Keresés

Részletes keresés

Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15313
A pozsonyi szállodahajót kedden fényképeztem hegymenetben.
Előzmény: Gracioso (15308)
Pedrofon Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15312

marÍme MARINA az ex ETELE, aki Pozsonyban tartózkodik és 2003 Október 24-én fotóztam le a Sólyom II fedélzetéről.

 

Előzmény: Gracioso (15308)
Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15311

Szerintem a Tahi család tagjai még csavargőzös korukból. LI-LII-stb csavargőzösök közül valók.

 

Tényleg a Vácon horgonyzó hajdani személyhajóról tudsz valamit?

Előzmény: Kurdeejay (15307)
Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15310

Szia Gyöngyös!

 

Megtaláltam a kérdéseidet!

Laptopot használok és telefonon keresztül GPRS-el használom a T-mobil (Westel) hálózatából, infra kapcsolattal. Siemens M65-s telefonnal. Ezt lehetne használni külföldön is, de más hálózatból rettentő drága, így csak mikor itthon vagyunk akkor kapcsolódok.

 

A hajó rádiókra emlékszem, ezek Hagenuk gyártmányú rövidhullámú adóvevők voltak. A pontos frekire nem emlékszem és a teljesítményére sem.

 

A hajónak nincs GPS-e.

 

Én 77-81 között voltam Lékais. Első után két hetet voltunk az MHRT siófoki telephején, ott oktattak minket a hajózás alapjaira. Még vitorláztunk is. Azután két hetes utunk volt a Budával Rousseig és vissza. Ott is oktatással teltek a délelőttök.

 

Második után a hajójavítóban voltunk szétosztva brigádok között. Én az Olasz Lajos motorszerelő csapatában voltam. Minden kormos alkatrészt nekünk kellett tisztába tenni.

 

Harmadik után a Miskolccal voltam Reniben. Ott tanultam meg a Lánggal manőverezni a gépházban.

 

A Missisipi tolókról tudsz közelebbit. Mekkora teljesítményű hajók hordják a nagy fuvarokat. Csak tolóhajók járnak ott vagy vannak önjárók is? Egyszer jó lenne azt is végig hajózni és a Nílust is.

Előzmény: GyongyosMS (15214)
Gracioso Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15309
Ramsau! Mivel engem is nagyon érdekel a válasz, Gyongyos utólagos engedelmével, ez volt a kérdése: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=40866412&t=9011160

Egyébként élmény olvasni mindkettőtők írásait!
Gracioso Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15308
Ha már Pozsony. :) Feltettem az arosától kapott képeket a híd forgatásáról. Egyben jelzem, hogy a http://hajoka.uw.hu közös tárhelyünk lett a képek megmutatására. Tehát a hídforgatós képek: http://hajoka.uw.hu/pozsony/hid/album.php

Egyébként arosa szerintem szívesen lefényképezi nekünk a kérdéses szállodahajót! :)
Kurdeejay Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15307

Lehet hogy ő volt a Budai szálloda hajó, mely pár éve eltünt és úgy tudom Pozsonyi téli kikötőbe került.

 

Igen ő volt az, méghozzá az Etele motorosból lett átalakítva.

Találtam róla papírképet is, amikor még Kismaroson állt félkészen úgy 90 körül!

 

 

Ki tudja, mely hajók állnak a Salamon-torony romjai alatt ezen a régi képeslapon???

Előzmény: Ramsau83 (15304)
Enzo Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15306

OFF

Óvatosan ezzel a zene témával, mert ha tovább gyűrűzik, könnyen itt teremhet, és ránk kattanhat Sz.Bazsi épp aktuális nickje, és szanaszét lesz offolva meg fikázva a topik! :)))

ON

 

Tom, köszi a képes tudósítást, és a webkamera szerelést!

riversea Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15305

Charles Baudelaire: A zene (La Musique)

 

Gyakorta a zene, mint tenger, úgy ragad,

hűs égbe sodorva,

vagyok, tág éteren vagy ködplafón alatt,

hab kósza bitorja.

