Keresés

Részletes keresés

Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4394
Homlokzaton vízszintesen végigviszed...jó ronda lesz, de (műszakilag) működhet.
Előzmény: mb33 (4393)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4393

Igen, csak a közös kazáné van.

 

a 10-est be tudom tartani, a 2-2 méterest nem. :(

 

Az a kivezetés a szembeszomszéd felett lakóé. Ő már levált a közös rendszerről és neki megvan a 2-2 méter. Nekem visz(ami a lépcsőházból lett kialakítva), hogy ki tudjam dugni a tetőn.

Előzmény: Ariadne12 (4392)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4392

Ezek szerint nincs más kémény, csak a közös kazáné? Ahhoz nem értek, hogy milyen kéménynek kell lennie, de ha a kéményseprők azt mondják, hogy nincs olyan kémény, amin át kivezethetnéd, még akkor is a tető fölé való kivezetés az elsődleges. Ha ezt nem lehet megoldani (első emeletről azért csak nem mondják megoldhatónak a felfelé szerelt kéményt 3 emeleten át...), akkor elvileg engedélyezheti a gázszolgáltató a homlokzatit - de csak akkor, ha a 10 meg 2 méteres szabályokat be tudod tartani.

 

Na lehet, hogy pont abba a csapda helyzetbe kerülsz, hogy felfelé nem lehet, meg a szabályok miatt oldalra sem. Másfelé viszont nem nagyon lehet, ezzel a kör bezárult sajnos. :( Hallottam már ilyen esetről, amikor tavaly szenvedtünk...

 

Azért siokemeny véleményére kíváncsi leszek.

 

(a fényképen egyébként látszik egy homlokzati kivezetés, az ablakok nélküli részen jobbra, az még a 2 méterbe is szabályosan beleférhet)

Előzmény: mb33 (4391)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4391

Ő a tetőtérben lakik így csak kidugta a tetőn keresztűl...

 

A kémény a közös kazáné, oda nem tudok kötni.

 

Akkor mi a megoldás szerintetek?

Előzmény: Gyurco78 (4388)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4390
Tavaly őszig még lehetett, akkortól jogszabályváltozás történt. Bár akkor is volt pár szabály meg korlátozás, de ősztől ezerrel be is tartatják, mese nincs. :( Szívtam vele eleget tavaly...
Előzmény: Gyurco78 (4388)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4389

Nem kell építési engedély, nem engedélyköteles a dolog. Viszont a gázszolgáltató nem fogja megadni az engedélyét, pontosabban a tervfelülvizsgálaton nem fog átmenni a homlokzati egészen biztosan. Nem csak oldalt kell ugyanis a 2 méter, hanem felette is... Egész pontosan a kivezetés tengelyétől 2-2 méteres sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan nem lehet szellőztető. És a lépcsőház ablak mindenképpen az, akárki akármit nyilatkozik. Szóval ez 100%, hogy nem lehetséges, már ha van kéményed egyébként.

Előzmény: mb33 (4385)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4388
Jobb fenn már figyel egy turbós kémény, az hogy csinálta?
Előzmény: mb33 (4387)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4387

 

ez lemaradt az elöbb.

tibi61 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4386
Sziasztok!

A leendő CONSTRUMA kiállítás idelyére hirdet egy tüzép akciós LEIER kéményt.
LK16-os 8m, vakolt fedlap, 1db tisztítóajtóval, torkolat kúp nélkül. nett.: 110.848 Ft
Kérdésem hozzátok, hogy szabályos e csak 1 tisztítóajtóval megépíteni a kéményt?

ajtó+ajtóidom+torkolatkúp, az kb 35.000 Ft

Ha ezt hozzáadom a kémény br.: 133.018 Ft-os árához,
akkor mi itt az "AKCIÓ"???

A válaszokat előre is köszönöm!
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4385

itt a ház fényképe. A piros X a konyha ablaka. A kazánt ide gondoltam elhelyezni. A tetőn lévő ablakok lakáshoz tartoznak. A konyha és a lépcsőház ablaka között nincs meg a 2-2 méter. Szerintetek hogy tudom megoldani a turbós égéstermék kivezetését?

Az építésügy nem hiszem, hogy bele fog kötni, mivel azzal sem foglalkoznak, hogy a velünk szemben lévő régi, romos, használaton kívüli házzal sem történik semmi. Akkor egy szépen csillogó cső miért zavarná őket? :)

Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4384

De a gázszolgáltató (pontosabban elosztó) nem fogja engedni semmiképp, hogy homlokzaton kivezesd - hacsak nem hozol olyan papírt, mely szerint nincs kéményed vagy ami van, az füstgázelvezetésre alkalmatlan (a béleletlenség nem elég ehhez...) plusz kifejezetten ajánlja a kéményseprő, hogy homlokzatit csináltass. Ilyet gyakorlatilag lehetetlen szerezni (próbáltam), enélkül pedig nem adja, pontosabban sajnos nem adhatja meg a gázszolgáltató az engedélyt olyan tervre, amiben homlokzati kivezetés van.

