Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2111

persze, lathato, HA valoban annyi idos a terhesseg es HA gyakorlott az orvos es HA jo az ultrahanggep. nem tudom, hogy ez miert hiu remeny. valamint hogy miert jobb kiboritani valakit feleslegesen, mint feleslegesen biztatni.

Előzmény: kheiron (2110)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2110

Én nem vagyok szupermen, és bár felső kategóriás gépekkel dolgozom, egyik sem a ma elérhető legjobb és legdrágább "ultrahang-Rolls-Royce". Szóval tisztában vagyok azzal, milyen technikai csapdák leselkednek a vizsgálókra, és ezt figyelembe véve írok.  Ha valami egyértelműen meglátható, az pont egy petezsákban levő magzatocska - hüvelyi ultrahanggal az egész méh áttekinthető, és a hüvelyben használatos nagy frekvenciás fejekkel egy petezsák a képernyőn mért 3-4 cm-es méretre is kinagyítható. Ergo ha 3 mm-es magzatról beszélünk, az is elegendő nagy ahhoz, hogy látsszon egy ultrahangvizsgálat során.

 

S nem hiszem, hogy érdemes fölöslegesen hiú reményeket kelteni bárkiben.

Előzmény: Mikolt (2109)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2109

szerintem ennek pont az ellenkezojet kellene feltenni, nem pedig az idealis helyzetet. valamint az sem szabad elfelejteni, hogy ezek a nok elegge felindult lelkiallapotban vannak, tehat igen gyakran amit fel tudnak idezni a vizsgalatbol, az nem az, vagy nem csak az, ami tenylegesen tortent. plusz hozzajon az, hogy nem orvosok, tehat nem latjak az osszefuggeseket, nem ertik a kifejezeseket. te magadbol indulsz ki, mert te mindig a legnagyobb gondossaggal jarsz el, de az az igazsag, hogy ez a csendes kisebbseg.

 

az utolso meglatasom inkabb lelki oldalrol az, hogy egy olyan helyzetben, amikor abszolut keteselyes a dolog (mert ugyebar siman elofordulhat, hogy penteken elmegy az orvoshoz, es ott ficankol a baba), szerintem hasznosabb dolog egy kis biztatast adni az embernek. attol meg senkinek nem lett baja, hogy "fel a fejjel, asszonyom, komoly eselyei vannak arra, hogy latjuk ezt a babat penteken", es maximum penteken kiderul, hogy megsem. az viszont lelkileg felbecsulhetetlen rombolast okoz, hogy "elhalt a terhesseg, viszlat". ma szombat van. hat nap van pentekig. az egy aggodo terhesnek az orokkevalosag.

Előzmény: kheiron (2108)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2108

Ha én bizonytalan vagyok, akkor mindig elmondom.

 

De kénytelen vagyok feltenni, hogy a vizsgálatok megfelelő géppel és a legnagyobb gondossággal történnek, és mint te is tudod, többször hangsúlyoztam, hogy abból tudok kiindulni, amit ide írnak, plusz a saját tudásom és praxisom tapasztalatai.

Előzmény: Mikolt (2107)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2107

na ja. nem is azzal van a gond. hanem azzal, hogy te is tudod, hogy vannak szar ultrahangosok es vannak szar gepek, megsem ezt mondod, hanem azt, hogy ez sajnos elhalt terhesseg. ugyanilyen szilardan allitottad kb 2 hete, hogy az 5 hetes mehen kivuli terhesseget fel lehet ismerni ketsegkivul, aztan masnap rajottek, hogy hat bocsi, megis mehen belul van.

 

en nem ketlem, hogy jo szakember vagy, es azt sem, hogy ez nem egy konnyu szakma. de ezt miert nem lehet hozzatenni a vizsgalatkor? hogy "asszonyom, varni kell, majd a 9. heten kiderul, mert lehet, hogy rosszul latjuk".

Előzmény: kheiron (2106)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2106
Hja, ha valaki rossz ultrahangoshoz megy... :-)
Előzmény: Mikolt (2101)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2105

Megírták már a többiek. :-)

 

Egy 6-7 hetes terhességben látszania kell a magzatnak, ha bent van.

