Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40228

A külföld javát hasonlítom az itthon javával. Kint az UTMBn kívül nem nagyon volt komoly verseny, komoly rendezéssel még 5-6 éve. Mára elég sok jó versa van. Itthon is fejlődünk, persze, ez is tök jó, csak az ütem más.

Versenyzői tekintetben ha a kölföldön versenyzések számát tekintjük elég jó helyen vagyunk tényleg, ez igaz. MTB ben is így van ez, nagyon sokan maratonoznak az osztrákoknál, cseheknél, Olaszo-ban, de a minőség megint csak nem képes lépést tartani, eredményességben nem tudunk megmaradni az eddigi szinten. Oké, csomó ország még csak versenyzőt sem indít, de én most a legjobbakhoz viszonyítottam. Görögök sehol nem voltak pár éve, portugálok sem, spanyoloknál, németeknél volt 1-2 jó versenyző, most már tizes nagyságrend. Lengyelek pik-pak itt lesznek a nyakunkon és szerintem a Csehek is.

Előzmény: poszterfiú (40220)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40227

lesz, ez az út odavezet...de addig maradjon meg a sportág ártatlanságának gondolata...:-)

Előzmény: ef zé (40224)
mtb Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40226

Ezt megerősítem, Omis csodálatos hely, homokos tengerparttal (ez tudomásom szerint elég ritka Horváto.-ban), bár én már régebben, 2003. júliusában jártam ott. Hogy az ottani hegyek mennyire futhatóak, azt nem tudom, ugyanis én rá egy hónapra, 2003. aug.-ban kezdtem futni.

Előzmény: csiga.bor (40225)
csiga.bor Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40225

Nekem (nekünk, lásd: feleség + egy 6 és egy 8 éves gyerek + nagyszülők) nagyon bejött tavaly Omis.

Homokos, nagyon lassan mélyülő part mellett sziklás, de futható hegyek egyből a part mentén, csodálatos kilátással. Ja és gyöngyszem városka + hegyi patak + vár..... Varázslatos!

 

Előzmény: Elm (40221)
ef zé Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40224

Vadaskodik aki rosszra gondol. Kilian kedvenc pacalporkoltjen is regeneralodhatott.

Egybkent bennem nem fog osszedolni egy vilag, ha doppingeset lesz terepfutasban. Elobb utobb lesz, mint minden versenysportban.

Előzmény: bor_kedvelő (40216)
J a a t Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40223

Horvátország  Paklenica Nemzeti Park

 

http://www.krea-tura.hu/tartalomjegyzek/38-egy-koezeli-sziklamaszo-paradicsom-paklenica

 

a tengerpart köves, oda vagy hazafelé érdemes 1 napot elidőzni a Plitvicei tavaknál.

Előzmény: Elm (40221)
medvegyu Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40222

Pl. Biograd zseniális hely Horvátországban, 1700 fölé tudsz onnan futni, mondjuk elég kemény, köves terep, de gyönyörű.

 

Előzmény: Elm (40221)
Elm Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40221

sziasztok,

 

egy futotereppel kapcsolatos kerdesem lenne, hatha tud valaki valami otlettel, tanaccsal segiteni. Csaladi nyaralast tervezek, eljott az ido, hogy a gyerekek a tengerhez szeretnenek menni. Elsosorban Szlovenia vagy Horvatorszag a terv, de lehet mas is elvileg. Azt szeretnem megkerdezni, hogy ismertek-e olyan nyaralohelyet, ahol van tenger is, es vannak kozel hegyek is.

 

Nem kell mondjam gonolom, hogy ez utobbi engem erdekelne, a tenger engem kulonosebben nem vonz, es osszekotnem a kellemest a hasznossal, vagy inkabb pontosabban a csaladnak kellemest a nekem kellemessel. Mar ha lehetseges, es van ilyen egyaltalan. En nem nagyon ismerem a kulfoldi terepeket, de hatha van valaki aki mar jart hasonlo cipoben.

 

Elore is koszi a tippeket.

