Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40222

Pl. Biograd zseniális hely Horvátországban, 1700 fölé tudsz onnan futni, mondjuk elég kemény, köves terep, de gyönyörű.

 

Előzmény: Elm (40221)
Elm Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40221

sziasztok,

 

egy futotereppel kapcsolatos kerdesem lenne, hatha tud valaki valami otlettel, tanaccsal segiteni. Csaladi nyaralast tervezek, eljott az ido, hogy a gyerekek a tengerhez szeretnenek menni. Elsosorban Szlovenia vagy Horvatorszag a terv, de lehet mas is elvileg. Azt szeretnem megkerdezni, hogy ismertek-e olyan nyaralohelyet, ahol van tenger is, es vannak kozel hegyek is.

 

Nem kell mondjam gonolom, hogy ez utobbi engem erdekelne, a tenger engem kulonosebben nem vonz, es osszekotnem a kellemest a hasznossal, vagy inkabb pontosabban a csaladnak kellemest a nekem kellemessel. Mar ha lehetseges, es van ilyen egyaltalan. En nem nagyon ismerem a kulfoldi terepeket, de hatha van valaki aki mar jart hasonlo cipoben.

 

Elore is koszi a tippeket.

 

 

poszterfiú Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40220

szerintem nincs itt olyan nagy dráma.

ha megnézed, magashegyi terepfutásban, amiről itt szó van, egy-két ország rúg labdába. franciaország az egyértelmű győztes, 10 évalatt megtízszereződött a "versenyzők és a versenyek száma, ott tényleg gyakorlatilag tömegsporttá nőtte ki magát a trail. meg is lett az eredménye, a franciák szépen hozzák el a vb-ről, egyéb versenykről a helyezéseket, dobogókat.. olaszorszországban, spanyolországban van látványos fejlődés, de nem akkora, mint franciaországban.. az ami helyzetet nem ismerem, dehát ez a bölcsője az ultratrailnek, nemde, meg a jogging-nak :) tehát nyílván ott is van pörgés.

első tízben azért nem sok kis ország büszkélkedik saját versenyzővel.. (belgák, dánok, hollandok, csehek, lengyelek hol vannak pl.?)

de, ha megnézed mondjuk pl. annecy-t, ok ez kis verseny, de . a "tömegben" a magyarok nagyon komoly aranyban képviseltetik magukat. utmb-n sem vagyunk rossz helyen.

ebből következik szerintem, hogy szépen lassan fejlődik ez a sport, ami egy idő után magával fogja hozni a "tehetségesebbek" kifejlődését. a börzsöny trail-en betelt a nevezés, ezt pár éve még el tudtad volna képzelni, vagy akár tavaly?

tudom, ez nem versenysport, de ebből (is) lehet építkezni..

persze kellenek az adottságok is szerintem (földrajzi), akármit is mondunk, hogy sikeresebbek legyünk a kinti magashegyi versenyeken, amit nem tudunk egy idő után kellő menniységben és minőségben pótolni máshogy.. 

Előzmény: olipapa (40219)
olipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40219

Mi itt jól elfutogatunk, de sem rendezésben, sem versenyzésben, sem sehogy nem tudjuk tartani a lépést, talán lelekesedésben még igen. Egyértelműen le vagyunk maradva, de piszkosul. Tök jó ez így is persze, így is szép és lehet élvezni itthon a terepfutást, de a szakadék rohamosan nő és ezt már 2-3 éve is leírtam. Persze erről nem feltétlenül mi tehetünk, csak hát nem jó látni ahogy lemaradunk. A többség itthon nem is foglalkozik a nemzetközi élettel, mert nagyon távoli és egyre távolibb számára, nem csak kilométerben.

Előzmény: bor_kedvelő (40218)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40218

most hogy volt ez a 2 hétvége a 2 versennyel, iszonyat nagy felhajtással, iszonyat borzasztó látványos volt a változás
azon az úton, amiről már többször szó volt szó itt is, 7mérföldes csizmával rohan végig a sportág, sokkal gyorsabban mint mondjuk egy fél éve gondoltuk volna...