De nem rajtuk múlik, nekik nyilván érdekük lenne minél több fogyasztó. Ezért az egészért az új OTÉK kidolgozói felelnek szerintem, akiknek valószínűleg lövésük sem volt arról, valójában mikor lenne veszélyes vagy sem egy homlokzati kivezetés, amikor kitalálták az új szabályokat... Mert egy dolog az a 2-2 méter, az se egyszerű, na de a 10 méteres minimum távolság legközelebbi épülettől, az társasházban legalábbis elég sok embernél lehetetlenné teszi a homlokzatit akkor is, ha véletlenül éppen alkalmatlan a kéménye és tényleg nincs más lehetősége, na az pedig az igazi szívás.

Előzmény: mb33 (4382)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4383
Igen, a koax az a cső a csőben rendszer.

Az azért nem mindegy, hogy fűtött, vagy fűtetlen téren halad keresztül. Ha ilyen mértékben rontod a homlokzatot, abba biztos az építési osztály beleköt, mert a gázszolgáltató nem fogja szó nélkül engedélyezni sem a tervet, sem a kivitelezést.
A kéményeket nem mi építjük.

Ha a gázszolgáltató nem kéri a kéményes papírt, akkor csak az általuk kérteket kell betartani, hiszen a kéményseprők felé el sem jut a híre, csak a következő sor ellenőrzéskor. De a tetőkibúvót (nem tetőablakot) javaslom, hogy meglegyen, az sosem árthat.
Előzmény: mb33 (4382)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4382

A koaxnál  a cső a csőben kivitelre gondolsz?

 

És akkor ez nálatok azt jelenti (somogyban), hogy pl. adott típusú kazánnál a kazángyártó pl 12 méret ilyen típusú füstgázelvezetőt enged maximálisan és azt ki is építitek külső falon, akkor ahhoz nem kell kéményseprői engedély?

 

Ez egyben azt is jelenti, hogy a cső végéhez nem kell hozzáférési lehetőséget (pl tetőablak) biztosítani?

 

Előzmény: siokemeny (4380)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4381
Javítanék, a legalsó bekötés és a kémény alja közötti rész.
Előzmény: Törölt nick (4377)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4380
Üdv!

Hiába nyilatkozik, nem lehet. Az új OTÉK nem különböztet meg kilincses, vagy anélküli nyílászárót. Bár én hülyeségnek tartom a teljes építménymagasságon betartani a 2 métert, de a szabály az szabály.
A nyeregtetőn lévő szerintem már nem tartozik bele.

Nálunk (Somogy) csak akkor kér a gázszolgáltató kéményes engedélyt, ha a turbós kazán csövét kéménykürtőn belül vezetik, vagy olyan helyen, ahol nem látható teljes hosszában a koax cső.

A koax csövet majdnemcsak bárhogy vezetheted, a lényeg, hogy a gépkönyvében leírtakat tartsd be (pl mennyi a max vízszintes vagy függőleges elvezetési hossz, és könyökönként ez mennyivel csökken)
Előzmény: mb33 (4379)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4379
Sziasztok, Az új jogszabály szerint „a homlokzati égéstermék kivezetésének tengelyétől mért 2-2 m-es sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan a homlokzaton szellőzésre szolgáló nyílás vagy nyílászáró nem lehet”. Az lenne a kérdésem, ha lépcsőházi ablak van ebben a sávban, de a lakók nyilatkoznak írásban, hogy ezeket az ablakokat nem használják szellőztetésre, esetleg a kilincseket le is veszzük az ablakokról, akkor kiépíthető-e az égéstermék kivezetés. Illetve ebbe a 2-2 m-es sávba beleszámít-e a nyeregtetőn lévő nyílászáró is ( a jogszabály az én értelmezésem szerint csak a homlokzatot veszi figyelembe)?Milyen hosszú lehet maximálisan a turbós kazán égéstermék kivezetése, hogy még ne kelljen rá kéményseprőtől engedély és ezt lehet-e úgy kiépíteni, hogy szögben áll a kazánhoz képest (pl a kazánból 45°-os könyökkel megy tovább akár a faláttörésen keresztül is, majd a vége vizszintesbe megy át)? köszi

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4378
Köszönöm válaszod. Akkor van olyan a kéményemen, igen.
Előzmény: Törölt nick (4377)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4377

Az alsó tisztító ajtó, és a kémény alja közötti zsákszerű szakasz.

Ezért hívják koromzsáknak.

