Keresés

Részletes keresés

pitman Creative Commons License 2003.12.03 0 0 282
A Panotools használatánál sem árt, mert igaz, hogy összerakja, csak nem mindegy mekkora munkát igényel.
Normál körpanorámánál tényleg nem nagy gond, ha nincs, mert az állványt be tudom vízszintezni, a gép a fejjel pedig szemre be van állítva. Szférikus panorámánál már más a helyzet, ott nem ártana, ha az alapsor, és a további sorok teljesen vízszintben lennének 38 képnél már össze tud jönni némi hiba.
Előzmény: maestro (281)
maestro Creative Commons License 2003.12.02 0 0 281
Az utolsó darabot az országban én vettem meg még tavaly :-) Már akkor is csak azt mondták mindenütt, hogy nem gyártja már a Hama, nem tudnak rendelésre sem hozni. A Soósnál sem tudtak adni, de a kirakat sarkában árválkodott még egy példány, amiről már ők is elfeledkeztek. Újonnan azóta sem láttam, talán használtcikk-kereskedésben lehet még.

De ha PanoToolst használsz, nem kell a vízszintesre figyelned, úgyis összerakja! :-)

Előzmény: pitman (275)
Topy Creative Commons License 2003.12.02 0 0 280
Mennyi lett volna a Hama (ha van)? Par honapos a Studioline arlistam, abban a Manfrotto 5900 forint.
Viszont a Manfrotto site-on vegkepp nem lelem...

Topy

Előzmény: pitman (278)
optikus Creative Commons License 2003.12.02 0 0 279
Gondolom komoly beruhazast es toket igenylo termek, ezert a hazai importja meghaladja a kereskedok raktarkeszletezesre fordithato maximalis osszegét...
Előzmény: pitman (278)
pitman Creative Commons License 2003.12.02 0 0 278
Köszi, ilyenre gondoltam. A Hama-t próbáltam vidéki forgalmazónál, kikerestük a katalógusból, (állítólag) felhívták a Hama-t, majd közölték, hogy nem tudnak hozni.

A másik egy kicsit drágának tűnik.

Előzmény: optikus (277)
optikus Creative Commons License 2003.12.02 0 0 277
Nya itt a hama fele:

http://www.bhphotovideo.com/product/89943/HASLS/REG/4978


Keresd a magyar hama forgalmazoknal az 5410-es kodon.

Előzmény: optikus (276)
optikus Creative Commons License 2003.12.02 0 0 276
Gondolom errol van szo:

Hat meg kell hogy mondjam nem tom (en a gepemhez kaptam) de lattam mar hama-ban ilyet, talan rendelheto (lehet hogy soligorban is van). Nem tom mire kell de sokat ne varj tole, sokkal jobb egy jofaja allvanyfejbe epitett libella (palvolgyiben szoktak lenni ilyen sehol sem kaphato dolgok, egy telefont meger, de biztos nem olcso, meg majd ra akarnak beszelni minden masra...).

Na most latom csak hogy van manfrottoban is. 337-es kodon, kerdezd meg a tripontot:
http://www.adorama.com/BG337.html

Előzmény: pitman (275)
pitman Creative Commons License 2003.12.02 0 0 275
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehetne vakupapucsba tehető vízmértéket kapni. Én (vidéki lévén) a környékünkön már mindenhol próbálkoztam, de sok helyen csak néznek rám, mintha szellemet látnának. Próbálkoztam már Pesten is egy-két helyen, szintén sikertelenül.
Előzmény: hotom (274)
hotom Creative Commons License 2003.11.30 0 0 274
optikus,

köszönöm a választ

Előzmény: optikus (270)
scratch Creative Commons License 2003.11.28 0 0 273
optikus,

ok, majd szétnézek egy MM -ban.

