Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

HTT Creative Commons License 2004.05.12 0 0 193
Hahó

Meg kell keresni az "agyát", ami vagy a motortérben van a szirénával egyben, vagy az utastérben a műszerfal alatt. Azon általában rajta van, hogy milyen típus.
Másik lehetőség, hogy bemész az első riasztóshoz, megmutatod neki a távvezérlőt, sok esetben meg tudja mondani, hogy ki a gyártó, esetleg azt is, hogy ki forgalmazza :))

T >>>

Előzmény: Törölt nick (192)
HTT Creative Commons License 2004.05.11 0 0 191
Hahó

Ez sajnos általában nem úgy megy, ahogy gondolod. A riasztó forgalmazóját kell megkeresned, tőle lehet venni másikat, ha van neki. Mindenesetre általában ő tud segíteni :))

T >>>

Előzmény: Törölt nick (190)
HTT Creative Commons License 2004.04.23 0 0 189
Hahó JRx!

Sajnos az az általános tapasztalat, hogy annyiféle riasztó van, hogy nem lehet mindet ismerni. Ebből kifolyólag a forgalmazók azt ismerik, amit saját maguk forgalmaznak, tehát ha valamit javítani kéne, akkor túl sok esély nincsen :((
Megjegyzem, hogy mi is forgalmazunk, de olyan kicsi a meghibásodás aránya, hogy még a sajátunkat se igazán ismerjük, mert ha pl 200-ból 1 rossz csak, akkor azt simán be lehet vágni a kukába, és kész.
A tiedhez visszatérve, valószínű, hogy aki beszerelte megspórolt egy kis munkát és nem relézte meg, ezért ment tönkre :o
Nálunk vidéken már lehet aránylag olcsón is jó riasztót kapni, de Pest az egy más világ :((
A lényeg, hogy jól nézz körül, mert nem biztos, hogy a drága a jó. Általában érdemes találni valakit, akinek az autójában működik már valamilyen riasztó, a tulaj meg van elégedve, na olyat érdemes beletenni :))

T >>>

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.23 0 0 188
Hali!

HTT ajánlására evittem a gépet a szerelőhöz, (égve hagyja az indexet be és kirisztás után.
Értő emberek azt mondták "mekkő relézni...:)" )

Nos tudtam, hogy nem egy HiTech cucc ez a Meta ami benne van, ráadásul a motorházban van a vezérlőegysége. De annyira azért fejlett a kicsi, hogy egy kanyi relé sincs benne, csak egy szép nyák pár ICvel.
Szerelő szerint beázik ill párásodik. hozzá kell szokni...
Szal ilyen esetben ez a portéka kuka, és ember vehet másikat?
Ha igen milyet ? ( úgy 30-40 között )
Szerelőszaki Wolfot dícsérte (azt is árul.. )

Köszi a további tanácsokat..
JRx

Volki Creative Commons License 2004.04.23 0 0 187
Oksi!

Köszi!

Előzmény: HTT (186)
HTT Creative Commons License 2004.04.23 0 0 186
Hahó

Nem lesz semmi különbség, ugyanúgy szól, mint eddig, csak nem szabad túlzásba vinni a szirénák számát, mert egyszercsak elfüstöl a központban lévő meghajtó, aztán csend :(((
Kettőt elbír bőven azért :))

T >>>

Előzmény: Volki (185)
Volki Creative Commons License 2004.04.22 0 0 185
oksi köszi!
Amugy igy halkabban fog majd szólni vagy nem lesz különbség?
Előzmény: HTT (184)
HTT Creative Commons License 2004.04.21 0 0 184
Párhuzamosan nyugodtan köthetsz kettőt! Csak arra vigyázz, hogy színre színt, nehogy összecseréld :))

T >>>

Előzmény: Volki (183)
Volki Creative Commons License 2004.04.21 0 0 183
Lehet! :(

Amugy azt hogy lehet megoldani hogy több sziréna legyen bekötve?
Egyszerűen csak sorba vagy párhuzamosan bekötök mellé egy másik szirénát?
Vagy olyan risztót kell venni aminek több sziréna kimenete van?

Csak azért gondoltam hogy hogyha már úgyis kell venni akkor nem csak a motortérbe raknék szirénát hanem pl. az utastérbe is. :)

Előzmény: HTT (182)
HTT Creative Commons License 2004.04.21 0 0 182
Én úgy értettem, hogy nem mehet tönkre, hogy elvileg vízmentes kell, hogy legyen! Lehet, hogy elöregedett már benne a tömítés :(((

T >>>

Előzmény: Volki (181)
Volki Creative Commons License 2004.04.21 0 0 181
Hát pedig amikor szétszedtem volt benne víz :)
És tuti hogy a beázástól ment tönkre mert előtte tökéletes volt.

