Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28687

Jól tudod.

Előzmény: szicsu1007 (28682)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28686

A virágbimbóra kifejezetten az kell a monilia ellen !

Előzmény: granov (28683)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28685

Itt -4 volt reggel 6-kor de este még nem látszott károsodás ! A fű tiszta deres volt !

Előzmény: Törölt nick (28677)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28684

Szerintem elkéstél ! Jobb lett volna itt olvasnod már korábban ,több napja írogatjuk mivel és mikor kell a virágzó fákat fújni !

Előzmény: paragramma (28674)
granov Creative Commons License 2019.03.21 0 1 28683

Mire jó most a felszívódó?

Semmi zöld nincs amin keresztül bekerülne a növénybe...

Az alfa solo almatermésüekre sziromhullás után, barackra csak zöld levélen felszívódva. 

Cseresznye-meggy még sehol, nemhogy virágzás kezdete.

 

Nincs elég méreg még a kertbe???

Előzmény: pacsepa (28680)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28682

Ha jól tudom, az Alfa Solo azonos a Score 250 EC-vel.

Előzmény: pacsepa (28680)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28681

Igen, nagyon sok a méhecske, a barkákon is rengeteg van:)

pacsepa Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28680

Itt vagyok a telken, reggel megcsináltam a második felszívódó szeres permetezést:

Alfa Solo + Mirage 45 + Nonit

Szokatlan keverék, de ez mindenre jó promt és megelőzésképpen is.

 

A Dithane-t nem tettem bele, este biztos nem hagytam volna ki.

 

Mindenre ment, amin virág, vagy "zöld" volt.

 

Most elutazom és a jövő hét végén jövök haza. Addig nyugalom van.

 

A kajszi teljes virágzásban van, az őszibarackok átlagban pirosbimbósok és egérfülesek.

 

Örömmel látom, hogy a tavalyinál sokkal több a méh! Most 3-4-szeresére becsülöm a számukat, zeng a fa! :-)

pacsepa Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28679

márciusban még gyakori a 0 fok körüli hőmérséklet éjszaka. Ebbe a -2, -3 fok is belefér. Természet anyán tudja ezt és a fa is.

Legfeljebb extrém fagyérzékeny fáknál lehet probléma, vagy ha a -3 fok széllel párosul. Ez jóval ritkább, pont a szélcsend és a derült ég miatt volt ilyen alacsony a hőmérséklet. Most éjszaka nem volt ilyen.

Előzmény: Törölt nick (28677)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28678

simán!

A problémák lejjebb kezdődnek.

Előzmény: Törölt nick (28677)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28677

-2 C volt három órán át... Ezt a virágzó kajszi elviseli még?

szenyor Lopez Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28676

Köszi. Nem láttam, hogy válaszoltál volna közben...

Engem megdöbbentett, amikor a bóvli kínai motoros után, amivel fél óra alatt végeztem a permetezéssel, a pumpás marolexel eltartott kb. másfél-két óráig ugyanaz a terület. Nem gondoltam ekkora különbséget. Ezért érdekelne, hogy hol áll a kettő között az akkus gép. De akkor úgy tűnik inkább benzines masina után kell néznem. Köszi a reagálást.

Előzmény: pacsepa (28668)
Jani71 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28675

Kálium hiányra gyanakodnék elsősorban. Akörül keresgélj! (De nem biztos! Csak tipp.)

Előzmény: ujbubo (28672)
paragramma Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28674

Sziasztok. Eddig sajna elmaradt a kajszi permetezésem. Ma megejtettem, (Topsin + Dithane). Nem tudom mennyire késő, már hullatja a szirmot. De így legalább egybe esett az őszik pirosbimbós állapotával.

Tulajdonképpen mi a jobb, piros bimbós állapot, virágzáskor, sziromhulláskor, esetleg sziromhullás után? Mikorra kell ideálisan a 2 permetezést időzíteni? Ha esetleg virágzás idején fertőzést kapott, azt a mostani sziromhulláskor kifújt szerek semlegesítik, ugye? Akkor nem lehetek késve?

arsenalfan007 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28673

Helló!

 

Köszönöm a választ!

