(De én vagyok a hülye..mert mindenki szerint rossz orvoshoz mentem..!Szerintem ez nem igy van!A dokik JÓK!!!!!!!!!!!!!!!

Én egy Jó Isten elcseszett teremtménye vagyok..millió olyan dologgal,amikkel még Tanár Úr sem találkozott..

 

Belefutott a 2 igen is JÓ orvos a tuti szar betegbe..Ennyi!!Alap betegségem..ami sok dolgot vonzott magával..szuper bacik..nem hiszem,direkt pakolták belém..bevérzések..Hagyjuk..

 

Védem őket..nem érti senki miért..

 

Mert emberileg 101-esek..Mert orvosilag is úgy vélem,a tőlük telhető maximumpt hozták ki abból a carból,ami én mint műtéti alany vagyok!!)

 

 

Ezt sem érti meg soha senki!!

 

Én értem,és igy is vélem máig..

 

Arzeen..fel fogok állni a kerekesszékből..fogok járni,mocizni..minden meglesz..de nekem más útam lesz lehet ahhoz..ezt elérjem..

 

Viszont a Csoda orvos sem nekem,sem a többi Őt kérdező orvosnak NEM MONDTA EL EDDIG SEM..MIT TERVEZ A LÁBAMMAL!!Csak meg kell műteni,és ennyi!

 

Na igy menj neki egy újabb műtétnek!!!

 

Ha meg úgy alakul..mégis igy maradnék..jelen állapotomban..

Akkor is ÉLEK!!ÉLEK!!És nem akarok meghalni!!

 

Dolgozok a könyvem kiadatásán..Karácsonyra én fogom őket árulni dedikálva..

 

Erre mérget vehetsz igy lesz!!!!!!!!!!!!

 

Tornáztatom a lábam ÉN!Mert magamban eddig még SOHA NEM CSALÓDTAM!!

Nem hagyom,hogy meghaljon a kicsike lábam..

 

Baráti ölelésem küldöm Neked..

 

Mindenkinek..

 

Chopi.

 

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5792)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5792

hello! :)

 

leirom amit gondolok, de nem keresztülharapni a torkom!

 

Chopper.

 

Ne nyugodj bele, hogy ez van és marad ez az állapota a lábadnak.

Mikor mész TA-hoz? Tájékozódj.. Mikor mi fog történni és mi az ami várható, minek a vonatkozásában? /kockázatok...stb./

megy a térdgép, az oké, és? mozgatja a lábad, passzivan, az izmok nem dolgoznak, javul a vérkeringés, de ez jobb ettől nem lesz! átmenetileg a műtétig persze teljesen jó.. meglátod, műtét után teljesen más lesz térdgépezni mondjuk 3 hétig elég is lesz és akkor már szobakerékpáron lightosan nyomnád helyette, hm?

vagy térdgépezés helyett mondjuk sétálgatnál, akár egy sétabottal, vagy járóbottal, vagy hogy nevezik és azzal gyakorolnál, utána meg a hajlitásokat már magadtól, gép nélkül!

és az egy dolog, hogy hagytak helyet egy egy ajtónyitásnyit az autód mellett, jól eső figyelem.. na és ha majd nem hagynak? akkor mi lesz? és mi lenne, ha te hagynál később egy egy ajtónyitásnyi helyet hasonló esetben másnak, mert neked már nem lesz rá szükséged?

jó ez a kis figyelmesség másoktól, de mi lenne ha jobb lenne a lábad és te lennél figyelmes inkább másokkal?

rossz helyen összekaszabolták a térded, utána meg csóválták a fejüket, vajon emlékeznek e még rád? együttérző arcot és gesztusokat én is tudok produkálni, bármikor kis ideig.. de utána mindenki odébbáll.. mikor mész a csúcsdokihoz?

 

légyszi szóljatok hozzá, ha rosszul gondolom, vagy rosszul látom a dolgot...

_chillout_ Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5791

Szia, 7 hét még semmi, főleg ilyen hatalmas műtét után. Eszedbe ne jusson feladni! Ha ez a gyógytornász lemondott rólad, keress újat, hidd el, hogy még nem futottál ki az időből!

Előzmény: NagyonI (5789)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5790

Szerbusz kedves NagyonI!!

 

Én ugyan nem vagyok itt veterán motoros..De az életben annó..motoros..

Jelenlegi állapotomat ismered,ha hetek óta olvasod a fórumot..

 

Saját tapasztalatom amit irok,volna pár kérdésem,ha válaszolsz akár töb ötletet is adhatok majd neked..

 

11. hónapos műtött..5x-ös..uccsó műtétem novemberi...

 

Jelen állapot..életvitelszerű használatra lábam alkalmatlan..

Mai nappal hajlitás térdhajlitó géppel végre ujra 90 fok,nagy fájdalmakkal..

Életben max 45 fokot hajlik..de inkább 40 fok..

 

Mások ne járjanak úgy mint én..aktiv mozgás hiánya is közre játszott nálam a gyulladt állapot mellett a csontpusztuláshoz..

 

Gyógytornász..szintén zenész akár a te eseted..

 

Magad uram,ha nincs szolgád..megoldom a rehabon tanultakkal..és TÉRDHAJLITÓ gép tartja passzivan szó szerint a lábamat ÉLETBEN!!!

