Keresés

Részletes keresés

akoooos Creative Commons License 2014.07.08 0 0 7549

Ja és nyilván a busz nem függ össze a nyaralással, külön-külön is érdeklődhető!

Előzmény: akoooos (7548)
akoooos Creative Commons License 2014.07.08 0 0 7548

Sziasztok!

 

Családi okok miatt felszabadult egy két személyes apartman bérlés önellátással augusztus 2- 16. között (Görögország, Sarti, Virozi apartman). Az ára 72000 Ft/ fő, van hozzá buszos ki és visszautazási előfoglalás (23000 Ft/fő).

 

Az apartman közel a tengerhez, klímát lehet napipénzért kérni, wifi elvileg van!

 

Érdeklődni: akos.kurtossy@gmail.com

szabike Creative Commons License 2014.07.08 0 0 7547

és az hol található pontosan?amugy tényleg olyan 30 € nap. köszönöm az eddigi válaszokat. legalább tudom ,hogy hol milyenek az árak,mert azért van szórás

Előzmény: hp16 (7546)
hp16 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 7546

sarti mellett van egy öböl ahol ingyen lehet sátrazni,elég nomád,de ingyenes.

Előzmény: szabike (7539)
Dave 01 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 7545

Üdv mindenkinek most jöttünk haza Sartiról . 

 

Egy kis infó : A macedon pályakapukon már tényleg nem fogadnak el fém eurot /2010-ben még elfogadták az 1-2-1 eurot./ a papírt viszont igen, 5 eurot adtam az első kapunál de saját pénzben ad vissza , egy euroért 60 dénárt adott , ezért nem mentem pénzt váltani a határon hanem a következő tankoláskor még egy euróért kértem dénárt ez elég volt oda vissza a kapukon. Érdekes hogy a benzinkutas euróba adott vissza és volt euro aprója is persze nyugtát nem adott, a benzinár viszont euroban is ki volt irva. A kutas is 1 euro=60 dénár árfolyamon váltott.  Itthon megnéztem egy netes kalkulátoron 1 euro=61.92 dénár tehát lefelé kerekítenek. Jó utat mindenkinek.

 

 

feri58 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 7544

Szia Gaby1274!

 

Idénre már foglaltam Aug.-ban megyünk szombati váltással. Én a keddi váltást

szeretem álltalában azzal mentünk, csak sokan áttértek a szombatira! A Sitonosokat

ismerjük majd beszélünk velük ! Köszi feri.

 

párizs Creative Commons License 2014.07.04 0 0 7543

A kempingek honlapján minden infó megtalálható........!!!

Olcsó, max. 30 eu 2 felnőtt 1 gyerek, kocsi , áram.

Előzmény: Törölt nick (7541)
jánoshentes Creative Commons License 2014.07.04 0 0 7542

Sziasztok!!Mi augusztus 22.-én megyünk sartiba autoval 2f-2gy,ha valaki szeretne csatlakozni az irjon.Mi bp.18.ker indulunk este.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.04 0 0 7541

És esetleg camping árakat tud valaki? 

párizs Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7540

Sarti előtt: Armenistis

Sarti után: Pitsoni, Melissi

De az egész félszigeten van vagy 20 kemping.

Előzmény: szabike (7539)
szabike Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7539

Hello mindenki. Érdekele,hogy Sarti környékén tudtok e sátras kempinget? Szeretnék lemenni aug közepén vagy végén és szeretném minnél kisebb költségvetésből meguszni,ezért gondoltam a sátorozásra. De nemnagyon találtam,bár lehet nemjó helyen keresgtem.

Üdv

Gaby1274 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7538

Köszi mindenkinek a választ! Szép nyarat nektek! Ja, és hátha találkozunk Sartin!! A Facebookon vagy egy "Imádjuk Sartit" csoport. Ha jól olvastam, minden vasárnap közös integetés van a Hanna Hause webkameránál.......ha más nem, hát ott összefutunk!

Gaby

Gaby1274 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7537

Szia Feri58!

 

Az a helyzet, hogy nagyon nehéz volt 9 éjszakás utat találni, egyedül a Sithon travelnél sikerült dűlőre jutni. A többi helyen csak 7 éjszakás szombati váltások vannak, magánszállást néztem még, de 5-ből 5-ben már előre le voltak fogalva a helyek már februárban!

