Keresés

Részletes keresés

ica66 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4324
sziporka66 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4323
Én írtam, fel is raktam a fotót, és nagyon örülök, hogy bevált.

Amit használ az ember az nem drága. Az a drága termék, ami nem használ, vagy mi nem tudunk használni és csak áll a polcon. Jártam ÉN már így: gyógyszerrel, krémmel, cipővel stb.

 

 

Előzmény: Cora4 (4322)
Cora4 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4322
Kedves Topiklátogatók! Az elmúlt héten beszéltünk az ékpárnáról, és mondta valaki, hogy a Lidl-ben kapható.Tegnap a férjem vett kettőt az autó első két ülésére, és ma reggel még kettőt az itthoni két számítógépes székre. Az autóban ma vizsgázott a párna, és nagyon jól esett, hogy nem süppedtem bele az ülésbe, hanem szépen tartotta a gerincet. A széken most tesztelem, nagyon kellemes rajta ülni.
Igaz, hogy darabja 1800 forint volt, és a négy darab eléggé húzós a 7200 forinttal, de úgy voltunk vele, sokkal rosszabb helyre is elmehetne ez a pénz.
A párna adatai:
40x40 centi széles
a vastagabb oldala 5,5 centi magas
a vékonyabb oldal 2,1 centi magas
ideális az egyenes testtartáshoz és a kényelmes üléshez
4 rögzítő szalag
kényelmes habanyag párnából készült belső bélés
a fedőanyag légáteresztő necc-szövet
a töltet(hab) anyaga:100% poliuretán
hátoldal PVC
A fentiek vannak a tájékoztatóra írva....mnaga a párna jó kemény, enyhén nyomódik be, amikor ráül az ember....összahasonlíthatatlanul jobb és erősebb, mint az, amit az orvosi műszerboltban vettem.
A Lidl-ben még kapható.
Beszéltem ugyan egy kárpitossal a hétvégén, mert akkor még úgy volt, hogy csináltatok párnát, de aztán rájöttem, hogy az sem lett volna sokkal olcsóbb...
Cora4 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4321
Nagyon szívesen! És nagyon ajánlom a cseppet belsőleg is---ha nem vagy allergiás rá.A legjobb természetes fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő. Én tegnaptól újra szedem,késő délután 20 cseppet veszek be kb. 1 deci vízzel.(Vigyázz, a vérnyomást is viszi le, úgyhogy ha amúgy is alacsony lenne, ennek megfelelően kisérletezd ki a cseppek számát!)
...az esti tusolás után bekenem a derekamat egy kis testápolóval, amibe előtte 10 csepp propoliszt csöppentettem...Nagyon-nagyon örülök, hogy használ neked is!:)

Előzmény: janise (4294)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4320
Nem jegyezte meg a nevét... de nem is érdekes. Azt hittük, hogy ott először is csinálnak röntgenfelvételt, kivizsgálják stb - nos erről szó sem volt, félbeszakította a lányomat és még csak annyit se mondott, hogy megszúrja, csak belenyomta az injekciót - ami mellesleg nem is használt. Kifejezetten pénzszipolyozó hely. (Legalábbis ez volt róla a benyomása.)

Pedig érdemes lett volna kifaggatni az előzményekről legalább.. ugyanis akkor azt is megtudta volna az az orvos, hogy a lányom komoly csípőficammal született, ami bár rendbejött, de ez után az orvos után elment még valahová, most nem jut eszembe hová, valami lúdtalpkészítőhöz talán - szóval nem gerincészhez, aki pl. azonnal rájött, hogy a ficamos lába egy kicsivel rövidebb, ami szemmel láthatatlan, de ugyanakkor az álláandó járásnál bizony befolyásolja a gerincet, és adott magasító betétet - na onnantól kezdett javulni, és nagyon jót tett neki a már lent említett maszáj cipő. Ma már panaszmentes hálistennek.
Előzmény: edocska75 (4318)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4319
Szép napot Mindenkinek!

Na ma már letekertem 2 km. :))

Bela! Ez röntgen kép vagy micsoda és hogy bírtad ide betenni szkenelted?
edocska75 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4318
ki volt az az orvos? mert én pont oda készülök :(
köszi!
Előzmény: AliceCsodaországban (4301)
bela2200 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4317

Lassan egy éves ez a felvétel, ami alapján fény derült a gerincsérvemre.

Elég ijesztő volt, utólag bevallható.

Szépen nyomta a gerincvelőt, ráadásul a belső oldalon.

És megműtöttek még a télen hiba nélkül. Csak hogy legyenek itt pozitív példák is :-))!

 

háti gerincsérv
alfasprint68 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 4316

Sziasztok!

 

Elnézést, nem olvastam végig a topicot, úgyhogy lehet, hogy már előfordult hasonló kérés, kérdés.

