Keresés

Részletes keresés

vízkútfúró Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19204

Szia!

Igazad van! Mindenki kutat fúr :) aztán hetente keresnek a problémáikkal az emberek. Friss, üde fiatal kutak és nem működnek, csak nincs már meg aki fúrta. Vagy ha megvan akkor már éppen fáj a dereka és nem tud kimenni. Nemrég láttam egy brigádot, csapról öblítettek, két nap alatt 12m és még nem végeztek. Majd ha kijön a vízszámla a tulajnak, kiderül, hogy megérte. Tavaly mentem egy helyre és megkérdezte a tulaj, hogy 10m-ig le tudok e menni, mert voltak előttem és hatig jutottak. Ez egy olyan helyen, hogy rutinművelet az egész. Sajnos ez van, de én holnap is olyan helyen fúrok ahol már két kút van, csak eldöntötték, hogy kell egy normális. 

 

Előzmény: Törölt nick (19202)
ilias Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19203
mennyi egy 40 milis kút métere?
Ebből akkor talán megtudom, hogy occó volt vagy minőségi a miénk...
Előzmény: Freddy4 (19199)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19202

Üdv Fereddy4

Igen, valóban a fillérbaszás megy ipari méretekben, aztán meg a panaszkodás és a csodaváró segítség kérés  hogy "van egy kutam ami......."

Előzmény: Freddy4 (19199)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19201

Üdv

Elég bulvárosra sikeredett a cikk címe, itt van ugyanaz máshonnan

 

 

Sokkal olcsóbb lehet a kerti kút fúrása - szakértők tiltakoznak

Nem ért egyet a Magyar Vízkútfúrók Egyesülete azzal a törvénymódosító javaslattal, amely eltörölné a legfeljebb 50 méter mély, öntözési célú kutak fúrásához kapcsolódó vízjogi engedélyezési kötelezettséget. Az alapvető probléma az egyesület szerint az, hogy a kutak mintegy 95 százalékát engedély nélkül építik Magyarországon.


A cikk itt olvasható:
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/sokkal_olcsobb_lehet_a_kerti_kut_furasa_szakertok_tiltakoznak.553546.html 

 

 

 

A lényeg pedig a sorok közt :)

Előzmény: pajaci (19198)
lsanyi18 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19200

Sanyi

Heló . Nemtudja valaki hogy a hidroszeres kútfúró forgatómű menyyire megbizható és a pvc csövek a fúrásnál nem e csúsznak szét és eggy 63-mas  frópengénél mekkora a fúrófej átmérője ??

Ennél a fajtánál.

 

 

 Előre is köszi!....

Freddy4 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19199

Lehet tiltakozni az olcsó, vagypedig a drága kútfúrás ellen, de ennek semmi értelme. Mert

már teljesen  "verseny " helyzet van. Manapság nem a minőség, hanem az ár a perdöntő.

Előzmény: pajaci (19198)
pajaci Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19198

Tiltakoznak az olcsó fúrás ellen

A Magyar Vízkútfúrók Egyesülete szerint nem szabad enyhíteni a kerti kútfúrás szabályain. Tovább »

forrás: Index.hu

Giovanny75 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19197
Jol látod a probléma lényegét! :)
Előzmény: stevemegane (19195)
beetee Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19196

Ha a belvíz megjelenik a pincében, akkor az ugye nincs rendesen szigetelve.. Vagy döngölt aljú borospince?

Ha elkezded ott szivattyúzni és mivel a belvíznek van utánpótlása - amíg a szintje a pinceszint alá nem kerül - folyamatosan fogod szivattyúzni, ez alatt szépen ki is tisztítod azokat az ereket, ahol bejut a pincébe, mert a folyamatos áramlás hozza a finom szennyeződést is. Jobban fog jönni. Extra szívás esetben alá is mosathatod a falakat, és szépen összerogyik az egész...

 

Másik probléma, hogy hová szivattyúzod? Szennyvíz, vagy esővíz-elvezető hálózatba, vagy a fal mellé kívülről? Mert akkor ugyan ott vagyunk, hogy csak alámosatod.

Előzmény: mj620di (19193)
stevemegane Creative Commons License 2013.05.15 0 0 19195

Jó reggelt Mindenkinek!

