Keresés

Részletes keresés

dako60 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4455
Már elég sokan reklamáltatok, sokszor jogosan, hogy a kéményseprők nem csinálnak semmit, csak a pénzt szedik be, hát itt ellenpélda. Ez itt volt nálam és tette a dolgát. Ilyet kívánok mindenkinek.
siokemeny Creative Commons License 2009.04.02 0 0 4454
Üdv!

A huzatszabályzó csökkenti a huzatot, gázkészülékeknél ez ÉLETVESZÉLYES lehet, csak huzatfokozót szabad beépíteni, de amik ezen az oldalon találhatók azok semmit sem érnek.

Nem kell mindent elhinni, főleg nem marketingszöveget.

Ami a fogyasztást csökkentené az a füstgázcsappantyú, amit azt hiszem csak ventilátoros támogatású kéményeknél építenek be nálunk.
Előzmény: Nogo (4453)
Nogo Creative Commons License 2009.04.02 0 0 4453
Sziasztok!

Van értelmük ezeknek a huzatszabályozóknak? Ezen kívül egy polmar nevezetűt találtam, de az ötször annyiba kerül mint ez a csoda. Érdemes ilyet venni béleletlen 14x14-es kéményre (cirkó van rákötve)? Tényleg csökkenti a fogyasztást és biztonságosabbá teszi a fűtést?
Ugyanitt van huzatnövelő is, fatüzeléshez is ajánlják, de max. 200 fokos füstgázhoz. A fatüzelésnél tudomásom szerint ennél jóval melegebb füst is lehet.
siokemeny Creative Commons License 2009.03.31 0 0 4451
Tudod én is mennyit veszekedtem pl a Polimixesekkel? Csak az a baj, hogy a kiállítási darab is parapettesen van bekötve, és "tökéletesen működik". Én elmondom nekik, hogy ne árulják parapettesként, pláne ne új házhoz (mivel az új OTÉK szerint nem is lehet), de két hét múlva üzemelik is be az újabb delikvensnél.
Előzmény: Törölt nick (4450)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.30 0 0 4449
Parapettesen nem is üzemelhető be?
Előzmény: Törölt nick (4448)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.30 0 0 4447
Üdv doki!

Na bántsd a kéményeseket, a saját házad táján is kéne egy kis rendet tenni.

Ha már tényleg megvívtad a magadét a kéményesekkel (amiben biztos nagy szereped volt), munkatársaiddal és forgalmazóiddal is meg kéne osztanod hogy mire jutottál. R. Zoltán például a megkeresésemre azt írta, hogy a pellet kandalló kéményét olyannak kell tekinteni, mint egy turbós kazánét. Erre küld egy bekötési rajzot huzatigényes kéményről. A forgalmazók úgy árulják a készülékeket,hogy nem kell hozzá kémény, mehet parapettesen, vagy ha kéménybe van vezetve akkor is csak egy 80-as cső kell bélésnek. Egy 80-as csőben hogy fog 10-15 Pa huzat létrejönni?
antocian Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4445

Szia,

 

köszönöm a választ, bár meg nem nyugtattál.. Közben beszéltem schiedelessel, sőt egy másiknak meg is mutattam, és valószínűleg - több okból kifolyólag - bontás lesz belőle, legalábbis minimum a tartófalban levő samottcsövet kiszedetem (a bekötőt meg úgyse lehet, a nutféderek miatt kicserélni..).

Ugyanis célszerű lenne tudni, ténylegesen megvan-e a cső körül a szigetelés, valamint látszik, hogy ez a cső sincs a tömítőanyaggal betömítve, az ujjam befér a résbe, olyan hézaggal van hozzátéve a füstbekötő elemhez..tehát ezt is meg kell oldani. Kókány kőműves munka, tisztelet a kivételnek.

Semmi sem megy egyszerűen..

