Keresés

Részletes keresés

Kilmer Petty Creative Commons License 2017.03.23 0 0 31481

bojti szelek, mi?

slajder Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31480

Vsz 16-23 közt. 

Előzmény: Kirali12 (31477)
Gerpeti Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31479
Előzmény: vau1111 (31475)
Kirali12 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31478

a regi cam megvan, csak a weblapon nincs fent. az idokepen vagy siman guglizva megtalalod

 

https://www.idokep.hu/webkamera/vitalhotelnautis

 

https://www.idokep.hu/webkamera/vitalhotelnautis2

 

 

 

Előzmény: vau1111 (31475)
Kirali12 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31477

Mi juliusban szeretnenk, ha osszejon.

Előzmény: slajder (31476)
slajder Creative Commons License 2017.03.21 0 0 31476

Megy vki prassora júniusban?

vau1111 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 31475

Egész pontosan ma elkövettem a klasszikus hibát. Amióta megvan a 7.0 szlalom vitorlám, ez már a második ilyen, 2 próbálkozásból 2-szer. Azaz ha berakom a szlalom cuccot azzal a felkiáltással, hogy az előrejelzések szerint biztos nem lesz komoly szél, azaz minden más otthon marad, akkor mindenki másnak ajánlatos kiscuccot izzítani.

Fél 9-re leértem Gárdonyba. Szerelés, ugye ami nálam volt, 1 deszka, 1 vitorla. De azt láttam, hogy igazából 4.7 kéne, de legfeljebb 5.3 freestyle. Vitorla letép, majd be. A mérő ekkor mért 70-es befújásokat is, de legyen mondjuk 65. Az alap is 50 fölött. Persze azért ezt nem hiszem, ekkora szelet hiába camberes, nem hinném hogy meg lehet fogni 7.0-val. Azért adrenalinos volt. Sebesség kiscsirke, úgy látszik, amikor a víz és a szél haragosodik, lelassulok. De éreztem is, hogy nem repült a deszka megfelelően. Érdekes, hogy a legjobb jibe pont a legnagyobb tempójú menet végére helyeződött. Tanulni kell a precíz átrántást is, mert azzal rengeteg sebességet vesztek.

 

Aztán a szél lejjebbállt, és hiába indultam ki a nagytisztásra, annyira lukas lett, hogy inkább ki a partra. Páran még mentek bennt egész sokat, de elmondások alapján erősen stop and go volt.

 

Holnap délelőtt még lehet valami, de csak akkor mozdulok rá, ha korán reggel már fúj (szlalommal, azaz vagy tombolni fog, vagy semmi sem lesz :)) Dolgozni is kell néha.

 

A Nautisnak mínuszpont, mert megváltozott a honlapjuk, ott csak egy kamera élőképe van, és a pillanatnyi szélérték eltűnt.

Előzmény: Capacsali (31474)
Capacsali Creative Commons License 2017.03.19 0 0 31474

Az túlzás, hogy megérte lemenni. Nyalhat vírt a guru, met.hu és a többiek, mind azt jósolták, 3 óra környékére eláll az eső és befúj. Na ebből az első tényező összejött, viszont a szél csak 5-kor érkezett meg. Szóval volt 1 boldog órám a vízen, igazi romantikus soul surfing, sunset sessionben volt részem. Majdnem tök sötétben pakoltam össze.

 

Zolika végül nem jött be, mert Ő is hitt a jóslatoknak, optimista módon 4.7-et rakott, hát arra kevés volt...

 

Hála a megbízható előrejelzéseknek mára nyugodt szívvel más programot szerveztem. Itt Pest környékén nagyon fújt kb. 2-ig, végig full napsütéssel.

 

Most meg ha jól látom egy darabig nem lesz problémánk a szellővel, mert ami nincs, azzal nem kell foglalkozni :((

Előzmény: pam-pi (31473)
pam-pi Creative Commons License 2017.03.19 0 0 31473

Mi volt szombaton Szalókon?

Előzmény: Capacsali (31470)
slajder Creative Commons License 2017.03.18 0 0 31472

Hát mégse. Vasárnap nem jön össze. Ma délután állitólag mégis.

Előzmény: Capacsali (31470)
slajder Creative Commons License 2017.03.17 0 0 31471

A térképeseken látszik h megáll Bécs elött a viharos szél, tipusos nyugati melegfront helyzet esövel. Egy fabatkát se adnék érte. Talán vasárnap,  középtájon.

Előzmény: Capacsali (31470)
Capacsali Creative Commons License 2017.03.17 0 0 31470

Akkor most holnap mi lesz? Összevissza írogatnak az előrejelzések, ezen még a szakavatottak is elgondolkoznak. Szerintem...