Így aztán írtam pár kinti irodának- még februárban- és a Sithonnál lehetett fogalalni a Fotiniba a 9 éjszakát. Talán utószezonban jobban hajlanak a dologra, vagy előszezonban....nem tudom.

Olvasgattam a neten a véleményeket, a Fotiniről jót hallanni, az utazási iroda meg nem sok vizet zavar, mivel beszélnek kint az irodában magyarul, egyénileg utazunk, csak a szállást foglaltuk náluk. Remélem nem lesz gond.

A mail címük: gitta@sithontravel.gr

 

Köszi a választ is!

 

Jó nyarat!

Gaby

 

 

Előzmény: feri58 (7535)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7536

1. Éjszaka utaznánk, ebben az esetben is érdemes elkerülni a Röszkei átkelőt?

 

Érdemes elkerülni, Békéscsabáról én az Arad - Temesvár - Vrsac - Belgrád útvonalat javaslom.

 

2. Szerbiában és Macedóniában érdemes-e bankkártyával fizetni az autópálya díjakat, vagy inkább váltsunk dénárt és dínárt, esetleg euroval fizessünk? Olvastam olyat, hogy a bankkártyás fizetésnél nem írja ki a terminál az összeget, csak pin kódot kér, és annyival húznak le, amennyivel csak akarnak. Ha váltunk, mennyi dénárt és dínárt?

 

Bankkártyás fizetést javaslok, bár a terminál tényleg nem írj aki az összeget (vagy legalábbis én még sosem láttam), viszont nem tudnak bármilyen összeget beütni, csak az adott kapunak és az adott járműtípusoknak megfelelő összeget tudja beütni a kezelő (egyébként ki az a hülye kapupénztáros, aki tízszer akkora összeget üt be, hogy te tízszer annyit fizess az autópálya társaság számlájára). Amióta nem mágnescsík van a kártyán, azóta már klónozni sem tudják a kártyát, a chipes bankkártyák nem másolhatók, szóval az sem gond, hogy kiadod a kezedből a kártyát.

 

3. Sartin, vagy a közelében hol található a lovas tanya, ahol lovagoltatnak a tengerparton?

 

Sartin tudomásom szerint nincs, Sarti Beachen viszont talán van lehetőség lovagolni

 

4. A kalózhajós kirándulás milyen hosszú? Két 8 éves gyerek is jön, miattuk kérdezem, nem tudom mennyire bírják a hajókázást. Eddig egyeszer voltunk a lányunkkal (évekkel ezelőtt), de a másik gyerek még a tengert sem látta.

 

A gyerekek sokkal jobban szokták bírni a kirándulást, mint egyes felnőttek, eleve a hajó is érdekes nekik, és mindig történik valami az út alatt.

 

5. 9 éjszakára megyünk, mit lenne még érdemes a programba beiktatni gyerekekkel? Két kocsival megyünk, szóval lehet hosszabb út is.

 

A félszigeten érdemes körbemenni, más öblöket, strandokat felkeresni. Kötelező felkeresni a Narancspartot, az a része, ahol nincsenek vadkempingezők, az egyáltalán nem annyira koszos, mint sokan mondják, viszont érdemes korán menni, hogy jó helyet találjatok, mert később már rengetegen lesznek. Ajánlott Vourvourou valamelyik strandját is felkeresni (Karidy beach abszolút ajánlott, de ott van más szép rész is, pl. Lagonisi beach, vagy a Talgo beach). Toroni közelében is vannak szép strandok (Paradise beach, Aretes beach). Csütörtökön van piac Neos Marmarasban, rengeteg érdekes dolog van ott is. 9 napba belefér a városlátogatás Theszalonikiben, a Fehér Torony és a Vár nagyon látványos. Sykia mellett van egy Halott Város nevű hely, sokaknak tetszik, szerintem inkább nyomasztó, mint érdekes.

 

6. Csak Thessaloniki mellett van csúszdás élménypark, esetleg közelebb?

 

Tudomásom szerint csak ott van a félszigeten, viszont gyerekkel érdemes elmenni, elég jó a park.

Előzmény: Gaby1274 (7532)
feri58 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7535

Szia Gaby1274!

