Keresés

Részletes keresés

forraslajos Creative Commons License 2014.07.07 0 0 19724

Elnéztem. :) Nem menne be.

Előzmény: flepnis1 (19721)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.07 0 0 19723

Be. Általában 25-ös a doboz.

Előzmény: flepnis1 (19721)
kiss_atti (X) 2014.07.07 0 0 19722

Az altalam hasznalt

 

raepitotokos redonydoboz nem menne be.  ( 220*250 mm)

Előzmény: flepnis1 (19721)
flepnis1 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 19721

Help! Anyósnál kibontottam az ablakot! Cserések lesznek. A kérdésem az lenne hogy van fent egy 170*180 mm-es helyem! Beleférne az ablak feletti redőny?! Ablak magassága 140 cm

 

mayaa85 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 19720

Köszi a választ, nekem is az volt a szimpatikusabb.

Előzmény: Törölt nick (19719)
Törölt nick (X) 2014.07.07 0 0 19719

Ha jó a gyártó akkor a Gealan-nal ár/érték arányban jól választasz, nem lesz vele nagyon gondod...!

Előzmény: mayaa85 (19718)
mayaa85 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 19718

Gealan s8000 4/16/4 U=1 Low e, vasalat Roto NT extra, 74-mm-es profil vastagság

Wymar 5 légkamrás 1,1 W/m2K

 Jelenleg ennyi információm van.

Törölt nick (X) 2014.07.06 0 0 19717

Kellene több információ, de ha muszàly a kettő közül választani, akkor a Gealan..!

Előzmény: mayaa85 (19716)
mayaa85 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 19716

Sziasztok. Nyílászáró csere előtt állok. A kérdés az lenne, hogy hasonló paraméterekkel rendelkező gealan és wymar ablakok közül melyiket választanátok? Köszi a válaszokat. :)

gorgooo Creative Commons License 2014.07.06 0 0 19715

Tisztelt Fórumozók!

 

 

Először is köszönet érte, hogy ezt idáig összehoztátok, hatalmas segítség!

Nyílászáró csere előtt állok, és annyi a célom, hogy ne kelljen sál az ablak alatt ülve a hideg üveg miatt, és ne legyen penész az ablak körül. A hideg ennek a télnek a tapasztalata, penész az előző lakásban jelentkezett. Ez bizonyára teljesíthető, de egyelőre nem tudom hogyan. Sajnos az eddig elhívott felmérő emberek sem tudtak megnyugtatót mondani.

Eddig egy felújított panelben éltünk, ahol szerintem egyébként elfogadható műanyag ablakok voltak, mégis volt penész belül a könyöklő körül, alatt.

A házunk 90-es építésű, közepes fa ablakokkal, gyenge üveggel. Hatalmas 13,5 cm vastag kőpárkányok vannak az ablakok alatt, illetve kétoldalt befalazva. Ezeket nyilván ki kellene venni szigetelés előtt onnan, amit, egyelőre úgy tűnik, nekem kell megtennem. Súlyos 3 réteg üveg, külső falsík közelében a beépítés, tekintettel a meglévő külső vakolatra felkerülő szigetelésre.

 

Három probléma merült fel bennem ezidáig:

Az egyik, hogy a hagyományos beépítés szerint, amikor a téglára megy a hab, párkányfogadó és a tok, szerintem hőhidas a beépítés, ha szigetelés kerül fel. Ez volt az előző helyünkön is. Oldalt és fent kívül megoldott a szigetelés csatlakoztatása a tokhoz, de lent a párkány miatt mást kell kitalálni. Néztem beépítési segédleteket, Internorm, építész csomópontok, de azok vagy passzívház jelleggel operálnak (RAL, ill. kiemelt ablak), vagy szigeltelés nélkül mutatják be a sima téglafalas megoldásokat. Ha mégis van szigetelés a függőleges metszeten, akkor ugyanúgy párkány-párkányfogadó-könyöklő a rétegrend.

Egyrészt kérdés a párkány alatt lévő téglaél szigetelésének megoldása, ami egy réteg xps-sel megoldható, másrészt probléma a mélységében néhány centis párkányfogadó, amihez csak belső oldali szigetelést lehet illeszteni, és kívülről ráadásul egy alu hűtőbordával találkozik.

Csak nekem tűnik úgy, hogy a szig nélküli téglafalú és a passzívház közötti átmenetek esetén egyszerűen elhanyagolják ezt a problémát?


 

A másik probléma a kiveendő kőpárkány miatt adódik. A belső oldalról mérhetők az új ablakok, de ott a káva minimum 10 cm-rel magasabban van, mint a bontás után külső oldalon, alá kellene dolgozni. Viszont nem szeretném, ha sokáig üres lenne az ablak helye.