 

üdv

Antocian 

Előzmény: Törölt nick (4444)
antocian Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4443

Sziasztok,

 

belebotlottam egy elég komoly problémába.. Van egy dupla kéményem, egyik a gázé (16-os), a másik most még üres (18-as), azt szeretném kandallónak használni. Sajnos úgy néz ki, hogya kőműves anno (vagy 5 éve, én nem így vettem már a házat) fordítva tette be a becsatlakozó csövet, ami most így 10 fokban nem emelkedik, hanem lejt a központi cső felé.. Mi a fenét tudnék ezzel kezdeni? Nagy baj ez a -10 fok? (Schiedel UNI, a 10 fokos)..

A helyzetet bonyolítja, hogy a kémény előtt van még agy 38-as tartófal is, vagyis a becsatlakozás azon keresztül megy csak..

..

Ha van jó ötletetek, szívesen fogadom - volt már olyan, hogy építsek új kéményt..:((

Köszönet

Antocian

Émile Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4442

  Köszönön  ezt is. Ez nagyjából összevághat az előzőekben írtakkal. Azaz az első a tüzetesebb vizsgálat, a többi inkább olyan  szemleszerű.

 Igaz  a másodiknál valamit mértek a műszerrel, de hogy nem nyomáspróba volt az biztos.

Előzmény: siokemeny (4439)
Émile Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4441

  Köszönöm megnyugtattál.

 Igaz csere (kazán ) leghamarabb is csak 3 -4 év múlva esedékes, addig sok minden történhet.

Előzmény: siokemeny (4440)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4440
A GMBSZ nem említ meg béléscső anyagára vonatkozó dolgokat.

Mivel az alu béléscsőnek van ÉME-je gáztüzelés füstgázelvezetésére, így minden további nélkül alkalmazható, ha az adatlapján az MSZ EN 1443 szerinti különféle osztályok besorolásai fel vannak tüntetve.

Bár nem mindenhol. Vannak akik arra hivatkoznak, hogy a "kémény élettartamának meg kell felelni az épület tervezett élettartamával, de legalább az első felújítási ciklusáig" és szerintük ebbe az alu nem fér bele.

Szerintem igen, de csak a merevfalú, és úgy kivitelezve, hogy a habarcshoz semmilyen körülmények között nem érhet hozzá a béléscső, mert a benne lévő mész rögtön, kondenzáció nélkül is elkezdi korrodálni.

Tehát nem egységes, cégenként változik, ki hogy értelmezi az előírásokat.
Előzmény: Émile (4438)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.27 0 0 4439
Mi nyilvántartjuk, de nem fizettetünk utána éves díjat.

Szerintem elég lenne 5 évenként felülvizsgálni őket, nem adta-e meg magát a gumitömítés, nincs-e átszivárgás a levegőjáratba.

Ezeknél a készülékeknél emberre veszélyes probléma nemigen adódhat, csak a hatásfok romlik, ha egy kis CO2-t is visszaszív a kazán.
Előzmény: Émile (4437)
Émile Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4438
    Sziasztok !

 

    Itt a korábbi kérdés  : 

"Üdvözlöm a hozzáértőket !

Több kérdésem lenne.

Az első: egy nyiltégésterű falikazános fűtésnél kb. 10 éve a korrábi nyitott tágulási tartályt átszerelték zárt rendszerre. Alu radiátorok vannak, a fűtő közeg kb. 65 -70 liter. A tágulási tartállyal az a gond, hogy álítólag bicikli pumpával kellene a membránnál 'ellen nyomást ' csinálni. Legalább is így gondolom. A probléma az, hogy nagy a nyomásingadozása a rendszernek.

Hidegen kb. 1. 4 atm, ami melegen felmegy 2.2 -2.8 ig. Árt e ez a rendszernek ? Amikor szerelték (jó régen) mintha említette volna szerelő ezt a pumpálást.

Tehát : hol kell , le kell e szerelni ehhez a tartályt ? És mennyit kell belepumpálni ?

 

 

 a fűtésszerelőknek !!

 

A másik : igaz e, hogy ma már csak korr.acél kéménybélelés engedélyezett ?

Egy szerelő állította a GMBSZ-re hivatkozva. Nekem egy sima un. merev alucsöves bélelés van 4 éve, gázra, gond semmi vele.

 

 

 Hol van ez  GMBSZ-ben ?

