Keresés

Részletes keresés

barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44789

huhú...

hajtószár....

sliccelés.....

feladtad a házi feladatod Györgyinek:)

 

Előzmény: snepf (44787)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44788

Amióta az eszemez tudom építkezem. szóval a magyarázat Snepf szakszavaihoz:)

Akkus fúró=vezeték nélküli fúró bár mivel leginkább kisebb teljesítményüek mint egy vezetékes fúró így inkább csavarbehajtók.

Behajtani a csavart= betekerni a csavart nem fúrni, fúrni a lukat fúrják:)

DE

a gipszkarton csavar önmetszős( ha jól emlékszem)....na megint egy szakszó ami annyit jelent hogy nem igényli hogy elötte lukat fúrj ahova rakot a csavart( mint mondjuk ha fa lapokat csavarozol össze) hanem egy akkus csavarbehajtóval vagy fúróval csak oda illeszted  a kívánt helyére és ahogy pörög magának kivájja a likat amibe bele is megy.

Ha meg hiába rakod oda a csavart az nem akar belemenni a cucba na akkor kell átkapcsolni a fúrót hogy az ellenkező irányba pörögjön:)

Az önmetszős csavar meg hegyes és a csavarodó bisz baszok rajta meg eléggé kiállnak....

 

Itten lévő férfi egyedek, nem röhögni női szemmel írtam le a dolgokat:P

Előzmény: czaltikgyörgyi (44785)
snepf Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44787

Szia!

 

Jó.. bizonyos csavarokat elő szoktak fúrni.. :D

Na, ezt nem kell.

Chaka néha unalmában kaparászta a ház belsejét.. aztán egy nyári takarításnál a karom nyomokat kigletteltem és a házat belül újra festettem.

Igen az az akkus fúrógép. Bele kell tenni egy olyan csavar hajtószárat, ami illik a csavar sliccelésébe.. asszem siemens fejű csavarok ezek.

 

Ja, kiugrás... motiváld jutifalattal. Dugd az orra alá és hivd ki a csomiból. ha kiugrik jutalom. Ennyi. 3-4 hét múlva meg simizés.. :)

Előzmény: czaltikgyörgyi (44785)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44786

Szerintem Gina akkor szál ki ha izgalmasnak itéli a helyet ahova mentetek....

A doki izgalmas.....viszont hazaérni és otthon kiszállni nem izgalmas....

Charlie pl mindenhol élvezettel szál ki a kocsiból és be is pattan mint a nikkel bolha (hú bazi nagy egy bolha).

De mikor 2 hétig csak a dokihoz jártunk akkor se ki se be...

A hétkoznapokba mikor viszem valahova a ház elött bepattan mint állat, ahova megyünk ott kipattan mint álat, de mikor indulunk haza felé és be kéne szállnia elöbb lenyom 2-3 kört a lábam körül.......majd mikor közlöm vele hogy othagyom ahol vagyunkés ott nincs vacsora akkor bepattan...de otthon a ház elött csak igen lassan száll ki a kocsiból......

Na szóval ilyen oka is lehet hogy gina nem akar kiszálni néha a kocsiból.

 

Házikó:

Én most ilyen 40*40-es filclapot fogok rakni a kutyaház belsejére( nem az aljára bár lehet oda is, hanem az oldalára belülről):

http://www.ttl.hu/szorolap/1-8%202009_10_jav.jpg

A 199 ft-os bigyó az az fent középtájékon.

 

Még régről maradt hasonló szőnyegünk annak nagyon merev a hátoldala(nem tudom ennek az e) na azt ratanm eb alá mert azt pont be tudom feszíteni a házba így nem tudja kioperálni:))

Előzmény: czaltikgyörgyi (44784)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44785
Persze!

Úgy értettem, h.este visszatérek a dologra (írásban),mármint a házbéleléssel kapcsolatos hasznos tanácsokra.
Aha.Szóval az akkus fúró az az lehet,amit nem kell bedugni sehová........,csak berreg amikor nyomom a gombot.
Van olyanunk.(szoktam látni a férjemnél)Majd megkeresem.
A "behajtani" az az lehet,hogy "befúrni".