 

Sajnos a mai világban szüzeket már csak az oviban és alsó iskolában lehet találni. Legalábbis így hallottam... De az ugye meg nem játszik....

Előzmény: pacsepa (28665)
ujbubo Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28672

Sziasztok

bokor levele a végén barnul

ez mi?

köszi

pacsepa Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28671

Idén már kóstolód lesz szerintem. Nekem tavaly volt harmadik éves az arany kajszi. Már volt rajta kóstoló. Idén sok virágrügyet láttam legutóbb, de azért rendesen visszametszettem. Az idei még a lombozat kialakításának az éve. Pár kiló termésre azért számítok.

Előzmény: zsorsz (28670)
zsorsz Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28670

A göncim idén 3. éves,nő mint a veszett,nagyon várom hogy bemutatkozzon!

 

Köszi!

Előzmény: pacsepa (28669)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28669

Mind nagyon finom. Nem tennék ebben igazi különbséget.

Ha dönteni akarsz közöttük, akkor másképpen kell megközelíteni. A ceglédi óriás fát nehéz kordában tartani, rettenetesen igényli a metszést, nagyon erősen növekszik. A jó terméshez porzófa kell. Friss fogyasztásra, befőzésre jó. Látványos nagy szemű, de éretten nem annyira szállítható.

A gönci a legismertebb magyar fajta. Öntermékeny. Idősebb fák beállnak és metszés nélkül is megvannak.

Az ceglédi arany kajszi sokban hasonlít a göncihez. A választásom oka az volt, hogy ez kifejezetten kései fajta.

 

A ceglédi óriás Budapest környékén június utolsó hetében, legfeljebb július legelején beérik. Én júliusban a Balatonon vagyok. A ceglédi arany kajszi július közepén érik be, amikor ott vagyok. Minden itteni fát így választottam ki, figyelembe vettem az érési időt és a porzó fák hiányát.

Előzmény: zsorsz (28666)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28668

Na ismét nekifutok!

"MAROLEX akkumulátoros permetezőm van (egy éves), ez valamivel többet tud, mint egy jobb (szintén Marolexem van belőle) hagyományos pumpás permetező. "

 

Engem az érdekelne elsősorban, hogy milyen az akkumulátoros gép egy motoroshoz képest. Volt gagyi motorosom, vettem egy Marolex pumpást, ami a maga nemében nagyon finom kis gép, de kb. háromszor annyi idő alatt végzek ugyanazzal a területtel, mint a motorossal. A benzinestől idegenkedek, tetszene az akkus, de nem tudom mekkorát fúj és jelent e sebességi előnyt a pumpálóshoz képest. A motorossal majdnem futni kellett, a pumpálóssal azért el lehet kínlódni egy ideig a sorok között...

 

Azt hittem, arra válaszoltam.

Nem volt még robbanómotoros permetezőgépem, nincs is rá szükségem. Ezért nem tudok válaszolni saját tapasztalat alapján. Láttam már működésben profi motorost, az szerintem felnyomott 6-8 méter is.

Az akkumulátoros ami nekem van, sokkal hatékonyabb a kézi pumpás készüléknél. Egyenletesebb a nyomása, jobban lehet vele porlasztani, ami optimálisabb vegyszerhasználatot és rövidebb permetezési időt jelent.

A legfontosabb azonban, hogy jóval kisebb fizikai megterhelés a permetezés.

Magyarul az akkus gép nem elsősorban többet tud, hanem jobb és kényelmesebb.

Előzmény: pacsepa (28667)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28667

"MAROLEX akkumulátoros permetezőm van (egy éves), ez valamivel többet tud, mint egy jobb (szintén Marolexem van belőle) hagyományos pumpás permetező. "

 

Engem az érdekelne elsősorban, hogy milyen az akkumulátoros gép egy motoroshoz képest. Volt gagyi motorosom, vettem egy Marolex pumpást, ami a maga nemében nagyon finom kis gép, de kb. háromszor annyi idő alatt végzek ugyanazzal a területtel, mint a motorossal. A benzinestől idegenkedek, tetszene az akkus, de nem tudom mekkorát fúj és jelent e sebességi előnyt a pumpálóshoz képest. A motorossal majdnem futni kellett, a pumpálóssal azért el lehet kínlódni egy ideig a sorok között...

