Keresés

Részletes keresés

snepf Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44754

Kétségtelen...

Bár ifjabb koromban az ősztől tavaszig tartó hétvégi vadászatokon poénból nem ettem egész nap. Inkább ment le a súlyomból ... sajnos ezt kéne majd most is. :)

Előzmény: cheereck (44752)
cheereck Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44753
ne tudd meg, hogy nézett ki a hófehér bullterrier a vasárnapi kutyaovi után, amikor végig szakadt az eső :))))
Előzmény: barvivien (44750)
cheereck Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44752
az egyik gazdi megkérdezte tőlem a hétvégén, hogy mit csináljon a kutyával (felnőtt NJ kan), mert nem akar bemenni a kutyaházba. mondtam neki, hogy semmit, egyrészt akkor még nem volt olyan hideg, másrészt meg ha fázik, akkor úgyis be fog menni. :)

amúgy embereknél is megfigyelhető éves ingadozás a testsúlyban, hogy ősszel-télen felcsúszik 1-2 kg, de nem a karácsony miatt :P
Előzmény: snepf (44751)
snepf Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44751

Nem igazán kell felhízlalni a kutyát, noha természetesen a zsír szigetel is, meg vésztartaléknak is jó.

A magyarázat a takarmányozástanból ered. Az élő szervezet a tápanyag (szőlőcukor) elégetésével hőt termel.. pont annyit amennyi a szervek működéséhez elengedhetetlen. Természetesen a mozgás során is hő keletkezik, de azért nem mozog a kutya télen többet.

Vagyis télen több energia, kaja kell.

Egy házat is több tüzelővel fűtünk ha kint 10 fokról -10-re hül a hőmérséklet.

Hőszigetelés is részben ezért kell, részben azért mert a testfelület jobban hül ha hideg felülettel érintkezik.

Brit télen is szívesen fekszik hideg betonon, mert nagyobb a szőre.. a labi nem.

Előzmény: czaltikgyörgyi (44747)
barvivien Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44750

Bár Charliet még mindig nem sikerült lemérnem de van rajta egy csepp felesleg.....

És hát már majd 2 éve nem kap reggelit de mostanában(pár napja) követeli a maga módján.

Úgyhogy tuti hideg lesz a télen.

 

Más:

Tegnap majdnem megzabáltam ebet, reggel bekötüttem a lábát ugye.

Délután megyek haza épp anyuval bóklásznak a kertbe, Charlie jön elém csóvál, megkérdezem tőle bámtottad a kötésedet? erre ő elbújik anyu lába mögé és onnan kandikál(pedig röhögve mondtam neki:))

Tündéri volt:)

Tegnap este nagymamámhoz kelett menni tyúkot és macskát etetni.....

Vittem Charliet is mert jó nagy a kert....

Hát a tyúkok feledtébb mód érdekesek ebnek nem kapja el őket csak játszani hívja őket de azok a tyúkeszű tyúkok nem akartak vele játszani:(

Most egy pár napig biztos nem lesz gond abból hogy nincs kiszedve a tyúk alól a tojás, lehet picit megrémültek....

Azért kb 1 perc után becsuktuk a tyúkokat és eb 2 órán keresztül tisztogatta a mogyóróbokor alját a lehulott mogyoróktól, a diófa alját is rendbe rakta majd mint aki jól végezte dolgát aludt egyet majd újabb 1 órát vágtázott a kertben.

Én meg vihettem haza egy ázott szürke ebet:(

 

Előzmény: cheereck (44749)
cheereck Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44749
mikor Vivi írta, hogy Charlie lehet, hogy hízott, akkor írtam neki, hogy normális, ha télre híznak, hiszen elkezdenek tartalékolni a hidegre. mivel Gina mindig kint van, 1-2 plusz kiló nem árhat neki, attól függ, milyen kondiban van most.
Előzmény: czaltikgyörgyi (44747)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44747
Sziasztok!

Kutya egy időjárás van halljátok!Gina ma este bement a házába aludni........(?)
Valami készül még a 48 órája tartó eső mellé.......

Szerintetek az igaz,hogy ha hidegebbre fordul az idő,a kutyának meg kell emelni a tápadagját (a kalóriát)?

Ezt ma hallottam egy ismerősömtől, az állatorvos mondta neki.
...hogy ne a háza szigetelésén törjem az agyamat,hanem adjak több kaját a kutyának ha bejön a hideg........... (???)
snepf Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44746
Elég lett volna ha az ébresztő kimarad, és paplan fejre húzós.. :)
Előzmény: barvivien (44745)
barvivien Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44745

Tetézzem?:)

Elromlott kávéfőzős, főnök szabadságról visszajövős, ébresztő óra nem működős........Brrrrrrrrrrrrr

Előzmény: snepf (44744)
snepf Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44744

Nem akarok én sem vitázni..

Hétfő.. esős és borongós.. :P

Előzmény: barvivien (44743)
barvivien Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44743

De az ösztön az ösztön.....