Előzmény: optikus (272)
optikus Creative Commons License 2003.11.28 0 0 272
Sztem egy rendes allvanyt gyakorlatilag szem magassagig ki kell tudni ugy huzni hogy a rarakott cumo stabilan alljon. Probald megnezni valamelyik mm-ban, ott szokik lenni hama,velbon es manfrotto is. Altalaban minden allvany taperalhato, kihuzhato, probalgathato (ha epp nincs lecsenve egy-egy alkatresz rola).
Előzmény: scratch (271)
scratch Creative Commons License 2003.11.27 0 0 271
optikus,

köszönöm a véleményed. De hát igen, az pénz nagy úr... Úgyhogy próbálnám minél költségkímélőbben megoldani. Akkor ez a Hama teljesen felejtős? Mit javasolsz, ami nem túl drága, de viszonylag jó? Magasságba mennyi az elfogadható? Pl. én jártam már úgy, hogy egy kilátóba magasabb volt a korlát, mint az állvány. :)

Előzmény: optikus (269)
optikus Creative Commons License 2003.11.27 0 0 270
Ha egy gepben van panorama mod az jo de nem letszukseglet.
Altalaban abban segit hogy az elso kockatol zarolja a zoomot,fokuszt,wb-t,megvilagitast(zar+rekesz), hogy a kepek utolag konnyen egyesithetoek legyenek. Van amelyik flag-et is elhelyez a kepsorozatban igy a hozzadott progi viszonylag okosan ralel a darabokra. Ennek a megoldasak a hatranya ha olyan kepre lockolja a beallitasokat amitol elutnek a kovetkezok akkor beeges vagy setetseg (azaz helytelen megvilagitas) lesz az eredmenye (pl. nappal hattal kezdesz de egy fel fordulat utan mar szembe sut, ilyenkor gond az automatizmus).
Szinten segito funkcio mikor a hatso lcd-n megjeleniti az elozo kep szelet hogy konnyebb legyen a kovetkezo illesztese. Ennek egyszerubb verzioja amikor csak segedvonalat ad az illeszteshez.
Aztan ott van meg az olympus fele panoramafunkcios kartya. A kozhidelemmel ellentetben ez a kartya nem tartalmaz semmilyen funkciot csak engedelyezi a gepbe epitett panorama uzemmodot (persze csak amelyikben ilyen van). Cserebe jo draga. Ilyen panorama funkcios kartyava atalakithato a mezei sm-kartya is (neten megvan a hekkeles menete).
Ha belso terben is akarsz panoramazni akkor minel nagyobb latoszogre lesz szukseged, nem baj ha a gephez utolag lehet venni nagylato elotetet.

Ha nincs panorama funkciod (vagy nem akarod hasznalni) akkor sincs gond (sot!). Lenyeg hogy olyan gep kell amin mindent manualisan be lehet allitani (zar+rekesz+wb+mf a minimum). Ezzel mar barmilyen panorama osszehozhato csak ugyesseg, tapasztalat es ido kerdese. Persze panoramazashoz nem art egy jo allvany is (esetleg gondolj majd kesobb erre is mert nem olcso).

Előzmény: hotom (268)
optikus Creative Commons License 2003.11.27 0 0 269
Hat en nem vagyok egy nagy velemennyel a nagynevu hama cegrol... Hama allvanyt tutko nem vennek, amit eddig lattam az egy tragya volt ha beleolvasol az allvanyos topicba ott is hasonlo a velemeny. Persze a penz nagy ur, minimum manfrotto 190 kene egy fejjel, de ez joval tobb (esetleg valami kisebb tipust de akkor nagyon meg kell nezni melyiket). Hasznaltan is lehet kapni, erdemes korulnezni mert kopason kivul nem nagyon szokott bajuk lenni (persze azert at kell nezni). Ha osszehasonlitod stabilitasban es kivitelben egy hamaval hat eg es fold, szvsz.

Ja meg egy jotanacs, erdemes cseretalpas fejet venni megha egy kicsit tobb is, nagyon megterul mert iszonyat kenyelmetlen le-fol csavarozni a gepet (manfrottoban RC2-re vegzodik az ilyen fejeknek a jelolese).

Előzmény: scratch (266)
hotom Creative Commons License 2003.11.27 0 0 268
Hello

Panoráma fotózásban abszolut kezdőként lenne egy kérdésem.
Fontos (mármint egy kezdőnek) hogy az adott digitgép panoráma készítést elősegítő szolgáltatással rendelkezzen? Gondolok itt pl a canon A70 panoráma segítő szolgáltatására. Nagy mértékben megkönnyíti a dolgot vagy pontosan megfelel e célra bármely más gép is?

kösz

PETYUS Creative Commons License 2003.11.26 0 0 267
Elvileg tudná amit kell, de gyenge.
Előzmény: scratch (266)
scratch Creative Commons License 2003.11.26 0 0 266
Eddig kölcsön álvánnyal fotóztam, de most szeretnek egy sajátot is venni. Főként panorámázni kéne, ez megfelelő szerintetek:

Hama Gamma 74 állvány

scratch Creative Commons License 2003.11.26 0 0 265
Szia lotht,

itt is, és még sok helyen, Pl. Geocaching oldalon is lelkesen keresem a ládáid. :)
köszönöm, sikerült! De közbe rájöttem, az volt a baj 2x vágtam körbe, és ez nem tetszett neki. Azt nem lehet megoldani, hogy a varázsló magától helyesen vágjon?

optikus,

köszi, igen, így működik, az ő trimmelését kell kézileg javítani. Attól kattant meg, hogy én 2x vágtam.

optikus Creative Commons License 2003.11.26 0 0 264
Volt nekem is hasonlo gondom de miutan o megtrimmelte (amiben maradt feher) en fogtam alul folul es odebhuztam egerrel (a piros csikot). Nem volt vele semmi gond, lementette. Igaz en nem is varazsloztam benne semmit.
Előzmény: scratch (261)
lotht Creative Commons License 2003.11.26 0 0 263
Szia, itt is összefuthatunk. :)
Ha a varázslóval végigmentél az összes lépésen és maradtak fehér foltok alul-felül, akkor jobbról visszafelé haladva törölj ki minden képet, ami hibás, csak az első stiched képet tartsd meg. Vágd körbe, Q+ ka kell, majd készítsd újra a panorámát. Ennek működni kell. Ha nem megy, írj, otthon megnézem.
Előzmény: scratch (261)
scratch Creative Commons License 2003.11.26 0 0 262
Panaora = Panorama , varászlóval = varázslóval
Előzmény: scratch (261)
scratch Creative Commons License 2003.11.26 0 0 261
Sziasztok!

Akad egy nagy problémám a Panaora Factory programmal. Mikor mov file -okat csinálok a varázslóval, nem jól vágja meg a képet. Tehát a kép alján, és tetején fehér üres részek is benne vannak, az illesztésnél. Sebaj, gondoltam, hogy akkor majd én kézzel úgy vágom, hogy ne legyen benne. Ehhez nem mentettem a varázsló után a képet, csak a Kész gomra nyomtam, és a létrehozott képet kiválasztva rányomtam a körbevágás gombra, és jó is lett, szépen levágta a fehér részeket. De most jön a probléma, rányomok az Akutális kép mentése gomra, kiválasztom, hogy mov -ra mentse, és a következő üzenetet kapom: "A panorámakép kompozícióját megváltoztatték. Nem tud a QTVR-re konvertálni" és nem is menti el. Gondoltam, akkor kihagyom a varázslót, megcsinálom kézileg a képet, de mentéskor ugyan ezt a hibaüzenetet kapom. És nem hajlandó csak jpg -nek menteni.
Ellenben, ha a varászlóval viszem végig az összeillesztés, menti mov -ra is, csak ilyenkor rosszul vágja, és benne vannak a felül, és alul, a fehér üres részek.
Kérném, hogy aki tud segítsem, mert eddig több idegeskedést szerzett nekem a program, mint örömet. És nagyon szeretnék mov kiterjesztésű forgatható képeket készíteni.

optikus Creative Commons License 2003.11.25 0 0 260
Neten jartamban-keltemben leltem ezt az erdekes illesztesu panoramafotot:
Tokyo 360 panorama from the Tokyo Tower
pitman Creative Commons License 2003.11.19 0 0 259
Akkor jól gondoltam, hogy csak az eredetiket, vagy a már kész rétegeket kell korrigálom... Ha lesz időm ma, még nekiugrok egy kicsit.

Az adatlapokat nézegettem, sőt néhány progi demoját letöltöttem, kipróbáltam. Van amelyiknél írják, hogy tud szférikus panorámát tilt feldolgozást stb. csak ezeket együtt nem tudja, vagyis pl. felső sort összeilleszti (tilt), középsőt (normál) és alsót (tilt) is, de a három sort egymáshoz már nem képes, de egyenként elmenti szférikusba..
Van egyébként egy két meglepő progi, nagyon szép eredményeket tudnak produkálni és nagyon gyorsan, még a színek is rendben vannak, csakhát a fenti hiányosságok miatt használhatatlanok ilyen célra. A fő probléma, hogy mindez csak a letöltés és próba után derül ki.

Előzmény: P.Peter (258)
P.Peter Creative Commons License 2003.11.19 0 0 258
"Tökéletesen összerakta az egészet, csak így kicsit hosszadalmasabb (köszi Peter)."

