Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 560

Kedves Dorkuci!

Szóbeli vizsgák minden nyelvnél egyformán alakulnak. Bemégy a helyiségbe, ahol általában ketten várnak rád. Köszönsz és megkérdezik. honnan jöttél, hogyan utaztál, milyen volt az időjárás. Eesetleg érdeklődnek városod felől. Ezt hivják kötetlen beszélgetésnek eszperantóul természetesen. Ezután huzni kell két drb képet, és választhatsz, hogy melyik képről tudsz többet elmondani, akkor az egyiket vissza adod. Ezután egy szerepet kell eljátszani, hogy például külföldről jössz és szállást keresel, hogy tudsz eljutni a szállodába, érdeklődsz, hogy van e szabad szoba. Esetleg a vizsgáztató a külföldi és te adsz tájékoztatót neki, stb. stb. A laborról nincs tudomásom, hogyan zajlik.

Üdv. umea

Előzmény: Dorkuci (559)
Dorkuci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 559

Sziasztok!

 

Eszperantóból szeretnék szóbelizni középfokon.Tudna nekem vki segíteni h.hogy zajlik a szóbeli?A labor 1 héttel a szóbeli előtt van ugye?Annak az eredményét mikor tudjuk meg?Hallottam h.legalább 8 pontot el kell érni a laboron h.érdemes legyel elmenni a szóbelire!

 

Segítségeteket köszönöm

apiszok! Creative Commons License 2009.09.30 0 0 558
Jó lesz ez, nyugi:D:D
Előzmény: Leeate (557)
Leeate Creative Commons License 2009.09.29 0 0 557
Pour te dire la verité - je l'ai du pour ne plus devoir aller a la classe.. Pff, ennyit ér :))
Előzmény: apiszok! (556)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 556
Excellent, j'espere que tu puisse bien le rentabiliser, ton bac...:)
Előzmény: Leeate (555)
Leeate Creative Commons License 2009.09.29 0 0 555
Hát, van egy négyes érettségim belőle, ez mondjuk nem nagy kunszt :)
Előzmény: apiszok! (554)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 554
Franciából, mert a vizsgákon nem szeretik, ha valaki "la" helyett elvből "le"-t használ:D bocsi, csak olcsó poén akart lenni.
Előzmény: Leeate (553)
Leeate Creative Commons License 2009.09.29 0 0 553
Miből ne próbáljak meg vizsgázni?
Előzmény: apiszok! (549)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 552
Bocsi az elütésekért...
Előzmény: apiszok! (551)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 551
Nem szabad beleblokkolni a "nyelvérzék" kérdésébe.

A nyelvek elsősorban pontos szabályok szerint épülnek fel. Ez a szabályrendszer pontosan úgy megtanulhatók, mint a matematikai, fizikai, kémiai, jogi, stb elmélet, mindenkinek szakterülete szerint. A kivételek pedig ugyanúgy külön megtanulandók, mint egyéb tudományágak rendhagyó tételei.

A nyelvgyakorlatot pedig ugyanúgy csak alkalmazással lehet megszerezni, mint ahogy a matek képletek is csak a feladatok megoldásán át nyernek értelmet. Szerintem aki diplomát szerez bármilyen területen messze birtokában van annak az elemző, szintetizáló, lexikális tudást "felszedő" képességnek, amelyik BÁRMELY nyelv megtanulásához megfelelő. A hosszab/rövidebb tanulási időt igazából az határozhatja meg, hogy az adott nyelv szabályrendszere mennyire fejlett/bonyolult, és a vizsgakövetelmények mennyire magasak. Az azonos fokú nyelvvizsgák ugyanis nyelvről nyelvre eltérő szintűek lehetnek.

Ebből a szempontból tehát teljesen mindegy, hogy lovári, vagy eszperantó.

A dolgot pusztán kényelmi döntés előzi meg: Melyik az a nyelvvizsga, ahol a legalacsonyabbak a követelmények, amihez a legrövidebb idő alatt, a legkevesebb shegggeléssel, a legvillámabb, legolcsóbb tanfolyammal le lehet tudni a dolgot. Mert addig nem lesz diplomám, amíg azt a pépört le nem teszem a kisasztalra...

Ebben az értelemben ez nem nyelvtanulás, csak egy "kötelező szigorlat" letudása. És értelemszerűen nem is hoz magával nyelvtudást.

:D:D:D
Előzmény: Bauer31 (536)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 550
2 nem van...
Előzmény: Leeate (546)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 549
Rendben van, csak akkor soha ne próbálj vizsgázni belőle...:D
Előzmény: Leeate (543)
apiszok! Creative Commons License 2009.09.29 0 0 548
Csábít a viszonylag alacsony lexikális követelmény...:)

Magánvéleményem meg az, hogy alapfokig az angolt, vagy spanyolt könnyebb megtanulni, mint a lovárit... Már csak a névszóragozás miatt is...:) Én véleményem, ne induljon ki ebből senki...:)
Előzmény: Leeate (545)
landirul Creative Commons License 2009.09.28 0 0 547

Skype-on keresztül eszperantó felkészítést vállalok. Székesfehérváron nem csak skype-on.

 

landirul@gmail.com

Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 546
+ 3 nyelvtani nemről is hallottam
Előzmény: Leeate (545)
Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 545
A zubis = buzis, így lehet szépen kimondani ocsmányságokat.

