Keresés

Részletes keresés

trifo75 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4419

Szaisztok!

Kérdeznék, egy olyat, hogy... Kisebb családi ház, benne egy db kémény. Ezt kibéleltettük a pincében lakó gázkészüléknek. Most kitaláltuk, hogy szeretnénk építtetni egy tömegkályhát, amihez ugye kellene egy másik kémény. Lehet annak falon kívüli szerelt kéményt éppíttetni? Ha igen, akkor milyen előírásoknak kell megfelelnie?

 

Köszi,

 

--Trifo

siokemeny Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4418
Várjunk csak!

Ez nem az éves ellenőrzés ugye? Mert ott nem számolhatnának kiszállási díjat.

Ha viszont gázbekötési, vagy használatbavételi engedélyhez készült a vizsgálat, akkor nem is sok. Persze csak ha az előírt módon vizsgálták be.
Előzmény: siokemeny (4417)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4417
Üdv!

Hol történik ez az irdatlan lehúzás?
Előzmény: somi55 (4416)
somi55 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4416

Kaptam egy számlát,

Mest.kém.ell.              5386.80

Kiszállási költség        1371.60

              összesen:     6758.00

 

Akinek turbós készüléke van erre számíthat.

 

(kötelező kéményseprő-ipari szolgáltatási,kéményvizsgálati munkálat)

 

 

 

 

 

 

 

siokemeny Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4412
A technológia neve: Furanflex bélelés.

Nem új, már vagy 10 éves.

Nem zárják le légmentesen, hanem felülről egy szelepet erősítenek rá, és alulról túlhevített gőzzel megnyomatják egészen addig, míg a lágy anyag meg nem keményedik.

Ezt a technológiát használják elhúzásos kéményeknél előszeretettel, mert nem kell bontani az elhúzásnál.

Nagyon jó technológia, csak egy kicsit drága, tényleg csak inkább olyan helyeken erőltetik, ahol más technológiával nem, vagy csak nehezen lehet megoldani.
Előzmény: HegyenVolgyon (4411)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 4411

Sziasztok!

 

Az előbb láttam a Dunatv-ben egy riportot, melyben egy új, magyar fejlesztésű kéménybélelési módszert népszerűsítettek.

egy kompozit anyagból készült tömlőt vezetnek a kürtőbe fölülről, amit aztán fölül légmentesen lezárnak, amíg az egészet hengerformára nem fújják alulról nagynyomású gőz segítségével. Ennek hatására megkeményedik, és hosszú évtizedeken át sokkal jobban ellenáll a savas kondenzátumnak, mint a kóracél.

 

Szakértők?

hmli Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4410
Apáméknál a vegyestüzelésű kazán kéménye egy belső falba van beleszerkesztve. Kellemes meleget ad, szerintem kár lenne külső falba rakni. Persze ez csak akkor igaz, ha nem szigeteli a hőt a bélelés.
Előzmény: kiseg (4406)
muttymutty Creative Commons License 2009.03.23 0 0 4409
Tisztelt Hozzáértők! Egy rövid kérdésem lenne. Új épitésű háznál a kondenzációs kazán füstgázelvezetőjét át kell vetetni a kéményseprőkkel? A gépész kivitelező szerint a füstgázelvezető a kazán tartozéka és nem kell kéményseprő szakvélemény.A gázos átveszi enélkül is. Van-e valamilyen előirás ezekre ? A kéményseprő megtagadhatja-e a másik ( Leier ) kémény átvételét a használatbavételi engedélyhez emiatt. Köszönöm, ha valaki tud valami okosat 
siokemeny Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4407
Üdv!

Tudni kéne, hogy milyen kéményt építenél.

Falazottat saválló béléscsővel, vagy valamilyen előregyártott elemekből építhetőt (Sch....., Lei.., Tomo..), vagy szerelt fémkéményt??

Ha megvan, és például az előregyártott elemes mellet döntenél, akkor utána kell járni, hogy a környékeden ezeket mennyiért kapod meg az egykürtőset, és mennyiért a kétkürtőset.