Szívesen! Lehet, hogy én fejkészítésben fogom a Te segítségedet kérni.

"Próbáltam a PT szín és fényerő korrekcióját, de nem hozott olyan eredményt amit vártam (valószínűleg mert nem értek hozzá), ..."

A PT saját korrekciója sajnos elég korlátozott. Én úgy szoktam dolgozni, hogy a kész panorámát PS formátumba mentem, majd ha kell, a rétegek színét és fényerejét PS-ben korrigálom, ahogyan az átfedéseket is.

"Peter, néztem a panoguide honlapot, ..."

Jó régen nézegettem a progikat, én a PTGui-t használom, eddig mindenre, amire szükségem volt, megfelelt. Ha egy-egy progi konkrét adatlapját nézed, ott részletesen szerepel, hogy tud e multi-row és/vagy sperical panorámát, és tilt up/down feldolgozást.

Előzmény: pitman (257)
pitman Creative Commons License 2003.11.19 0 0 257
Köszi, de tegnap este nekiálltam és P.Peter ajánlása szerint próbálkoztam. Összeraktam a középső sort, majd hármassával hozzáadtam a többi képet, de az optimalizációban már csak az új képeket engedélyeztem. Tökéletesen összerakta az egészet, csak így kicsit hosszadalmasabb (köszi Peter).
Viszont van mégegy problémám: a manuális WB ellenére van némi árnyalatbali különbség a képek között, ami az illesztés után nagyon szépen ki is jön, valamint az illesztési határokon is van némi színeltérés (gondolom amiatt, hogy az optika kicsit vignettál és a szélein a képek sötétebbek).
Ezt hogyan lehetne a legegyszerűbben korrigálni. Próbáltam a PT szín és fényerő korrekcióját, de nem hozott olyan eredményt amit vártam (valószínűleg mert nem értek hozzá), másik lehetőség, hogy valamilyen képszerkesztőben az eredeti képeket korrigálom valahogy, bár ez ennyi képnél már kicsit hosszadalmas lesz. Ha tehát erre lenne valakinek valami egyszerű megoldása azt megköszönném. (Vagy valami jó leírás a PT-hez, amiben minden funkciója le van írva, hogy mikor mit csinál).
Peter, néztem a panoguide honlapot, de az összehasonlító tábla szerint nem lehet eldönteni, hogy melyik progi képes még ilyen panorámákat csinálni, mert ami ott jelölve van az csak annyi, hogy ilyen formátumot tud menteni, de a program pl. csak egy sor képet tud összerekni (de mindez csak a demo kipróbálásakor derül ki). Tehát nem tudja valaki, hogy ilyeneket lehet-e más progival is csinálni? Az, hogy esetleg fizetős az nem probléma, bizonyos (még megfizethető)összeghatárig úgy is megérné.
Előzmény: maestro (256)
maestro Creative Commons License 2003.11.18 0 0 256
Akkor csak egy segítséget tudok még felajánlani: ha elküldöd nekem a képeket lekicsinyítve (50-60kByte/db), megnézem az összefűzést. Ha PTGui-t használsz, akkor a .PTS fájlt is mellékeld. Talán ki tudok sütni valamit.
Előzmény: pitman (253)
optikus Creative Commons License 2003.11.18 0 0 255
Vegyel egy fotomozaikot (350ft) egy ujsagosnal, tele van ilyen hirdetesekkel (a profitol az amatorig van mindenfele szolgaltatas).
Előzmény: S.P.T. (254)
S.P.T. Creative Commons License 2003.11.18 0 0 254
Sziaszlok!

Bocs, hogy off leszek, de gyorsan segítség kéne.

Egy kiállítást kell összeraknom decemberig.
Néhány képet lehet, hogy negatívként kapok meg, ezeket be kéne szkennelni.
Szerintetek ezt hol, és milyen áron lehet?

pitman Creative Commons License 2003.11.18 0 0 253
A nodális pont garantáltan jó helyen van minden irányban (saját fejlesztésű panorámafejem van, elég sok számolás, tesztelés és munka eredménye).
Egyébként minden paramétert manuálisan állítok panorámakészítéskor (zoom, manuál fókusz, fix WB, ISO stb.). Ráadásul az esetleges bemozdulások elkerülésére távkioldóval vannak készítve a képek.
Előzmény: maestro (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!