Tudod nekem ezek szakszavak ám! Kb. mint nyáron amikor rámszakadt az árbóc a vitorláson (most láttam először vitorlás hajót belülről) és mindent nekem kellett kioldanom és lekötöm ;a meghívóm a vízből vezényelte mit csináljak.Király.

(Szögelni meg kalapálni azt pl. nagyon bírok)

Oké,értem amit írsz,de azért maradj a közelben!

A glettelést nem értem.Ez tök sima.Miért kellett leglettelni?
Előzmény: snepf (44783)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44784
Szia Secperc!

Lehet.
De ma már végképp nem értem.
Voltunk ma a maglódi dokinál,Gina megkapta a veszettség elleni oltást. (a kombit 1 évesen kapja majd)
A doki háza előtt simán kiugrott az autóból.
(nálunk az a rend,hogy ha felnyitom a csomagtartót ő nem mehet sehová,csak ha én mondom.Szóval mondtam neki:"gyere" -és már kint is volt.

Hazaérünk,beállok a garázsba:megint nem jött ki,inkább elfeküdt a kocsiban.
Gyerek is kijött, Gina úgy csóvált neki majdnem kiesett a hátsó ülés,de nem ugrott ki,hanem nyüszögött.
Nem értem!!!
Megint én szedtem ki,-na azt sem csípi!


(te hol bírod beszerezni azt a sok Berry kaját,nyulat,bárányt és mennyiért?)
Előzmény: secperc (44782)
snepf Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44783

Ez most burkolt randi?? :P

 

Nekem nem okozott gondot a sima, igaz a labim lakta a házat. A golden tüntetőleg sosem ment be. Igaz unalmában megkapirgálta de szépen legletteltem, sőt még diszperzittel ki is festettem..

Előzmény: czaltikgyörgyi (44781)
secperc Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44782

Szia györgyi!

 

Nem lehet, hogy az utolsó alkalommal beakadt a lába és esetleg pofácskára esett? Csak nem vetted észre? Mert akkor szoktak igy eltántorodni a rendtől, ha valami extra éri őket.

Előzmény: czaltikgyörgyi (44780)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44781
Majd este én is gipszkartonozok a Snepf-fel,csak most rohannom kell,viszem Marcit eddzésre,Ginát meg oltásra!

(nekem van olyan gipszkart.is,ami zöld színű (amit a vizes helyiségekbe használnak;fürdőszoba,mosókonyha) kint van a kispadláson,majd hétvégén felmászom megint)
Előzmény: Topi328 (44779)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44780
Sziasztok!
Reggelente 7 körül elviszem a fiamat a suliba,Gina is szokott jönni,mert utána még hazajövök.Ez csak egy 10 perces kanyar.Ilyenkor a kutya még kaja előtt van.

nem tudom mi az oka,de beugrani simán beugrik mindig a csomagtartóba,de most már ez a 3.alkalom,hogy nem ugrik ki!Ez 3 hónapig semmi problémát nem okozott,7 hónapos korától simán megcsinálta oda-vissza.

Gondoltam megkérdezlek benneteket,mert én tanácstalan vagyok.
Nyüszög,forgolódik,de nem ugrik ki.Látszik rajta,hogy ő akarna kiugrani,de nem mer,vagy nem tud.Nem értem mi történik vagy történt vele.
Úgy vettem ki mindháromszor a majd' 30 kilóját,-nem leányálom.Pitiztem neki,ott álltam a jutival ma legalább 5-6 percet,-semmi.
Szerintetek?
Topi328 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44779
és a gipszkarton nem szívja magába a vizet?ha a kutyus nedves bundával befekszik és nekidől?
Előzmény: snepf (44778)
snepf Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44778

Én még mindig a gipszkartonra szavazok. Egy rendesebb késsel a papír része bevágható és és méretre szabható.

Én sima gipszkarton csavarokat használtam, ha 50 mm-es a hungarocel akkor 70-es csavart.. Lőrinci baumaxban biztos kapsz. Akkus csavarhúzóval behajtod, a túloldalon a deszka megfogja.. lényeg, hogy ne álljon ki. Előfúrni nem kell.