Ösztönössen bennük van és most még ösztönből csinálja késöbb meg majd az említett okokból...

De mindegy hagyjuk legyen akkor abnormális dolog.....ha úgy jobb....

nem vitázok hétfő van:(((:P

Előzmény: snepf (44742)
snepf Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44742

"4 es fel honapos nosteny golden .."

Nagyon kölyök az még.

Előzmény: barvivien (44741)
barvivien Creative Commons License 2009.10.12 0 0 44741

Charlie is próbálkozott evvel, de megszívta mert nagyot kapott érte a fenekére....úgyhogy 2-3 próbálkozás után feladta.

Amúgy ez a próbálkozásuk is amolyan falkavezér biz basz náluk.

Charlie pl nem egy másik kutyára mászós, de ha egy kutya jön hozzánk akkor mindig megpróbálja megmászni, ha emberre akar mászni a kutya(hála égnek Charliet leszoktattuk erről nem lenne egyszerű a 40 kilót lehámozni magunkról) az is ilyen falkavezérségre törekvés...

Más:

Múlthéten 3 napra kipróbálhattam a két kutyás létet...

Egy örökbe fogadott nagyon félős labi lány személyében....

Hát én azt hittem hogy nagy gond ha a kutyám bátor...hát nem sokkal nagyobb gond ha a kutyám fél......

Mert ha ebem még túl bátor is max verekszik, de ez a kiscsaj menekül ha valamitől fél........többszörös szívinfarktuson estem át ha szem elöl tévesztettem...

Eddig fel sem tűnt hogy Charlieval a séta nyugalmas aggódás mentes.....csak most hogy folyamatossan figyelni kelett a másik labit most tűnt fel hogy Charlienál nem kell figyelni ki sétál körülöttünk kutya nélkül, ki közeleik biciklivel......

Fura volt nagyon...

megint más:

 

Reggel fél órás kötözésen vett részt eb:(

De ő hősiessen tartotta a pracliját:)

A nagy futkorászások és labdázások közepette megsérült neki a melső bal lábán a sarkantyú szerű párnácskája.....vagy hogy hívják, az a kis párnája amihez nincs köröm(fú de nem tudom mi az:()

És nem hagyta békén így jól bekötöttem neki amin megsértődött:(

Így még utánna negyed órás terápiás simogatáson és magyarázáson esett át hogy miért is hagyja azt most a lábán......

Úgyhogy jól kezdődik a hétfőm..........

 

 

Előzmény: Eni79 (44738)
orsika87 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 44740

SZiasztok!

Azt szeretnémkérdezni, hogy régebben láttam, hogy van Emődön (borsod megye) egy Golden kennel, csak sajnos már nem találom neten. Nem tud valaki valamit róla, vagy nem szokott felnézni a tulajdonos?

Segítséget előre is köszönöm.

Orsi

Eni79 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 44739

Most erre mit mondjak?:DDDD

 

végül is a célt elérted, a kutya végül bejött. És ez a lényeg. Szóval nincsen gond.

De ezt a 2 méterről való leültetést ha beleteszed (úgy tűmik ez a kritikus b@szakodási távolság neki, hahaha) akkor majd futni sem kell. Hacsak ez nem a szeánsz tréning része :DDDD

 

Tegnap kivittük majmikat tréningezni, szerváltam nekik kacsát... Fekát leültettem, Kyrának tettem ki a madarat, persze a feka úgy gondolta h akkor ő most gyorsan inkább elhozza, és olyan szépen beugrott mint az állat... (Utolsó pár alkalmommal a tréningeken márolyan szépen ült tőlem 30-40 méterekre is míg a Kyrával dolgoztunk, de most h meglátta a kacsát úgy gondolta önállósítja magát) Hát nem örültem neki, viszont kipróbáltuk az ültetősíp mennyire maradt meg a kormos fejében, és láss csodás megmaradt... Így persze nem hozta el a madarat, Kyra ment érte, viszont a következő 5 elhozás is kimaradt neki, lecke, h ha beugrik nincsen apport. ivel ezeket szépen végigülte, a 6. at elhozhatta jutalmul... :DDDDDD

 

Persze jól elb@sztuk az időt sikerült már sötétedésre végezni, meg kell mondjam az erdő-mező sötétedéskor valamiért nagyon tetszett. :DDDDDD

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (44732)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 44738

Én úgy értettem h gyerekkorunk óta nem volt olyan kutyánk amelyik ilyet produkált volna... Pedig azok aztán full képzetlen kerti kutyák voltak. :DDDDDDD

 

Mindegy, persze ettől még van ilyen tudom, ezért is írtam neki szerintem én hogyan szoktatnám le erről. Ami kb meg is egyezett a Te írásoddal.

 

 

Előzmény: barvivien (44733)
snepf Creative Commons License 2009.10.11 0 0 44737

Szerintem igen.. én a csirke minden csontját odaadom kivéve a comb csontokat.