Előzmény: verocska75 (2100)
VKOrsi Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2104
Verocska :D
a HCGt nem feltétlenül termeli, az nagyon lassan ürül.
Nekem egy 5. héten elhalt terhesség után 3 héttel is még csíkos volt a teszt -pedig akkor már a vérzésen is túl voltam -.
Előzmény: verocska75 (2100)
verocska75 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2103
huu ezzel most reményt adtál. Háát majd meglátjuk pénteken. Mindenféle képen adok hírt magamról utána hogy mi lett.
Előzmény: Mikolt (2101)
puzzleball Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2102
Sajnos a chorionsejtek meg termelik egy ideig a hormont, sot novekedhet a petezsak is annak ellenere, hogy a terhesseg mar nem el :(( Sajat tapasztalat, nekem fel ev alatt allt le teljesen a hCG termelodes a mehenkivuli, gyogyszerrel kezelt es ennek menten elhalt terhessegem. Addig + volt a terhesteszt is. Kitartas es nagyon egyutt erzek :((

Kheiron, elnezest kerek a belepofiert!
Előzmény: verocska75 (2100)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2101

nekem a 8. heten, amikor mar bekuldtek mutetre, akkor kegyeskedtek vegre a "szakemberek" eszrevenni a babat szivhangostul. es ott meg tevedes se lehetett, mert 1 szex volt az egesz honapban.

 

majd akkor temesd a terhesseget, ha a 9. heten sem latnak semmit.

Előzmény: verocska75 (2100)
verocska75 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2100
és azt nem tudod hogy az üres petezsák mért termel hcg-t még? mert tegnap csináltam tesztet és totál rögtön kijött a csík
Előzmény: kheiron (2099)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2099
Kedves verocska, sajnos úgy tűnik, hogy ez egy elhalt terhesség. :-(
Előzmény: verocska75 (2095)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2098

Az elemzős részleg meg már átköltözött a Kartács utcába, egy új kórházba, ami 90 férőhelyes, és ebből 40 ágyat kap a Schöpf.

 

Már csak a postát lesi az igazgatóság, hogy mikor érkezik meg az ÁNTSZ-engedély. A héten volt az utolsó bejárás, szóval most már alig van izgalom. :-))))

Előzmény: Rildike (2093)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2097

Kedves ebtg, szerintem a 12. hetes vizsgálataidal várd ki a 12. hetedet (betöltött 11. hét), és akkor menj el.

 

Vagy ne legyek ilyen aggodalmas, menjek, amikor mondták, és ha korai az időpont, majd megismétlik?

 

Meglehet.

Előzmény: ebtg (2086)
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2096

Kedves Biribon!

 

Talán a feje egy kicsivel kisebb a magzatodnak, de ez még simán belefér.

 

A súlybecslést te is felejtsd el. Az 1235 g ugyanis azt jelenti, hogy valahol 900 és 1600 g között van.

Előzmény: Törölt nick (2084)
verocska75 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2095
szia.
Olyan kérdésem lenne hogy én gyakorlatilag most kb 5+5 v.6+0-hétbe vagyok mivel nekem 40 naposak a ciklusaim és a fogantatás kb dec 14-ke körül volt.
A kérdésem az hogy a múlt héten 9mmes kissé elmosódott szélű petezsákot láttak tegnap meg rendes 14mmeset de se szikhólyag se bébikezdemény nem látható még.
Ehhez tudni kell hogy neekm kicsit hátrahajló méhem van és eléggé hátul tapadt meg a pete is és nehezen taliztuk meg a petezsákot. De mikor megláttuk akkor jól kivehető volt. Lehetséges hogy ez elhalt terhesség vagy van remény hogy pénteken látni fogjuk a babót?
kheiron Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2094
Kedves siida, a gépek által mért súlyadatok nagyon pontatlanok, azokra nem szabad támaszkodni.
Előzmény: siida (2078)
Rildike Creative Commons License 2008.01.12 0 0 2093

 

Siida,

 

Köszönöm szépen.

 

A biopsia nem fájt, de utána nagyon görcsölt a hasunk, mindannyiunknak. Pénteken 9 biopsiát csináltak a Schöpfbe. Jövő pénteken, délre kell visszamenni kontroll uh-ra. Sajnos valószínűleg 10 nap múlva lesz csak eredményünk. Heti kb. 50 biopsiát végeznek, 4-5 nap a tenyésztés, és két óra az elemzés. De csak két genetikus van, és két mikroszkóp. Az elemzős részleg meg már átköltözött a Kartács utcába, egy új kórházba, ami 90 férőhelyes, és ebből 40 ágyat kap a Schöpf. Szóval nem túl egyszerű a helyzet. Most két hétig nem szabad cipekedni, lépcsőzni, házaséletet élni, ilyesmik. Ma már nem görcsöl a hasam, csak izomláz-szerűen fáj az egész, mint egy jól telibe döfött muszkos injekció után, amit popsiba kap az ember.