Beindult a családban az öntöző szezon. :)

Utánam és sógoromék után a nagybátyámnak is kérdései merültek fel.

 

Nagybátyámnak van egy házi vízműve, amit bekötött a fúrt kútra. Azt tapasztalta, hogy a kerti csap kinyitásakor szépen működik a szivattyú, de az elzárása után a nyomás visszadolgozik a kútra.

Megnéztem és arra gondoltam, hogy a kút és a szivattyú közé (tehát a szívóágba) kellene egy visszacsapó szelep, ami nála most nincs. Így véleményem szerint a kerticsap elzárása után a tartályban lévő nyomás a kút felé tud távozni, ezért működik rendellenesen a rendszer.

Jól gondolom? Valóban szükséges a visszacspó szelep a szívóoldalra????? Vagy más módon szokták ezt megoldani???

A képen látható módon van a házivízmű összeszerelve.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.05.14 0 0 19194

:)

vagyunk egy páran

www.kut.guth1640.hu 

Előzmény: Dumás Sanyi (19185)
mj620di Creative Commons License 2013.05.14 0 0 19193

Sziasztok!

 

 

Szeretnék a pincébe csinálni oszlop zsalukőből egy kis aknát egy merülő szivatyúnak,arra az esetre ha a belvíz fel akar jönni ne kelljen ki pakolni a pincét!.Azt szeretném kérdezni hogy milyen mélyet csináljak,az aljára mit rakjak?Olvastam hogy kavicsot és geotextíliát lehet rakni oda!

És még annyit szeretnék kérdezni hogy ha szivatyúzva van a belvíz akkor az tényleg nem egészséges dolog a háznak?

Thundemon Creative Commons License 2013.05.14 0 0 19192

Üdvözlöm a mesterurakat! Egy nagy kérdéssel fordulok hozzátok! Baranya megyében, a Zengő lábánál lakunk, van 1 fúrt kutunk, ami 30 m-es, 125-ös mezőfalvi béléscsöves, 0,3-as réselt szűrős, körbekavicsozva 1-3-as gyöngykaviccsal. Problémám a következő! :

Vízutánpótlás az itteni viszonyokhoz képest jó, 600L/h, de még mindíg nem tisztúlt ki,csak iszapos vizet lehet kiszivatni belőle...:( 

Kérdésem a következő lenne: mennyi idő alatt tudná ezt kitisztítani nekem valaki, és persze mennyiért??? Sajnos ezen múlik a házeladás sorsa... Köszönöm előre is a válaszokat. Üdv.: K.Tamás

stevemegane Creative Commons License 2013.05.14 0 0 19191

Sógoromék vettek egy telket, amin van egy nagy akna egy ~50-es fúrt kúttal, szivattyúval, kb 120l-es hidrofor tartállyal.

A nyomáskapcsolót kell majd cserélni (néha nem kapcsol), a tartályt pedig lefesteni, mert elég rozsdás, amúgy szépen üzemel a szivattyú és a vízmennyiség is megfelelő.

Az egyetlen aggasztó dolog számomra az, hogy a földbe horganyzott cső megy le.

Úgy néz ki, hogy ebből van a kút csöve.

Ezek a csövek meddig szokták bírni a földben?

Számítani kell arra, hogy gond lesz vele, mert elrozsdásodik, vagy nem jellemző?

 

Köszönöm.

Iszkakof István Creative Commons License 2013.05.13 0 0 19190

Helló vizeslaci

Rengeteg gondolat kering a fejemben, de egyik sem olyan olcsó, mint szeretném. A faluban azt mondják, hogy ha már zöldes az agyag, amit a fúró felhoz, akkor már közel van a vizadó réteg. Neked mi a véleményed?

Ami a homokban szükséges üreget illeti, azzal majd foglalkozok, ha oda érek. Csak érném már el egyszer. Holnap megpróbálom a vizöblitéses fúrást, barkácsoltam össze valamit, meglátom hogyan fog vizsgázni.

Köszönöm, hogy szánsz rám időt.

Üdv: István

Előzmény: vizeslaci (19184)
vízkútfúró Creative Commons License 2013.05.13 0 0 19189

Melyik utcában szeretnéd ?

Előzmény: Dumás Sanyi (19185)
btibi06 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 19188

kicsit sok lett a "van" bocs :) milyen szívószár kell nekem műanyag "kpe" , vascső, esetleg más fajta?