A falazottnál kétkürtősnél másfélszer annyi téglával, és dupla béléscsövezéssel kell számolnod, szintén a környékeden elérhető árakkal.

A szereltnél simán kettővel kell szoroznod.



Egyébként szerintem ne hallgass a tervezőre, így is van elég kéményed.
Előzmény: kiseg (4406)
kiseg Creative Commons License 2009.03.22 0 0 4406
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.

Egy tetőteres kis házat építünk, elég szűk költségvetéssel, de minél energiatakarékosabban. Lenne kondenzációs kazán meg egy vegyestüzelésű is. A
nappaliban meg egy kandalló.
Ez számításaim szerint 1-1 kémény: a kandalló kéménye egy 30-as tartófalban, a vegyestüzelésűé pedig a külső 38-as falban.
A tervező szerint mind a két kéményt csináljuk duplára, mert az még egyszer jól jöhet!!

Meg tudnátok mondani, hogy költésgileg ez kb. mennyi pluszt jelent?


Köszönöm
siokemeny Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4404
Azt hiszem Ariadne rendesen kivesézte a dolgokat, nagyon képben van. Sajnos minden úgy van ahogy leírta (látszik, hogy már egyszer végigment ezen az úton)

Tényleg nincs semmilyen lehetőséged a kivitelezésre.

Irónikusan jegyeztem meg, hogy hallgass SolnesM-re. Csak azt nem tudom mit szólna ahhoz, hogy megcsinálod és utána jól megbüntetnek, plusz köteleznek az eredeti állapot visszaállítására. Kifizeti?!?! Nem hiszem!
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4403

A minimum az, hogy elzárja a gázt nálad, amíg megfelelő rendszert nem építesz ki... Plusz kötbérfizetés azt hiszem.

De eleve nem kapsz rá így engedélyt, mivel a tervfelülvizsgálaton nem fog átmenni a homlokzatis terv, ezért esélytelen szabályosan kivitelezni. A cső kívülről meg igen jól látható, akár kéményseprő, akár rosszindulatú szomszéd bejelentheti...

Előzmény: mb33 (4402)
mb33 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4402
És ha kivezetem direktbe, erre mit fog lépni a gázszolgáltató? Vagy mit tehet egy ilyen jogszabályba ütköző megoldás ellen?
Előzmény: siokemeny (4401)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4401
Üdv!

Az a helyzet, hogy teljesen meg vagy lőve, szabályosan sehogy sem teheted fel a turbós kazánodat. Még csak szellőzőkürtőt sem látok, amit felhasználhatnál.

Vagy hallgass SolnesM fórumtársra és vezesd ki a falon direktbe. Ha valakinek nem tetszik fogd rá.
Előzmény: mb33 (4397)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4399
Üdv!

Teljességgel javasolt a felső tisztítási lehetőség elhelyezése, bár biztonságos kitorkollás megközelítés esetén nem látom akadályát az elhagyásának sem. Figyelembe véve a 8 méteres kürtőt mégis jobb ha van, mivel ez kicsit sok lehet egy átlagos kéményseprő kefeszárnak.

kolja
Előzmény: siokemeny (4398)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4398
Üdv!

Nem szabályos, és a tisztítása is több kosszal járna, mert ha van felső tisztítóajtó akkor azon keresztül fölfele és lefele meg tudja kotorni a kéményt és az alsó ajtón csak ki kell óvatosan szedni a kormot egy pár perces ülepedés után. Ha viszont csak az alsó ajtó van beépítve, akkor azon keresztül kell az egész kéményt végigkotorni, sokkal több korom tud kiszállni, az a helyiség biztos tele lesz korommal, ahol az ajtó van. Bár ronggyal lehet ellene védekezni, amit a tisztítás közben a tisztítóajtóhoz kell fogni, de nem mindenkire jellemző az óvatos munka.