Amugy ez még a 2 vezetékes.

Majd akkor megpróbálok szerezni valahonnan egyet és kipróbálom!

Köszi!

Előzmény: HTT (180)
HTT Creative Commons License 2004.04.21 0 0 180
Hahó Volki!

Egy jó sziréna nem ázhat be!!
Nem muszály típusazonosat venni, csak azt kell megnézni, hogy két vezetéke van, vagy egy(ilyenek régebben voltak) :)

T >>>

Előzmény: Volki (179)
Volki Creative Commons License 2004.04.21 0 0 179
Sziasztok!

Lemosták az autóm motorját és a gyökér aki mosta nem húzott semmi zacskót vagy valamit a szirénára igy most gondolom beázott mert amikor riaszt az autó sokkal halkabban szól mint eredetileg. Próbáltam már szétszedni és kitisztítani a víztől de nem lett jobb!
Valószínűleg új szirénát kell vennem. A kérdésem az lenne hogy mindegy milyen szirénát veszek vagy tipusazonos sziréna kell? Amugy a risztó tipusa: Scorpio

Köszi!

HTT Creative Commons License 2004.04.20 0 0 178
Hahó Pista!

Én nem láttam még ilyent, de hátha valaki még olvassa a topicot és ismeri ezt a fajtát :))

T >>>

Előzmény: Kovacs_I (177)
Kovacs_I Creative Commons License 2004.04.20 0 0 177
Vettem egy használt autót, amiben egy Selca FC6.06 tipusú riasztó van, de nincs hozzá gépkönyv :-(
Ha a szervizkulccsal bekapcsolom, kb egy fél percig riaszt, nem lehet lelőni. A távirányító jelét valszeg veszi, mert ha nyomom, akkor gyorsabban villogtatja az indexet. Ha tud valaki segíteni vagy manualt küldeni, nagyon megköszönném.

Üdv: Kovács István

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 176
köszi, megpróbálom
üdv
Előzmény: HTT (175)
HTT Creative Commons License 2004.04.20 0 0 175
Hahó Jack

Emil ment

T >>>

Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 174
HTT!

Te vagy a befutó a válasszal. Köszi !:)
szal meg kell relézni. aha :)
és van ember aki meg tudná szegényt ... relézni? :)
én fű vagyok ehhez, s így nem piszkálnék bele.
valaki tipp?
Üdv,
JRx

Előzmény: HTT (173)
HTT Creative Commons License 2004.04.19 0 0 173
Hahó Jack!

A riasztóban lévő index relé érintkezői valószínű beragadnak, a relét ki kellene cserélni, ha csak kicsi teljesítményű fér bele, akkor utána még egyszer megrelézni :)))

T >>>

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.19 0 0 172
Sziasztok!

volna egy gondom, hátha valaki tud segíteni:

mostanában azt játsza a gépem( Fiat PuntoII, HLX) hogy beriasztás után égve hagyja az indexlámpákat
meg aztán kirisztás után is. (ebből fakadóan hiába indexelek, tehát nem igazán jó vele közlekedni) 5-10 perc ki-be játék, vagy a risztó kulcsos főkapcsolójának párszori be-ki kapcsolgatása után nagy nehezen sikerül ezt mexüntetni.
Mi lehet ez? riasztónak (Meta) annyi? egyáltalán hol lehet ezt megnézetni ?
Köfi
JRx

HTT Creative Commons License 2004.04.07 0 0 171
Hahó Imho

Emil ment

:->))

Előzmény: Imhoteph (170)
Imhoteph Creative Commons License 2004.04.07 0 0 170
Hahó HTT :))

Dobd a mondeo@chello.hu -ra pliz!
Köszi szépen!

u.i. : miért van olyan érzésem, hogy te egy rendkivül jófej srác vagy?... (ettöl a dologtól függetlenül)

Előzmény: HTT (169)
HTT Creative Commons License 2004.04.07 0 0 169
Hahó Imho!

Jó az itteni emiled?
Ha jó, küldök egy mobilszámot és egy nevet

:->))

Előzmény: Imhoteph (168)
Imhoteph Creative Commons License 2004.04.07 0 0 168
Ahoj HTT!

