Keresés

Részletes keresés

Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13980

Hát, most hogy azért a DDSG átvette a dógokat, talán többet fognak üzemelni a tolók is. Talán, ha a Szelééknek van egy kis esze, akkor egy gépet személyzettel itt tartanak Pesten, boxernak, merthogy a Bodrogot elvitték valahová... ha emlékezetem nem csal, akkor újvárosban van. Így viszont pesten nincs a DDSG-nek boxere, márpedig néha nagyon nem ártana a dolog... meg akkor talán lenne a bárkákon személyzet is, és nem a kikötő kínlódna a szétrohadt tetejű SL bárkákkal...

 

Szóval, azt hiszem, lesz munkájuk a MHRT tolóknak bőven, és ha átveszi a személyzetet is a DDSG, az csak jó (legalábbis a DDSG-nek, hiszen köztudott, hogy milyen brigádokkal dolgozik - nem csoda, hogy annyi helyről ki vannak tiltva a DDSG hajók).

Előzmény: Bócman (13975)
MALWIN Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13979

Talált, süllyedt.

Mondjuk nem szoktuk így emelgetni, annak ellenére, hogy a VPOP nagyon is tudja.

Előzmény: Tie (13977)
MALWIN Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13978
Mi van Bócman, nem jó a cső, már nem is szólsz hozzám?.:-)))
Előzmény: Bócman (13975)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13977
Mit csinálnak vele? Gázolajat "csempésznek"?
Előzmény: MALWIN (13974)
Z. Z. Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13976

 Hello!

 

 Ma olyat láttam, amit eddig még sosem. Jött egy önjáró áruszállító, a BORNRIF. Már messziről láttam, hogy tol maga előtt egy bárkát. Csakhogy ez a saját bárkája volt, a BORNRIF 2.

 

 Szóval ez a tolatmány gyárilag képez egy egységet. Nekem ez nagyon érdekes volt, ilyet még nem láttam.
Bócman Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13975

Jaja, Berács Gabi bácsi volt nálunk a "Sopronon", mesélte a "Baja" sanyarú sorsát...

 

A Bikás - az Öreg majd mondja egyből - a Szigeti Jani volt. Olyan '88-'89 körül utaztunk együtt egy évet...

 

 

Az Inotás még megvan, járkál rendesen föl Komáromba.

Előzmény: Tie (13973)
MALWIN Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13974

Az Inota Érsekcsanádon, a révcsárdától délre 600m-re áll kikötve.Eredeti rendeltetésétől eltérően használják, a környéken mindenki ismeri.

De nincs szétvágva.Sőt.. 

Előzmény: Tie (13973)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13973

Most épp Hévízen lazítja a derekát, de ha hazajön, és itthon lesz épp a Baja, akkor beszáll. Több mint 2 évig hozzá se nyúltak a Bajához, most, hogy a DDSG átvette a tepsiket, helyrerakták, megcsinálták a kormolást, két hete próbázták, aztán már megy is. Már elég régóta a Baján van az öreg.

 

Az Inotán még egyszer én is voltam egy úton, bár akkor még nagyon kölyök voltam. Asszem tán 5-6 éves lehettem, vagy a fene se emlékszik már. A nevekre még nagyjából emlékszem, hogy kik voltak akkoriban a hajón. Azt tudom, hogy a Katzenbach volt a szakács, mert őt rendesen kiakasztottam egyszer az út folyamán. :)

 

Az Inota egyébként még megvan? Úgy emlékeztem, hogy néhány éve szétvágták.

Előzmény: Bócman (13971)
muggli Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13972

Szia Hajóvontató!

Tudtommal a Hajózási Szabályzatnak is vannak idevonatkozó előírásai, de mellette a nemzetközi egyezmények is érvényesk, továbbá a Dunamenti Államok is aláírtak valamit.

muggli©

Előzmény: hajóvontató (13969)
Bócman Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13971

Jééézusom!!

Merre jár az Öreg mekkmester?!?!?!

:-)))

 

A Mi Drága Jó Inotánkkal milyen dicnó ipart művelnek!!

Bezzeg amikor még a Bikás főzött nekünk...

 

:-)))

Előzmény: Tie (13960)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13970

Mint már említettem, a MARPOL szövegezése az IMO oldalán található több nyelven is, a magyar nyelvű rendelet pedig a magyar közlönyben van (a neten is megnézheted, ha előfizetsz rá).

 

De ismétlem, ez egy alapvetően tengerhajózásra vonatkozó rendelet... nem tudom, hogy belvízi és folyami hajózásban mi szabályozza ezt a kérdést...