40 éves pasi vagyok, 5 éve van egy meg nem műtött porckorongsérvem a deréktáji 4-es és 5-ös csigolya között. Szeretnék találni itt egy olyan csapatot, akik eljárnak kosarazani hetente egyszer-kétszer Budapesten, akiknél nem a trükkök és az eredmény számít, hanem a mozgás. Nem vagyok nagy játékos, gimiben játszottam 3-4 évig, de az egyrészt régen volt, másrészt komolytalan is volt.

Szóval, ha alakult már innen valami hasonló, vagy valaki hallott ilyesmiről, tud ilyen amatőr társaságról (tulajdonképpen az sem baj, ha nem gerincbetegek, csak tolerálják, hogy nem ezerszázalékos erőbedobással játszom), akkor kérem, dobjon fel egy e-mailt az alfasprint68@freemail.hu címre.

 

Előre is köszönöm!

Alfasprint68

 

Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4315
Jó nem szólok senkinek.
Előzmény: AliceCsodaországban (4314)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4314
(A lába valszeg a gerinc miatt fájt de ne szólj róla senkinek, a visszerek miatt még vígan futkoshat - nekem is teli van velük a lábam - a bütyök meg kifejezetten körülhatárolt módon fáj csitt - szóba jöhet még az érszűkület, amire szintén jó ez a cipő - ilyen jellegű kivizsgálása volt már? . )
Előzmény: Szorgos (4313)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4313
Igen, pontosan. A muteromnak nincs gerinc gondja, csak mindig fájt a lába, gondolom a viszerek miatt meg a nagy bütyök miatt és most ebben a szandiban szépen tud menni. Csak télen lesz gond, mert ez a fajta cipő is nagyon nyomta a bütykét.
Előzmény: AliceCsodaországban (4312)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4312
Nagyjából ugyanazt énekeljük, csak más hangszeren - én azt mondom, hogy ha a baj még nem túl súlyos, akkor sokat javít, sőt akár el is mulaszthatja - te meg azt mondod, hogyha a baj súlyos, akkor is valamennyit javít, nem?

Mindenesetre a cipő hasznos, és akinél segíthet, annak érdemes rá beruházni.
Előzmény: Szorgos (4311)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4311
Kim doktort nem ismerem, de szandim nekem is van. Gondolom annyira se tudnék menni nélküle, mint most pedig most is 15-20 lépésenként le kell ülnöm.
Előzmény: AliceCsodaországban (4309)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4310
Gugli a barátod, szóval MBT:

http://209.85.135.104/search?q=cache:Tf-G9MAGRgIJ:www.swissmasai.hu/Usage.aspx+MBT&hl=hu&ct=clnk&cd=2&gl=hu&client=firefox-a
Előzmény: AliceCsodaországban (4309)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4309
Na felhívtam telefonon.

Szóval a cipő (szandál, mert ő azt vett) márkája MBT. A forgalamzó cég a maszáj harcosok futási technikáját tanulmányozta, és annak alapján gyártották le a cipőket. A maszájokról tudni kell, hogy kilométerek tizeit bírják futva megtenni anélkül, hogy megállnának és elfáradnának, ritka szívós törzs, és tökéletes a mozgástechnikájuk. Az MBT első betüje is valami Maszáj... a többit nem tudom. Ma már nem hívom fel többször, de legközelebb megkérdem, hogy hol árulják, ha valakit nem rettent el az ára.

(Mentségképpen hozzáteszem - mert minket sem vet fel a pénz -, hogy a lányom cége a törvényes tb-n túl minden dolgozóját beiratta egy magánegészségügyi pénztárba is, ahol évente 100 ezer ft-ig igénybe vehetnek apróbb műtéteket, szemüveget, és igen! gyógycipőt is).

Még annyit, hogy szerintem, a Kim doktor diagnózisa nem volt helytálló... én is voltam nála akkor, amikor a vállam görcsölt, és nálam is nyaki gerincsérvet mondott, be is szartam rendesen, holott csak discopátiám volt, ami múlandó (mármint a fájdalom, az állapot végleges, és hogy úgy mondjam a korral jár, a nyaki gerinccsigolyák meszesedése okozza) - lehet a vietnami doki valami forditási hiba miatt mindenkinek ezt mondja, mindenesetre nagyon megcsappant a lelkesedésem iránta. A lányomnál is valószinüleg némi gerincferdülés, és az állandó ülő életmód miatti gerincbecsípődés lehetett az ok, szóval ha valakinek VALÓBAN komoly sérve van, annak nem biztos, hogy ez a cipő használ, én csak a tapasztalataimról számoltam be.)
Előzmény: Szorgos (4307)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4308
Köszönöm! Jó lenne egy igazi bringa is, régebben volt nekem, csak a költözéskor eladtam mikor haza hoztam a gépeim és nem kellett lejárni a műhelybe.
Előzmény: sziporka66 (4306)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4307
Most aztán jó kis leckét adtál. Tudod hány fajta van?
Actimed
Carena
Vital
Vitalform
Herbanedicus
A Gugli egy csomót kidob. Na most vajon mlyik a jó, jobb?
Előzmény: janise (4298)
sziporka66 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4306

Szorgos

Szorgosan  jó tekerést kívánok neked.