Egyébként a 170.000 nem is annyira sok. Persze relatív.
Előzmény: tibi61 (4386)
mb33 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4397

a többiek sem kérdezték meg, hogy kiüthetik-e a közös falat és tetőt, így biztos, ha írásban kérem a véleményüket, nem fogok nagyon ellenállásba ütközni. Meg nem vagyok senkivel rosszban így szerintem ez nem lesz gond.

az eresz mögött elférne a kémény (osztott vagy koax?), de ha kilógatom a tető fölé ott van pont az egyik tetőablaka a tetőtéri lakásnak és pont elötte vagy picit melette lenne a kéményem ez milyen gondot okozna? illetve ehhez kellene hozzáférést biztosítani  a kéményseprők részére?

 

A vízszintes elvezetés is lehetséges? Vagyis elhúzom a lépcsőház ablaka alatt, majd egy 45°-os töréssel felmegyek a szomszéd ablaka fölé és még kb 6 métert húzva a jobb oldali szabad falfelületen fejezem be a kéményt? ezt szerintem senki nem engedélyezné.

Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4396
Ahogy nézem a képet, lenne vagy 8 méter szerelt kémény kívűl (szintek belmagasságától függ), nem tudom, hogy az ereszt át lehet-e ütni, vagy meg kell kerülni, de az egy kisebb vagyon lenne, meg nagyon-nagyon ronda :)
Előzmény: Ariadne12 (4395)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4395

Hmm, apropó. Olyan megoldást említettek nekünk, hogy ha homlokzati nem lehet, akkor olyan viszont megoldható, hogy kidugom a falon, felkanyarodik és felmegy függőlegesen utána. Viszont a tető fölé kell érnie legalább (talán) fél (?) méterrel (ezt a szakember megmondja). Szintén ronda, viszont talán működhet, de csak ha lehet olyan hosszú elvezetést összerakni egyáltalán. Ami nem biztos.

 

Meg hogy a többi lakó engedélyezi-e neked, az gond lehet itt. Ugyanis egy dolog, hogy építési hatóság engedélye nem kell, másik dolog, hogy a gázszolgáltató engedélye kell, és harmadik, hogy polgári jogilag a szomszédok belemennek-e. A ház külseje ugyanis közös tulajdon, és ott csak akkor furkálhatok-módosíthatok-csőkidughatok, ha a többi tulajdonos, vagy legalább a többség is beleegyezik. Mindenkinek, akinek sikerül homlokzati kivezetést engedélyeztetnie, érdemes előbb a lakók többségétől is írásbeli beleegyezést szerezni, ugyanis másként utólag ha nagyon akarják, beleköthetnek simán...

Előzmény: Gyurco78 (4394)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4394
Homlokzaton vízszintesen végigviszed...jó ronda lesz, de (műszakilag) működhet.
Előzmény: mb33 (4393)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4393

Igen, csak a közös kazáné van.

 

a 10-est be tudom tartani, a 2-2 méterest nem. :(

 

Az a kivezetés a szembeszomszéd felett lakóé. Ő már levált a közös rendszerről és neki megvan a 2-2 méter. Nekem visz(ami a lépcsőházból lett kialakítva), hogy ki tudjam dugni a tetőn.

Előzmény: Ariadne12 (4392)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4392

Ezek szerint nincs más kémény, csak a közös kazáné? Ahhoz nem értek, hogy milyen kéménynek kell lennie, de ha a kéményseprők azt mondják, hogy nincs olyan kémény, amin át kivezethetnéd, még akkor is a tető fölé való kivezetés az elsődleges. Ha ezt nem lehet megoldani (első emeletről azért csak nem mondják megoldhatónak a felfelé szerelt kéményt 3 emeleten át...), akkor elvileg engedélyezheti a gázszolgáltató a homlokzatit - de csak akkor, ha a 10 meg 2 méteres szabályokat be tudod tartani.

 

Na lehet, hogy pont abba a csapda helyzetbe kerülsz, hogy felfelé nem lehet, meg a szabályok miatt oldalra sem. Másfelé viszont nem nagyon lehet, ezzel a kör bezárult sajnos. :( Hallottam már ilyen esetről, amikor tavaly szenvedtünk...

 

Azért siokemeny véleményére kíváncsi leszek.

