Keresés

Részletes keresés

scratch Creative Commons License 2004.01.11 0 0 293
Készítettem egy éjszaki panormámát 5 képből, Panorama Factory -val szerettem volna összerakni, de mikor összeilleszti az egész szűrkés, szintelen, szinte FF kész lesz (nagyon kevés szív van benne). Gondolom a feljavítás miatt rontja el ennyire, vagy nem? Mit állítsak át?
S.P.T. Creative Commons License 2003.12.16 0 0 292
Töltsd le a QuickTime Player-t (ingyenes), azzal jól megy a PanoramaFactory QTVR-je, lesz benne körbe nézés, meg zoom (már, ha úgy állítod be elmentéskor), sőt még jó pár mást is meg lehet vele csinálni.
Szerintem érdemes elolvasni a help rá vonatkozó részét.
Előzmény: at0 (291)
at0 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 291
A Panorama Factory-val lehet elmenteni 360 fokos panoráma képet mov file-ba, amit nekem csak az Olympus Camedia Master programja lát rendesen. Korábban láttam egy folyóról meg egy zsiráfokkal teli vadasparkról hasonlót futtatható exe formátumban, körbenérő- és zoom-funkcióval. Ilyet mivel lehet készíteni?
scratch Creative Commons License 2003.12.15 0 0 290
optikus,

köszi, ez a 20-40% körüli akkor nekem is biztos jó lesz.

Előzmény: optikus (289)
optikus Creative Commons License 2003.12.13 0 0 289
Latoszog es tema fuggo (mondjuk az se mindegy hogy mi a vegcel, nagy papirkep, webre, esetleg valami vr megoldas, meg a gepnek is lehetnek korlatai pl. kicsi puffer).
Atlagban olyan 20..40%-nyi atfedes eleg (en speciel >90%-os atfedest hasznalok:)
Előzmény: scratch (287)
scratch Creative Commons License 2003.12.13 0 0 288
panormázás = panorámázás
Előzmény: scratch (287)
scratch Creative Commons License 2003.12.13 0 0 287
Mekkor átfedést érdmes hagyni panormázás közbe, hogy utána szépen lehessen illeszteni?
pettyka Creative Commons License 2003.12.03 0 0 286
http://www.kallopeter.com/globfot

december 6án tömeges fotós akció,
panoráma képek is, bármi

nézzük meg mit csináltunk egésznap

aztán nézzük meg az összes képet egy képben

durva!!

pitman Creative Commons License 2003.12.03 0 0 285
De nem ám...
Előzmény: lotht (284)
lotht Creative Commons License 2003.12.03 0 0 284
Hát ez nem gyenge!
Előzmény: P.Peter (283)
P.Peter Creative Commons License 2003.12.03 0 0 283
Ha valaki még nem látta volna, és kíváncsi a panoráma/mozaik technika korlátaira :-)

http://www.tawbaware.com/maxlyons/gigapixel.htm

(Hasonló 'csúfságot' már láttam korábban is, de ekkorát még nem.)

pitman Creative Commons License 2003.12.03 0 0 282
A Panotools használatánál sem árt, mert igaz, hogy összerakja, csak nem mindegy mekkora munkát igényel.
Normál körpanorámánál tényleg nem nagy gond, ha nincs, mert az állványt be tudom vízszintezni, a gép a fejjel pedig szemre be van állítva. Szférikus panorámánál már más a helyzet, ott nem ártana, ha az alapsor, és a további sorok teljesen vízszintben lennének 38 képnél már össze tud jönni némi hiba.
Előzmény: maestro (281)
maestro Creative Commons License 2003.12.02 0 0 281
Az utolsó darabot az országban én vettem meg még tavaly :-) Már akkor is csak azt mondták mindenütt, hogy nem gyártja már a Hama, nem tudnak rendelésre sem hozni. A Soósnál sem tudtak adni, de a kirakat sarkában árválkodott még egy példány, amiről már ők is elfeledkeztek. Újonnan azóta sem láttam, talán használtcikk-kereskedésben lehet még.

De ha PanoToolst használsz, nem kell a vízszintesre figyelned, úgyis összerakja! :-)

Előzmény: pitman (275)
Topy Creative Commons License 2003.12.02 0 0 280
Mennyi lett volna a Hama (ha van)? Par honapos a Studioline arlistam, abban a Manfrotto 5900 forint.
Viszont a Manfrotto site-on vegkepp nem lelem...