Az egyik felmérő ember azt javasolta, hogy építsük be úgy az ablakot, hogy csak két oldalon rögzítjük vassal, habbal, (állítása szerint alulról a 90*150 ablakot nem is szokták csavarozni, ott úgyis lukas a tégla) és akkor aládolgozok majd a szigeteléssel. Ez így megfelelhet statikailag? Vannak 200*150-es kétszárnyú ablakaim is, ott konzolokkal kellene alulról megtámasztani, erre nem mondott semmit, és alul megint lukas a tégla, kellene némi anyag amibe fog a csavar. Hogyan kell ezt csinálni?

Utálok barkácsolni, de itt muszáj lesz. RAL szalag helyett a külső oldalon a párkány miatt kicsit ferdén levágott xps habot pur habbal felragasztanám a toktoldó aljára, és kinyomnám belül a sarkukat szilikonnal. (toktoldó az előző probléma megoldására kell), valahol lentebb meg fedésben ismét purral hézagolnék. Toktoldóhoz hogyan kell az alupárkányt felszerelni?

 

A harmadik dolog nem teljesen ide tartozó, ha nem fér bele akkor elnézést: ablakot függőbe állítják, de a homlokzaton a szigetelés függőlegessége erősen függ egy meglévő vakolattól. A külső síkra történő beépítés ilyenkor a szigetelés-ablaktok találkozás miatt nehezebb, a befordulás pedig kissé hőhidassá teszi a szerkezetet. Én a külső falsíkra építés mellett vagyok, de az ablak stabilitása miatt lehet, hogy a vakolatnyival bentebb lesz az ablak. Akkor valamekkora darabon mégis bekanyarodok. A kapható vakolólécek, profilok közül melyiket ajánljátok nagyobb hézag esetén?

 

Elnézést, hogy hosszú voltam!

 

 

 

ganser Creative Commons License 2014.07.05 0 0 19714

Ez fizika,nem gagyi vagy nem gagyi kérdés.

A pénzeddel azt csinálsz amit akarsz.

A sajátoddal fogod verni a csalánt.

A beépítő a kereskedő fog mutogatni,a kereskedő a gyártóra, a gyártó a beépítőre....maximum a sorrend változik.

Előzmény: Roy777 (19692)
Kisdi Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19713

Tanulságos story...

Előzmény: kiss_atti (19706)
elemes2 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19712
Proxima76 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19711
Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (19698)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19710

ugyanez meg durvabban: volt egyszer egy kollegam, akinek eleg kalandos elete volt. pl volt vietnamban magyar katona. onnan hozott feleseget. o meselte, hogy nemsokkal azutan hogy hazakoltoztek, megy haza melobol, asszony ul a fotelben total elpilledve. kerdezi tole mitol ilyen faradt. asszony elmeseli, hogy kimereszkedett az utcara, es bement egy boltba. es kepzelje el, eppen volt rizs a boltban. ugyhogy meg is vett amennyit haza birt hordani.

 

Vajk

Előzmény: elemes2 (19709)
elemes2 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19709

Bullshit, a tudatlanok szeretik...

 

nem tudatlanság, ez érzelmi kérdés. egy ismerősöm, idősebb ember, gyerekként élte át a háborút és az ötvenes éveket, apjuk nem jött haza, anyjuk egyedül próbálta nevelni a három gyerekét, szó szerint az ennivalóért küzdött a család 8-10 éven át. ma szó szerint tele van hússal a hűtőszekrénye, ha a férje vagy a gyereke kidobja, ami már ehetetlen (megromlott), másnap bevásárol. ezen nem segít a PhD

Előzmény: Törölt nick (19701)
elemes2 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19708

Ha kell, kell, ha nem, nem.

 

nekem is nagyon tetszettek a dinoszauroszok. kár, hogy kihaltak.

 

komolyra fordítva, ezzel az attitűddel ragyogó karriert futhatnál be Svájcban. a becsületes emberek mekkája.

Előzmény: fgcs (19704)
elemes2 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19707

sajnos ez így van. hasonló trükk amikor valamit (ami egyébként költséges lenne) ingyen adsz, persze te eszednél maradsz és ezt az ingyenességet behozod másutt. két éve egy Mérő László szemináriumon volt szó erről, az előadásnak pont ez a részlete fent van a youtube-on.