 

Es weht zunehmend starker bis stürmischer Wind aus Südwest bis Nordwest, am Nachmittag mit Böen bis 90, auf den Bergen deutlich über 100 km/h.

 

Nekem nem kell a hegyvidéki 100 km/h, bőven elég a 90... de ezt kérném írásba, mielőtt autózom feleslegesen 450 km-t...

 

A guru nem írja, a finder nem látja, a met.hu aroma-ja délutánra valamit sejt. Szabóék pedig el vannak varázsolva. Szóval???

Kilmer Petty Creative Commons License 2017.03.17 0 0 31469
vau1111 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 31468

Gárdony ugyancsak pöffvadászat, szlalomra. Bár a nagytisztáson folyamatosan is lehetett menni, a szél nehezen engedett ki, így maradtam az óvodában. Nem hittem abban, hogy a nagytisztáson egyenletes lesz, és különösen még nem akartam fürdeni, és benntragadni 1 bft-ban. Az óvoda katasztrófa, a szél összevissza fúj. Gondolom a hideg víz miatt még nem jön le a víz színéig a szél, nyírásos marad. Persze a kite-osok folyamatosan haladtak. Régebben ha 6.4 szörfre, a 12-es kite-ok éppen elindultak. Most 7.0 szörfre, és 10-12-es ernyők folyamatosan haladnak. Ha a kite így fejlődik tovább, megérjük, hogy a kiteernyők és a szörfvitorlák egy méretűek lesznek...

 

Ezúton csókoltatom azt az idióta barmot, aki a partmenti nádat leégette. Már a múltkor is zavaró volt freestyle-ra hogy majdnem láthatatlan, most meg a csillogástól egyáltalán nem lehetett látni, és belerongyoltam nagy tempóval. Szerencsére elég ritkás ott a nád a víz alatt, így egy lassulásos vízbepottyanás lett csak, és se a deszka, se a vitorla nem sérült.

 

A jégszörfös jibe gyakorlás nem múlt el nyomtalanul. Ennek hatására radikálisan javul a szalomos fordulóm, bár még van bőven csiszolnivaló. Meghúzatás, lezárás, és itt jött a döbbenet, mert ha a súlypontom rendesen előreviszem, ledöntött vitorla mellett az érzés olyan, mintha brutálisan gyorsulnék be a kanyarívbe. Plusz ilyenkor a vitorla nem is alattam van, hanem inkább mögöttem, és érzésre inkább olyan, mintha direktben a vízre dőlnék rá. A track-et nézve nem is olyan csalóka az érzés, hátszélig, és egy kicsit azon is túl a sebesség teljesen megmarad, azaz a kanyarérzés nagyon intenzív. Utána már vannak gondjaim, a sebesség radikálisan esik, az átvétel még nem stabil, de volt már pár bíztató forduló. Érdekes, hogy meg tudom csinálni a carving360-at freestyle cuccal, de annak közel sincs ilyen kanyarélménye. SZóval még mindig érzem a cuccban a fejlődési potenciált.

 

A trimsystem végre működik rendesen. Most is elrontottam a beállítást elsőre, túl előre pakoltam a kötélfogót. Ekkor nem csak kanyarnál, de sokszor egyenes menetben is a műanyagot markorásztam, így gyorsan állítottam is rajta. Nekem a trapézkötéltől ujjvég-könyök távolság jött be, ezzel ha hátrébb kell fogni, akkor sem zavaró a kötélfogó, és el is tudom érni. Még majd kelleni fog egy gumikötél előre, hogy ne lifegjenek a kötélvégek.

slajder Creative Commons License 2017.03.16 0 0 31467

Mindegy, végül is hazai pálya maradt, pöffvadászat de az eredményesebb fajtából.

E_n_d_r_u Creative Commons License 2017.03.16 0 0 31466

Nem art felhúzni egy álca mellényt mert az állomásuk Kenesén van és ilyenkor is vízen van a motorosuk es nem a jófej fajtából valók. Bármikor kedvet kaphatnak egy kis csónakázáshoz ha szörföst látnak...

vau1111 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 31465

Hümm, az arome írja, a szöveges is, de a piktogrammos meg nem. A met.hu ellent mond önmagának... Ma olyan jó volt a szél, hogy kisebb böngészés után letettem az egészről, és ahogy nézem, jól tettem. Holnap ha még reggel is igérik, beteszem a cuccot, és majd meglátjuk.

