Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13942

Bócman!

Lehet dolgozni, itt a minta:

A Kassa rádiósszobája
MALWIN Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13941
Előzmény: MALWIN (13940)
MALWIN Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13940
Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13939

Azért felhívnám a figyelmet a Füred Kort-gyűrű nélküli hajócsavarjára :-))))

Így jobban harap!!!

Előzmény: Tom_ (13938)
Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13938

Elvonási tünetek enyhítésére off-line webcam:

 

Előzmény: Enzo (13936)
Enzo Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13937

OFF

Hát ez tipikus.

Valaki egyszer kirakta valamilyen hirtelen felindulásból, azóta se tudja senki hogy ki felel érte.

Sajnos ez megint magyaros.

ON

Előzmény: Tom_ (13935)
Enzo Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13936

Az jó lesz!

Elvonási tünetek kezdenek kialakulni.

:)

Előzmény: Tom_ (13934)
Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13935
A siófoki webcam ügyben ma felkerestem személyesen a Balatoni Fejlesztési Tanács egyik munkatársát, hát nem lesz egyszerű kinyomozni, hogy egyáltalán hol keressük a hibát, mivel nagyon kusza módon működik. Rajt vagyok az ügyön.
Előzmény: Tom_ (13934)
Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13934

Balatoni infók:

  • A Badacsonyról teszek majd fel képeket (a Helkával együtt), egyébként ma reggel csusszant vissza a vízbe. Most a sólyatér egyik fele üres, a másik felén meg a 101-Z önjáró, a parton meg kerekes állványon 102-Z bárka van fent.
  • A Gulács még érintetlen.
  • Menetrendből még csak az első draft verziónál tart a BHRT, úgyhogy még nincs.
Előzmény: Tyler_ (13928)
Enzo Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13933
Ezen (Országház) miért van 2 kerékállás? Vagy az egyik nem az? Akkor mi?
Előzmény: gumidani (13932)
gumidani Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13932

Az első kép alapján tippeltem, hogy VII-es, vagy VIII-as. A szöveg eredményt hirdetett.

Tehát 1944-ben a III, a XXV (ex Országház) és a XXXI. (utóbb Hófehérke) volt a Soroksári ágban. 

Az Országház / XXV.-ről van két képem. Az első állítólag fotomontázs, a második 1945-ben készült. Várfalvi nem említi, hogy ezzel mi is történt a felszabadúláskor. Ezek szerint viszonylag jól átvészelte az eseményeket.

Előzmény: Ha-Jó (13927)
gumidani Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13931
Csata
Előzmény: tpuppi (13929)
zjakabfi Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13930
Tom barátunk igérte a 2005-ös menetrendet, ezt is türelmetlenül várom, meg a híreket a Gulácsról... ::))))
Előzmény: Tyler_ (13928)
tpuppi Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13929

Malwin

 

Köszönöm az infót , és perzse csak ha minden ok akkor jelentkezek,

 

más

 Mohácson most a Csata nevü komp dolgozik  a szigeti oldalon állt , de a pénztáros nekem ezt mondta a komp alja pirosra van festve.

Előzmény: MALWIN (13899)
Tyler_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13928

balatoni szakasz! sikerült esetleg valakinek becserkészni a Badacsonyt és csinálni róla néhány közeli képet a sólyán? ha igen akkor mutathatna nekünk belőle néhányat a topikon... ;-)

 

Ha-Jó Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13927

Sziasztok!

 

Jó érzéssel olvastam amit az egykori iskolahajóról írtatok. Számomra életem legszebb négy éve volt, amit ott szolgálhattam. A mai napig meghatározó, hiszen ezért oktatok, vizsgáztatok, s írok.

Előttem Folcz Gyuri bátyám volt a pk, őelőtte pedig az Egry Jenő bácsi. Utánam sajnos senki, mert leszerelték 1987 szeptemberében, s hogy nehogy valakinek eszébe juthasson később még használni, azonnal levagdosták a radiátorokat. Maradt belőle ami maradt. De még az is impizáns, és gyönyörű.