Előzmény: btibi06 (19187)
btibi06 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 19187

Sziasztok lenne pár kérdésem ha nem gond.

 

Vettem Lakitelek mellett egy régóta üres tanyát van ott egy akna kb 2.5 méter mély aminek az alján egy másik majd 5 m mély 70x100cm széles másik akna van az alján talán egy 1 colos fém csőkút van szivószál nélkül .Miért lehet vajon majd 7 méter mélyen a kút és hogyan tudom használatba venni?Gondolom meg kell néznem mennyire van a víz szint aztán leengedni valahogy a szivattyút az akna aljára elötte rászerelni egy szívószárat lábszeleppel?

köszönöm a válaszokat elöre is.

nikolas70 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 19186

Üdv!

 

Minden nap ott dolgozunk. :))

 

Üdv.

Előzmény: Dumás Sanyi (19185)
Dumás Sanyi Creative Commons License 2013.05.13 0 0 19185

Helló!

Dolgozik valaki a közeljövőben Dél-Pesten?

vizeslaci Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19184

Helló István!

 

Az még kevés lesz.

Az a furat még föl tud töltődni.

A homokot sódert és egyéb porózus anyagokat ki kell zárni.

Vagy szűrővel vagy egy üreget képezni odalent.

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: Iszkakof István (19183)
Iszkakof István Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19183

Most mértem meg, hogy pontosan megirhassam. A fúróm átmérője 9 cm. Már  10 méter mélyen tartok a fúrással. Ebből a 10 méterből 9,5 méter kemény agyag, amit ásni embertelen munka lenne. Az egyik baráttal megállapitottuk, hogy fában jobban haladtam volna, mint abban a kemény agyagban. A kemény agyagból volt sötétbarna, vörös, barna sárga szemcsékkel, tojás sárga szinű és a legérdekesebb a zöldes volt. Ilyen kemény agyag pár napig kibirhatja anyacső nélkül. Amikor leérek a vizadó rétegig, valamilyen homokig, akkor a fúrásom befejezettnek tekintem. 

Előzmény: vizeslaci (19182)
vizeslaci Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19182

Helló Iszkakof István!

 

Az a baj hogy amíg nem érsz bele a konkrét vízadó rétegbe addig csak szivárgó csurgalékvíz lesz a furatba.

A vízadó réteg szemcséit pedig nem tudod fölhozni vagyis ha föl is hozod valószinüleg utántöltődik a kifúrt rész szinte azonnal.

Mekkora átmérővel fúrsz?

 

Üdv:vizeslaci

 

 

Előzmény: Iszkakof István (19181)
Iszkakof István Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19181

Helló vizeslaci

Én és családom Romániában lakunk, bár Debrecen légvonalban közelebb van, mint a megyeszékhely. Mivel első kutam, mindenféle eszközt készítettem magamnak. Vizes módszerrel próbáltam először, attól kezdve nem fúrtam száraz anyagot, de nagyon keményet. A kutam uborkalocsolásra fogja szolgáltatni a vizet, néha még egy egész köbmétert is napjában. Minden további költség attól függ, hogy fogja e tudni szolgáltatni a megfelelő mennyiségű vizet. Nem kell ivóvíz minőségű legyen, de ha az lesz, akkor az lesz a bónusz. A vízöblítésű fúró, amiről te beszélsz, érzésem szerint magasabb kategória, mint amivel én rendelkezhetek.

Előzmény: vizeslaci (19177)
Iszkakof István Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19180

Így már érthető. Fúrok, míg lehet és ha megéri, akkor vásárolok bele anyacsövet, de még igen kemény az agyag. A fúró azért is halad olyan nehezen.   A kútfúró szakemberek előtt én is meghajlok, de a kút ásók előtt még inkább. Nálunk úgy ásták a kutat, hogy egy ember neki fogott ásni a rövid nyelű ásóval és haladt lefele. Amikor már nem tudta kidobni a földet, a többi kötélen leengedett egy vedret és azzal húzták felfele a kiásott földet, közben az ember ott lenn volt és a feje fölött emelkedett a veder, tele földdel. A szomszéd faluban még olyan is történt, hogy aki a kútban lenn volt és ásott, nem a legközkedveltebb ember volt. Akik fenn voltak, azok meg elég jó részegen azt ötlötték ki hogy vicceljék csak meg a lentit. Megengedték a kötélen a vedret  szabad esésben lefele. Szerencsés kimenetele volt a viccnek, mert a lentinek csak az orráról ütötte le a bőrt.