Azt persze tudni kell hogy érzékeny-e rá, néha ha sok csontot kap a kutyám akkor hány. Ha sok csirkebőrt akkor hasmenést kap...

Előzmény: Topi328 (44736)
Topi328 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 44736
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni,hogy csirkeszárnyat ehet a kutya?az nem olyan csöves csont, amit nem szabad?Mert a combcsontot nem adom neki oda, csaka húst róla, de ezzel a szárnnyal (teljes) nem tudom, oda adhatom e neki, ha levesnek megfőzöm?
köszi, Andi
snepf Creative Commons License 2009.10.11 0 0 44735
Kinövi...
Előzmény: Damienjoy (44727)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44734
ja,en tudnek meselni:)
Előzmény: barvivien (44733)
barvivien Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44733
Hát figyi a te kutyáid úgy mond a megszokott rossz viselkedéseket nem produkálták úgy általában, de ettől még vannak ilyen viselkedések....
Tudom hogy ugyan ezt írtad csak én le egyszerűsítve írtam le:)
Előzmény: Eni79 (44731)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44732

tegnap nagyon buszke voltam magamra.Este ,mikor latta,hogy vege a mokanak es most azert hivom,mert felmegyunk,nem jott oda,megallt tolem 2 meterre.Erre fogtam magam,elkezdtem szaladni az ellenkezo iranyba,ennek ugy megorult,hogy rohant utanam es onnan mar mukodott az UL es a MARAD vezenyszo....

 

Megint nem tudom,hogy szidnom,vagy dicsernem kellett volna,mindenesetre a megkonnyebbulestol,hogy nem kell felorat kergetnem,jol megdicsertem:)

Előzmény: Eni79 (44731)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44731

Szia!

 

Hát nem tudom. Jó pár kutyánk közül egy sem produkált ilyet... :DDDDD A megoldásnál én is majdnem ezt írtam.

Előzmény: barvivien (44730)
barvivien Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44730

hupsz eggyel korábbi hsz-re válaszoltam mint akartam......

 

Előzmény: barvivien (44729)
barvivien Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44729

Normális. Ösztönös viselkelkedés, kutyáknál nemtől függetlenül próbálkoznak ezzel az ebek....és van hogy a gazdin éli ki magukat.

Amit tenni tudsz hogy rászólsz a nyakénál nyakörvénél fogva leoperálod a lábadról és ha nem újra pbóbálkozik otthagyod őt hogy akkor legyen egyedül 5 percet....

Azonnali siker nem lesz de pár próbálkozás után le szokik róla...aztán majd időnként újra megpróbálja.....akkor megint ré kell szólni és magára hagyni....

Előzmény: Eni79 (44726)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44728
Ezekszerint nem volt világos a tanácsom?
Előzmény: Damienjoy (44727)
Damienjoy Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44727
Ez eddig rendben is van de engem az erdkelnel h ez normalis viselkedes forma e vagy h egyaltalan miert csinalja vagy ha csinalja is le lehet e szoktatni rola?
Előzmény: Eni79 (44726)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44726

Hát normál esetben már tudja mi az h "NEM". Ez ugye a tiltóparancs.

 

Ez egyszerű, határozott, és kötődik negatívumhoz, szóval tudja h ilyenkor abba kell hagynia az adott cselekvést.

 

Ezt kéne neki megtanítani. Ha nem hagyja abba akkor a nykörvénél picit meg lehet fogni, és elhúzni magadtól, közben csúnyán nézni. Ha erre sem hagyja abba vagy hamar újrakezdi, akkor érdemes picit a pofaszőrnél vagy a marnál megrázni és közben mondani hogy NEM.

 

Kellő határozottság. Persze ha megcibáltad utána pár percig ne nyunyujgasd.

 

Írod: "nehe eszreveszi magat neha meg nem..."

 

A kutya ennél egyszerűbben működik. Ha valamit tiltasz neki azt nem teszi, amit meg megjutalmazol azt örömmel fogja. Nem az elv, a betartás szokott gondot okozni.

Előzmény: Damienjoy (44725)
Damienjoy Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44725
Igen,igen,ugy csinal mintha fiu kutya lenne es kefelne!Ugy probaltam leszoktatni h terdel eltolom magamtol,fuj-olok...nehe eszreveszi magat neha meg nem...mindenesetre ez tuti nem normalis,mit lehet tenni?
Eni79 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 44724

Szia!

 

 

Tisztázzuk, Téged próbál kefélni a kutya a lábadon?

 

Egy négy hónapos golden szuka az még kölyök, azaz még meg sem volt az első ivarzása. (ez leghamarabb is csak 6 hónapos korban szokott előfordulni...)

 

Ez egyrészről szerintem egy nagyon rossz szokás, másrészről viszont jelenthet dominanciaproblémát is, bár ennyi idősen meglehetősen furcsa és szokatlan.

 

Milyen gyakran és mióta teszi ezt, és eddig mivel próbálkoztatok a leszoktatáshoz?

Előzmény: Damienjoy (44723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!