Keresés

Részletes keresés

Pami2002 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 1158

Sziasztok!

Most én is segítséget szeretnék kérni...

Talán kicsit korinak tünik a dolog, de nekem csak pár napom van arra, hogy a jövő nyári nyaralásunk helyszínéről döntsek...

Tirol számomra üres folt, nem jártam még ott.

Pár szóban leírnátok, mit érdemes feltétlenül megnézni? Főként Tirol nyugati fele érdekelne, ill. esetleg svájci terület vagy olasz is.

A turisztikai kártyák is érdekelnének, melyiket próbáltátok, hogy vált be, érdemes e kiváltani valamelyiket?

Köszönöm előre is.

FOKIO Creative Commons License 2005.11.25 0 0 1157
Köszönöm mindenkinek a tippeket!
solarys Creative Commons License 2005.11.24 0 0 1156
Szevasz!

Mi április végén voltunk Bécsben, az U3 metróvonal Erdberg állomásánál lévő parkolóházban hagytuk a kocsit. A metró állomáson automatából vettünk 5eurós napijegyet, ezzel utazhazsz 1 napig buszon,metrón, villamoson. A parkolóház 24 órára 2,7euró. 
Üdv! Jó utat nektek!
Előzmény: FOKIO (1153)
Fann Tom Creative Commons License 2005.11.22 0 0 1155
http://www.vienna.at/engine.aspx/page/vienna-features-stadtplan
Itt a térkép.
Egy kis séta és ott az 1-es U-bahh ami egyenesen a Stephans Platz-ra visz.
Előzmény: FOKIO (1153)
Fann Tom Creative Commons License 2005.11.22 0 0 1154
"Favoriten" csomópontnál letérsz a belváros felé,ott vannak mindjárt jobbra lakóházak és annak a parkolójában.
Onnan napijeggyel mindenhova vill.-busz-metró
Előzmény: FOKIO (1153)
FOKIO Creative Commons License 2005.11.19 0 0 1153
Sziasztok!
Bécsbe mennénk egyik vasárnap. Valahol a város déli részén kéne a kocsit hagyni, és a helyi HÉV-vel bemenni a város belsejébe a vásárokat megnézni.
A problémám: hol lehetne a kocsit biztonságosan letenni lévén vasárnap nincsenek nyitva a boltok. Még a Shopping City süd sem lesz nyitva.
Várnék ötleteket. Előre is köszi!
Pami2002 Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1152

Sziasztok!

 

Csak értesíteni szeretnék mindenkit, akit érdekel, hogy az Osztrák portálom elérési címe megváltozott. Az új link: http://ausztria.gportal.hu

Várok mindenkit sok szeretettel.:)

Ajánlanék mindjár gyorsan valamit, amiért érdemes bekukkantani. Rögtön az elején ezzel találkozhattok: Osztrák népszokások Aventtől Húsvétig

Szerintem érdemes elolvasni, mert nagyon érdekes.

 

Jó éjt!:)

 

krishy Creative Commons License 2005.10.25 0 0 1151

Sziasztok!

 

7végén szeretnénk menni Ausztriába kirándulgatni. Segítséget kérnék, hogy vaami jó helyet találjunk!

2 nap, Kőszeg és Hegyeshalom közötti részen valahol nem túl messze a határtól., max. 100 km. Éjszaka legszívesebben egy menedékházban aludnék hálózsákban.

 

Tudtok valamit ajánlani?

 

 

 

vmate Creative Commons License 2005.10.15 0 0 1150

Iszonyatosan irigyellek.

 

A radler éa snaps miatt is

 

Máté

az irígy

Előzmény: FERKOMAGAI (1149)
FERKOMAGAI Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1149

HAliho!

Megigertem, hogy beszamolok a kaladjaimrol itt Tirol sziveben ,Stamsban, most is jo az idö, a 7 vegen voltunk kirandulni itt a környeken Simmerimgen ami 2096, m magas engem kicsit megviselt az ut , persze en nem vittem magammal botot , mint az össszes osztrak rutinos hegymaszo.

Utanna ket napig izomlazam volt, persze az ujj bakancsom sem a legjobb.

Nagyon jo idö volt kb 20 fok.

Fent a csucs közelebe , ami "csak" 1896 m magas, van egy nagyszerü kis Gasthaus ott megittam egy Radlert, meg meg 2 snapsot, mert odaadta az akivel voltam az övet is, ugyhogy lefele jöttem mint a raketa.

A hetvegere meg elg jo idöt mondanak, ugyhogy talan elmegyünk valahova.

 

 

mormota1976 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1148

Egy kis ajándék.

 

Szép idő van Ausztriában nagyon. Íme egy webcam Osttirolbol, a Kals-ban lévő Lucknerhausból, ahonnan a Grossglocknerre indulnak az alpinisták:

 

http://www.osttirol-online.co.at/livecam/grossglockner/index.shtml

 

30 máodpercenként automatikusan frissül.