 

Előzmény: carlos80 (40217)
carlos80 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40217

Kilian is ember, neki is lehet rossz napja, amikor nem jön ki a lépés. Érdekes lenne, ha minden versenyt megnyerne, akkor tényleg el lehetne gondolkozni, hogy mit szed... A másik, hogy szépen látszódik a tendencia a terepfutás terén, hogy egyre erősebb és egyre gyorsabb lesz a mezőny. Még 6-8 éve a mi szintünkkel simán lehetett tarolni a külföldi versenyeken is, mostanra már ez a tudás az 1-50-be alig elég. Régen a 6 perces ezrek volt a csúcs, most már az 5 percen belüli. Régen az "öregeké" volt az ultra, most a 20-30 évesek közül kerülnek ki a legjobbak. A sportág szabályai percről-percre átíródnak, az edzéseket se lehet már egy évre tervezni, jó ha egy idényre sikerül.

 

Előzmény: bor_kedvelő (40216)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40216

szerintem egyenlőre ne a vádakosdás legyen az első...

Kilian 4 hónapnyi sífutásból hazatérve múlt héten 10 perccel kikapott nem teljesen aklimatizálódva egy 35 fokos versenyen...

míg most megnyerte az egyik kedvenc versenyét, ami leginkább a speciális pályavonal és a nagyon technikás terep miatt híres...
mindenki egyöntetűen el volt ragadtatva Kilian technikájától, hogy milyen csodásan futott, mintha erre született volna...

 

Előzmény: ef zé (40199)
csanya. Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40215

Vagy altatja a népet. Oszt az UTMB-n meg majd későn ébrednek....-)

Előzmény: bor_kedvelő (40210)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40214

jaja leesett nekem is, hogy a harmadik helyezettet ertem utol, ha minden igaz. Te fel oraval elottem jottel be ugye? Visszaneztem a kepeket. Na van mit fejlodnom :)

 

 

Előzmény: -Melák- (40213)
-Melák- Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40213

nagyon jo kis beszamolo! gratulalok a teljesiteshez! de szerintem engem valakivel nagyon összekeversz. a vadálló köveknél még hallottam azt a liftes mondatot ami a családnak szólt, aztán eltűntem :)

Előzmény: ef zé (40197)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40212
Kilian Wolfe-on kivul minden ismert ultrasra mert ennyit...ez az o Berce...
Csabi gondolom kicsit sporolt Maxira...varjuk a beszamoloit...
Előzmény: olipapa (40211)
olipapa Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40211

Ez nem az ő távja, tempója. A fiatalok és az arra specializált világszint otthagyja ilyen távon, ez normális. Nick Clark, Dakora, Joe Grant, Julia Arnau, szeretnék én a környékükön finishelni ahogy Most Csabi.

Azért jogy Jornet majd egy órával ment jobbat, az nagyon durva.  Bércen akkor futna 4.30-at?

Előzmény: bor_kedvelő (40210)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40210
Szerintem nem akarta szetcsapni magat,ez nagyon mas mufaj,foleg ilyen idoben...
Előzmény: Törölt nick (40206)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40209

haaa a kulacsomba lotyogott a viz, iso, kola es azon kattogtam, hogy tapsolnak mar az ep-n. Amugy te nagyon komolyat mentel, de tenyleg szalkasitottal, hirtelen alig ismertelek meg a celban. Annak az 5 gulyasnak volt helye es szerepe.

 

 

 

Előzmény: poszterfiú (40203)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40208
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40207

jo ez a film, olyan masfelmillio lepes hangulata van. Ha a tura is ilyen akkor rossz nem lehet.

 

 

Előzmény: medvegyu (40201)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40206
Előzmény: nedus1965 (40205)
nedus1965 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40205

Csabiról van valami híretek ? A zegama oldalán csak az első 27 helyezett van fent...

olipapa Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40204

tetszik az ilyen zselés frissítőasztal. Legutóbb Salzkammerben találkoztam ilyenne. A kép a Zegaman készült.

poszterfiú Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40203

nagyon jó kis beszámoló és írigykedve olvasom, hogy te is az okosan futók táborát erősítetted :) és gondolom a második felére gyorsultál!

ez a tapsos sztori mi? amúgy vicces, de és is többször köszöntem levágott fatörzseknek aznap majdnem.. erősen süthetett a nap! ;)

örülök, hogy találkoztunk, beszéltünk egy pár szót a végén..