 

 

az euro gáz hungária szokott november táján nagy pénzt kaszálni azzal, hogy gázkészülék javítást ígér, 7/24-ben, "ingyenes kiszállással." Üröm külsőn lakó kisgyerekes családnak az a 4-5 ezer forintos kiszállási díj is számít, persze hívják az euro gáz hungáriát, azok kijönnek, kicsit megtisztogatják a kazánt, megállapítják, hogy az bizony tönkrement, lehet náluk venni újat 300 rugóért, de ingyen felszerelik. ja, a tisztítás költsége 20 ezer forint. a családnak gyűjtést szervez az iskola az új kazánra, az egyik szülő azt mondja, megnézzük mi azt a kazánt, kimegy, még egyszer (rendesen) kitakarítja és egy kétezer forintos alkatrész cseréje után a kazán működik.

 

Előzmény: kiss_atti (19706)
kiss_atti (X) 2014.07.04 0 0 19706

Én meg tudom mondani,

 

már csak azért is, mert elvégeztem egy érdekes - számomra gyászos eredménnyel, de annál több tanulsággal bíró - kísérletet vagy 3 éve.

 

Az emberek 70-75%-a nem árut, vagy szolgáltatást, hanem kedvezményt akar venni.

Kvázi mindegy, hogy mit árulsz, ha elég nagy %-ot írsz az "engedmény" rovatba, akkor akkor is elgondolkodik és fontolóra veszi a vásárlást, ha éppen esze ágában sem volt az adott árucikk/szolgáltatás megvétele.

 

Saját példa: 8. éve hirdetek ugyanabban az újságban, és kb. 3 éve, másfél hónapos időtartamra olymódon változtattam a hirdetésen, hogy kivettem a 45% kedvezményt, nem sugalltam az olcsó, kedvezményes árakat, ellenben egy tök korrekt, szép, figyelemfelkeltő 1/6-od oldalt töltöttem meg. A KUTYA FEL NEM HÍVOTT,  de szó szerint értsd: hat hétig egyetlen ügyfél nem érkezett ebből a csatornából. Visszatettem a 45%-ot, minden visszatért a régi kerékvágásba.

 

Ismerős példa: 1998-ban nyílt Budakalászon a CORA, iszonyat nyitási akcióval hirdették a trappista a sajtot ( így már csak alig volt drágább, mint a Tesco-ban). A szomszédunk, akinek havi 15 dkg sajtra volt egyébként pénze, bement tülekedni a CORA-ba és hazatért egy nagy guriga trappistával, mert "fantasztikus akció volt rá".

 

Hát ennyi.

Előzmény: fgcs (19704)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.04 0 0 19705

Szólhattál volna hamarabb, már épp zárom a tendert...;-)

Előzmény: fgcs (19704)
fgcs (X) 2014.07.03 0 0 19704

Nem tudom megmondani. Én személy szerint pont azokra az emberekre "vadászom", akik nem ezt nézik.
A gyártók árlistája tehet róla igazából, amiben van egy magas listaár. Valószínűleg soha senki nem vett listaáron ablakot.
Én azt is utálom, hogy az árajánlat készítő program (VisualWindow) kiírja, hogy a listaárból hány százalékot vontam le. Nem lehet eltüntetni. :/

Ezért szeretem a tolóablakot. Fent van a weboldalon az árlista, senki nem kap "kedvezményt". Ha kell, kell, ha nem, nem. :)

Előzmény: Törölt nick (19699)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 19703

Szerencsére én nem ezek közé tartozom. :-)

Előzmény: halaloszto (19702)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.03 0 0 19702

A marketing/kereskedelem egyik alapvetese, hogy idozavarba kell hozni a vevojeloltet. Ha kevesebb ideje van a dontesre mint neki kenyelmes, hajalmosabb szamara kedvezotlenebb dontest hozni. Az akcio azt sugallja, hogy vissza nem tero lehetoseg van elotte, ha keslekedik(pl nekiall utannanezni mas ajanlatoknak) elszalasztja. Lasd meg lezárás fejezet.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (19699)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 19701

Bullshit, a tudatlanok szeretik...

 

Előzmény: forraslajos (19700)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.03 0 0 19700

Mert a zemberek szeretik az akciót.

Előzmény: Törölt nick (19699)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 19699

Tényleg: miért vannak ezek az állandó akciók??

Előzmény: fgcs (19697)
Törölt nick (X) 2014.07.03 0 0 19698

~ 100e ft a 28m2 nyílászáró beépítése szabadnyílásba hagyományos beépítéssel.

Előzmény: Proxima76 (19694)
fgcs (X) 2014.07.03 0 0 19697
Proxima76 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 19696

Köszönöm!

Előzmény: kiss_atti (19695)
kiss_atti (X) 2014.07.03 0 0 19695

En 120k ft

 

korul csinalnam,  a RAL cca. a duplaja ...

Előzmény: Proxima76 (19694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!