Topy

Előzmény: pitman (278)
optikus Creative Commons License 2003.12.02 0 0 279
Gondolom komoly beruhazast es toket igenylo termek, ezert a hazai importja meghaladja a kereskedok raktarkeszletezesre fordithato maximalis osszegét...
Előzmény: pitman (278)
pitman Creative Commons License 2003.12.02 0 0 278
Köszi, ilyenre gondoltam. A Hama-t próbáltam vidéki forgalmazónál, kikerestük a katalógusból, (állítólag) felhívták a Hama-t, majd közölték, hogy nem tudnak hozni.

A másik egy kicsit drágának tűnik.

Előzmény: optikus (277)
optikus Creative Commons License 2003.12.02 0 0 277
Nya itt a hama fele:

http://www.bhphotovideo.com/product/89943/HASLS/REG/4978


Keresd a magyar hama forgalmazoknal az 5410-es kodon.

Előzmény: optikus (276)
optikus Creative Commons License 2003.12.02 0 0 276
Gondolom errol van szo:

Hat meg kell hogy mondjam nem tom (en a gepemhez kaptam) de lattam mar hama-ban ilyet, talan rendelheto (lehet hogy soligorban is van). Nem tom mire kell de sokat ne varj tole, sokkal jobb egy jofaja allvanyfejbe epitett libella (palvolgyiben szoktak lenni ilyen sehol sem kaphato dolgok, egy telefont meger, de biztos nem olcso, meg majd ra akarnak beszelni minden masra...).

Na most latom csak hogy van manfrottoban is. 337-es kodon, kerdezd meg a tripontot:
http://www.adorama.com/BG337.html

Előzmény: pitman (275)
pitman Creative Commons License 2003.12.02 0 0 275
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehetne vakupapucsba tehető vízmértéket kapni. Én (vidéki lévén) a környékünkön már mindenhol próbálkoztam, de sok helyen csak néznek rám, mintha szellemet látnának. Próbálkoztam már Pesten is egy-két helyen, szintén sikertelenül.
Előzmény: hotom (274)
hotom Creative Commons License 2003.11.30 0 0 274
optikus,

köszönöm a választ

Előzmény: optikus (270)
scratch Creative Commons License 2003.11.28 0 0 273
optikus,

ok, majd szétnézek egy MM -ban.

Előzmény: optikus (272)
optikus Creative Commons License 2003.11.28 0 0 272
Sztem egy rendes allvanyt gyakorlatilag szem magassagig ki kell tudni ugy huzni hogy a rarakott cumo stabilan alljon. Probald megnezni valamelyik mm-ban, ott szokik lenni hama,velbon es manfrotto is. Altalaban minden allvany taperalhato, kihuzhato, probalgathato (ha epp nincs lecsenve egy-egy alkatresz rola).
Előzmény: scratch (271)
scratch Creative Commons License 2003.11.27 0 0 271
optikus,

köszönöm a véleményed. De hát igen, az pénz nagy úr... Úgyhogy próbálnám minél költségkímélőbben megoldani. Akkor ez a Hama teljesen felejtős? Mit javasolsz, ami nem túl drága, de viszonylag jó? Magasságba mennyi az elfogadható? Pl. én jártam már úgy, hogy egy kilátóba magasabb volt a korlát, mint az állvány. :)