 

tjsz Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1147

Szia!

 

Inkább "MÁR". Ugyanis nyáron 3e méter fölött volt a hóhatár, most kezd visszacsúszni (most már 2e méteren is van újra).

 

Üdv: Szabi

Előzmény: vmate (1146)
vmate Creative Commons License 2005.10.06 0 0 1146

Hali!

Szerintem MÉG hó van.

 

Mt.

 

Az okoskodó

Előzmény: FERKOMAGAI (1145)
FERKOMAGAI Creative Commons License 2005.10.06 0 0 1145

Haliho!

Kösz a gyors valaszt!

Sajnos csak egyedül vagyok magyar.

De van itt egy Francia lany i s Erasmus ösztöndijjal, vele voltunk a mult7vegen is egy kis turan, neki van autoja is ugyhogy esetleg meszebbre is tudunk menni.

Egyebkent most is jo idö van süt a nap , kb. 20 fok van de a hegyek tetejen mar van ho.

Egyebkent itt vagyok, http://www.stiftstams.at/

A Kolostorban lakom, es minden reggel, delben, este, együtt kajalok a szerzetesekkel, egy hatalmas tölgyfa asztalnal. Tök Cool.

A hegyek tetejen mar van ho, ugy kb, 45 percet kene setalnom es mar most is hogolyozhatnek.

A suli jo , bar eleg kevessen jarnak ide, de jo a tarsasag,  maszkalni, sörözni stb.

Kettö Fenykepezö gepet is hoztam , biztos ami biztos , egyikbe Dia van a masikba negativ.

Hoztam tura bakancsot is de csak egy napos turakat tervezek, de majd meglatjuk.

ÜDV:) FERKO

Előzmény: volgylako (1144)
volgylako Creative Commons License 2005.10.06 0 0 1144

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Csodálatos helyek közelében vagy. Nem tudom milyen jellegű túrákat szoktál tenni, de ha a hegyek érdekelnek, akkor:

Ötztal, Pitztal, itt bármit lehet mászni, kár hogy nem nyáron vagy ott! Van még Zugspitze. Karwendel és akkor 50 km -es körön belül maradtunk ... és csak Ausztriában, mert kicsit délebbre is van ám látnivaló, nem is messze ...

Mivel tudsz közlekedni? Egyedül vagy? Remélem be is számolsz majd a túráidról!

 

 

Előzmény: FERKOMAGAI (1142)
vmate Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1143

irigyellek.

 

vmate

Előzmény: FERKOMAGAI (1142)
FERKOMAGAI Creative Commons License 2005.10.04 0 0 1142
Haliho! Ausztriabol irok. Itt tanulok Erasmus ösztöndijjal Stamsba , ez egy kis falu ,Innsbrucktol Landeck fele KB. 35 km. Itt leszek DECember vegeig , barmilyen ötletet szivessen varok hova erdemes elmenni. üdv:) FERKO
Fatboy Slim Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1141

Manapság ez nem is annyira rizikós, hisz akkora a kínálat, hogy hihetetlen

 

Előzmény: jm26 (1140)
jm26 Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1140

Sziasztok,

mi szeptember elején kimentünk szállás foglalás nélkül Karintiába, a Millstatti tóhoz, ott bementünk a túrista irodába, majd mondtuk, hogy valami olcsóbb szállás kellene reggelivel.  A csajszi adott egy térképet, bekarikázott 5-6 házat rajta, mondta, hogy nézzük meg őket, aztán ha nem jó, akkor mond még. Nos a harmadikat ki is választottuk. 38 euró volt a szoba két főre reggelivel.

Azt hiszem, legközelebb is ilyen módszerrel fogunk kimenni, ott látom, hogy milyen a környék, mi van a közelben, milyen a kilátás, stb...

 

Előzmény: Fatboy Slim (1113)
csirketojas Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1139

Koszi szepen az otleteket!

 

De ha jol sejtem, ezek is inkabb "nagyobb", ismertebb siterepek. En olyan kis noname falucskat keresnek, kis falusi palyaval a falu szelen. Hogy autozni se nagyon kelljen.

 

Koszi, ha meg van otletetek,

Cst.

Előzmény: controleur2 (1136)
seli Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1138
Igen erre gondoltam, köszi. Szia
winDirVariable="C:/WINDOWS"
Előzmény: mormota1976 (1137)
mormota1976 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1137

Szia!

 

Ha a Tauerntunnel-re gondolsz, amin ugy lehet átmenni, h az autókat vonatra pakolják, akkor íme egy honlap, amin rajta vannak a tarifák:

 

http://www.arboe.or.at/reise/mautgebuehren/maut_aut.html

 

Ezen több fizetős osztrák útszakasz tarifái is megtalálhatóak, az Autoschleuse Tauerntunnel (ÖBB-Autoverladung) az a 10-es számú lesz.

