Keresés

Részletes keresés

maria73 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 4384
SZIA!Sajna pedig el vagyok keseredve!lassan vissza kell mennem dolgozni!(3.5hónapja volt a sérv műtét)Hogy,hogy fogom bírni az még kérdés!??8-17 óráig dolgoztam kereskedelemben!A háziorvos behívott táppénzellenőrzésre,és a felülvizsgáló orvos szavaiból azt vettem ki,hogy lassan ki fognak írni!Hiába mondtam el a tüneteimet,mondta minnél előbb intézzem az idegsebészhez a kontrollt!Az mondta 2 hét múlva ez kiderül mit mond az idegesbész!Megpróbáltam bejelentkezni és a leghamarabbi időpont a szakrendelésen okt.20.a!Ez király!marad a magánrendelése,mert idegesít,hogy mitől fáj és zsibbad még ennyire!Ja!A háziorvossal tartom a kapcsolatot,tudja és látja hogy nem igazán vagyok jól!Gőzőm nincs,hogy ilyenkor ha a felülvizsgáló doki azt mondja hogy mehet dolgozni,akkor kiírnak!??Na de fel a fejjel!Az legalább megy!az úszást én is hallottam,hogy jó,csak nem tudok!Elfelejtettem megtanulni!
Előzmény: Törölt nick (4378)
maria73 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 4383
Sziasztok!Köszönöm a bíztató szavakat!Nekem lejártak a kezelések!Sajnos a csoportba nállunk is volt akinek abba kellett hagynia a gyógytornát,begyulladt és nagyon fájt neki!A gyógytornász szavaival élve:csak a fájdalom küszöbig!!Sokkal jobban én sem vagyok!Neked kellemes tornázgatást,de csak addig ameddig jól esik!Az első pár torna nekem is húzós volt!A végére belejössz!Kellemes és fájdalommentes szép napot mindenkinek!
Előzmény: Szorgos (4379)
Szorgos Creative Commons License 2008.10.03 0 0 4382
Szép napot Mindenkinek!

Nem tudom mi az az ipplikátor és a gugliba is csak egy pici képet találtam, de nálunk az sztk-ban van egy gyógyárus és annak van olyan terméke, (derékalj, párna)mintha sörös kupakok lennének egymás mellé rakva csak ez tüskés. Erre gondolsz? Ha igen akkor kedden megyek úgyis tornázni csinálok róla képeket.
Előzmény: ring9 (4380)
Kata-flan Creative Commons License 2008.10.03 0 0 4381

Visszamentél dolgozni?

Te akartad, vagy kiírtak?

Hogy bírod?

Ülő munkán vagy?

Előzmény: ring9 (4380)
ring9 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 4380
Sziasztok!

Ma láttam a tv-ben egy tűzoltót, akinek a pksérv műtétje után mindkét lába lebénult. A sérv azonban szép lehetett, mert azt viszont - állítólag - ott hagyták. Kimondatlanul is ettől féltem a legjobban a műtét előtt. Persze a doki azt mondta, hogy ennek nagyon kicsi a valószínűsége. /Azért a műtét után az volt az első kérdése, hogy tudom-e rendesen mozgatni a lábamat./ Éppen kezdtem volna sajnálni magam az első munkanapom után a fájdalmaim miatt, és bár mindig úgy gondoltam, nem mások szerencsétlenségéből akarok erőt meríteni, de most mégis azt mondom, hogy inkább fájjon!

A műtét előtt használtam kosmodisket (tőbb hétig szinte egész nap rajtam volt) , és akkor semmi hatását nem éreztem, lehet, hogy még egyszer kipróbálom én is mielőtt visszaadom a tulajdonosának (aki amúgy azért adta kölcsön, mert neki sem használ). Úgyhogy erre is igaz, hogy nem mindenkinél hatásos, ha van rá lehetőség, érdemes a vásárlása előtt kipróbálni.

Akkoriban nekem jobban bevált az ipplikátor (tűágy), azután mindig csökkent a fájdalom, viszont nem tudom, hogy honnan lehetne egyet szerezni. Ha vkinek van erről infója, megköszönném!

Szép estét mindenkinek!
Szorgos Creative Commons License 2008.10.02 0 0 4379
Szép napot Mindenkinek!

