Keresés

Részletes keresés

Johny 05 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 2740
Elfelejtettem a glettanyag kiválasztását, Rimano6-30 ig ez mész tartalmú anyag, a mélyebb javításokhoz, ezt mén át kell húzni, vagy Szérie glettel, vagy Rimano plusz nevű glettanyaggal.
Nagyon fontos hogy egy jó diffúzionálló, magyarul jó légáteresztő festéket használj!
Ellenkező esetben a penészedés elkezdődhet.
Van már készre kevert mészfesték is, ami nem kopik, hátránya viszont hogy csak pasztell színekre színezhető.
Üdv. Jani
Előzmény: Medve6868 (2736)
Johny 05 Creative Commons License 2013.03.13 0 1 2739
Helló!
A meszelt falról csak a laza réteget kell eltávolítani! Az úgynevezett ,,smorcokat" szemcséket lekaparni, vagy át dörzsölni finom 100-120- as csiszolóval. Utána portalanítani érdemes a felületet.
Az első réteget célszerű kicsit a leírtaknál jobban meghígítani,. Lehet egy mély alapozót is használni, de az kicsit költség növelő.
A második rétegek hígítatlannak kell lennie, és nagyon fontos a teljes száradás kivárása a kettő között.
Ventillátorral ez gyorsítható.
Előzmény: Medve6868 (2738)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2738

Köszönöm a segítséget, csak több helyről hallottam nem garantált, hogy akár a festék, akár a glett megmaradjon a meszelt rétegen. Nem szeretnék egy év mulva ujra festeni, viszont nem kis munka a teljes falfelületről a meszet levakarni. Négy szobáról van szó. A szent cél érdekében persze megcsinálom, mert szeretném, ha jól sikerülne.

Előzmény: Gabiiiiii (2737)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2737

szerintem forditva...Meszelt falra mehet a diszperzites,csak forditva nem,de majd jonnek a hozzaertok es kijavitanak,ha rosszul emlekszem

 

En legalabbis festettem ra,gletteltem is,tokeletes,sehol sem dobta le,de en csak mukedvelo amator vagyok:))

Előzmény: Medve6868 (2736)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2736

Sziasztok!

 

Nyaralófelújítás előtt állok. Szeretném belülről kifesteni. Az eredeti fal meszelt, van néhány repedés itt-ott. Dolux festéket szeretnék használni. Kérdésem. hogy a repedések kivételével teljesen le kell-e kaparni a meszelt réteget? Úgy hallottam, hogy meszelt falra más festékkel nem lehet ráfesteni, mert ledobja az új festéket. Esetleg a meszelt falat, ha ép a felület és nem laza nem lehet telibe glettelni, és úgy lefesteni?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

imiri Creative Commons License 2013.03.09 0 0 2735
üdv mindenki!látom megindult az élet az oldalon.jólvan nyomjátok szép legyen aztán.
Traubi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 2734

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy vajon a bútorlapból készült polcot (konkrétan Ikea Billy polc) le lehet-e festeni lazúrral? Elég nyomorult színekben lehet kapni, de arra gondoltam, hogy a fehér talán színezhető a megfelelő árnyalatra. Vagy ez hülyeség?

Masgas Creative Commons License 2013.02.23 0 0 2733

Nos en azt javasolnam hogy ne lenolajjal kenjed , most mar lehet kapni mindenfele faapolo olajokat amik direkt ilyen celra vannak.

Ezek alljak a szennyezodeseket nem ragad belejuk a por etc. Szerintem latogass meg egy nagyobb festoboltot es nezz korul.

Pl a fapadlo apolo olajok elegge strapabirok.

Előzmény: Kandalló30 (2729)
senset Creative Commons License 2013.02.19 0 0 2732

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál!

Számodat elmentettem a napokban keresni foglak!

Előzmény: Kiss Zsolt75 (2730)
Kiss Zsolt75 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 2731

Üdvözlöm! Már több mint két évtizede ezt a munkát végzem. Ezért tudom,hogy ennek a megválaszoláshoz több információ kell. Szívesen segítek telefonon elérhetőségem a 2730 hozzászólásban.