 

Mellem előre dűl, tüdőm telin dagad,

akár a vitorla,

megtiprom a torló, hátas hullámokat,

bár éj fedi sorra;

 

érzem, hogy át meg át egy remegő hajó

fájdalmai járnak;

vihar és forgatag s lágy szél, lebegni jó,

keblén a nagy árnak visznek. - Máskor a mély,

mint vad kínom fagyott nagy tükre ragyog!

 

(fordította: Tóth Árpád)

Előzmény: contestant (15303)
Ramsau83 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15304

Itt az "új" tankhajó magyar kezelésben. 100 m hosszú 9 m széles 1500 LE-s Cat motor hajtja. Még Luxembourgi lobogóval. Sura a neve.

 

Még régebben volt szó a Budáról és testvéreiről. Tavaly került üzembe ez a szálloda hajó Pozsonyban. Szerintem valamelyik Buda testvér testére épült. Lehet hogy ő volt a Budai szálloda hajó, mely pár éve eltünt és úgy tudom Pozsonyi téli kikötőbe került.

 

Gyöngyös ha a kérdéseidet megismételnéd talán tudnék rá válaszolni, most nincs időm végig bogarászni a topicot.

 

A radar térképet majd igyekszem megcsinálni. Addig majd kaptok még rejtvényeket.

Sura
contestant Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15303

Kedves Miksai,

Szerintem a hajózás és a zene tökéletes társak. Én nem egyszer vezettem az Al-Dunán éjszaka Bocherini zenére tolatmányokat, de néha, tengeri vitorlázás közben, amikor a szélerő meghaladta a B7-est, akkor Wagnert hallgattam. Legutóbbi zenei élményem, amikor az A 38-on Victor Bailey koncerten csápoltam gyermekkori nagy kedvencemnek Benny Maupin-nak aki minden idők egyik legnagyobb szaxofonosaként beállt egy fiatal bandába. Lehet, hogy nem hajóztam túl sokat, de egyetlen havariát sem követtem el. Talán a zene hatására?! Hajózás és zene; mindkettő földöntúli élmény. A hajó hangszer; ritmusérzék és jó hallás nélkül nem űzhető magas fokon a vezetése. Bocs, most már nagyon eltértem a topic alaptémájától, de nekem talán ez megbocsájtható; végülis napi 14 órát az alaptémával foglalkozom! A hölgyeknek pedig megígérem, ha más nem lesz hajlandó, akkor én megtáncoltatom őket, OK?. üdv, c   

Előzmény: Miksai (15295)
Tom_ Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15302

Az unalomig ismételt siófoki téli kikötő új perspektívából. Azt hiszem nyáron több képek fogok ilyen szögből készíteni.

Tom_ Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15301

Ma délután a Balatoni Fejlesztési Tanács egyik informatikus kollegájával sikeresen életet leheltünk a siófoki webkamerába. A dolog még nem teljesen tökéletes, ugyanis mechanikailag még labilis a kamera, néhány csavar hiányzik a konzoljából, az a csoda, hogy nem esik le, úgyhogy most nem sok hasznosat mutat. A fókusza viszont már jó. Jövő héten tervezzük a mechanikai szerelését. Ha kész lesz jelezni fogom, addig is a kíváncsiskodók rápillanthatnak, a magyarhajozas.lap.hu oldalról elérhető. Kérlek benneteket, hogy huzamosabb ideig még ne nézzétek, hogy könnyen tudjuk távolról még finomhangolni (megj.: úgysincs mozgás).

Tom

MALWIN Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15300
Hejdehehehehe:-))))))))))
Előzmény: Talicskás tengernagy (15298)
MALWIN Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15299
A verekedő szarvasbikák jutnak eszembe a képről...:-))
Előzmény: Pedrofon (15294)
Talicskás tengernagy Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15298

Kedves Szülők!