Ma megkezdtem a gyógytorna sorozatomat. Azt mondta a tornász, hogy van akinek begyullad a tornától a dereka és utána még lassabb a gyógyulás. Na mondom szép dolgokkal kecsegtet. Nem tudtam minden gyakorlatot elvégezni, de azt mondta nem is baj, majd beljövök. Heti 2 alkalom és 15-ös sorozat. Rendesen kipurcantam úgyhogy ma nem is fogook szobabinyózni. :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 4378

Ha porckorong sérvvel mütöttek - ne keseredj el! Nem vagy egyedül, akinek nem tökéletes a mütét után. Én majdnem 2 éve voltam a kés alatt és nekem sem lett

éppen szuper. A nagy fájdalom elmúlt, de van helyette állandó kisebb fájdalom,

hegszövet képződés miatt. El lehetne távolitani ezt is, de nem akaródznak a doktor-

urak. A kifogás, hogy azután is visszajöhet és aztán még akár rosszabb is lehet, mint

most.  A lábfejem jelentős részének is annyi.  Métereket megyek úgy pl. strandon, hogy nem veszem észre, hogy elhagytam a papucsomat, mivel, hogy zsibadt és érzéketlen is.  A torna is csak néhány órára javit. Viszont igen jó a HÁTÚSZÁS, utána

2-3 napig nem fáj a derekam. Mindenkinek javasolni tudom. Heti 2x, ha van rá mód.

Sajnos nem vagyunk szerencsések. Van, akinek olyan jól sikerül, hogy évekig azt sem tudja, hogy volt valami baj a gerincével. 

Előzmény: maria73 (4375)
Cora4 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 4377
Nekem sok éve van, csak jót mondhatok róla. Rendszeresen kell használni 2-3 héten át naponta legalább 3 órát.
Előzmény: maria73 (4375)
janise Creative Commons License 2008.09.30 0 0 4376
Szia! Ne keseredj el,a rehabilitáció után nem rögtön jeletkezik a javulás.A kezelések közben nekem is többször megfordult a fejemben hogy abbahagyom.Miután hazajöttem rá egy hétre kezdtem érezni hogy jobb lett tőle.Sajnos időlegesen előjön némi fájdalom,de nekem közel sem olyan erősen mint műtét előtt.Te is fogsz javulni megllátod,jobbulást ,kitartást kívánok.
Előzmény: maria73 (4375)
maria73 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 4375
Sziasztok!Én sajna nem vagyok jól!a tüneteim szinte ugyan úgy megvannak mint műtét előtt!Szerdán megyek vissza az idegsebészhez!csütörtökön lejár a 3 hetes rehabilitáciom Agárdon!sikeresen jól felfáztam!REMÉLEM TI AZÉRT JÓL VAGYTOK??!A fürdőbe ajánlották a "cozmodisck-et?"a tv-ben már láttam a hírdetést!használta valaki?van valami tapasztalatotok?mindenkinek fájdalom mentes kellemes napos időt kívánok!
Előzmény: manci66 (4374)
manci66 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 4374
Ti hogy vagytok a mostani melelgfronttal?
Előzmény: sziporka66 (4373)
sziporka66 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 4373

Itt a térdeplő székről információ.

Ez is egy topik.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125953&la=45385300

 

 

 

Fórum »  Életmód »  Szülői munkaközösség » 

Térdeplő szék gyerekeknek

Topikleírás

Új hozzászólás

Nyitotta: Ágibági

sziporka66 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 4372

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=213812

 

Itt a gyógyhir videója,  a DENEVÉR ÁGYRÓL, csak belenéztem.

Itt is a gerincről sok szó esik.Nézzétek, majd ha találok érdekeset feldobom.

sziporka66 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 4371
Találtam 2-tö gerinc videót a gyógyhír műsorban. Aki akarja, megnézi, vagy nem majd eldönti. Meghallgatni is érdekes, mert rengeteg hasznos tanácsokat adnak, amit én nagyon szeretek.

Ez a műtőbe készült ugy, hogy a gyengébb idegzetűek csak hallgassák. A 210-es adás is a gerincsérv műtétről szól és látni is letett a kocsonyás részt, amit kivettek a betegből, magyarul a sérvet. Ez más mind amit egyszer már tettem fel "gerincsérv videót",ahoz hasonló.

 

http://www.hirtv.hu/?tPath=/musorok/&article_id=55006

 

Itt a 2005. 76.adás

2005.február.13-adást nyissátok meg és letölti.

(ha akarjátok a többi adást is lelehet tölteni)

 

 

 

http://www.hirtv.hu/?tPath=/musorok/&article_id=133501

 

Itt a 2007.09.09

2007. 210-es adását nézhetitek meg. Ezt elirták, mert a gerinvsérv mütétet muttatják.

Itt is a többit egészségügyi videót is lelehett tölteni. 