Előzmény: Szorgos (4293)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4305
Szerintem akkor az MBT-t vette, ha olyan drága volt.
Előzmény: AliceCsodaországban (4303)
sziporka66 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4304
Nagyom örülök, hogy segítet a cipő.

A gerinc találkozzon, mondták sokaknak, segítet és volt, aki a gyerekének is ezt vette és volt akinek nem használt. 

Volt, aki maga gyártotta ilyen is, van, gondolom ő szeretet, volna csak neki így jött össze, de megoldotta. Elmeséltük azt, hogy ki hogy jött rendbe vagy épp nem sikerült, mert ilyen is van.

Volt, aki most megy majd őssejt beültetésre a Seffer klinikára (10- millió KB), volt, aki a lábadozása allatt bejárónőt fogadott, vagy házhoz rendelte az ebédet, volt, aki ezért a betegség miatt vált, és volt, aki szintén egy gerinc beteg társat talált. Valaki ilyenkor ismerte meg igazán a párját, barátait, munkatársait, főnökét stb., hogy milyenek is a hozzá állásuk, amíg Ő beteg volt. Külömbözö élet helyzetek voltak és nagyon tanulságosak. Ott hallottam ezt a víz allatti bicajozást is. Ott halottam ezt a könyvet is. Ők is, saját magukat akarták megérteni mi is zajlik le bennük, amíg betegek voltak és a könyv választ adott.

Én nem akarok cipőt magamnak, pedig többször mondták, akiknek van.

Nagyon sietek, olvasom a könyvet, nagyon érdekes ezért nem is írtam.

 

 

Ott hallotam ezt a mondatot:

Nincs két egyforma ember és ugyanúgy működő betegség és pszichés átélés. 

Attól, hogy az ágyszomszéd komoly hányingerrel küszködik egy gyógyszer miatt, még nem bíztos, hogy ez a tünet mindenkinél megjelenik.

 

Előzmény: AliceCsodaországban (4301)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4303
Nem tudom a márkáját, de ugyanilyen gömbölyű talpa volt, mint a képen látható kék cipőé - de készséggel megkérdezem legközelebb.
Előzmény: Szorgos (4302)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4302
Most akkor milyen cipőt vett?
Előzmény: AliceCsodaországban (4301)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4301
A lányomnak (34) voltak pár hónappal ezelőtt gerincproblémái, először elküldtem a dr Kimhez, aki azt mondta, hogy gerincsérve van és operálni kell majd. Nagyon megijedtünk, kértem neki időpontot a magán-gerincközpontba, ahol meglehetősen negatív tapasztalatokat szerzett (az orvos nagyképű volt és lekezelő, semmit nem magyarázott, csak 10ezerért belevágott a gerince mellé egy fájdalomcsillapítót, aztán azt mondta, hogy még jöjjön vissza 5ször... - nem ment) , no akkor javasolta valaki ezt a fajta cipőt. Több mint 50 ezer ft-ba került, de vett magának egyet - úgy van kiképezve, hogy járáskor minden izmot megmozgat, utána való nap mindene izomlázas volt - summa summárum mára semmi panasza. Nem hordja állandóan, de rendszeresen felveszi.

Nem kidobott pénz. Megérte az árát.
Előzmény: sziporka66 (4275)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4300
Először tudod mire gondoltam!? A lócitromra. :DDD
Lehet, hogy kipróbálom. Köszi a tanácsot, ha már az orvosok nem javasolnak semmit legalább itt felcsipeget az ember jánya némi infót.
Előzmény: janise (4297)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4299
Ááá nem megyek vele messzire. :) Versenyezni se akarok. :)
Előzmény: bela2200 (4296)
janise Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4298
Azért lóbalzsam,mert német állatorvosok verseny lovaknak fejlesztették ki,izületek gyógyítására gyulladások megszüntetésére.Ezután rájöttek,hogy ami jó a versenylónak,jó az "igáslónak"azaz az embernek is:)))Visszérbetegség és az előbb leírt problémákra is.
Előzmény: janise (4297)
janise Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4297
Nincs ellenjavallat csak allergia esetén.Érszűkületre lábdagadásra a legjobb a lóbalzsam.Ami évszázados múltra tekint vissza az érszűkület gyógyításában.Tegnap vendégségben voltam,ott próbáltam ki,a lábdagadást megszünteti ezt tapasztaltam.Aki használja erre esküszik,mióta a kislábujját köszönheti neki.
Előzmény: Szorgos (4295)
bela2200 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4296
Ez klassz! Csak aztán óvatosan. Ne akarj Bodrogi Lászlóval versenyre kelni még az idén :-)!!
Előzmény: Szorgos (4293)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 4295
Szeretném megkérdezni, hogy a használati útmutatójában írnak e valamit az érszűkületről? Tehát nem lenne e káros?
Előzmény: janise (4290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!