 

Két kicsi van itthon, a kisebbet szoptatom, pelenkázom. Nagyon nem tudok pihenni... De igyekszem.

Előzmény: siida (2092)
siida Creative Commons License 2008.01.10 0 0 2092

Rildike,

 

Drukkolok!

 

Utána pihenni és csupa élvezetes dolgot csinálni.

 

 

 

 

Előzmény: Rildike (2091)
Rildike Creative Commons License 2008.01.10 0 0 2091

 

 Köszi.

 

De én már nem tudok ennyit várni, mert hiszem, hogy egészséges a baba, de azért csak hatnak ezek a becslések, mint negatív gondolatok. Holnap reggel szúrnak, aztán 7-10 nap múlva van eredmény. És akkor ez közel 100 %.

Előzmény: siida (2090)
siida Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2090

Szerintem érdemes megcsináltatni az úgynevezett Integrált tesztet, mert akkor a 16. héten újból megnézik vérből, mi a helyzet és a két eredményből kimodellezik az arányokat. Ez több mint 90 % pontosságú, és ha aggasztó redmény születik, akkor még mindig lehet menni biopsziára.

Sokkal megnyugtatóbb, mert a tarkóredő az csak egy marker, és nem is biztos, hogy önmagában jelent valamit. Afp szintúgy. Sok egybeesés viszont utalhat valamire!

Érdekesség, hogy minél idősebba kismama, annál pontosabb a diagnózis - merthogy arányosan kevesebb az esély a jó eredményre, tehát ha jók az eredmények, akkor szinte tuti nem lehet baj.

Angliában különben ez a mérés orvosi gyakorlat.

 

Előzmény: Rildike (2089)
Rildike Creative Commons License 2008.01.09 0 0 2089

Kedves ebtg!

 

Én is a 11. héten voltam másodszor uh-n, és pechemre nem volt ott a gentikai uh-t végző szakember, aki a MÁV-ban minden kedden, és csütörtökön van ott. A tarkóredő miatt fontos, hogy gyakorlottabb ember nézzen meg! Erre azért kérdezz rá, ha tudsz! Engem visszahívtak egy hét múlva. Aztán megjártam az Istenhegyi Géndiagnosztikai központot, ahol becsülnek egy eredményt vérvizsgálat és tarkóredős érték, plusz anyai életkor alapján, és nekem kihozták, hogy 1:39-hez az esélyem a Down kórra. Azóta orvostól, orvosig járkálunk. Tegnap a Schöpfbe a genetikai uh-s orvos azt mondta, hogy nem a hetek számítanak, hanem a baba ülőmagassága, azaz mekkora a feje búbjától a popsijáig. És hogy tarkóredőt 45-75 mm-es ülőmagasságnál tudnak mérni hitelesen. Én most 13. hetes vagyok, és 80 mm-es a baba, tehát ugyan mondta, hogy 2.4 mm a tarkóredő, de hozzátette, hogy nincs hírértéke, és nem bírálja felül ez az érték a korábbi 2.8-at, hiszen ez az ödéma (tarkónál található folyadékgyülem) fölszívódik.

 

Nekem ebből az egészből az következett, hogy a 12. heti uh-t hamarabb le lehet tudni, de később nem.

 

Üdv: Ildikó

Előzmény: ebtg (2086)
ebtg Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2088
Zuglo, köszönöm!
Előzmény: zuglo123 (2087)
zuglo123 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2087
EBTG: mint többedszer szülő anyuka azt tudom tanácsolni, hogy igen, magadnak tartsad nyilván, hogy mikor hány hetes vagy és Te figyeld, hogy a rendes időpontokban menjél el a vizsgálatokra. 11-13. hetes kor között érdemes elmenni a "12 hetes uh"-ra, és ekkor tarkóredőt is jó ha néznek. Szerintem is egy héttel később menjél.
Előzmény: ebtg (2086)
ebtg Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2086

Sziasztok!

 

7 hét +3 naposan voltam ultrahangon, ami után azt mondták, hogy 3 hét múlva menjek legközelebb (minden rendben volt). Ez ugye 10+3. Nekem fura időpontnak tűnik, hiszen mindenhol a 12. heti uh-ról hallok. Igazam van, ha azt gondolom, hogy egy héttel később kellene menni, vagy legalább a betöltött 11. hét után? Vagy ne legyek ilyen aggodalmas, menjek, amikor mondták, és ha korai az időpont, majd megismétlik?