Előzmény: HegyenVolgyon (4376)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.17 0 0 4376
Tiszteletem!

Már többedszerre jön velem szembe a "koromzsák" kifejezés. És zavar, hogy nem tudom mi az.
Valaki lenne szíves felvilágosítani vele kapcsolatban, illetve azzal is, hogy az én Schiedel SR20-as kéményemen van-e olyan?
Émile Creative Commons License 2009.03.16 0 0 4375

  Na ez jellemző a pesti cégre.

 

 

 Vagy 35 éve mikor ide költöztem  nem nagyon figyeltem erre. Volt igaz 5 kémény (mostmár 6  van ). Évente jött a seprő  legtöbbször az aláírásért - egyetelen egyszer nem szólt  - nem nézte meg a kéményeket. Aztán egyszer kiszúrtam , hogy 5 kémény után fizetek  és csak  2 -t használok. Akkor kivonattam a forgalomból  - szerencsére akkor még ingyen.

 Most van egy üzemelő  és   egy tartalék papíron (amiért természetesen szedik a zsét, soha meg nem nézik. ) Már többször gondoltam  nem írom alá a papírt csak közlöm : a  sor szolgáltatás szabálytalan volt  - aztán fejtsék meg miért.

 De legtöbbször örülök, hogy távozik az egyébként túlterhelt  munkatársuk.

 

 Felfogom egyszerűen adónak azt a pént.

Előzmény: wizardry8 (4371)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 4374
Ja még szebb, ha mielőtt lefalaznád, és kihívod őket, akkor ők szakvéleményt akarnak csinálni, 11000 Ft-ért :)
Na ekkor hajtottam el őket...
Előzmény: pjotrkolja (4373)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.03.16 0 0 4373
Csak a becsatlakozását kell "elfalazni", ha beton koromzsákajtó volt akkor azt is be lehet, de a helyét jelöni kell ... (a kis "fogantyúnál" ne kend simára). Jelenteni a kéményseprő-ipari közszolgáltatónak ... ha nem lehúzósak akkor szó nélkül használaton kívülire veszik, csak nyilatkozd le írásban, meg azt is, hogy ha újból használni akarod akkor azt jelezned kell a használatba vétel előtt, illetve ha eladod akkor at új tulaj figyelmét is fel kell erre hívnod.
6000.-Ft egy kéményleírásért? Miaf...sz-ra, ... egy törlésgomb, vagy HK rádiógomb miatt, ...?
Előzmény: Gyurco78 (4372)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 4372
Nem kell visszabontani, csak az összes nyílását be kell falazni (még a tetejét is!). Aztán szólni a kéményseprőknek, hogy vegyék ki a nyilvántartásból. FÖKETÜSZ-nél ez úgy 6000 Ft.
Előzmény: wizardry8 (4371)
wizardry8 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 4371

Sziasztok!

 

Van egy kémény amit nem használunk vagy 20 éve, akkor lebontottuk a hozzátartozó cserépkályhát, de még most fizetjük utána a kéményadót. A földszintes házon sátortető van padlástérrel. Elég a kéményt visszabontani a tetőszint alá ha meg akarom szüntetni? Vagy teljesen le kell bontani a padlás aljáig? Kell a visszabontáshoz engedély vagy elég bejelenteni hogy megszünt?

dako60 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4370
Hát azért gyerekkorunkban mi is odatartottuk a gyufaszálat a chemotoxos doboz elé, olyan volt mintha lángszorót üzemeltünk volna be.
Előzmény: Törölt nick (4369)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4366
Két zárt helyiség között. A másik oldal fűtetlen, de zárt. Kazánház-tároló-háztartási helyiség funkciót tölt be. Tulajdonképpen a garázs folytatása befelé, csak el van falazva tőle, de van hagyva egy ajtónyílás.
Előzmény: Robz (4364)
ronkovik Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4365
A kerámiaszálas paplan bírja a 840 c-t simán, károsodás nélkül, még csak meg sem barnul. ( az acélcső vörösen izzik már)
Előzmény: Robz (4363)
Robz Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4364
Amúgy a kérdéses átvezetés két zárt helyiség között van, vagy zárt tér-szabad tér között?
Előzmény: HegyenVolgyon (4360)
Robz Creative Commons License 2009.03.14 0 0 4363
Ezek szerint a tiéd műgyantás gyapot volt.
Nem BÁRMILYEN gyapot jó hozzá! (el kéne olvasni, mekkora hőig ajánlja a gyártó)
Amúgy a lejjebb említett kerámia alapú cucc nem feketedik, roncsolódik, az tuti.
Szerintem még a parazsat is bírná... :)
Előzmény: dako60 (4355)
dako60 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 4362
Ha valaki túl sokat pihen, az talál ki ilyen dolgokat.
Előzmény: HegyenVolgyon (4360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!