Előzmény: mtb (40198)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40202

koszi, de te vegul is miert nem indultal?

 

Előzmény: nedus1965 (40200)
medvegyu Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40201

Hölgyeim és uraim, netes filbemutató, Mátra 115 2009-ben, Komenczi Norbert dokumentumfilmje.

Még ma lehet nevezni a Mátra 115-re (na jó, még holnap is), a 150. nevező kap egy kóstolót a saját boromból a helyszínen (hogy ez büntetés-e, vagy jutalom, majd kiderül :-)).

 

nedus1965 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40200

Ezt tök jó volt olvasni !!! Nagyon szépen mentél , minden tiszteletem a Tiéd !!!

 

Előzmény: ef zé (40197)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40199

Remelem semmi komoly, csak kimerultseg!!Majd jelezz, hogy mit mond a doki!

kozben Kilian megnyerte a zegamat. A mult heti tantorgasa utan.. a fene tudja mit etetnek veluk..

 

Előzmény: mtb (40198)
mtb Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40198

Gratulálok, nagyon szép eredmény! Azért annyira nem mentem én a Vadállón, hisz ott voltál folyamatosan a sarkamban...A rosszullét okára még nem sikerült rájönni, jövő héten jobban ráérek és felkeresek egy kardiológust. Egyébként is észrevettem, hogy mostanában igen rosszul bírom a terhelést.

Előzmény: ef zé (40197)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40197

Terep100

Ezen a versenyen minden osszejott. Van ilyen is. Beavatott lettem. A titkot mar en is tudom. Miert nem eleg 50 vagy 60. Ellehet faradni azon is rendesen, de most mar tudom, miert kell a 100 meg a hosszabb. Jo erzes tudni a titkot. Felkeszultem, jokat futottam egesz tavasszal, erosnek es okosnak erzem magam. Iden kesz vagyok a hosszura. Kozhely, hogy barmi tortenhet egy hosszun, de ugy allok oda, hogy nem lehet baj. Jurek irja a blogjan a hetvege elott, hogy fuss ameddig birsz, aztan egy kicsit meg tovabb, ha pedig gond van akkor ass melyebbre es menj tovabb. Ez sokszor eszembe jutott es nehany futotarsnak el is mondtam kb. 40 kili kornyeken, hogy faradtabb vagyok mar, mint kene, de majd melyebbre asok. Egyeduli ketsegem a regeneralodassal kapcsolatban volt. Mennyit vett ki vagy eppen tett hozza az osszkephez a 2 hettel ezelotti 85kilis nem tul szintes verseny. A Vadallo koveken kiderul ugyis. Rapihentem 2 hetet, osszesen 2x voltam focizni ebben az idoszakban. A futast a “sarga csikok” olvasasaval helyettesitettem. Volt is ertelme, mert lett szintrajz! es fenykepek a szamomra felig meddig ismeretlen ajandekhurokrol.

Pentek este leszallok a gepmadarrol a tropusokon. Telefonok, ugyintezes, baratokkal tali, nem egyszeru egy villamlatogatas es a Hrabal-ban is nehez megallni 2 sornel igy ejfel is van mikor meg mindig a tesztat tomom magamba. Reggel persze enyhe masnap, enni nem birok meg nincs ido, de szerencsere van fuvar a rajtba a szinten “brit expat” Zoli jovoltabol. Kb. mindenkit ismerek mar a netrol, meg forumrol, de ugy igazabol senkit. Jo itt egyszerre latni mindenkit.lpr es zoncsi is rajtra kesz, valtunk nehany szot. Dugokara nem hozok penzt, leadom a cimboram lakaskulcsat, lupus ugy gondolja ezert biztos visszajovok.Remelem. Jakus Bela mondja, hogy hidrataljak, mert ramatyul nezek ki (faradt) :) Iszok a wc-n vizet, nyugodt vagyok, csak nem ettem semmit. Remelem lesz sajt az elso ep.-n ott megreggelizek, addig tolok egy szolocukrot, hogy odaig is eljussak. Kellett a 2 kulacs, rohadt meleg volt mar reggel is, de en szeretem a meleget. Megbecsulom, mert itt nincs sok belole.