 

Én is ilyeneket szoktam mondani a feleségemnek .. ja, nem ha vadászni kell menni :P

Előzmény: czaltikgyörgyi (44774)
secperc Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44777

Szia!

 

Hála Istennek, hogy jobban van:-)))))))) Elhiszem, hogy megijedtél. A fiad bugyijában aranyos lehet:-)))))))))) Még mindig jobb, mintha mégegyszer előfordulna ez a sérülés. Tudom, hogy milyen gond ez, amikor még a lányomék tacsija Ribizli is velünk lakott és először tüzelt, bár Berry még nem volt ivarérett mégis állandóan szagolgatta, a Ribizli meg morgott rá veszettül. Na amikor már másodszor tüzelt a tacsi, akkor már Berry ivartalanitva volt igy megúsztuk ezt a kellemetlen közjátékot. Örülök, hogy tudod gyógyszerelni:-))))))))

Én nagyon sokat szivok most a Polybével - annak különben is egy jellegzetes szaga van - de legalább nem lesz kullancsos a kutyu:-)))))) - szóval van egy nagyon fűszeres szalámink, ami elveszi ezt a szagot és igy beveszi. Gondolhatod, amikor a fülét + a szemét kellett kezelni:-((((((( Én nem is tudtam egyedül a férjemmel ketten kezeltük reggel + este. Én simogattam meg lefogtam, a férjem meg csepegtetett a fülébe meg kente a szemét. Most már megszokta, hogy ha ilyen beavatkozásokat művelünk vele, akkor hagyja, mert jó neki. Mostanában elég sokat járunk dokihoz igy hozzászokik, csak azt nem szereti, ha fel kell emelni arra az állatorvosi vizsgálóasztalra, mert nem érzi magát biztonságban, nem annyira stabil, mint a földön állni......

Előzmény: sere (44776)
sere Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44776

Sziasztok!

 

Jelentem, javulunk! (a kutya pofája, meg az én kedvem) :)))

 

Még mindig elég gázul néz ki, de a tegnapihoz képest határozottan szebb az ábrázata... a szemcseppentés elég nagy show, a férjem nincs itthon, úgyhogy egyedül próbálom lefogni és cseppenteni, mintha keringőznénk :)))

 

Topi: szerencsére eddig nem fordult ilyesmi elő, és Bella mostani viselkedése alapján úgy gondolom, hogy a történésekben vastagon benne volt ő is. Tombolnak benne a hormonok és tökhülye. Ha valamelyik meg akarja szagolni, nekitámad, az emberektől pedig fél (tegnap ki is kellett engednem a konyhából, mert vendégeink jöttek, akiket egyébként  ismer, de most halálra volt rémülve tőlük)

 

 

Topi328 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 44775
Szia!
Mi is félig vagyunk készen!meglepődtem a ház méretén, mert mikor írtad a múltkor, hgy mekkora, azt hittem, jóval nagyobb, mint a mienk.de a képek alapján sokkal kisebb.a mienk belső mérete(vagyis az a hol fekszik, annak az alapterülete) 70*90-es. ezt javasolták kutyaházkészítők, hogy egy ekkora testű kutyának ez való. de Félixnek sokkal több hely marad még, ha összekuporodik. mondjuk én is belülről teszem rá a hunagrocellt, az igaz még vesz el, de szerintem így jó lesz.
mi holnap fejezzük be, mert sajna mindig sötét van, mikor ki tudnánk menni megcsinálni, és ott nincsen világítás.

amúgy Félix reggel és délután bent kuporog a nappaliban!.-) olyan édes, ott a kis szőnyege, és a világért nem jönne le róla! reggel kopogtatott a labdájával, hogy ugyanmá engedjem be...:-)))) nekem nincsen szivem este bejönni, úgy hogy nem is láttam. ilyen hidegben, szélben nem tudok kint lenni a gyerekkel, meg annyit nem is lehet sétálni, így egész héten egyedül lenne szegény. így inkább behívjuk!

secperc!Remélem, Berry allergiája hamar rendeződik, és jobban lesz.