 

http://www.hirtv.hu/musorok/?&article_id=45514

 

itt az összes videó amit tudni akartok bármilyen betegségekröl. Nyissátok meg, amit szeretnétek másoljátok ki, irjátok a goglebe és még azt, hogy videója.

Sok siker és videózást midenkinek

 

Hü,nagyon sietek, remélem nem cseréltem fel a dátumokat.Legfeljebb majd javitok.

 

boszori Creative Commons License 2008.09.20 0 0 4370

 Tényleg, régebben is ránéztem erre a nyújtóvalamire amikor felraktad, és az rettentett el, hogy úgy tűnik, hirtelen lökődik ide-oda. Nekem legalábbis volt időszak, amikor 10 cm is helyváltoztatás is nehezemre esett.

 

Minden ilyen új (vagy újnak tűnő) hírre felkapom a fejemet, hátha ez lesz majd az igazi.

Lehet, hogy Janise-nek ilyen van, ezért hallani szerettem volna olyan valakinek a véleményét, aki ezt használja. (és nem árulja)

 

 

A denevérágyat már régen nézegettem én is, az két dolog miatt jobban tetszik.

1-  egyedül is tudja az ember használni. Oldalt van egy kapcsoló, ennek segítségével működtethető

2-  bármilyen szögben megállítható, tehát nem kell denevérként lógni, ha jobban esik mondjuk csak 70 fokban nyújtózni

 

Az ára viszont horribilis, de ez megint az a kérdés, hogy mindent igyekszünk kipróbálni, mert ha javulást hoz akkor már semmi se drága.

 

Mindenkinek jó nyújtást, tornát, úszást, illetve bármit amiben hisz!

Előzmény: sziporka66 (4369)
sziporka66 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 4369
BOSZORI

 

Régebben felettem videót a gerincnyújtó vagy denevér ágyról (nem tudom mi a különbség), még egyszer felteszem, hogy is működik. Egy írást is, felteszek doktori szemmel mit is, nyújt ez az ágy. A férjem kiprobálta, Ő mondta: Vigyázni kell a gyors mozdulat sortól, mert bele lehet szédülni és ez miatt könnyen pánikba, esik az illető. Reggel kávé helyett jó ébresztő a vérnyomás megemelkedik, de utána vissza áll. Sietek tornázni.

 

A JANISEnek kellemes  nyújtást.

 

 

 http://gerinc.blogter.hu/?post_id=248223

 

Az írás

 

http://www.dr-spine.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=27

 

a vídeó

Előzmény: boszori (4363)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 4368
na meghoztam a képet a cipőről. Elég rossz minőségű, de nem tudok feket rendesen fotózni, ki kellett világosítanom.
Megjegyeztem az üzletben, hogy a cipő is kínai a szandál meg kóreai volt, de megnyugtattak, hogy a svájciak ellenőrzik a minőséget. Kérdem én akkort mitől ilyen heroin drága mikor köztudott, hogy a kinai a lególcsóbb munkaerő. Azért elég szőrnyű, hogy az amúgyis beteg emberről nyúznak le plussz bőrt. Bár lehet azt mondani, hogy nem kötelező megvenni, na de ha kell és jó akkor mit tehet az ember, nem igaz!?
Előzmény: Szorgos (4367)
Szorgos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 4367

Szép napot Mindenkinek!

Örömmel jelentem, hogy tegnap megkaptam a karácsonyi ajándékot az apámtól ami nem más mint egy MBT cipellő. :) Most már, ha hideg van is tudok utcára menni. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ezt is be kell e járatni, vagy a szandál után már nem kell. Egész jó érzés ahhoz képest, hogy sose bírtam azokat az edzőcipőket vagy mit, mindig nyomta mindegyik az ujjam. Ez teljesen jó, semmi panaszom benne. Abban jöttem haza mint a kisgyerekek a szandált csomalgoltattam be. Ja és lafotóznám, de fekete és azt nem tudok fotózni, de majd megpróbálom. A másik hír meg, hogy 50%-ra leértékeltek és 2011-be kell menni a bizottság elé újra. Azt mondta a dokibácsi aki elbírált, hogy nagyon komplexx a betegségem, mert látja, hogy tologat az érsebész a reumáshosés vissza, nem lehet tudni, hogy az érszűkülettől vagy a porcsérvtől nem tudok menni.
A cipőhöz még annyi, hogy megnéztük mennyit változott a két lában közti terhelés.
ez a régi

 

és ez a mostani.