 

Lékai! Kicsit kemény volt a B'mann írása, de van benne igazság. Azt viszont azért le kell írnom, hogy manapság is vannak még az iskolában jóravaló, tisztességes tanárok, s mint a Sopronon segédkező gyerekeink példája mutatja, akad néhány jóravaló növendék is. Reméljük, lesznek még szebb napjai annak az oktatási intézménynek, csak tudják a parazsat addig őrizgetni a hamu alatt.

 

Más! Elkezdem felrakni a céges regiszteremet. Elsőként vitéz Csenátony vállalkozását, a Budapest - Ráskeve - Dömsöd járatot, melyhez a MEFTER csavargőzöseit bérelte esetenként 1934 és 1944 között. Szép nemzeti színű kéménygallérja volt a BRD betűkkel.

 

Üdv mindenkinek, Ha- Jó

 

Sajnos nem akarja elfogadni a képeket, de valamit ki fogok találni!

Zoltika Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13926
Most láttam az ablakból a Hanoi-t tolatmánnyal fölfelé menni a Petőfi-híd alatt.
Aranyangyal Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13925

Még örülhetsz,hogy csak a füledet cibálta meg a Kormányoslányka:-)))))))))))

"Csajok,veszélyben a trónus meg a korona!!!:-)))"-Te Bócman!Ne lázíts minket!!:-)Mindenki előtt szabad a pálya!Itt jegyzem meg gyorsan ha így folytatod a piszkálódást nem lesz aki fánkot süt neked.:-DD

Előzmény: Bócman (13916)
Bócman Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13924

Becarás!!!!

"A Senator nevű hajónak ütközött forduláskor az Ursula von Köppen hajó Prottes nevű bárkája a Dunán Csepelnél – értesült az OBJEKTÍV Hírügynökség az RSOE-VISZ-től.


A Senatoron kisebb vízvonal feletti sérülések keletkeztek, a Prottes nem károsodott. Személyi sérülésről nem érkezett jelentés. A vizsgálat folyamatban van."

 

 

Hát ezt a lapot most betettem a kedvencekbe!!!!!

 

:-)


Előzmény: dunaimentők (13921)
Bócman Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13923

Bezony!!!

 

Má' csak a tüdőropirul kell leterelni iket, és akkor egészen pofás matróznép lesz belőlik!!!! :-)))

Előzmény: dunaimentők (13920)
Bócman Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13922

Hát, Őt már nem is mertem berakni a fórumba, mer' akkor ma túlterhelés miatti elsüllyedés lesz a program!!!

 

:-))

 

Ami meg a másikat illeti: én azér inkább szeretnék mástól két nagy pofont, mint Tőled egy baráti legyintést... :-D

Előzmény: dunaimentők (13919)
dunaimentők Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13921

vízi balesetek

ezt most találtam!

dunaimentők Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13920
Hát igen! a két " Lékais" srác tényleg főnyeremén!nagyon sokat melóznak és láthatóan élvezik!míg a kor- és osztálytársaik többsége a discokban élvezi az életet ők inkább a Hajóra járnak melózni. Ráadásul nem szégyenlik hordani a hajós egyenruhájukat sem, sőt, ahogy látom kimondottan büszkék rá!Jó látni, hogy vannak még ilyen srácok!
Előzmény: Bócman (13894)
dunaimentők Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13919

Tiszteletem Bócman Úr!

Szóval gorilla?! Ez a hasonlat assszem sértő eme nemes főemlősökre...:-))))

Viszont ha látnád a kedvesemet motorcsónakot vezetni!Na az nem semmi!Ráadásul a hugom is fertőzött hajózásilag....egyre jobban!

Sajna holnap nem tudok menni, kicsit felgyűltek az itthoni dolgaim az elmúlt két hétben, szombaton meg igényt tart rám a munkahelyem, de vasárnap ismét a gépházban töltöm a napot!Lassan már nem érzem jól magam, ha nem bűzlök a gázolajtól!