 

Csaba fiuk tegnap nem volt örsi gyűlésen. A mai napon azzal a képtelen hazugsággal mentegette magát, hogy Sopron vizbesüllyesztését nézte.

Apuka, legyen szíves bejönni hozzám!

 

Tóth Elvira

biológiás

Előzmény: MALWIN (15273)
Zsuzska :) Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15297
Úgy gondolom, hogy nem én vagyok az egyetlen itt, aki ebben a témában ír. Sőt! Ha visszalapozzuk a korábbi hozzászólásokat, amelyek egyikére (contestant 15283) én is reagáltam, találhatunk nem hajós témába vágó, zenei programokra történő invitálásokat. (Aranyangyal 15281)
Szerintem ezzel semmi baj, mivel az itt hozzászólók nagy része már nem csak egy-egy "topic" társ, hanem tudomásom szerint (bár én még friss húsnak számítok) baráti társaság, akik ilyen irányú szándékaikat, meghívásaikat néha csak ezen a csatornán tudják továbbítani. Nem gondolom, hogy ez probléma, és hogy emiatt bárki is elpártolna innen. Ha mégis megteszi, az szerintem nem ezen hozzászólások miatt lesz.
Mindezek mellett, - ha az előttem hozzászóló, zenei programra invitáló társak írásain felbuzdulva - mégis problémát okoztam, úgy azoktól, akik esetleg bántva érzik magukat, azon nyomban elnézést kérek. De tényleg!
Köszönet!

Ps: a továbbiakban igyekszem majd hajós ínyencségeimet közzé tenni, feltéve ha megtalálom a gépem memória kártyáját :):)
Előzmény: Miksai (15295)
Aranyangyal Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15296

Kedves C.

Pedig a "hátszél" néha igen fontos körülmény!!!!:-)Lehet,sőt biztos,hogy nem mi vagyunk itt a főszereplők de a lelkesítés,a kezdeményezésre buzdítás azért sok esetben a "háttérből" jön!:-)

A zene biztosan príma lesz,már csak abban kell bíznunk,hogy lesz aki megtáncoltat minket!:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Üdv:Aranyangyal

Előzmény: contestant (15290)
Miksai Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15295

Ez egy hajózással foglalkozó topic, ahol -ha néha érintőlegesen is- az embereket az ilyen irányú téma tartja össze. Ha zenei stílusok és kedvenc együttesek  témába csapunk át, a népség elpártol innen, vagy elborul az agya. Úgyhogy ezeket a témákat kéretik a tárgyba illő fórumon alkalmazni !

Brrr. de bunkó voltam !

Előzmény: Zsuzska :) (15293)
Pedrofon Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15294

Hamarosan felrakom a szilveszter környékén készült hajós képeket, de íme 1 érdekesség, most lőttem a Margit hídról.

Hajótoltabárkatoltatolóhajó...:o)

 

tttrt

A szlovák TR TRENCÍN és a német mamula TALION.

Zsuzska :) Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15293
Én úgy gondolom, hogy nem árt néha az újdonság, persze nem minden áron. Minden tiszteletem az idősebb korosztályé, és nem is szabad őket elfeledni vagy mellőzni, sőt!!!!!! de az élet minden területén szükség lehet néha (nem mindig) egy kis frissítésre. Sok jó ember kis helyen is elfér, tehát ez vonatkozik a zenekarokra is. Többször volt már példa zenekarok együttműködésére, a blokkok egészséges és igazságos felosztása mellett.
Ez nem rábeszélést jelent, csak privát véleményt. Szerintem mindenki tudja, hogy vannak emberek, akik mindennél nagyobb lelkesedéssel és segítőkészséggel állnak hozzánk, legyen zenéről, fotóról, vagy az élet terén bármilyen más dologról szó. Tudom, hogy ezért senki nem vár semmit cserébe, de egy "valamikori", "esetleges" meghívás, felkérés, vagy kipróbálás biztosan jól esne bárkinek, akárkinek... Ha értitek mire gondolok...
Ne haragudjatok, ha kicsit elfogult vagyok. Esküszöm, senkit nem akarok megbántai.
Előzmény: contestant (15290)
guberavera Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15292
Kapacitáshiány nehezíti a hajózást