Előzmény: optikus (269)
optikus Creative Commons License 2003.11.27 0 0 270
Ha egy gepben van panorama mod az jo de nem letszukseglet.
Altalaban abban segit hogy az elso kockatol zarolja a zoomot,fokuszt,wb-t,megvilagitast(zar+rekesz), hogy a kepek utolag konnyen egyesithetoek legyenek. Van amelyik flag-et is elhelyez a kepsorozatban igy a hozzadott progi viszonylag okosan ralel a darabokra. Ennek a megoldasak a hatranya ha olyan kepre lockolja a beallitasokat amitol elutnek a kovetkezok akkor beeges vagy setetseg (azaz helytelen megvilagitas) lesz az eredmenye (pl. nappal hattal kezdesz de egy fel fordulat utan mar szembe sut, ilyenkor gond az automatizmus).
Szinten segito funkcio mikor a hatso lcd-n megjeleniti az elozo kep szelet hogy konnyebb legyen a kovetkezo illesztese. Ennek egyszerubb verzioja amikor csak segedvonalat ad az illeszteshez.
Aztan ott van meg az olympus fele panoramafunkcios kartya. A kozhidelemmel ellentetben ez a kartya nem tartalmaz semmilyen funkciot csak engedelyezi a gepbe epitett panorama uzemmodot (persze csak amelyikben ilyen van). Cserebe jo draga. Ilyen panorama funkcios kartyava atalakithato a mezei sm-kartya is (neten megvan a hekkeles menete).
Ha belso terben is akarsz panoramazni akkor minel nagyobb latoszogre lesz szukseged, nem baj ha a gephez utolag lehet venni nagylato elotetet.

Ha nincs panorama funkciod (vagy nem akarod hasznalni) akkor sincs gond (sot!). Lenyeg hogy olyan gep kell amin mindent manualisan be lehet allitani (zar+rekesz+wb+mf a minimum). Ezzel mar barmilyen panorama osszehozhato csak ugyesseg, tapasztalat es ido kerdese. Persze panoramazashoz nem art egy jo allvany is (esetleg gondolj majd kesobb erre is mert nem olcso).

Előzmény: hotom (268)
optikus Creative Commons License 2003.11.27 0 0 269
Hat en nem vagyok egy nagy velemennyel a nagynevu hama cegrol... Hama allvanyt tutko nem vennek, amit eddig lattam az egy tragya volt ha beleolvasol az allvanyos topicba ott is hasonlo a velemeny. Persze a penz nagy ur, minimum manfrotto 190 kene egy fejjel, de ez joval tobb (esetleg valami kisebb tipust de akkor nagyon meg kell nezni melyiket). Hasznaltan is lehet kapni, erdemes korulnezni mert kopason kivul nem nagyon szokott bajuk lenni (persze azert at kell nezni). Ha osszehasonlitod stabilitasban es kivitelben egy hamaval hat eg es fold, szvsz.

Ja meg egy jotanacs, erdemes cseretalpas fejet venni megha egy kicsit tobb is, nagyon megterul mert iszonyat kenyelmetlen le-fol csavarozni a gepet (manfrottoban RC2-re vegzodik az ilyen fejeknek a jelolese).

Előzmény: scratch (266)
hotom Creative Commons License 2003.11.27 0 0 268
Hello

Panoráma fotózásban abszolut kezdőként lenne egy kérdésem.
Fontos (mármint egy kezdőnek) hogy az adott digitgép panoráma készítést elősegítő szolgáltatással rendelkezzen? Gondolok itt pl a canon A70 panoráma segítő szolgáltatására. Nagy mértékben megkönnyíti a dolgot vagy pontosan megfelel e célra bármely más gép is?

kösz

PETYUS Creative Commons License 2003.11.26 0 0 267
Elvileg tudná amit kell, de gyenge.
Előzmény: scratch (266)
scratch Creative Commons License 2003.11.26 0 0 266
Eddig kölcsön álvánnyal fotóztam, de most szeretnek egy sajátot is venni. Főként panorámázni kéne, ez megfelelő szerintetek:

Hama Gamma 74 állvány

scratch Creative Commons License 2003.11.26 0 0 265
Szia lotht,

itt is, és még sok helyen, Pl. Geocaching oldalon is lelkesen keresem a ládáid. :)
köszönöm, sikerült! De közbe rájöttem, az volt a baj 2x vágtam körbe, és ez nem tetszett neki. Azt nem lehet megoldani, hogy a varázsló magától helyesen vágjon?

optikus,

köszi, igen, így működik, az ő trimmelését kell kézileg javítani. Attól kattant meg, hogy én 2x vágtam.

optikus Creative Commons License 2003.11.26 0 0 264
Volt nekem is hasonlo gondom de miutan o megtrimmelte (amiben maradt feher) en fogtam alul folul es odebhuztam egerrel (a piros csikot). Nem volt vele semmi gond, lementette. Igaz en nem is varazsloztam benne semmit.
Előzmény: scratch (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!