Szeretném kérdezni melyik utazási irodánál foglaltál szállást keddi váltással ?

Én a makedónoknál kártyával fizettem a kútnál a kapuknál dénárral.

A szerb kapuknál euróval. akútnál dínárral.de idén ott is kártyával fizetek!

Jó pihenést, és jó utat!

 

kerkyra Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7534

Sziasztok! Mi július 29-én este indulunk Sartira Békéscsabáról, a Fotini apartmanba. Lenne pár kérdésem:

1. Éjszaka utaznánk, ebben az esetben is érdemes elkerülni a Röszkei átkelőt?

 

Röszkét  én kerülném még  éjszaka is... 

 

2. Szerbiában és Macedóniában érdemes-e bankkártyával fizetni az autópálya díjakat, vagy inkább váltsunk dénárt és dínárt, esetleg euroval fizessünk? Olvastam olyat, hogy a bankkártyás fizetésnél nem írja ki a terminál az összeget, csak pin kódot kér, és annyival húznak le, amennyivel csak akarnak. Ha váltunk, mennyi dénárt és dínárt?

 

Érdemes  bankkártyával  fizetni, mert  nem tudnak  átverni, és  nem is  szoktak!!!! Macedóniában is  fizethetsz  a kapuknál nyugodtan kártyával, és a tankolást is  azzal intézheted.....

Előzmény: Gaby1274 (7532)
kami72 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7533

Mivel 29. kedd,igy nyugodtan mehetsz Röszkének,hétvégeken szokott leginkább bedugulni.A szerbeknél nem szoktam dinárt váltani,euróval fizetem a kapukat,a Macedon határon viszont érdemes denárt váltani,mert az üzemanyag jelentősen olcsóbb,én 100 eurót szoktam beváltani,az elég a dijjakra,meg tankolásra oda vissza.Én a bankkártyámat nem adom oda senkinek a balkánon,lehet hogy bizalmatlan vagyok,de jobban szeretem a készpénzt,remélem tudtam segiteni,

Előzmény: Gaby1274 (7532)
Gaby1274 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7532

Sziasztok! Mi július 29-én este indulunk Sartira Békéscsabáról, a Fotini apartmanba. Lenne pár kérdésem:

1. Éjszaka utaznánk, ebben az esetben is érdemes elkerülni a Röszkei átkelőt?

 

2. Szerbiában és Macedóniában érdemes-e bankkártyával fizetni az autópálya díjakat, vagy inkább váltsunk dénárt és dínárt, esetleg euroval fizessünk? Olvastam olyat, hogy a bankkártyás fizetésnél nem írja ki a terminál az összeget, csak pin kódot kér, és annyival húznak le, amennyivel csak akarnak. Ha váltunk, mennyi dénárt és dínárt?

 

3. Sartin, vagy a közelében hol található a lovas tanya, ahol lovagoltatnak a tengerparton?

 

4. A kalózhajós kirándulás milyen hosszú? Két 8 éves gyerek is jön, miattuk kérdezem, nem tudom mennyire bírják a hajókázást. Eddig egyeszer voltunk a lányunkkal (évekkel ezelőtt), de a másik gyerek még a tengert sem látta.

 

5. 9 éjszakára megyünk, mit lenne még érdemes a programba beiktatni gyerekekkel? Két kocsival megyünk, szóval lehet hosszabb út is.

 

6. Csak Thessaloniki mellett van csúszdás élménypark, esetleg közelebb?

 

Hát, most több kérdésem nincs. Előre is köszi a válaszokat!

Gaby

dapalas Creative Commons License 2014.06.30 0 0 7531

Sziasztok!Nos 12 éve rendszeresen járom Sartit,sőt,a környékét,amit tudok: a sython travel munkája,beleértve az utaztatást,csapnivaló,s gyalàzatos lekezelőek.A szállást is hiányosan,szunyogháló,stb adja át,ami alapvetö lenne!lEgyébként ott érdemes szàllást foglalni,de nem az irodákon keresztül,mert ök a klíàt stb feláron számolják,míg magánszállásnál benne van az amúgy is olcsóbb árban!Kb 2-3 hét s megyek ki,de sartin csak megszàllok,mert a környék tele jó hellyel

cigánypecsenye Creative Commons License 2014.06.30 0 0 7530

Sziasztok!