Előzmény: das Regal (2723)
Kiss Zsolt75 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 2730

Tisztelt Uram! Minden tiszteletem az öné,hogy ehhez a munkához egyáltalán hozzá mert kezdeni. Én 23 éve végzek ilyen és ehhez hasonló munkákat, de ettől még én is húzódozm. Na szóval, a kérdéseid sokaságát nem lehet írásban megválaszolni mert több oldal lenne az. Javaslatom, hogy hívj a 30/3625939-es számon és mindenre kapsz választ csak készülj papírral és tollal.

Előzmény: senset (2726)
Kandalló30 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2729

Sziasztok!

Ikea konyhabútor vásárlás előtt állok, és tömör tölgy munkalapot szeretnék hozzá. Az ikeaban azt mondták, ezt le kell kenni lenolajjal, hogy elviselje a viszontagságokat. Melyik fajta lenolajat lenne érdemes rákenni majd, mi ebből a legjobb?

Köszönöm!

M62 - 206 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 2728

Köszi,holnap megpróbálom.

Előzmény: Masgas (2725)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2727

majd jonnek a tobbiek es elmondjak szakszeruen is,de a nyaron akartam igy a gyerek szobajat,aztan diszperzites lett belole

 

a meszet nagyon pici aranyban tudod szinezni es szaradas kozben meg vilagosodik is,tehat csak akkor csinald,ha igazan enyhe pasztelszint akarsz.

Előzmény: senset (2726)
senset Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2726

Sziasztok!

Régi vályogház egyik szobályának tapaszos faláról lekapartam a több réteg enyves festéket és átcsiszoltam az alapmeszelésig.


Ha újra akarom meszelni kell valamilyen alapozó vagy egyből meszelhetem?
Milyen szinezőket javasoltok oltott mészhez?
Gletteléshez mi az a meszesglet, házilag elkészíthető-e, egyáltalán jó ezzel glettelni?
Használhatom a meszes glettet cementes vakolatra is?
Ha fűrészporos tapétával tapétázom azt lehet meszelni vagy van olyan festék ami nem borítja fel a vályog páraáteresztő képességét?
A többi szobában is enyves festék van arra tapétázhatok, nem válik el a tapéta festés után akár diszperziós akár meszes a festék, vagy ezt is kaparjam inkább le??
Köszönöm a válaszokat előre is!

Masgas Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2725

 

Szintetikus vagy lakkbenzin higítóval próbáld felpuhítani.

Vigyázz a falfestésre ne kerüljön mert azt is oldja.

 

Előzmény: M62 - 206 (2722)
das Regal Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2723

Sziasztok!

 

Hamarosan festőre lesz szükségem az épülő házamhoz.

Tudna valaki segíteni, hogy mennyit kérnek manapság a festők 2x glettelésért és meszelésért (első körben mindenhol meszelést szeretnék).

Oldalfalam összesen: 345 nm, mennyezet: 125 nm

M62 - 206 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 2722

Sziasztok.

 

Olyan festőszalagot mivel lehet leszedni az ajtó és ablak keretről,

ami rá van épülve? Nagyon régen kész a festés és nem lett lehúzgálva.

Most meg le sem lehet vakarni.Kb. 2 miliméteres fecnikben jön ha jön.

tomcsik8 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2721

Sziasztok!

Tud valaki ilyen mintájú kavicsmintás tapétát?

 

 

Sehol sem találtam egyenlőre a neten. 

Egy pécsi boltban árulták (és ugyanaz az eladó a vaterán is), de már csak 1 méter van belőle.

Valahol boltban lehet kapni?

Vagy a neten?

Vagy bárhol? :)

Előre is nagyon köszönöm, ha segít valaki, mert már nagyon rég keresgélek.

Ha valaki tud az vagy itt vagy a toto888@freemail.hu címre írjon!

Köszi még1szer!

scorpeeon Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2720

Aha, erdekes, lehet benne valami. En is furcsalltam hogy minek ilyesmi egyaltalan, asszem olyasmit mondtak h mivel ez fujja igy egyenletesebben fog kinezni a cucc meg valami olyasmit is mondtak elvileg hogy kevesebb festeket is hasznal el mert valahogy hatekonyabban viszi fel. De persze siman lehetett csak a szokasos teleshopos bullshit szoveg.