Előzmény: rickoh (19179)
rickoh Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19179

majd eljutsz oda is hogy lemossa a víz az agyagot! mielőtt eléred a vízadót hígulni fog az agyag! (legalább is nálam hígult) ha meg homok a vízadód akkor abban egy centit sem fogsz lejjebb menni acél védőcső nélkül! arra akartam kilukadni hogy jobban jársz ha nem szopatod meg magadat. de ez a te dogod! én úgy álltam neki hogy előtte segédkeztem 3 darab kútfúrásnál is! nem hiába külön szakma ez is! ez csak egy jó tanács volt részemről! :)

 

Előzmény: Iszkakof István (19178)
Iszkakof István Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19178

Köszönöm, hogy válaszoltál, de nem értettelek teljesen, hogy mit is kellene tegyek.

A lyukban most is van 7 méter víz és az agyag olyan kemény, hogy amit felhoz a fúró, sokat kellene moncsolni, míg elázik. Az a veszély nem áll fenn, hogy a fúró felmarta agyag kimosódik a fúróból. Valahogy el kellene jussak a homokig az agyag alatt, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább.

 

Előzmény: rickoh (19176)
vizeslaci Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19177

Helló Iszkakof István!

 

Merre próbálkozol szárazfúrással?

Az a 4 méter még valószínülegátszva le fog menni a többihez képest ami utána következik.

Ha megálsz a fúrással az eddigi furatod is ázalogni fog és töltődik fölfelé.

Az lesz a neheze ha eléred a vízadó réteget,mert az biztos hogy lemosódik a fúródról,amit pedig ki tudsz vele emelni az helyett rögtön új folyik be a furatodba a kiemelt helyére.

Kérdésedre válaszolva létezik olyan fúrófej amit nem kell kiszedegetni 10 cm után, de az már vízöblítéssel működik.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Iszkakof István (19175)
rickoh Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19176

majd eljutsz odáig hogy lesz vized a lukban, és mire kihúzod a fúródat addigra víz kimossa belőle az agyagot! tehát nemcsak 10 centit fogsz haladni hanem semennyit! majd nagynehezen lemész egy nap alatt fél métert, rádesteledik, abbahagyod, majd másnap nekiállsz és rájössz , hogy a fél méterből 1 méter feltöltődött!

én ezt eljátszottam tavaly nyáron párszor! ha nem akarod magad megszopatni akkor ............

de ez csak egy tanács egy buta autószerelőtől :)

Előzmény: Iszkakof István (19175)
Iszkakof István Creative Commons License 2013.05.12 0 0 19175

Üdv mindenkinek

Kútfúrásra szántam el magam én is, de annyira, hogy készítettem magamnak felszerelést és már 10 méternél tartok. Ez az első kút, amelyiknek a fúrásán bármilyen formában részt veszek. Ilyenkor rengeteg meglepetésben van része a kezdőnek, tapasztalom a saját bőrömön. A fúrás az elején ment szaporán, bár egész végig agyag van, kivéve azt a pár centi felső talajt. Most a fúrás már elég nehézkes. Mindig ki kell emelni a fúrót, ha megtelik. Az idősebbek azt mondják, hogy még 4 métert kell menjek lefele, hogy elkapjam a vízadó réteget, addig fúrhatom továbbra is az agyagot. Két napig nem értem rá fúrni és a kút feneke, hogy úgy mondjam, 60 centivel feljebb jött. Kérdésem az lenne, hogy azt az anyagot, ami leült a  kút aljára a víz mosta be, vagy csak az oldaláról áztatta?

Jelenleg majdnem három méter mélyen van a vízszint a kutamban.

A másik kérdésem az lenne, hogy nem lehetne-e valamiféle fúrót készíteni, amivel akár milyen vékony lyukat tudnák fúrni, amíg átütöm az agyag részt és elérem a homokot? Olyan fúrót szeretnék, amit nem kell 10 centinként kivenni és kiüríteni, csak tolni lefele.

A válaszokat előre is köszönöm

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!