 

 

poszterfiú Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40220

szerintem nincs itt olyan nagy dráma.

ha megnézed, magashegyi terepfutásban, amiről itt szó van, egy-két ország rúg labdába. franciaország az egyértelmű győztes, 10 évalatt megtízszereződött a "versenyzők és a versenyek száma, ott tényleg gyakorlatilag tömegsporttá nőtte ki magát a trail. meg is lett az eredménye, a franciák szépen hozzák el a vb-ről, egyéb versenykről a helyezéseket, dobogókat.. olaszorszországban, spanyolországban van látványos fejlődés, de nem akkora, mint franciaországban.. az ami helyzetet nem ismerem, dehát ez a bölcsője az ultratrailnek, nemde, meg a jogging-nak :) tehát nyílván ott is van pörgés.

első tízben azért nem sok kis ország büszkélkedik saját versenyzővel.. (belgák, dánok, hollandok, csehek, lengyelek hol vannak pl.?)

de, ha megnézed mondjuk pl. annecy-t, ok ez kis verseny, de . a "tömegben" a magyarok nagyon komoly aranyban képviseltetik magukat. utmb-n sem vagyunk rossz helyen.

ebből következik szerintem, hogy szépen lassan fejlődik ez a sport, ami egy idő után magával fogja hozni a "tehetségesebbek" kifejlődését. a börzsöny trail-en betelt a nevezés, ezt pár éve még el tudtad volna képzelni, vagy akár tavaly?

tudom, ez nem versenysport, de ebből (is) lehet építkezni..

persze kellenek az adottságok is szerintem (földrajzi), akármit is mondunk, hogy sikeresebbek legyünk a kinti magashegyi versenyeken, amit nem tudunk egy idő után kellő menniységben és minőségben pótolni máshogy.. 

Előzmény: olipapa (40219)
olipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40219

Mi itt jól elfutogatunk, de sem rendezésben, sem versenyzésben, sem sehogy nem tudjuk tartani a lépést, talán lelekesedésben még igen. Egyértelműen le vagyunk maradva, de piszkosul. Tök jó ez így is persze, így is szép és lehet élvezni itthon a terepfutást, de a szakadék rohamosan nő és ezt már 2-3 éve is leírtam. Persze erről nem feltétlenül mi tehetünk, csak hát nem jó látni ahogy lemaradunk. A többség itthon nem is foglalkozik a nemzetközi élettel, mert nagyon távoli és egyre távolibb számára, nem csak kilométerben.

Előzmény: bor_kedvelő (40218)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40218

most hogy volt ez a 2 hétvége a 2 versennyel, iszonyat nagy felhajtással, iszonyat borzasztó látványos volt a változás
azon az úton, amiről már többször szó volt szó itt is, 7mérföldes csizmával rohan végig a sportág, sokkal gyorsabban mint mondjuk egy fél éve gondoltuk volna...

 

Előzmény: carlos80 (40217)
carlos80 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40217

Kilian is ember, neki is lehet rossz napja, amikor nem jön ki a lépés. Érdekes lenne, ha minden versenyt megnyerne, akkor tényleg el lehetne gondolkozni, hogy mit szed... A másik, hogy szépen látszódik a tendencia a terepfutás terén, hogy egyre erősebb és egyre gyorsabb lesz a mezőny. Még 6-8 éve a mi szintünkkel simán lehetett tarolni a külföldi versenyeken is, mostanra már ez a tudás az 1-50-be alig elég. Régen a 6 perces ezrek volt a csúcs, most már az 5 percen belüli. Régen az "öregeké" volt az ultra, most a 20-30 évesek közül kerülnek ki a legjobbak. A sportág szabályai percről-percre átíródnak, az edzéseket se lehet már egy évre tervezni, jó ha egy idényre sikerül.

 

Előzmény: bor_kedvelő (40216)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40216

szerintem egyenlőre ne a vádakosdás legyen az első...

Kilian 4 hónapnyi sífutásból hazatérve múlt héten 10 perccel kikapott nem teljesen aklimatizálódva egy 35 fokos versenyen...

míg most megnyerte az egyik kedvenc versenyét, ami leginkább a speciális pályavonal és a nagyon technikás terep miatt híres...
mindenki egyöntetűen el volt ragadtatva Kilian technikájától, hogy milyen csodásan futott, mintha erre született volna...