Beallok az udvaron gyulekezo csapat vegere, nincs szalag csak festek mondja Csanya aztan hajra. Fak, bokrok kozott haladunk mas a talaj, egy nagy kirandulas lesz ez nekem, ahol is meglatogatom a kedvenc helyeket a Budai-, Pilis es Visegradi hg.-ben. Nagyon nyugdodt a kezdes, 50-ig mar jartam 2 evvel ezelott. Beszelgetunk, viccelodunk, hosszu meg a nap. Futos ez a szakasz, nincs sok maszas es lehetoseg pihenesre, eppen ezert nem illik elfutni. Meg nincs annyira meleg az arnyekban. Elvezem, hogy ujra a termeszetben vagyok.-balazs- elmeseli a norveg sifutasi lehetosegeket, majd a 10-es ut elott Ludtalp felesegevel futok egy darabig, kiderul mar “ismerem” ot, hiszen olvastam a matraberces beszamolot. Koszonok a kocsma elott sziesztazo helyi eroknek. Nem sokat idozok az ep-n, jollaktam mar Zsiros-hegyen. Piliscsevrol kierve zuhanyt kerek egy nenitol, aki a kertben locsol. Biztos? De hideg! Biztos!! Klastrompuszta elott egy hosszu vonatot erek be, nem eroltetem, de azert ennel jobb a tempom, meg hat haladni kell. Fridman frissit, aztan Zoncsi, mtb es a Portugal srac Hugo tarsasagaban maszunk Dobogokore. Utobbi talal egy Nokiat, mire elmeselem, hogy a pilisi lefagysz-on en gps-t talaltam es drehert kertem cserebe a gazdajatol a celban. Hugo leadja a telot Dobogokon, Domoson azt is megtudom ki a gazdaja. Sok a Hoka a versenyen. Mtb is hokas vele ereszkedek Domosig, a lejtokon valamit tenyleg tudhat a Hoka, vagy mtb tud valamit, mert en nem merem ugy elereszteni. Kesobb latok egy csomo csampas hokas-t is, ezt nem tudom ertelmezni. Furdes van Domos-on is es az utolso kek kutnal meg szigoruan meg egyszer. Paliba itt nem titkolja kerdesemre, hogy szarul van. En is faradtabb vagyok,mint 40 kilinel, illene, de kocogva abszolvaljuk az aszfaltcsikot. Legalabb ott fussunk, ahol a terep adottsagai engedik. Minden aszfaltos szakasznal eszembe jutnak a spartathlonosok, terepen futni smafu, emez egy mas kategoria, ketelkedem benne, hogy kepes lennek aszfalton ultrat futni. Talan egyszer beprobalom az ultrabalatont. A beszallasnal elcsorog belolem a szufla, megkezdem a vanszorgast. Kirandulo csaladok ereszkednek, biztatom oket, hogy lefele rosszabb. Kinomban ilyen apro beszelgetesekkel utom el az idot. Tobbek kozott meggyanusitok egy masik csaladot, hogy ok biztos lifttel jottek fel, mire megtudom, hogy ok igenis ugyanazon az utvonal jottek fel, mint mi csak kozben megpihentek piknikezni. Haaat ugy konnyu. A keresztnel gyorsan helyrerazodok a Vadallo kovek szepsegetol, bar mint kesobb zoncsitol megtudom mtb kollega ott rosszul lett. Ezt nem ertem, mert jocskan ram vert felfele a koveken, nem tudom hol hagytam ot el.Predin van a legszebb kilatas egy gyors kisdologhoz aztan irany a Kisrigo. Haladok, gyujtok be az otvenesekbol is, ugy tunik kb 10 perccel jobb idot megyek majd mint 2 eve. Itt jelennek meg eloszor a Hangok! Tapsolnak, de sokan. Hosszasan balrol a bokrokbol a kozelrol. Itt a Kisrigo. Egymas utan ennyien erkeznek be? Lehetetlen. Megint taps. Kisrigo sehol. 50 kilinel hallucinalni, na ez nem sok jot vetit elore. Lotyog a kulacsomban az iso. Folyamatos utemes taps. Kicsit elszontyolodok, hogy ez egyenlore megsem a pont, de megbaratkozok a szurkolotaborrommal, rajuk meg kesobb is szamithatok.