Előzmény: Bócman (13918)
Bócman Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13918
Csókolom, Gorilla bácsi... :-DDDDDDDDDD
Előzmény: dunaimentők (13917)
dunaimentők Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13917

Sziasztok!

Ez a mai munka szép pillanatokat szerzett nekünk a Marcival!

Este vittünk egy kompresszort a hajóra, hogy ne kelljen a légpalackokat megcsapolni.Kipróbáltuk, működött...Aztán jött a reggel, kellett volna a levegő a melóhoz, gondoltuk előtte leengedjük a a kompresszorból a vizet...Arra nem számítottunk, hogy a hanyag tulaj ezt a műveletet kb 10 éve nem végezte el, szóval a leeresztőcsavar megnyitásakor kb 4 kg olajos-vizes trutyit köpött az ölünkbe a műszer!Úgy röhögtünk, hogy nem tudtam azonnal elzárni a leereszőnyílást!Végül lapáttal szedtem össze a fedélzetről a trutyit aztán fél óráig törölgettük ronggyal.A lényeg, hogy mire kellett működött!

Előzmény: Bócman (13915)
Bócman Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13916

Nu, a lányok:

 

 

 

 

 

 

A régi törés a régi hegesztéssel. Sajnos azt még egy laikus is világosan láthatta a penetrálószer nélkül is, hogy a hegesztés meglehetősen durva volt. Szerencsére azonban tartott!!!

 

Azaz nem repedt át.

 

Látszik az is, hogy nem töltötték fel teljesen a kivágott részt, a két-két 'V' alakú bevágást fémkittel pótolták. Úgy tűnik, a múlt heti reményeink beigazolódtak, és a most jelentkezett vízfolyás ennek a fémkittnek a fellazulása okozta.

 

 

Sajnos előbukkant egy nem várt probléma: a hengerfej-tőcsavarok persely felőli vékony fala megrepedt. Ez - gyanunk és reményeink szerint a nem megfelelő erővel lehúzott hengerfejek miatt történt.

 

 

No, második kép:

 

 

 

 

 

 

Ezen a képen jól látszik a 'V' bevágás. Sajnos az nem ismert, hogy azért vágtak-e akkorát, mert a repedés ezt szükségessé tette, vagy pedig azért, mert a kivitelező ilyen balek volt.

 

 

A rózsaszín csíkok hézagokat jelölnek. A pöttyök jól mutatják a hegesztés közben keletkezett üregeket. Ezek jelenléte nem természetes. A jó varrat teljesen homogén.

 

 

A túlsó oldal:

 

 

 

 

 

Itt sajnos van egy függőleges repedésnek látszó vonal, azonban a mester szerint ez a metálkitt maradékok miatt van.

 

 

 

 

No és igen, mostanában igencsak el vannak kényeztetve a fijuk, illen csinos lyánykák szaladgálnak körülöttük egész nap!!! (Csajok, veszélyben a trónus meg a korona!!!) :-))))))))

 

 

 

 

 

 

Hát, egy dolog tuti, ez a csinos fruska sokkal jobb karban van, mint a makrancos öreglány! :-)))

A hangja meg legalább olyan lágy és selymes, mint a vén kolléganőjéé!!

Csak ne járkálna körülötte egy akkora böhöm gorilla, mint amekkora a már említett vén kolléganő....

 

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!! A füleeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!

 

(Kormányoslányka inkvizítori megérzéssel idelépett megnézni, hogy miket írkálok én itt össze...)

 

 

 

Bócman Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13915

Mééé?? :-))))))))))))

 

 

Nu, szóval penetrálták az öregasszonyt... :-)))))))))

 

 

Szép lila lett a luka.

 

 

Előzmény: smith (13914)
smith Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13914
Ideát esetleg nem akarod elmondani, amit odaát a hölgyeknek már megírtál a Tigris bal gépéről?
Előzmény: Bócman (13907)
LajA Creative Commons License 2004.11.25 0 0 13913
n+1
Előzmény: MALWIN (13912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!