 

Megtaláltam az ÖBB honlapján a pontos menetrendet, a jelenleg érvényes tarifák itt is fel vannak tüntetve:

 

http://www.oebb.at/vip8/pv/de/Reisen_in_den_Bundeslaendern/Kaernten/Autoschleuse_Tauernbahn/


Előzmény: seli (1134)
controleur2 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1136

Szia!

 

Tudom ajánlani nagy szeretettel Alsó Ausztriát, onnan is Annaberg környékét. Az egész kb. 350 km Budapesttől. Bp- Bécs-St. Pölten - Annaberg útvonalon, St. Pöltenig autópálya onnan pedig kb. még 40 perc. A hely fantasztikus, az meberek nagyon kedvesek, a vendéglátás szuper és kézzelfogható a vendégszeretet. Mi járunk gyakran nyáron is, jókat lehet túrázni. Tavaly télen is elemntünk, mert síelni is nagyon jó, szuper hóviszonyok fogadtak és hétköznap nem kell sorban állni a felvonóknál. Hétvégén kicsit többen vannak , de az sem zavaró. Kis "síközpont" remek páylákkal és család illetve gyerekbarát "berendezkedéssel". Panziók, 25 és 32 EUR/fő között reggelivel, nagyon jók. Apartmanok 32 -70 EUR között. Mi tavaly február utolsó hetében mentünk, kicsit későn kapcsoltunk szállásfoglalás tekintetében, így alig találtunk helyet. Érdemes előre foglalani.

Több infot a www.bergfex.com-on találsz vagy a www.tiscover.at - n, mindkettő korrekt kis oldal , elegendő info tartalommal.


Jó mulatást :o)))

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1135
Semmering az egy kicsi sí központ, pár felvonóval, és van szánkópálya is 3km-es, este kivilágítva, világító mesefigurákkal. Pár hete voltunk ott felvonózni és begyűjtöttem pár infót. Télen biztos visszamegyünk. Nekünk Kecskemétről  kevesebb, mint 3.5 óra volt. Szállás 52 Euró volt 4 személyre, gondolom télen azért jóval több. Üdv.
Előzmény: csirketojas (1132)
seli Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1134
 Szia. A Tauernzsilipről tudnál valami  infót , hogyan, mikor ,mennyiért? köszi
Előzmény: mormota1976 (1131)
Fatboy Slim Creative Commons License 2005.09.22 0 0 1133

Innerkrems, de az Karintia

közel 5 órás út innen

 

Előzmény: csirketojas (1132)
csirketojas Creative Commons License 2005.09.22 0 0 1132

Sziasztok,

 

Az jutott az eszembe, hogy megkerdezem itt a forumon, hogy nem tud-e valaki olyan kis falut Ausztriaban, ahol van sipalya. Nem a sipalya-kozpontok erdekelnek, hanem egyszeru kis falvak 1-2 felvonoval, kis lejtokkel. Es minel kozelebb BP-hez.

 

Regen, amikor utazgattunk Ausztriaban, lattam is ilyen falusi kis sipalyakat, de soha nem jegyeztem meg, hogy hol. :-((

Csak egy kis piheneshez gondoltam, nehany lecsuszassal, es a ket pici gyerekunkkel szankozni stb.

 

Ha valaki tud ilyen falurol konkretan, legyszi irjon!

Koszi,

Cst.

 

 

mormota1976 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1131

én is inkább a félpanzióra szoktam szavazni, bár a hízás, illetve az, hogy estére alaposan belakmározik az ember, ezek miatt mindig dilemmázom az önellátás, csak reggeli vagy a félpanzió között

most olyan helyen voltunk, hogy elég volt reggel vagy délelőtt szólni, ha kell vacsora estére

reggelit kértünk, kényelmes dolog lesétálni reggel, ott van minden, és ehetsz ihatsz

de az önellátó apartmannban is feltalálom magam, olyankor napközben eszünk vhol, meg olyankor jobban el tudja osztani az ember a napi kalóribevitelt többfelé :)

szoval ez egy idálisnak tűnö megoldás volt, hogy apartmann, de lehetett reggelit meg vacsorát is kérni.

Előzmény: vmate (1128)
Fatboy Slim Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1130

Annyiért én is szálltam már meg

Nekem a 42 EUR volt eddig az alsó határ/panzió

Németországban és Ausztriában is

 

Előzmény: vmate (1126)
vmate Creative Commons License 2005.09.14 0 0 1129

Ők is nagyon kedvesek voltak.

 

Bármikor visszamennék.

 

 

mt.

Előzmény: vmate (1128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!