Látszik, hogy áttevedőtt a jobb oldalra, de már közelít egymáshoz. Érdekes, mert a jobb oldolan fáj nagyon a forgóm és azt próbálom kímélni, de úgylátszik a szandi önállósítja magát. :)

boszori Creative Commons License 2008.09.19 0 0 4366

 Köszi a részletes leírást, kezdem kapisgálni. 

Nekem kicsit ijesztő, hogy nem fokozatos a dőlés, hanem "billensz" egyszer vízszintbe utána pedig denevérbe. Nekem bizony a hirtelen mozdulatok nem mindig esnek jól.

Előzmény: janise (4365)
janise Creative Commons License 2008.09.19 0 0 4365
Szia!A lábaimat beakasztom a lábtartóba,végignyúlok a padon ,ahogy a karjaimat lassan emelem hátra a fülem mellé nyújtva úgy billenek hátra először vízszintes helyzetbe,majd rézsutosan lefelé.Hogy meddig,azt a karjaimmal szabályozom.A fejjel lefelé lógásból férji segítséggel billenek vissza:)))Kezdetben csak néhány mp.-t szabad lógni,majd napról napra növelni az időt max 2-3 percig egyszerre.Napi 3x-i gyakorlás javasolt.
Előzmény: boszori (4363)
avandia Creative Commons License 2008.09.19 0 0 4364
Sziasztok!

Régóta nem jelentkeztem már, de olvaslak benneteket!
Az állapotom a régi, vagyis megvagyok. Mai nap beadtam a papírjaimat a leszázalékolásra, majd kiderül hogyan sikerül! Sajnos nem hiszem, hogy túl nagy szerencsém lenne, de lehet azért mert alapból pesszimista vagyok!
Örömmel olvasgatom, hogy majdnem mindenki szépen gyógyulgat. Nekem még nem sikerült rehabra menjek, nem kapok semmi visszajelzést Hévízről, pedig már két hónapja elküldte az orvosom a beutalót. Lehet úgy ítélik meg, hogy nem sürgős:-)
Mindenkinek további szép napot!

Üdv:
Avandia
boszori Creative Commons License 2008.09.18 0 0 4363

 Már nézegettem azóta a neten én is, de nem egészen látom rajta, hogy hogyan működik.

Vagy fönt, vagy lent van a fejed, ennyit látok belőle én.

 Köztes állapot nincsen? És ha egyszer már fejjel lefelé vagy, (egyáltalán hogyan jutsz el a fejjel lefelé állapotba) akkor onnan hogyan kászálódsz visssza?

 Vagy külső segítség is kell?

Előzmény: janise (4361)
janise Creative Commons License 2008.09.18 0 0 4362
23ezer volt az ára.
Előzmény: janise (4361)
janise Creative Commons License 2008.09.18 0 0 4361

Sziasztok!Az interneten találtam rá a hirdetésre.Használtan vettem,még csak néhány másodpercet lógok rajta naponta,2-3-szor.

http://www.info-budapest.net/showimg.php?url=526414

Ezen a linken található egy,az enyém is így néz ki csak fekete.Nem motor hajtja,hanem a gravitáció.Ezért olcsóbb mint a denevérágy.Jelenleg nincsenek fájdalmaim.Hogy ettől-e ,a tornától,az ülőpárnától,a többi segédeszköztől nem tudom,gyógyszert hónapok óta nem szedtem.

Előzmény: boszori (4358)
Cora4 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 4360
...:(((...
Előzmény: ring9 (4356)
Cora4 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 4359
Szia Janise! Mennyibe került a pad? Mi a pontos neve? Mit tapasztaltál eddig a használatában?
Előzmény: janise (4357)
boszori Creative Commons License 2008.09.17 0 0 4358

Milyen az a gerincnyújtó pad? A denevérágy lenne vagy valami más? Meg tudom valahol nézni? Neked segít?

Köszi, nem kérdezek többet, csak felcsigáztál kicsit, mert ez a nyújtás azt hiszem jó dolog.

Előzmény: janise (4357)
janise Creative Commons License 2008.09.17 0 0 4357
Szia!Az én gerincem előre jelzi a frontokat.Még a rekkenő melegben múlt hét kedden megjósolta a lehülést.Nincs sok időm olvasni Titeket,ki vagyok nyúvadva. Üdülés helyett dolgozom. Vettem gerincnyújtó padot,most ezzel ámítom magam" lógok a szeren":)))Ja és persze gyógytornázom,de a 40 percből ma lecsaltam 10-et.
Előzmény: bela2200 (4352)
ring9 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 4356
.. nekem meg sajnos még keresnem sem kellett .....
Előzmény: Cora4 (4355)
Cora4 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 4355
...én már megkerestem...
Előzmény: bela2200 (4352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!