 

Infokat előre is köszönöm.

  Minden gázos szerelőnek, ill. kéményeseknek !! !!

  É..  "

 

 Az elsőre kaptam korrekt választ, a másikra  egy tévutast !

 

 

 Az áliminiumot  a savak nem bántják. Igaz  én konkrétan  a GMBSZ -ben való  előírásra kérdeztem rá. Szerintem  a GMBSZ eleve kémény annyaggal nem foglakozik.

 Az hogy előírja  - jónak, megfelelőnek kell lenni egy kéménynek az más.

Előzmény: Émile (4437)
Émile Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4437

  Na az első fele a felvetésemnek már tisztázodott, azaz nem 2 ft a turbosok első vizsgálata (ami nagyjából indokolt is ), de volt egy  másik felvetésem ill. kérdésem  : ezt évente meg kell ismételni ?

 Erre válasz eddig nem jött !!

 

 És főleg : műszakilag mennyire indokolt.  ?

 És jön majd egy másik máshol már feltett kérdésem.

 

 

 

 É.

M63FUN Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4436
hidd el az hogy egy sima turbós kazánt rax az egyedi kéményedbe, az első átvétel bizony anno 24 000 bruttó körül volt pesten (2 havernál is ennyi volt, küldték róla a számlát, az egyik budai a másik pesti) egész budapesten csak a rákospatak utcai banda nézi a turbós cuccost ott ezek a tarifák voltak. (bármennyire hihetetlen, aztán csodálkozik a sok fekete ruhás hogy utálják őket és nem engedik be, sima lehúzás az egész)
Előzmény: siokemeny (4435)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4435
Mi csak beüzemeléskor nyomatjuk meg a turbós kéményeket. 9000 Ft-ért, kiszállással szakvéleménnyel, lelkiismeretesen.

Tapasztalat az, hogy hiába a jó szakember, a jó anyag, a mérések majdnem fele rossz illesztést mutat. Ilyenkor cső ki, gumigyűrű megigazít, cső vissza, és mérés megint, és akkor általában jó. Sokan feleslegesnek tartják, leginkább a gázszerelők kérik ki maguknak (tisztelet a kivételnek), hogy "ellenőrizzük" a munkáját, csak amikor szembesítem őket a negatív eredménnyel, meg vannak illetődve.

Nálunk a 9000-et is sokallják, győzök magyarázkodni, hogy drága a műszer, a nyilvántartás, meg a felelősség. 20-30 ezrek? Központi kémény méretezéssel talán.
Előzmény: M63FUN (4434)
M63FUN Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4434
ha jól emléxem a szabvány fix ár volt amit a kéményseprők az oldalukon hirdetnek.
lusti vagyok megnézni de vmi 24 000 bruttó az első átvétel + szakvélemény. ez is annyiba került.
az egészben az a vicces, hogy ha anno az a vállalkozó nem így állt volna a dolgokhoz (tényleg nagyon jó anyagokból dolgozott lelkiismeretesen)és összegányol vmi szemetet gondolom akkor is így lett volna az átvétel.......
Előzmény: siokemeny (4432)
halaloszto Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4433
Nekem keteve vettek at. Azota kemenyest nem lattam, a hasznalaton kivuli (nincs is rajta bekotonyilas) vegyeshez valo kemenyemert evente a dijbeszedo kft-n keresztul beszednek kb 3000-et. Aztan most vegre kijottek megnezni a kondenzacios kazant. Utanna postan kuldtek egy szamlat es csekket 7700forintrol. Amikor felhivtam oket, en voltam a hulye, amiert nem ertem, hogy ugyanaz a ceg az egyik kemenyert dijbeszedovel szamlaztat, a masikert meg direktben, csekkel.


vajk
Előzmény: Émile (4428)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4432
És gondolom nem 9000 Ft-ot kellett fizetni.