Kisrigonal karnevali hangulat, kint a reszidok is tablan ez tetszik. Igaz meg az aljara se ferek fel, ez helyrerakja az egot. Kiveszik a kezembol a kulacsot, pedig egyenlore tudom koordinalni a mozgasomat. Azert jol esik a gondoskodas. Azt veszem eszre, hogy csak teblabolok, nincs itt semmi dolgom igy tovabb allok. A volgy kellemes es futos, Mariann er utol aki edzo korre indul. Szamolom az atkeleseket, Pepe irta, hogy 8 lesz erzesre tobb volt legalabb eggyel :) Futok az aszfalton is, ott fussunk ahol lehet cimszo alapjan. Kekkutnal akibacsi, mosakodas. Legzesi gondjai vannak a meleg miatt, a visegradi ponttnal megulunk a kempingszekeken kicsit. Ha neki szabad, akkor nekem is, meg nem is akarok elindulni egyedul a pontrol. Varja az esot es lehulest, ketsegem sincs afelol, hogy akkor feltamad. Kalvarian elkoszonok, jon a mumus Pap-retig. Nem csinaltam ezt a reszt korabban, de a szintrajzbol volt elkepzelesem, arrol hogy ez lesz a legnehezebb. Egy szekszardi kollegaval kerulgetjuk egymast. Eppen hanyt, de mar jobban van. Nem gondolta, hogy ilyen kemeny terep van Magyarorszagon. Emelkedokon ellep, de megprobalom latotavosagon belul tartani. Az ovtaskaban levo szintrajz itt sokat segitet fejben. Frissito nelkuli pontot varok en is Pap-reten, jol jonne a biztato szo, de tulteszem magam ennek hianyan. Marad a folyamatos tapsolas, ez mar kezd bosszantani.Ha volt mely pont a versenyen, akkor talan ez lehetett az Pap-retig.

75 -nel langyos leves, jol esik, leulok a padra, nezek ki a fejembol, nem tudom kinyogni, hogy mi kene vagy kene-e valami, pedig nagyon kedvesen kerdezik. A szekszardi kollega korso sorebe kortyolnek bele legszivesebben, de nincs pofam rakerdezni, rendelni meg nem birok. Csendesebb mar a pont, felveszem inkabb a cumomat, aztan haladjunk. Low Andris ekkor er a pontra en meg megkezdem az ereszkedest. Itt erzem eloszor, hogy mas az erdo hangulata, picit lehult, nem nagyon, masok a hangok, fenyek, zorejek, kezdem felfogni, hogy futok bele lassan a sotetbe. Fejlampa nem kell, a tisztasokon vilagos van az erdoben, pedig csak szurkulet. Egy kollegaval egyutt erunk a csikovaraljai pontra, amely nagyon jokedvu, xicapitan osztja az okosakat es a poenokat. A johangulat atragad ram is. Toltok a kek szinu ablakmosobol, ezzel indultam reggel is. Megtudjuk, hogy 30-ban vagyunk es innen Csobankaig egyutt kocogok 20 evvel idosebb tarsammal.