 

Irom én mit teszek..mert 3 évet adtam magamnak..és újra mocira pattanok..az már tuti..

 

Nő vagyok..úgyhogy oroszlán kivitelben..garantálom igy lesz ha más tényező addig ki nem nyir..

 

1-én tornáztatom a lábam..

Alap gyakorlatok,kis labda gyakorlatok,nagy labda gyakorlatok..

 

2-tenger sós vizben fürdtem lábam..sok-sok gyakorlatot végzek benn!!!

Sokkal jobban tudom vizes közegben hajlitani a lábam..

 

3-minden nap 2x több órán át térdhajlitógéppel hajlitom lábam!!!

 

4-különböző krémeket használok..

 

5-Tens gépet vettem rég..azt is használom..az izmok nagyon nagyon le épültek nekem már..

 

Én azt láttam..a térdprotéziseseket is tornáztatták,fizikoterápiára jártak ők is,napi 2x térdhajlitó gépen voltak..

 

Ha megteheted..ne add fel..és áldozz rá..bérelj egy térdhajlitó gépet minden képpen..hosszabb távra..mindenképpen megéri..nagyon sokat segit!!

 

Irj ha van még kérdésed esetleg..

 

Lécci higgy a gyógyulásban..mégis 1 kérdés..a seb gyógyulásod hogyan áll??

Az oké legalább???

 

Mindenkinek jobbulást kivánok!!

 

Szeretettel..Chopi.

Előzmény: NagyonI (5789)
NagyonI Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5789

Hetek óta olvaslak benneteket. Holnap lesz 7 hetes a térdprotkóm. 2 hete itthon vagyok, gyógytornászhoz járok. Meglehetősen lehangoltan jöttem a is haza a tornáról. A gyógytornászom szerint semmit nem javulok,érzésem szerint meg szeretne szabadulni tőlem. Megértem. A hajlításom több, mint kétségbeejtő. 90 fok passzívan, 50-60 aktívan. Mit gondoltok?Érdemes lehet még a térdhajlítógépet kölcsönözni ? Vagy az csupán a műtét utáni napokban javasolt??   Van-e ötletetek a hajlítás javítására???

 

 

Nikke Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5788

Nekem nem fájt.

5 db hylauronsavasat kaptam, és 3 db szteroidos gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapítós kombót. Egyszer volt csak kellemetlenebb a szúrás, illetve az előtte való nyomkodás.

Semmilyen érzéstelenítés nem volt előtte, csak letisztítja, kitapogatja a helyet, ahol a legjobbnak látja beadni, és aztán már döf is. :-)

 

Előzmény: merlino (5787)
merlino Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5787

Üdv!

Érdekelne,akik kaptak,hogy mennyire fájdalmas a térdbe adott injekció,és érdemes-e,kaptatok-e érzéstelenítő injekciót előtte?

Mondjuk pl.egy vérvételhez,vagy érzéstelenítő inj.  képest.

Arzeen03 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5786

sziasztok, mindenkinek üdv!

 

gondoltam beállitok egy megjegyzéssel, hogy elkezdtem kocogni, ha ezt annak lehet nevezni.. 50-100 méter egyenlőre..

illetve most tudok olyan gyakorlatokat elkezdeni csinálni, amilyen vonatkozásban még voltak fájdalmaim eddig.

na enyire leépül a térdkörüli izomzat.. pedig biciklizek, úszok...stb.

Chopper! szedd össze magad és ha lassú lesz a felépülésed, ne ess kétségbe.. nálam a műtét utáni rehabon ami ugye februárban volt, vártak el olyan gyakorlatokat, amit akkor nem tudtam megcsinálni és most jutottem el odaáig! pont az előbb :))

 

műtéteseknek jó gyógyulást, jó csajok nyugodtan irhatnak nekem bemutatkozó emailt is..

 

sziasztok!!

 

Erős térdet mindenkinek, huá! :)

gombóc63 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5785

A condromalatia az porclágyulás, nekem III-IV fokozatú volt, mozaikplasztikát csináltak. IV-es fokozatnál gyakorlatilag elfogy a porc.

Előzmény: Edina1972 (5782)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5784

Szia Edina1972!

 

A nagy linkre kattints amit betettem,utána jön az ablak,abban a Megnyitásra..

Szerintem klassz anyag..SOK FONTOS KÉP ANYAGGAL!!

 

Remélem segit neked az anyagban olvasott,és látott kép a megértésben..

 

Régiek..szerintem aki teheti,és érdekli nézze meg...megéri!

 

Chopi.

Előzmény: Edina1972 (5782)
Chopper63 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 5783

Sziasztok.

 

Szia Edina1972.

 

Ezt találtam kérdésedre válaszként..

 

 

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.tankonyvtar.hu%2Fen%2Ftartalom%2Ftamop425%2F0019_2A_Ortopedia%2FA_VII_9.pdf&ei=hyliVYqmG8KxsQGg1YO4Bg&usg=AFQjCNGjRXMdtjrQGX109kIFKj3O98jrHA&bvm=bv.93990622,d.bGg

 

Remélem megtudod nyitni..max jelöld ki,és ileszd be..

 

Jobbulást kivánok,és minden műtöttnek...

 

Nektek is,akik jobban vannak.

 

Chopi.

 

Előzmény: Edina1972 (5782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!