Előzmény: hajóvontató (13969)
hajóvontató Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13969
köszönöm de igy nekem ebben a formában kinai bontsuk ki hogy én is meg értsem:) azt gondolom hogy tilos de akkor mi lesz vele? és mi a magyar gyakorlat erre?
Előzmény: Tie (13968)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13968

A témához kapcsolódik még az alábbi két magyar jogszabály:

 

2001: X. törvény: A hajókról történő szennyezés megelőzéséről szóló 1973. évi nemzetközi egyezmény és az ahhoz csatolt 1978. évi Jegyzőkönyv (,,MARPOL 1973/1978.'') kihirdetéséről

34/2001. (X. 12.) KöViM rendelet a 2001. évi X. törvénnyel kihirdetett, a hajókról történő szennyezés megelőzéséről szóló 1973. évi nemzetközi egyezmény és az ahhoz csatolt 1978. évi Jegyzőkönyv (,,MARPOL 1973/1978.'') mellékleteinek kihirdetéséről

Előzmény: Tie (13967)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13967

Nos, a folyamhajózáshoz nem találtam egyértelműen ilyen egyezményt, de a tengerhajózásban ezt a kérdést egyértelműen a MARPOL szabályozza.

 

"International Convention for the Prevention of Pollution from Ships, 1973, as modified by the Protocol of 1978 relating thereto (MARPOL 73/78)"

 

Az IMO (International Maritime Organization) oldalán a baloldalon lévő menüben a Convetnions menüpontra kattintva joboldalt jelennek meg a különféle egyezmények, köztük a MARPOL is, a teljes szöveggel együtt.

 

Nem mernék rá megesküdni, de úgy rémlik, hogy vagy a MARPOL van érvényben a folyamon is, vagy ha nem, akkor azthiszem a CMNI (Budapesti egyezmény - Carriage of Goods by Inland Waterway (CMNI) - Budapest Convention) szabályozza.

 

A CMNI-t az ENSZ EGB oldalán meg lehet találni (www.unece.org - Transport Division).

Előzmény: Tie (13966)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13966
Öö... van erre egy nemzetközi egyezmény, még tanultuk is, de nem ugrik be.. mindjárt előszedem a jegyzeteimet, és kikeresem.
Előzmény: hajóvontató (13964)
MALWIN Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13965

Adjonisten mindenkinek!

Volt ma egy kis szabadidőm, kiruccantam hát megnézni,mi újság a szegedi kikötőből induló gabonaszállítmánnyal.Kimentem a kikötőbe, sehol senki, a garat befele fordítva, na mondom, ezek elmentek.Azért elmentem, megnéztem, mi újság a Tiszán, mert nyilván nem a medencés kikötőben rendezik össze a csurmát...

Mákom volt, mire átértem a kikötővel szemben, épp melegített az Enikő a boxereléshez. Mire a fényképezőgépem bemelegedett, ős is,és kezdődött az előadás.

A képek:(az egeret a kép fölé húzva ott a magyarázat)

A bemelegítés vége, indulás!Felcsatolt, és gép nélkül hátrázott a királynők utánig..és berendezte őket a Királynők mögéEzt a manővert apartól vezénylő hajós:-)Aztán elindult....ezekért a bárkákért..előttem elvonulva....amelyeket fel is csatolt.Érdemes nézni az euro 3-as füstöt..majd nagyhajósat alakítva..ezekkel is lecsurgott elém....egy rundóval befordítsa a kikötő elé.
hajóvontató Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13964
sziasztok Rég jártam erre és nem is vagyok teljesen napra kész .De én nem tudom hogy Mohácson építettek volna hajót szerintem ott csak a révhajózásnak a műhelye van más a hajózáshoz közel álló cégről nem igazán tudok . Más kérdés: hogyan müködik ma a Magyar Duna szakaszon a hajókról a olajosfenékviz a szenyvíz és a szemét ürités a gépház fenék takarítás ? Van e rá valami szabályozás ? Ez az a junió többi államában hogy működik?
dunaimentők Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13963

Sziasztok!

Nam szándékosan, de sikerült úgy időzítenem, hogy kimaradtam ebből a nemes feladatból!biztos "szépen" néztetek ki utánna....

Előzmény: Zoli66 (13953)
muggli Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13962

Szia Ramsau!

Egry pk. úré.

Én nem Lékais voltam, amolyan "bevándorló" Debrecenből.

muggli©

Előzmény: Ramsau83 (13957)
Tom_ Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13961
Ramsau83! Köszi.
Előzmény: Ramsau83 (13959)
Tie Creative Commons License 2004.11.27 0 0 13960

Jómagam a Lékaiba jártam (amikor elkezdtem, 9 éve, akkor még Lékai volt, aztán közben lett Magyar Hajózási Szakközépiskola), de informatika szakra. Egy családba elég egy hajós.  Akkor még megvolt mindhárom hajósképzés, a 3 éves gépész, meg a nem is tudom mi még. Hajózási technikus, vagy mi a búbánat.

 

Aztán végülis a szállítmányozás ágára váltottam, és így kerültem én is hajóközelbe.