Tud valaki infót a Kitsa apartmanról?

Előre is köszi.

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.06.29 0 0 7529

Szia!

 

Mivel a Sarti fórumba írtál, így azt javasoljuk, hogy nyugodtan menj Sartiba, tök jó hely :-)

 

Szállást pl. itt tudsz keresni, foglalni, itt mindent tudsz magyarul intézni, ha neked ez fontos.

 

Autós tapasztalatokat az úttal kapcsolatban ezen a fórumon, vagy ezen a fórumon tudsz begyűjteni.

 

Javaslom, hogy olvasgass, aztán ha konkrét kérdésed van, akkor nyugodtan tedd fel.

Előzmény: visandi (7528)
visandi Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7528

sziasztok :) ELŐSZÖR szeretnék Görögországba menni, autóval indulnánk, mit javasoltok, hol keressek szállást? (Sarti, stb.... neten, vagy van valaki esetleg odakinnt aki magyarul is tud? imádom a tengert, eddig egyiptom fun voltam. sos tanácsokat kérek. köszi Andi 

Szabó Sándor Zsolt Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7527

Nyaralás Görögországban.

 

Egy órás úti film vagy inkább videóblog, amit én készítettem. 10 helyszín, rengeteg képi anyag. Sok-sok videofelvételből gondosan kiválasztva és összeállítva. Kb. 3 hét alatt készült el. Szinte mindent megmutatok ami lényeges az adott helyen, és szerintem nagyban segíteni fog a nyaralás előtt a választásban. Remélem mindenkinek tetszeni fog. Fogadjátok szeretettel!

 

 

Szabó Sándor Zsolt

cigánypecsenye Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7526

Köszönöm az infókat.

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7525

de augusztus közepén nem merünk elindulni, hogy majdcsak lesz szállásunk

 

Ha nem foglalsz előre, akkor augusztus közepén tuti biztos, hogy nem lesz szállásotok!

 

Erről itt rengetegszer írtak, nem ismétlem meg, ha olyankor mennétek, hogy augusztus 15-e és az előtte/utána lévő hétvége  beleesik a nyaralás idejébe, akkor jó előre le kell foglalni a szállást, mert nem lesz hely!

Előzmény: cigánypecsenye (7522)
jujooo Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7524

Sziasztok!


A szerbeknél, macedónoknál, görögöknél is elegendő az új típusú kártyás személyi igazolvány.


Szállások kontakttal:
http://www.sarti-chalkidiki.com/accomodation/

Robogóbérlés hellasz fórumról:
Angelónál tavaly 3 napra 24 euró, 2 napra 18 euró, 1 napra pedig 10 euró volt egy 125-ös robogó.
Sassosnál robogó 10 euro egy napra, 5 napra 35. Ez már idei ár.

 

Üdv:
Jujó

cigánypecsenye Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7523

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne: elég a személyi igazolvány a határokon? (szerb, macedón, görög)

Köszi a választ.

cigánypecsenye Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7522

Sziasztok!

Tud valaki kinti szállásadó email címét, vagy telefonszámát? Az utazási irodák sajnos rengeteget lenyúlnak, de augusztus közepén nem merünk elindulni, hogy majdcsak lesz szállásunk! Előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7521

Sziasztok!

 

Esetleg valaki tud idei árakat Sartiban motorkölcsönzésről?

Köszi az Infot!

mozgógázos Creative Commons License 2014.06.21 0 0 7520

Sajnos a buszos utazás ilyen,,ki vagy szolgáltatva!Mi tavaly voltunk a párommal kocsival.A buszokat már elhagytuk Szerbiában,de mivel én is pihentem néha+wc,ez-az,a buszok  Macedon határon utolértek.Kint csodálkoztam is hogy hol vannak már,mivel mi reggel 9-kor már ott voltunk.Apartmanunkat 10-re kitakarították,és el is foglalhattuk.A buszok kb 14 -re értek ki.......

Akik hazafelé mentek,,kicuccoltak már 9-kor,vagyis ki voltak dobva buszindulásig ami kb 17-kor volt.

Na ezért nem megyek én már sehová busszal.

Előzmény: SPeti01 (7516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!