sere, nagyon sajnálom, hogy megsérült a kuttyod!durva lehet, hogy a másik így bántja. mielőbbi gyógyulást!
Előzmény: czaltikgyörgyi (44774)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44774
Félig vagyok készen,szentségeltem rendesen mire lett valamire való eredmény a házbéleléssel.Jó nagy szél tombolt ma is,néha futottam a hungarocell tábla után az udvaron,mert mindig volt egy db amire épp nem tettem nehezéket.....
Az alját kívülről szabtam be "méretre" (az is 5 cm-es),így megmaradt a padló kivehető funkciója .Belül sem szögeltem semmit,mindent pontos méretre szabtam (vagyis nyestergáltam konyhakéssel hahaha) A saroklécek a házon 2 cm-esek ezek tartják meg a hungarocell táblákat szorosan,mert azokat egy kicsit nagyobbra hagytam és bevertem őket kalapáccsal.........

Az asztalos már 2 hete mondja,hogy jön,de nem jön,a férjem meg csak 2 hét múlva ér rá kb.

Most ezeket lemértem és majd kitalálom mivel fedem be őket,talán olyasmi ami a bútorok hátulján van.

Mondtam Ginának ha kicsi korában nem bántotta a natur hungarocellt,akkor most se álljon neki sem falatozni,sem kicincálni a házból,mert összeakad a bajuszunk!
De tetszett neki a hely,azonnal be is foglalta miután végeztem!

Kívülről sajnos nem tudtam megcsinálni,nincs hozzá szerszámom,vagyis gőzöm nincs milyen fúrót hol találok és milyen csavarok kellenének...
Pedig nem sajnálnám a házat,látjátok milyen a bejárata igaz??
Szerintetek nem lesz túl kicsi így neki?
A külső méret :101X 83 X 87 cm.

Persze ha fagy lesz,akkor jön a hőfüggöny,+ szőnyeg,báránybőr,meg amit gondolok.
sere Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44773

Hagyott itt a doki gyogyót.

Most már egy kicsit lenyugodtam, a kedve jó, ha kiengedem, szaladgál és játszik. Csak nagyon csúnya szegény.

 

Látnátok, hogy milyen frankón néz ki a fiam bugyijában :)))))

 

Előzmény: snepf (44772)
snepf Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44772
Adj neki rutascorbin.. Csacska is azt szedett szemsérülésre. Bemész a patikába és veszel
Előzmény: sere (44771)
sere Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44771

akarom mondani szeme...

Előzmény: sere (44770)
sere Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44770

Na, megnézte a doki. Kapott szemcseppet, antibigyót, és egy kis szteroidot is. Nagggyon csúnya a zseme, és felette az arca. A doki szerint is harapás :(((

A koponyája (úgy tűnik) nem sérült, csak nagyon megzúzódtak a lágy részek.

 

Holnapután megint jön az állatorvos, addigra láthatóan javulnia kell, ha nem, akkor goto állatklinika.   Addig is szemcseppezünk és toljuk az antibigyót (nagyon rutinosan dugom le a torkán a gyógyszert, tavaly a balesete után hónapokig csináltam).

 

Nádor pedig a komondorunk. A szájába befér Bella feje úgy kb. nyakig. A csörte oka az lehetett, hogy a nagy fehér főnök érezte már, hogy Bellus tüzelni fog, ő pedig nem állt meg neki, hanem megtámadta. 

 

 

secperc Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44769

Szerintem is ámodik:-))) Berry is szokott és akkor mind a négy lába jár, mintha futna, meg az orra is mintha szaglászna:-))) Fázni ekkora bundában?:-)))

Nem fázik ne félj. Berry is úgy szokott aludni, hogy összegömbölyödik, de az orrát sosem dugja a hasához. Na meg elnyúlva is szokott aludni, és amikor megsimogatom és felnéz, azt sem tudja hol van, mert olyan mélyen alszik:-)))

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (44767)
snepf Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44768

Álmodik...:D

 

Az enyém futni és néha vakkantgatni is szokott.. én meg majd' megfúlok az elfojtott nevetéstől..