 

Az öregemet meg kitalálhatod az e-mail címemből, amit az adataimnál találsz, csak megőrízendő fater inkognitóját. :)

Előzmény: Ramsau83 (13958)
Ramsau83 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13959
A közlekedési múzeumban lehet hogy meg lehet találni, mert több bezárt hajógyár tervdokumentációja oda került, hátha az is! Sok sikert a kutatáshoz!
Előzmény: Tom_ (13955)
Ramsau83 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13958

Megkérdezhetem ki az öreged? Te is hajózol vagy hajóztál?

Üdv. neked is!

Előzmény: Tie (13956)
Ramsau83 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13957

Sziasztok!

 

Muggli:Nekem nincs ilyen pecsétem és aláírásom, de ha ez 78-ból származik akkor biztos ő az. Te melyik osztályba jártál? Én az A-ba. Tudod kié az aláírás?

 

Voltam ma a Sopronon az igért vendéggel, tetszett neki a hajó, jó érzés volt számára visszatérni az egykori járművére. Mizser Dávid Hpk. volt Vácról.

 

Ezekre a hajókra ki emlékszik? Megvan még valamelyik teste?

DonaufielSirály
Tie Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13956

Sziasztok!

 

Minden jelenlévő hajóst, és hajókedvelőt üdvözlök, és természetesen az öregem nevében is mondom ezt, aki lassan 39 éve hajózik a Dunán.

 

 

Igyekszem majd fotózgatni, mert hajókkal napi kapcsolatban vagyok (Kranführer kollégája vagyok), aztán hátha sikerül lőni valami érdekes darabot.

 

Legfeljebb felballagok Kranführer mellé az irodából, ha van néha egy-két szabad percem. :)

Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13955

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Dunaföldvár környékén a főút mellett van kitéve egy hajóroncs, ez az Iluska vagy János Vitéz lehet. Ezt a roncsot egy illető meg szeretné vásárolni, majd felújítani. Ehhez, illetve a későbbi üzembe helyezéshez a hajó hajólevelére lenne szükség. A topikon eddig megjelent információk alapján ez a hajó Mohácson készült, papíron járt Füreden is, de ténylegesen nem volt ott. Az lenne a kérésem, hogy aki tud valami elérhetőséget a mohácsi gyárról (maradványáról, jogutódjáról, stb.), illetve tud a hajóról valami infót, az jelezze nekem.

Előre is köszi

Tom

Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13954

Enzo: A képeket amúgy mikor készítetted?

Ma délután 3 körül.

Előzmény: Enzo (13952)
Zoli66 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13953
Jó szelet! Ma meglátogattam a TIGRIST. Nem sok kép készült, de az annál szmötyisebb. A szó szoros értelmébe. Marci vezényletével ugyanis levettük a bal oldali napitartály búvónyílását! Úgy tűnik a mútkor az olajos uszály alját kaptuk, legalábbis a bal oldali napi tartályban annyi sár volt, mint a jobb oldaliba, mikor még tavasszal Bócman kinyitotta! Marci vállalta a tartálybúvár nem túl hálás szerepkörét. Közben elmerengtünk, hogy a testtankban a szívócső 9 cm magasan van a fenék felett. Vajjon a szívócső szájától a tartály aljáig mi van? Készítettünk őrvezénylést is! nov.28-29. (vasárnap-hétfő) és dec.1-2. (szerda-csütörtök) iratkoztam be a hétre. Még számos lehetőség van! Lista a szalonban! Baráti üdv! Zoli (Na, már megint sikerült ahhoz a géphez telepednem, ahunnan nem formázható azindex. :-( Bocsi. Z.)
Előzmény: Zoltika (13843)
Enzo Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13952

Köszi!

(Mondom én, hogy ismerős a történet.)

A képeket amúgy mikor készítetted?

Előzmény: Tom_ (13951)
Tom_ Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13951
Webcam, Siófok. Szóval a Balatoni Fejlesztési Tanács telepíttette valamikor, a kamera doksija náluk van. A BHRT szerverére/hálózatára (?) van bekötve, onnan megy mikróval az Internetszolgáltatóhoz, amin gondolom a BHRT is kapja az Internetet. A beszállító cég kb. 80eFt-ért jön le Bp-ről és 16eFt/óra díjon javítaná meg. Ezt a BFT nem állja. A BHRT és az Internetszolgáltató sem nagyon tudnak megegyezni, mert utóbbi állítólag valami pénzt kérne a javításért. Tehát először ki kell nyomoznom, hogy hova csatlakozik a kamera, hol a szerver, kié és ki üzemelteti, kik az illetékesek a BHRT-nél és a szolgáltatónál, stb. Csak az információszerzés és felmérés is már bonyolult. A BFT informatikusa készségesen segít, csak pénz nem tudnak rá szánni.
Előzmény: Enzo (13937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!