 

(a fényképen egyébként látszik egy homlokzati kivezetés, az ablakok nélküli részen jobbra, az még a 2 méterbe is szabályosan beleférhet)

Előzmény: mb33 (4391)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4391

Ő a tetőtérben lakik így csak kidugta a tetőn keresztűl...

 

A kémény a közös kazáné, oda nem tudok kötni.

 

Akkor mi a megoldás szerintetek?

Előzmény: Gyurco78 (4388)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4390
Tavaly őszig még lehetett, akkortól jogszabályváltozás történt. Bár akkor is volt pár szabály meg korlátozás, de ősztől ezerrel be is tartatják, mese nincs. :( Szívtam vele eleget tavaly...
Előzmény: Gyurco78 (4388)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4389

Nem kell építési engedély, nem engedélyköteles a dolog. Viszont a gázszolgáltató nem fogja megadni az engedélyét, pontosabban a tervfelülvizsgálaton nem fog átmenni a homlokzati egészen biztosan. Nem csak oldalt kell ugyanis a 2 méter, hanem felette is... Egész pontosan a kivezetés tengelyétől 2-2 méteres sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan nem lehet szellőztető. És a lépcsőház ablak mindenképpen az, akárki akármit nyilatkozik. Szóval ez 100%, hogy nem lehetséges, már ha van kéményed egyébként.

Előzmény: mb33 (4385)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4388
Jobb fenn már figyel egy turbós kémény, az hogy csinálta?
Előzmény: mb33 (4387)
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4387

 

ez lemaradt az elöbb.

tibi61 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4386
Sziasztok!

A leendő CONSTRUMA kiállítás idelyére hirdet egy tüzép akciós LEIER kéményt.
LK16-os 8m, vakolt fedlap, 1db tisztítóajtóval, torkolat kúp nélkül. nett.: 110.848 Ft
Kérdésem hozzátok, hogy szabályos e csak 1 tisztítóajtóval megépíteni a kéményt?

ajtó+ajtóidom+torkolatkúp, az kb 35.000 Ft

Ha ezt hozzáadom a kémény br.: 133.018 Ft-os árához,
akkor mi itt az "AKCIÓ"???

A válaszokat előre is köszönöm!
mb33 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4385

itt a ház fényképe. A piros X a konyha ablaka. A kazánt ide gondoltam elhelyezni. A tetőn lévő ablakok lakáshoz tartoznak. A konyha és a lépcsőház ablaka között nincs meg a 2-2 méter. Szerintetek hogy tudom megoldani a turbós égéstermék kivezetését?

Az építésügy nem hiszem, hogy bele fog kötni, mivel azzal sem foglalkoznak, hogy a velünk szemben lévő régi, romos, használaton kívüli házzal sem történik semmi. Akkor egy szépen csillogó cső miért zavarná őket? :)

Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 4384

De a gázszolgáltató (pontosabban elosztó) nem fogja engedni semmiképp, hogy homlokzaton kivezesd - hacsak nem hozol olyan papírt, mely szerint nincs kéményed vagy ami van, az füstgázelvezetésre alkalmatlan (a béleletlenség nem elég ehhez...) plusz kifejezetten ajánlja a kéményseprő, hogy homlokzatit csináltass. Ilyet gyakorlatilag lehetetlen szerezni (próbáltam), enélkül pedig nem adja, pontosabban sajnos nem adhatja meg a gázszolgáltató az engedélyt olyan tervre, amiben homlokzati kivezetés van.

De nem rajtuk múlik, nekik nyilván érdekük lenne minél több fogyasztó. Ezért az egészért az új OTÉK kidolgozói felelnek szerintem, akiknek valószínűleg lövésük sem volt arról, valójában mikor lenne veszélyes vagy sem egy homlokzati kivezetés, amikor kitalálták az új szabályokat... Mert egy dolog az a 2-2 méter, az se egyszerű, na de a 10 méteres minimum távolság legközelebbi épülettől, az társasházban legalábbis elég sok embernél lehetetlenné teszi a homlokzatit akkor is, ha véletlenül éppen alkalmatlan a kéménye és tényleg nincs más lehetősége, na az pedig az igazi szívás.

Előzmény: mb33 (4382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!