A világ tengeri áruszállítása 50 éve nem látott csúcson áll: a legnagyobb társaságok hajókapacitásának kihasználtsága már a 90 százalékot is meghaladja, miközben az elemzők további keresletnövekedést prognosztizálnak. A kikötők azonban már a mai forgalmat is alig győzik. (forrás: Világgazdaság)
Bócman Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15291

A nagy báli készülődésben egy szomorúbb hír:

 

A szilveszter éjszakáján elhunyt kollégánk temetése holnap 10 óra 30 perckor lesz Sajószentpéteren.

 

 

 

contestant Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15290

Örülök a női kezdeményező hajlamnak és akcióképességnek! Természetesen óriási tánc szokott lenni, de itt, egy hajós fórumon - kicsit magamból indulva ki - azt hittem, nagyobb csábítás lehet a szálloda bárját emlegetni. Zenekar évek óta Kemény Kázmér és a Canada Dry. Lehet, hogy Pedrofon dögösebb zenével szolgálna, de Kazi már összenőtt a korábbi MAHART-bálokkal és kardjába (vagy mikrofonjába) dőlne, ha nem őt hívnánk. Éjfélkor az MFTR-MAHART születésnapi tortája szokott következni (most a 110.), lehet, hogy az utolsó? Természetesen tombola, igazi "hajós nyereményekkel", de a legjobb tényleg a társaság maga, ahol régi és új hajózási fanatikusok szórakoznak együtt. Egyszóval; ott a helyetek! Üdv, c 

Előzmény: Aranyangyal (15287)
Zoltika Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15289
Ez biztosan a Petőfi? Merthogy még az átépítés előtti állapotban van, a nevet pedig nem tudom leolvasni. A kép szerepel gumidaninál is, de a név ott sem olvasható. Esetleg az eredeti utikönyvben?
Előzmény: Una Vestrum (15286)
Hajtanyos Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15288
Mugglinak tavaly a Sopronon adtam egy rakás színes diát róla, hogy tegye közkinccsé őket, nem tudom, megtette-e.
Előzmény: GyongyosMS (15268)
Aranyangyal Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15287

Úgy látszik a fiúk nem akarnak bálozni.De majd Mi a női szakasz rávesszük őket!!!!:-)

Nem kérünk új báliruhát,cipőt stb.csak vigyenek el!!!!:-)

A programról lehet többet tudni??Vagy csak italozni lehet?:-))))

Akkor mi most nekilátunk a toborzásnak!

Szép napot!

 

Előzmény: contestant (15283)
Una Vestrum Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15286

A másik linket elfelejtette a Zindex...

 

PETŐFI útikönyvből
Előzmény: Una Vestrum (15284)
Zsuzska :) Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15285

Kedves Hajóspajtások!

Pedro barátunk ,topiktársunk stb.üzeni,hogy:

 

Óriási buli lesz 14-én pénteken 20:00 órától a Club 66-ben a Budaörsi úton a Harley Davidson szalon tetején! Bár hajó nem lesz, de csúcsszuper motorok igen.

A Pedrofon minden tagja szeretettel vár és elvár minden bulizni vágyót!

Gyertek minél többen!!!!!!!

Ja, és a felszolgáló személyzet sokkak sokkal kedvesebb mint az Alcatrazban! Sőt...!!!!!!!

Az ételek is nagyon finomak, és az árak is nagyon barátiak!

 

Várunk mindenkit!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szeretettel!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Aranyangyal (15281)
Una Vestrum Creative Commons License 2005.01.07 0 0 15284

PETŐFI családi fotón

 

 

Bár Gumidaninál valóban biztos több anyag található...

Előzmény: GyongyosMS (15268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!