Es ez a "nagyon olcso/gagyi" dolog a Bosch cuccra is all? Az azert nem szokott annyira gagyi dolgokat csinalni nem, szoval a teleshop-oshoz kepest azert csak jobb lenne?

Előzmény: imiri (2719)
imiri Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2719
nagyon olcsó,tehát nagyon gagyi.mi a többszáz ezer forintos szórókat se használjuk szobafestésre(ártalmas,ködöl,porol stb.)keritésfestésre meg aztán pláne nem mert akkor a fele anyagot kifújnánk a levegőbe.hiába az állitható fej,ezeket nem erre találták ki
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2718

ez engem is erdekelne,megindokolnad,ha szepen megkerlek??

 

bar en ugy lattam,hogy az elokeszuletek,minden preciz letakarasa tobb melo,mint ecsettel vagy hengerrel felfordani a festeket

 

te miert nem javaslod??

Előzmény: imiri (2717)
imiri Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2717
szia.szerintem beszéld le őket a szórópisztolyokról,legyen az teleshopos vagy bármilyen más üzletből való.
Előzmény: scorpeeon (2716)
scorpeeon Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2716

Sziasztok!

 

Egyik szulom valamiert elhatarozta hogy festekszoro pisztolyt akar venni (ilyen kapu festeshez meg kis hazi festesekhez) es ezt a teleshopos cuccot nezte ki: http://www.topshop.hu/haztartas_es_kert/paint_bullet_festekszoro.html

Most nem akarom itt fikazni a teleshopot, de fogalmazzunk ugy, hogy en onnan inkabb nem vasarolnek semmit, szerintem naiv emberek atveresebol elnek, es amit 15 ezerert arulnak, az valojaban fele annyit sem er.

Szoval a kerdes: mit javasoltok helyette? Nem kell semmi komoly, csak ilyen kis hazi munkakhoz. Talan meg annyit mondott hogy annak allithato a szorofeje (gondolom a szoras sugarat lehet vele szabalyozni), szoval ha olyat tudna az meg talan elony lehet.

Gyors kereses utan pl a Bosch PFS 55 (vagy talan 65-ot is lattam) futottam bele nem sokkal 20k huf ar folott. Ennek legalabb markaja van, es nem egy teleshopos sz@r, igy inkabb mernem ajanlani neki, ez sztetek jo cucc? De ha tudtok mast olcsobban ami megfelelne a celnak, az is tokeletesen megfelelne, de gyanitom, hogy ez a teleshopos cucc nem eppen lenne a legjobb vetel...

 

 

Elore is koszi a segitseget, udv!

Casio70 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 2715

Ezt jól látod!

Előzmény: imiri (2714)
imiri Creative Commons License 2013.01.16 0 0 2714

nagy a csend talán dolgoztok hogy ennyire hallgattok?!...

Medve 66# Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2712

Sziasztok.
Szeretném veletek megosztanio oldalamat.
Festéssel és felújítással foglalkozunk.
Az oldalon minden infó megtalálható.
Akinek kérdése van Festéssel kapcsolatbanannak nagyon szívesen a rendelkezésére állok!
Gábor.
 
http://felujitas.wordpress.com/munkaink/

MarQs Creative Commons License 2013.01.05 0 0 2711

Ránézésre elég tisztességesen rakhatták fel anno. Igaz köbö csak úgy 8 éve lehetett, de jelenleg mindenütt hibátlan, nem válik el a faltol sehol... bár, ha azt mondod még így is rizikós, akkor más megoldást kell keresnem a szoba felfrissítésére.

Előzmény: Casio70 (2710)
Casio70 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 2710

Szia!

 

Nem gondolom,hogy érdemes próbállkozni, nem ér annyit az egész! Ha gyengen van rakva akkor az első réteg festék meglazítja és holyagos lesz és máris kukás az egész!

Előzmény: MarQs (2709)
MarQs Creative Commons License 2013.01.04 0 0 2709

Új év, új nekirugaszkodás... igen meglódult a topik! :)

Selyemtapéta festésével van esetleg tapasztalatotok?

Kevés róla az infó, az a néhány is csak szűkszavú és csupán annyit ecsetel, hogy külön lelkivilága van a témának...

Azért előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!