Köszi, hogy irtál, már kezdtem elveszteni a reményt :)
Szegedi vagyok, de 2 hónapja itt dolgozok Budán, szóval itt fogok forgolódni. Ez a mühely érdekel, igy sajna nekem nem sokat mond, ha volna pontosabb cimed, mühely-neved...
Ha nincs, megpróbálom igy megkeresni!

köszi!

Előzmény: HTT (167)
HTT Creative Commons License 2004.04.06 0 0 167
Hahó Imho!

Nem tudom hol laksz, de Pesten van egy srác, aki szerel ilyeneket. A XIII. kerületben van a műhelye, ha jössz a Csanáditól a Pannónián a körút felé, akkor jobb oldalon meglátod :))

:->))

Előzmény: Imhoteph (166)
Imhoteph Creative Commons License 2004.04.05 0 0 166
Sziasztok!

Sajnos úgy látom, kicsit leült ez a topic, azért beirom a bajomat, hátha van aki olvassa még :)

Sürün hagyom az autómat olyan helyen, ahol nem látok rá, vagy esetleg órákig távol vagyok töle. Például otthon, a lépcsöhát belsö udvarában hagyom, és eljövök dolgozni 10 kilométerrel odébb - elvileg nem bántják a kocsit, de mivel még 20 másik autó parkol ott, és gyalogosan úgy jönnek-mennek az emberek az udvarban, ahogy akarnak, ki van téve a lopás/károkozás lehetöségének. Ennek érdekében egy olyan rendszerrel szeretném a jelenlegi riasztómat kiegésziteni, ami sms-ben / telefonhivással értesit, ha bármi történt (beriasztott). Mert ugye hiába kezd el visitani, 10 km-re nem hallatszik el.
Abban kérném a segitségeteket, hogy ki szerel ilyesmit, és meg tudnák-e oldani ezt nekem? Nem feltétlen komplett rendszer kellene, jó az egyedi megoldás is, azaz rákapcsolódva a riasztóra egy rádiótelefon hivó gombját rövidre zárja, az elöre beprogramozott számmal, stb.

Köszi!

2rule Creative Commons License 2004.02.28 0 0 165
A radart sokan nem szeretik, nehéz rendesen beállítani és ha ráül egy macska a kocsi tetejére megszólal a riasztó.Mármint ha nem sikerül beállítani.
Szerintem minnél több védelem van a kocsiban annál kevésbé lesz csábító a kedves tolvajbácsik számára.
Ha kedves számodra az autó érdemes rákölteni azt a pénzt.
Előzmény: 2rule (163)
granturismo Creative Commons License 2004.02.28 0 0 164
Sziasztok.
Én úgy vagyok vele, hogy más ne nyúljon az autóhoz, ezért mindent magam csinálok meg rajta, így a risztóbeszerelés is ide tartozik. Tehát ki az aki egyáltalán hajlandó eladni riasztót szerelés nélkül, de magára az egységekre vállal garanciát akkor is ha nem a saját műhely szereli be. Ebből az aspektusból vizsgálva a piacot a sokat szidott Moroalarm bizony nálam győzetesen került ki: Egy új fejlesztésű Spal egységgel övék a pálma. A Lőrinci műhelyben voltam. Az eladást végző illető barátságos, segítőkész volt, sőt figyelmeztetett, hogy ha dual zone radart választok akkor a belsőtérvédelemre igazából már nincs is szükség (ami párezer mínusz számára) szerelési anyagot, diódát stb. is ajánlott. Ezt a riasztót ebben a kiépítésben ezekkel a kiegészítőkkel nála tudtam legolcsóbban garanciával megvásárolni. A második a Vilcomp Kft.volt ahol mindez 3000 Ft-al került volna többe.
Az igazsághoz tartozik, hogy magam is meglepődtem a Moró műhely szegényességén. Nem dicsekvésképpen mondom, de az én otthoni műhelyem felszereletségben és esztétikailag is különb holott ugyebár az kedvtelésből nem megélhetésem biztosítása érdekében fenntartott objektum.
2rule Creative Commons License 2004.02.27 0 0 163
Hát sajna nem sok jóval tudlak bíztatni:(
Nem hiszem, h forgalmazná valaki , nem is hallottam róla.
Esetleg keress rá a mabisz honlapján, hátha ott van regisztrálva., bár nem hiszem
Előzmény: DjRoly (160)
2rule Creative Commons License 2004.02.27 0 0 162
Hali!

A Meta-t a Setech forgalmazza.
A budafoki uton vannak valahol.
Itt a honlapuk
www.setech.hu

Előzmény: Lacivill (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!