 

Azt hittem, arra válaszoltam.

Nem volt még robbanómotoros permetezőgépem, nincs is rá szükségem. Ezért nem tudok válaszolni saját tapasztalat alapján. Láttam már működésben profi motorost, az szerintem felnyomott 6-8 méter is.

Az akkumulátoros ami nekem van, sokkal hatékonyabb a kézi pumpás készüléknél. Egyenletesebb a nyomása, jobban lehet vele porlasztani, ami optimálisabb vegyszerhasználatot és rövidebb permetezési időt jelent.

A legfontosabb azonban, hogy jóval kisebb fizikai megterhelés a permetezés.

Magyarul az akkus gép nem többet tud, hanem jobb és kényelmesebb.

Előzmény: szenyor Lopez (28662)
zsorsz Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28666

Melyik a finomabb,strapabíróbb?

Előzmény: pacsepa (28664)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28665

Nem ismerek szüzeket. Néha úgy érzem magam, mint egy használtcikk piacon! :-P

 

Thiovit-tal TILOS virágzásban permetezni. Sem rézzel, sem kénnel ne égessük a virágokat! Ráadásul a kén riasztó hatással van a méhekre.

 

...van már min kontakt hatást kifejteni-e?

Jóformán még csak az van...

A kontakt szernek nem kell zöld felületre kerülnie, vagy a a szirmokra, hogy kifejtse hatását. A kontakt gomba elleni szereknek oda kell kerülnie, ahol találkozhat a gombákkal, azt védi és "fertőtleníti" amit befed. Ahogy írtam, se kén, se réz nem jó a virágszirmoknak. Ilyenkor lép előre a Dithane.

Előzmény: arsenalfan007 (28663)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28664

Minő véletlen!

Nekem van két ceglédi óriás és egy göncim. Ezek egyszerre virágzanak és jól porozzák egymást.

A siófoki telkemen egy ceglédi arany kajszi van, az öntermő.

 

Egyelőre még nem aggódom a fagy miatt.

 

Sokszor jövök haza vidékről kocsival és látványosan emelkedik a hőmérséklet Budapestre érve. Fűtjük az utcát! :-)

Előzmény: szicsu1007 (28660)
arsenalfan007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28663

Mindenki csak szidja az időjárást, de soha senki nem hajlandó feláldozni egy szüzet, hogy megjavuljon... (Bocs,  most olvastam.) Amúgy én is holnap szeretnék permetezni. Kérdésem a dithane-nal kapcsolatban lenne: kontakt szer ugye. De van már min kontakt hatást kifejteni-e? Illetve: thiovittal lehet virágzásban permetezni? Pl almát? Szőlőt szoktam, azt nem zavarja, de a gyümölcsfákat nem tudom, hogy lehet-e. Köszönöm a választ!

szenyor Lopez Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28662

Szia! 28476-ban elejtett kérdésemre ránéznél, érdekelne elsőkézből tapasztalat?

Előzmény: pacsepa (28658)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28661

Fújjad én is holnapra tervezem a permetezést ! Hasonló állapotok vannak errefelé is !

Előzmény: szicsu1007 (28652)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28660

Ceglédi óriás és Gönci magyar kajszi. Idén már kellene jó termés, mert fogytán a lekvár a fánkhoz és a palacsintához.

 

Előzmény: pacsepa (28656)
szicsu1007 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28659

Érdekes, hogy a Köpönyeg Kerepesre csütörtök hajnalban plusz 1 fokot ígér, az Időkép pedig minusz 3-at. Ilyen kritikus esetekben mindig beállítom a területet. Budapesten általában 2-3 fokkal magasabbak a hajnalok, mint nálam.

Előzmény: pacsepa (28658)
pacsepa Creative Commons License 2019.03.19 0 0 28658

Holnap meglátom... A Köpönyeg holnap-holnaputánra 0-1 fokot jósol hajnalra.

Kimaradt: Budapest környékén

Előzmény: pacsepa (28657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!