 

Fűzfőre elvileg kell mellény, de tudtommal amig nincs viharjelzés, vízirendőr sincs, meg a jogszabály sem értelmezhető. Persze garanciát nem vállalok rá, de a rendőrségnek nem hiszem hogy megéri 1-2 esetleges szörfös miatt biztosítani a vizet pénzt vadászni. Többe kerül az üzemanyag, és bikinis csajok sincsenek még ilyenkor, nem lehet vagizni. Gárdony hasonló cipőben van, idén még nem láttam vízirendőrt.

Előzmény: slajder (31464)
slajder Creative Commons License 2017.03.15 0 0 31464

A holnap talán jobb lesz. Füzföre kell mellény? Vagy amíg nincs viharjelzés, nem is tudhatom mekkora a szél?

vau1111 Creative Commons License 2017.03.14 0 0 31463

Valamit írnak, de kérdéses.

 

wetterzentrale:

"Dazu bläst erneut starker Wind aus Nordwest bis Nord mit Spitzen von 40 bis 70 km/h."

- ez mondjuk nem mindegy melyik, mert 40-es lökésben 7.0 is elmegy, viszont 70-ben a 3.7 is -

 

Schneider, ami inkább a bécsi előrejelzés:

4 bft, de ha elvileg ugyan az mint a mai, akkor 4-6 bft

 

met.hu AROME:

foltos, piros, de nem annyira sok

 

Az tény, hogy ma fújt, gondolom a Fertőn is, de napközben hirtelen ránézve Gárdonyban is. Holnapra a "főváros környékére" többet igérnek, ezért szerintem lemegyek Gárdonyba szlalommal, de ha befér, jön a bringa is :) Bum, trimsystem beállítva, tesztelni kéne. Csak túl ne lőjem, mert terveim szerint no freestyle holnap.

Előzmény: keleti_szel (31462)
keleti_szel Creative Commons License 2017.03.14 0 0 31462

Hali!

Holnap lesz valami a Fertőn?

Mit mondanak az osztrák előrejelzések?

 

Köszönettel

pam-pi Creative Commons License 2017.03.12 0 0 31461

A mai nap mar nem volt ennyire szuper:( 5.9-el mentem de csak pöffvadászat volt:( Kénytelen leszek fogyni, hiába mondják, hogy az ember 1 mázsától kezdődik :)

 

Tegnap V. Petitől nagyon szép skopu próbákat láttam.Egy jó párat magamban meg is adtam neki, mivel csak a vége maradt le egy picit.:) Van még olyan főbb move amit nem ugrik? Talán shaka-t nem láttam...

Előzmény: Capacsali (31459)
vin. Creative Commons License 2017.03.12 0 0 31460

Szalókon is voltunk vagy heten-nyolcan, délelőtt elfelejtett kisütni a nap, így egy kicsit téli fíling volt azzal a 7°-al. 4-es 5-ös vitorlákkal mentünk, néha elég jó hullámok alakultak ki, a vizet még nem kezdték felengedni nyári szintre.

 A szél, ahogy azt megszokhattuk az ÉK-nél kicsit sávos volt és miután dél körül rádurrant, pöffösebb lett és az iránya is forgolódott kicsit.

 

Tekergettük a vállunkat utána rendesen, a kondival vannak még problémák :)

 Persze délután gyönyörű napsütésben és 15°-ban pakoltunk el.

Capacsali Creative Commons License 2017.03.11 0 0 31459

Kicsit kételkedve indultam el ma Nyékre, bár tegnap az előrejelzések már egyértelműen azt jósolták, a keleti végeken fog legnagyobb eséllyel fújni. De meg kellett tapasztalnom a Pampi által emlegetett Pannon Prasot :)

 

Aztán a mai nap minden várakozásomat felülmúlta. Már 8 előtt odaértem, akkor még úgy tűnt 5.3 - nagy hajó kombóra lesz jó. Aztán befutott Vincze Peti és Pampi, nekik inkább 4 valamit javasoltam. Előbbi 4.5-et, utóbbi 4.8-at rakott. Pampi hiába más súlycsoport, simán siklott 4.8-al, én pedig időnként lobogtam az 5.3-al. Dél körül még a wave hajót is üzembe helyeztem 1 óra erejéig, annyira rádurrant. 2 felé kezdett csendesedni, de már mindegy volt, mert karral úgy sem bírtam volna többet.

 

Egy dolog azonban biztos, a Nyéki tó nívóján drasztikusan javított a Pampi által már megénekelt sziget ledózerolása. Korábban az a földdarab csak lefogta a szelet, lehetetlen volt a jellemző északi - észak keleti szélben faltól falig siklani, a hullámzást is megkavarta. Most ennek szinte nyoma sincs, rengeteg hely keletkezett hirtelen, olyan hosszokat lehet csúszni, még a legelvetemültebb szlalomosoknak sem lehet hiányérzete.