Nem magánrendelésen voltam, ezért is kérdezlek benneteket.

Köszönöm! ebtg

siida Creative Commons License 2008.01.08 0 0 2085

 Kedves Zugló!

 

Én is így számolom a heteket, a kisebb súly a kelleténél az orvos ötlete volt.

Azóta megnéztem egy-két adatot, nem reszketek már egész nap miatta..

 

Az még hozzá tartozik, hogy terhességem első három hónapját külföldön töltöttem, ott pedig előbb voltam kiírva egy héttel, mint itt. (Nem mintha számítana, akkor jön, a baba, amikor akar..)

 

Itthon anno le is szúrtak, hogy a 18. heti uh-t miért a 17.-en csinálatom (merthogy nekem a betöltött után következő az adott). Na mindegy.

 

Köszi a választ!

 

 

Előzmény: zuglo123 (2083)
zuglo123 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 2083
Sziasztok!

Rildike: nem semmi szülés lehetett!!! Már én sem izgulok annyit az eredményen, lesz amekkora lesz, majd kiderül egy hónap múlva. És ki tudja, lehet, hogy én a 38. héten szülök, akkor meg éppen jó, ha egy kicsit most nagyobb mint az átlag.
Időközben tényleg eszembe jutott, hogy nálad még biopsziát csinálnak, mert amnió csak a 16. héttől van. Napi háromszor egy tabletta MgB6-ot érdemes szedni. és ha rh negatív vagy, kapnod kell antiD-t. Én amnio után rendesen szedtem a MgB6-ot, volt, hogy napi 6-8 db-ot, mert nekem fájt a szúrás helye, de ideget találhattak el, mert 10-ből 9-en semmit se éreznek. Egy hét múlva újra dolgoztam, de a lépcsőzés nem esett jól, igyekeztem kerülni.

Siidike:

Íme az én eredményeim (31 hét+6 naposan)
BPD: 90 mm (szerintem ezt kicsit nagyobbnak mérték)
OFD: 104 mm
HC: 305mm
TAD 83 mm
AC: 261 mm
FL: 65 mm

átlagos súly: 2230 gramm


Nem értem a te eredményed miért ne lenne jó, hiszen 34. hetesen teljesen jó a 2300 gramm, heti 25 dkg-ot hízik a baba, 40. hétre 3,5 kilós lenne.
A heteket a menzesztől számolják. Május 5-től nálad, tehát május 12-én töltötted az 1 hetet, 19-én a másodikat ( én úgy mondom pl. betöltöttem a 32. hetet és most a 33. héten vagyok).
Előzmény: Rildike (2081)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.06 0 0 2082
a Szent Imreben rutin a flowmetria.
Előzmény: siida (2074)
Rildike Creative Commons License 2008.01.06 0 0 2081

Kedves zuglo123!

 

CSak a saját második terhességem adatait írom le neked, hogy érezd, nálam mennyire megbízható volt a becslés!

 

Én 30 hetesen voltam anno uh-n:

 

BPD:80 mm

OFD:98 mm

HC: 278 mm

TAD: 82 mm

AC: 260 mm

FL: 57 mm

 

Ezek alapján a doki azt mondta, hogy tuti, hogy 3.5 kg felett jóval ez a gyerek, és hamarabb születik meg.

 

Én mondtam neki, hogy az elsőnél kivárta az akkori orvosom a 43. hetet, mire végre elindult a szülés magától, és 3300 g volt a kislányunk. Én azt gondolom, kb hozni fogom ezeket az adatokat most is. Leintett, hogy mit okoskodok.

 

39 hetesen voltam legközelebb uh-n.

 

Akkor 3206 g-nak mérték a babát, és az összes adat átlaga alapján az jött ki, hogy még csak 36 hetes terhes vagyok, de pl. az OFD alapján csak 33 hetesnek jósolt az uh gép.

 

A 42. hét végén sikerült is megszülnöm a második kislányunkat, hipp-hopp a kórház vécéjében gyorsan, egyből a beöntést követően, 3200 grammal, 34-es fejkörfogattal. És én egyik terhességem során se estem át flowmetrián.

 

Szóval minden túlhordós kismamának kitartást!!!

Előzmény: zuglo123 (2055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!