Csak hogy én is on legyek végre: Igaz az, hogy a cigányban is van névszóragozás, és megjegyezhetetlen a szavai? Mert bár én szeretem a főnévragozást (latinban az a kedvencem!), de akkor nem tudom, miért olyan vonzó lehetőség ez a kényszervizsgázóknak. oO
Előzmény: La tulipe noire (544)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.09.27 0 0 544

off

 

Hát én nem fogok la-t használni a franciában. Az olyan zubis.
Ha nem hát nem. Végülis ott nem büntetnek meg 200 euróra mert nem jól használod a nyelvet. Mi az hogy zubis ?

én rendkívül okosnak érzem magam latintanulás közben.

Szép az önbizalom.

Sogni d'oro.

 

on

 

Végülis bármely nyelv tanulása hasznos ha örömünket leljük benne.

Előzmény: Leeate (543)
Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 543
Hát én nem fogok la-t használni a franciában. Az olyan zubis.
Kivel, hol, milyen sírfeliratokat? Hobbi, de én rendkívül okosnak érzem magam latintanulás közben. Aztán majd egyszer talán vizsgázok is belőle. De előtte nekem is olasz.
Előzmény: La tulipe noire (542)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.09.27 0 0 542

1. La mert a franciában a tulipe nőnemű. ( No meg a film címe is az )

2. Hát hacsak nem római kori sírfeliratokat olvastok esetleg Senecát, különben csak hobbinak tekinthető. Nekem nem hiányzott az olasz tanulásnál.

Előzmény: Leeate (541)
Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 541
Ca veut dire quoi, le tulipe noire? :o
Előzmény: La tulipe noire (540)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.09.27 0 0 540
Akkor tényleg sokra mész a latinnal.
Előzmény: Leeate (539)
Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 539
Ismerem én, minden nyaraláskon orosz vagy lengyel hangok mellett "pihenek" hetekig.
Előzmény: La tulipe noire (537)
Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 538
Eh, mi beszéljük a világ legnehezebb nyelvét, de 10-ből 8 magyarnak nincs nyelvérzéke!
Lehet, hogy csak rossz módszerekkel tanuljátok.
Előzmény: Bauer31 (536)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.09.27 0 0 537

Undorító nyelv az orosz, viszont latinul tanulok, nehézségben hasonló lehet.

 

Szerintem ha nem ismersz egy nyelvet elég merészség kijelenteni hogy undorító. Monhatni bornírtság. Egy nagy, nép nagy kulturájáról van szó...

Előzmény: Leeate (535)
Bauer31 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 536
Szia Leeate,

Csatlakozom én is az Éva hozzászólásához, nem mindenki meri bevállalni az angolt vagy németet, pedig a középiskolába én németet tanultam az általánosba pedig oroszt.
Gondolom az angol nyelvvizsgádat biztos nem a Rigó utcai ITK-ban csináltad, mert az eszperantóval mi ott kínlódunk.
Nem mindenkinem van nyelvérzéke (sajnos) a diplomát könnyebb volt megcsinálni, mert ott magyarul kellett beszélni.
Kicsit több Toleranciát!!!!

Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 535
Hogyhogy csak orosz nyelv volt? :D Aztán egyszer csak Bábel tornya lett?
Nem csak az iskolában lehet ám nyelvet tanulni, vagyis inkább NEM OTT lehet.
Undorító nyelv az orosz, viszont latinul tanulok, nehézségben hasonló lehet.

Egybk. nem neked szólt a hozzászólásom, neked határidőre kell nyelvvizsga, így tényleg szenvedés a nyelvtanulás, viszont az embereknek alapból fel kéne ismerniük, hogy a nyelvtanulás hasznos, kell és jó..
Előzmény: k.eva73 (533)
La tulipe noire Creative Commons License 2009.09.27 0 0 534

Széphúgom vagy bátyám,

1. már vagy 20 éve nem kötelező az orosz, úgyhogy arra hivatkozni dőreség. Amúgy a gimnáziumokban a rendszerváltozás előtt is volt második idegen nyelv én például angolt tanultam.

2. a muszály helyesen muszáj.

3. Крепкого здоровья.

Előzmény: k.eva73 (533)
k.eva73 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 533
Leeate!

Azon nem gondolkodtál még el, hogy vannak olyanok is akik nem tanultak angolt, se németet. Egyedül csak orosz nyelv volt. Szeretném, ha megmutatnád, hogy felsőfokon megtudod-e csinálni az orosz vizsgát!!!!!!!!!!!
Lehet, hogy Te egy tizenéves gyerekecske vagy, és ehhez még nagyon kicsi!!!!
Előzmény: Leeate (532)
Leeate Creative Commons License 2009.09.27 0 0 532
Egyik se. Emberek, ne legyetek már hülyéék! Amikor valaki nem tud összehozni egy angol nyelvvizsgát, de diplomáért megy, az hogy lehet? Meg különben is, beírjátok majd a CV-tekbe, hogy "lovári cigány nyelvvizsga"?
Magyarok és kiskapuk, jááj, vicces és fájdalmas egyben.
k.eva73 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 531

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Eszperantó nyelvet tanulok, novemberben muszály levizsgáznom, mert a munkahelyemen ez az utolsó határidő, vagyis még az idén a kezembe kell, hogy legyen a diploma. Voltam már egy párszor vizsgázni, sajnos rossz eredménnyel. A szóbeli vizsgám nagyon rosszul sikerül. Jártam tanfolyamra, de  nem igazán volt sikeres, mivel még mindig nem vizsgáztam le. Egyedül próbálok felkészülni, de nem tudom, hogy mi az, amit rosszul csinálok.

Ha valaki tudna nekem segíteni, akár gyakorlással, vagy valami más úton-módon, nagyon megköszönném, mert ez a novemberi vizsga az utolsó reményem.

SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!

Előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!