 

A sziget pedig max a szégyenlős, magányt kedvelő naturistáknak fog hiányozni nyáron :)

 

 

 

 

Előzmény: pam-pi (31458)
pam-pi Creative Commons License 2017.03.09 0 0 31458

Talán szombaton itt is befúj, de gondolom akkor jönnél mikor nálatok "pihi" van.

Előzmény: backloop (31457)
backloop Creative Commons License 2017.03.09 0 0 31457

Szolj mikor es jövök !!!EZt ki kell probalni.

Előzmény: pam-pi (31456)
pam-pi Creative Commons License 2017.03.09 0 0 31456

Nyéken is megvolt az idénykezdet. 4,8-al mentem délig utána 5,9. A legnagyobb hír, hogy most freestyle Mekka lett a tó. A szigetet elbontották úgy, hogy maradt egy 0,5-1,5 m magas darab belőle ami össze van kötve a keleti parttal. Tiszta prasso ! :))) Tökéletes kifújt szél, rendezett hullámok, a szigetnél pedig tükörsima víz. Jó lenne ha nem bontanák tovább.

Előzmény: vau1111 (31452)
Kirali12 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 31455

Valaki holnap / szombaton Gárdony vagy Fenyves?

adam526 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 31454

Nekem wave cuccal ma 44 kmh volt a max sebesség, annál egyébként többet nem is igazán tud. Azért néha rápróbálok...

Előzmény: adam526 (31453)
adam526 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 31453

Ma 11ig Fenyves volt. 4.2 + 84 L stabilan. Kicsit hűvös de napos idő volt. Végre a fertői és velencei múlt heti szörfözés után tudtam egy jót hullámozni is. Egyik hullámon sikerült 4x visszafordulnom :)

Előzmény: vau1111 (31452)
vau1111 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 31452

Ma bevizeztem a szlalomot is :)

 

Tudom, hogy Fenyvesen tombolt, és mehetett volna megint a 3.7, de nem voltam biztos a hosszútávú előrejelzésben, és nem hittem hogy elég hosszan fog fújni a szél, így engedtem a csábításnak, és inkább választottam a kisebb és bizonytalanabb szeles Gárdonyt egy kis tesztre.

 

Megérkezve ránéztem a vízre, és "van kérdés? nincs kérdés, 5.3" felkiáltással raktam is a freestyle cuccot. A szél eléggé bizonytalan volt, de azért lehetett menni. Az óvoda ebben az irányban (nagyon északias) kifejezetten pöffös és élvezhetetlen volt,így freestyle-ra is a Nagytisztás volt a nyerő. De azért inkább határszél vol, így inkább kimentem a szlalomért. Mert úgyis tesztelni akartam.

A vízbe bemenve egyből feltűnt, hogy a menet közben állítható trim rendszerem rosszul van beállítva. A neten azt írták, a kötélfogót rakjam a bumon minél hátrébb. Ja, túl hátra raktam, erősen hátranyúlva épphogy el tudtam kapni a kötelet. Ez még csak az egyik gond volt, de mivel hiányzik még a hátsó szemből egy dupla csiga, így az állítóerő sem volt megfelelő. Rángattam én a kötelet, de kiakasztani nem bírtam, és csak a bum végét húzogattam be vele. Hamar beletörődtem, teszt lesz legközelebb is.

 

Víz erősen chop-os, szél 7.0-ra erősen húzós, és jót lehetett menni. Tovább kerestem a sebességhatárokat. Telefonnal mértem, a vízálló tok beázott, a telefon egyszer újraindult, de láthatóan lett rendes adat. A legjobb pont a Szúnyog-sziget csűcskénél volt, odáig magasságnyerés, majd ott a rendezettebb és nyugodtabb hullámzásban raum, és ami a csövön kifért. A deszka néha tényleg csak a szkegen repült.

 

Max tempó 54.4 km/h

10 sec átlag 52.63 km/h (strava stravistix)

Érdekes, hogy a 2 sec átlag valahogy nem stimmel, pedig ugyan azon a szakaszon lett mérve, ahol a 10 sec átlag (55.8). Valószínűsítem, hogy az 54.4 a Ridewithgps által beégetett adat, de mivel a 2 sec átlag lóg ki a sorból, így azt veszem mérési hibának.

 

Érdekes, hogy míg ősszel ezzel a cuccal jól ment a jibe (ha épp elbírtam...), most bénáztam. De a fordulók elméletét egész jól át lehet ültetni jégszörfből, mármint a legelső egytized másodpercet :)

 

Hőfok jó volt, kesztyű nem kellett, délután ragyogóan sütött a nap. Péntek/szombat figyelve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!