Szomorú. Sajnos ezért tart ott a szakma becsülete, ahol jelenleg tart.
Előzmény: M63FUN (4431)
M63FUN Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4431
miért kell fizetni? ez magyarország.....
de hogy viccesebbet is mondjak: anno a haveromnál szintén megjelent a "műszeres" brigád átvenni az új kéményt. két ember jött, az egyik az a vállalkozó aki megépítette a kéményt, meg egy kéményturkász. reggel fél 9-re mentek ki, azzal kezdődött a dolog hogy a kéményesnél azonnal lemerült a fényképezőgép........ (mi naivak azt hittük legalább 13-14 óráig melózik az az ember) így megkérte az építőt hogy telefonnal fotózza már le. aztán kimennének a tetőre, erre a turkáló mondja hogy havas a tető és hideg van ő nem menne ki, a fazon fotózza már le azt is.....
3 hét múlva megjött a szakvélemény, ki hogy mérte milyen adatokkal stb.....
szóval ez csak lehúzás semmi köze semmilyen életvédelmi blablához....
(egyébként láttuk a kéményt miből rakták össze és hogyan, nem kellett azt mérni, látszott rajta hogy profi ember profi anyagokból rakta össze)
természetesen a haverom budapesti..................
Előzmény: siokemeny (4429)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4430
Na akkor kíváncsi leszek, hogy küldenek-e számlát a turbósról...Átvételkor nem kevés pénz volt, ha most is kapok valamit, azt hiszem, a kukában fog landolni.
Előzmény: Émile (4428)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4429
15-20 eFt?!?!?!

Azt nem értem, hogy az el nem végzett munkáért miért kell fizetni.
Előzmény: Émile (4428)
Émile Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4428

  Nekem is valami hasonlót

 

 3 éve van egyik érdekeltségemben egy zárt égésrendszerű  falikazános  lakás.

 

 Üzembe helyezéskor végeztek nyomás alatti tömörség vizsgálatot. Azóta nem jöttek. Ill. sor ellenőrzéskor mindig arra hivazkoztak, hogy majd a 'másik' brigád, Természetesen az aláírást begyűjtötték.

 Ennek a vizsgálatnak a díj összege lényegesen nagyobb mint a normál sorellenőrzéskori  vizsgálatnak. Ez15 -20 , a másik meg csak 3 eft.

 Még szerencse , hogy  ez  egy társasház és így  a közös fizeti.

 Na de a semmiért ??

 

 

 Egyáltalán  indokolt e műszakilag az évenkénti vizsgálat  - már mint ez a bonyolultabb ??

 

 É.

Előzmény: Gyurco78 (4422)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4427
Nem számolhatnak fel kiszállási díjat sormunkáért!!!
Előzmény: somi55 (4420)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.26 0 0 4426
Szerintem meg csak CO mérést a levegő járatban.

Esetleg a szétválasztott rendszernél csinálnak nyomáspróbát.
Előzmény: dako60 (4424)
dako60 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4425
Az ha jól tudom 28500Ft volt tavaly.
Előzmény: siokemeny (4418)
dako60 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4424
Tömörségi vizsgálatott végeznek, nyomás alatt.
Előzmény: Törölt nick (4421)
dako60 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4423
Onbudsman-nak írni mi ez az új módi, "Somogyországban" nem kell az ilyenért fízetni, ezt a siokémény írta régebben . Ez a rendszer teljesen olyan mint a parapetes turbós készülékeknél, zárt rendszer. Azt miért nem, ezt miért igen?
Előzmény: somi55 (4420)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4422
Nekem is mondta a "hagyományos" ellenőrző kéményseprő, hogy a turbóshoz majd jön a "műszeres csoport".
Előzmény: somi55 (4420)
somi55 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 4420

 

De bizony az éves ellenőrzés.

51/199.(XII.25)BM redelettel módosított27/1996(X.30)BM rendelet,valamint a Budapest Főváros Közgyűlésének 74/1997.(XII.30) önkormányzati rendeletben előírt....blablabla....munkálat.

 

Ezt évente be fogják kaszálni ha akarod,ha nem.

Ez egy speciális brigád,"műszeresek",ezektől függetlenül + jön a másik,a hagyományos kéményt ellenőrző alakulat.(lehet hogy ugyanazok)

Őket a szokásos módon fizetjük.

Előzmény: siokemeny (4418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!