 

Unokádat is lesni fogod :P

Előzmény: czaltikgyörgyi (44767)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44767
Azt még én sem tudom mi lesz ha majd unokám lesz,mert ebben a szélben folyton a kutyát lesem.
Szerintetek miért remeg be az egyik első lába alvás közben ha amúgy az orrát nem dugja be a hasához amikor összekuporodik?Ha fázna akkor egészen kicsire összekuporodna nem?
Előzmény: secperc (44765)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44766
Mi a fene lehet az?és ki az a Nándor?
Előzmény: sere (44764)
secperc Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44765

Szia!

 

Nálad is csőstől jön a baj:-(((((((((

Nem mondom, hogy ne félj, mert én is félek most folyamatosan:-((((((

Úgy látszik, ahogy öregszem egyre jobban aggódóvá válok, mi lesz, ha egyszer unokám lesz?:-))))

Halálra aggódom magam....

Annak idején sosem értettem a nagymamámat, hogy még a széltől is óvott....

Akkor az agyamra ment, most már megértem.

Csak nem roppantotta össze Nádor?:-(((((

Majd ird meg feltétlenül, hogy mit mondot a doki lécci!

 

Előzmény: sere (44764)
sere Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44764

Ne lógasd már ennyire az orrod! A lényeg, hogy jobban van (és persze az, hogy sokat tanultál az esetből). A fránya vakarózásnak is meglesz előbb-utóbb az oka...

 

Más: ma reggelre Bella szemei iszonyatosan begyulladtak, még nem is láttam ilyen rondát... bevittem a konyhába, ahol egy fél óra eltelte után vércseppeket vettem észre. Először majd szívrohamot kaptam, aztán észrevettem, hogy tüzel. Fasza, most akartam megműttetni...

 

Közben a szeme fölött (főleg a bal oladalon) jó nagy vérömleny lett, úgyhogy ez valszeg nem sima szemgyula, hanem sérülés. Arra tippelek, hogy Nádor megroppantotta a koponyáját :(((

Nemsokára ideér a doki is, kíváncsi vagyok, mit mond, tiszta para vagyok.

A kedve egyébként nagyon jó, élvezi, hogy bent lehet. Nekem meg sírni támad kedvem, ha ránézek.

Előzmény: secperc (44758)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44763

Szia!

 

Szép eredmények. Kiállításban mondjuk nem vagyunk otthon, nem is leszünk... Ide az MLRK-ásra is csak azért vittem el, h halljak egy külföldi bírótól is véleményt Carlosról. Az eredményt meg Te is hallhattad.

 

Wanda mint társasági kutya. :DDDD Ez jópofa. Végül is igen, mindegyik az. Nálam is az év nagyobb részében "csak velem élnek", a kissebbikben meg dolgoznak. Azt hogy effektíve nem dolgozik Wanda, kicsit azért sajnálom. Imivel szoktam dumálni, illetve küldök neki beszámolókat az aktuális munkaeredményekről, és több ponton egyezést találtunk Willel. :DDDD

 

Kíváncsi lennék a többi tesó is olyan karakter-e a melóban mint a Carlos. Egy van, aki szintén duplakönyökös, Ők is "alapszinten" munkáztak vele (nem vadaztak csak dummyval nyomták) és ahogy hallottam nagyon ügyes volt. Az egy sárga szuka. Na mindegy. Képességvizsgára mikor viszed? Most fogok menni szombaton, mondjuk csak nézőként a munkavizsgára vagyok kíváncsi. Vasárnap voltunk kint tréningezni... :DDDDDD Megdícsértem magamat amiért nem neveztem Carlost a munkavizsgára. A vonalhajtáson szépen benulláztunk volna... :DDDD Na, majd tavaszra! :DDDD

Előzmény: Iofiel (44757)
Iofiel Creative Commons License 2009.10.14 0 0 44762
Óóóó a KUFÓ! Hát persze! :D Néha még felnézek oda is, de nagyon kevés mozgás van már ott. :(
Előzmény: cheereck (44759)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44761
Értem.Köszi
Előzmény: snepf (44751)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44760
Elvittem Ginát megmérni a dokihoz a múlt héten.27,7 kg. 10 hónapos.Nem találta túlsúlyosnak a doki csak úgy "ránézésre" és én sem látom dagadtnak.
Előzmény: cheereck (44749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!