 

Előzmény: ef zé (40199)
csanya. Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40215

Vagy altatja a népet. Oszt az UTMB-n meg majd későn ébrednek....-)

Előzmény: bor_kedvelő (40210)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40214

jaja leesett nekem is, hogy a harmadik helyezettet ertem utol, ha minden igaz. Te fel oraval elottem jottel be ugye? Visszaneztem a kepeket. Na van mit fejlodnom :)

 

 

Előzmény: -Melák- (40213)
-Melák- Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40213

nagyon jo kis beszamolo! gratulalok a teljesiteshez! de szerintem engem valakivel nagyon összekeversz. a vadálló köveknél még hallottam azt a liftes mondatot ami a családnak szólt, aztán eltűntem :)

Előzmény: ef zé (40197)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40212
Kilian Wolfe-on kivul minden ismert ultrasra mert ennyit...ez az o Berce...
Csabi gondolom kicsit sporolt Maxira...varjuk a beszamoloit...
Előzmény: olipapa (40211)
olipapa Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40211

Ez nem az ő távja, tempója. A fiatalok és az arra specializált világszint otthagyja ilyen távon, ez normális. Nick Clark, Dakora, Joe Grant, Julia Arnau, szeretnék én a környékükön finishelni ahogy Most Csabi.

Azért jogy Jornet majd egy órával ment jobbat, az nagyon durva.  Bércen akkor futna 4.30-at?

Előzmény: bor_kedvelő (40210)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40210
Szerintem nem akarta szetcsapni magat,ez nagyon mas mufaj,foleg ilyen idoben...
Előzmény: Törölt nick (40206)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40209

haaa a kulacsomba lotyogott a viz, iso, kola es azon kattogtam, hogy tapsolnak mar az ep-n. Amugy te nagyon komolyat mentel, de tenyleg szalkasitottal, hirtelen alig ismertelek meg a celban. Annak az 5 gulyasnak volt helye es szerepe.

 

 

 

Előzmény: poszterfiú (40203)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40208
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40207

jo ez a film, olyan masfelmillio lepes hangulata van. Ha a tura is ilyen akkor rossz nem lehet.

 

 

Előzmény: medvegyu (40201)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40206
Előzmény: nedus1965 (40205)
nedus1965 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40205

Csabiról van valami híretek ? A zegama oldalán csak az első 27 helyezett van fent...

olipapa Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40204

tetszik az ilyen zselés frissítőasztal. Legutóbb Salzkammerben találkoztam ilyenne. A kép a Zegaman készült.

poszterfiú Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40203

nagyon jó kis beszámoló és írigykedve olvasom, hogy te is az okosan futók táborát erősítetted :) és gondolom a második felére gyorsultál!

ez a tapsos sztori mi? amúgy vicces, de és is többször köszöntem levágott fatörzseknek aznap majdnem.. erősen süthetett a nap! ;)

örülök, hogy találkoztunk, beszéltünk egy pár szót a végén..

Előzmény: mtb (40198)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40202

koszi, de te vegul is miert nem indultal?

 

Előzmény: nedus1965 (40200)
medvegyu Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40201

Hölgyeim és uraim, netes filbemutató, Mátra 115 2009-ben, Komenczi Norbert dokumentumfilmje.

Még ma lehet nevezni a Mátra 115-re (na jó, még holnap is), a 150. nevező kap egy kóstolót a saját boromból a helyszínen (hogy ez büntetés-e, vagy jutalom, majd kiderül :-)).

 

nedus1965 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40200

Ezt tök jó volt olvasni !!! Nagyon szépen mentél , minden tiszteletem a Tiéd !!!

 

Előzmény: ef zé (40197)
ef zé Creative Commons License 2012.05.20 0 0 40199

Remelem semmi komoly, csak kimerultseg!!Majd jelezz, hogy mit mond a doki!

kozben Kilian megnyerte a zegamat. A mult heti tantorgasa utan.. a fene tudja mit etetnek veluk..

 

Előzmény: mtb (40198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!