Itt mar minden lepes uj terulet, 85 felett meg nem jartam. Szinte szarnyakat ad, hogy rajovok Csobankarol a Becsi utig ismerem az utvonalat korabbi futasokrol, turakrol. Futogatok minden futhato szakaszt, a tobbit temposan turazom, nem hiszek a szememnek, amikor utolerem Pap Gabi-t, neki is volt mar jobb napja. Kevely nyeregbol szinte szaguldok, odafigyelve, de nagyon elvezem, hogy kepes vagyok ugy futni ezen a technikas reszen, mintha 10 kili lenne a labamban. Utolerem –melak-ot, nagyon szepet ment, bar panaszkodik a talpara. Itt mar jo ideje szamolgatok fejben, hogy meglehet talan-talan egy 12-vel kezdodo ido, de nem ismerem az utolso dombot igy csak tolom neki es talalgatok. Necces, de meglehet. Nagyon jo hangulatban erek az uccso ep-re, ahol 2 hihetetlen meglepetes er: Egyik, hogy Staropramen van az asztalon, gyorsan kikerek egy fel bogrevel mire eszreveszem, hogy JB akkor kel at a Becsi uton. A 2 meglevo szarnyam melle ez plusz 2-t jelent es biztos vagyok benne, hogy levadaszom ot. Na ez a vasutig nem sikerul, aztan nagy nehezen moge erek feluton a nyeregbe. Meglesz az gondolom, csak nem merek tamadast inditani, inkabb felteszem a fejlampat es kicsit lemaradok, de latotavon belul tartom. Nem is birok tobbet. Nagyjabol feluton lehetunk, amikor gondol egyet es elkezdi megfutni az emelkedot, majd eltunik a sotetben. A rutin, meg kilometerek... A szarnyaim lepotyognak, csak ernek mar fel en is valahogy, hatha legalabb meg beferek 13 ala. Odafent egy masik kollegat erek utol, aki ketsegbeesetten es hangosan keresi a jelzest egy zseblampaval, rogton kiderul, hogy jobbrol-balrol is van jelzes a villanyoszlopokon igy megnyugszik es elnezest ker, bar nem en vagyok a szervezo. Aszfaltcsik, JB setal, jol vagy? Szerinted? Nincs jol. Ellepek, innen mar csak egy elkavaras kavarhat be, sasolom a jelzeseket (vannak szepen) tolom neki kemenyen, peregnek a masodpercek, beferek 13 ala vagy nem? Nem ismerosek az utcak, de hat honnan a francbol lennenek csak az utolso emelkedot ismerem meg, ahol is sprintre valtok (mifenere kepes a szervezet?) es 12:58al csapok vigyorogva a celba. Ennyi endorfin, endorfin orszagban sincs… Szigoruan a verseny resze a gulyasozas, beszelgetes es a beerkezo futok megtapsolalasa, ezt kar lenne kihagyni. Orulok, hogy majd’ ejfelig ott maradok meg es sok futoval sikerul nehany szot valtani. Zuhany es gulyas sose essen rosszabbul, mint szombat este. Jeloles 10-es, kiszolgalas es frissites szinten 10. Aze’ eleg nagy melo megrendezni egy ilyet, koszonjuk!

ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40196

elrajtolt a Zegama, lehet kovetni. http://www.irunfar.com/2012/05/2012-zegama-aizkorri-marathon-live-coverage.html

Viszonylag gyors lesz ez, csak 42kili.

csanya. Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40195

Mivel az elmúlt 24 órában 3 hívást és 5 mélt kaptam ebben a témában bemásolom ide a Börzsöny Trail versenykiírásának egy részét:

 

A   99 fős indulói keret a befizetések sorrendjében kerül feltöltésre. Amennyiben a keret betelik, a további jelentkezők várólistára kerülnek, ahonnét egy visszaigazolt futó visszalépése esetén kerülhetnek az indulók közé. A várólistán maradt, de a nevezési díjat már befizetett jelenkezőknek a befizetett összeget a versenyt követő 3 munkanapon belül visszautaljuk.

 

Tehát lehet még nevezni, bár már több mint 99 név szerepel a listán. A nevezettek (tehát akik már befizetők) száma most éppen 76. Tessék nevezni, utalni és reménykedni. Mindig vannak visszalépők.

olipapa Creative Commons License 2012.05.19 0 0 40194

Bondi

Előzmény: bor_kedvelő (40193)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.19 0 0 40193

mibe futsz most? BB, Evo, Mafate?

Előzmény: olipapa (40190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!