Keresés

Részletes keresés

Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40258

A magnézium-, kalciumkarbonátjával mi a baj?

Én már jó ideje Aldis (ha már írtatokneveket) pezsgőtablettákból keverek magamnak saját izó-t és úgy nézem mindkettőben karbonát van.

 

Milyennek kellene lennie a transportnak? Lehet, hogy másfajtából sokkal kevesebbed elég lenne?

 

A kalciumot egyénként kezdem elhagyni, mert több helyről olvastam, hogy az nem fogy jelentős mértékben még 10-20 órán belül.

Ezzel mi a helyzet?

Előzmény: olipapa (40256)
Ainariel Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40257

Jobb leírást sajnos nem találtam.

Előzmény: olipapa (40256)
olipapa Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40256

ebből nem derül ki.

Amiben a kálcium és a magnézium karbonát formában van és a szénhidrát glukoz vagy szacharoz formában az kerülendő.

Előzmény: Ainariel (40255)
Ainariel Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40255

A dm-ben a Das Gesunde Plus terméke akciós most, kérdés, hogy vajon ez is "olcsó hús-e". http://wellnessdrinks.at/3059-364724031-B005G3OZ02-Das_gesunde_Plus_Isodrink_mit_L_Carnitin_750_g_1er_Pack_1_x_750_g.html

zoncsi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40254

Még le is fotóztam pont e célból, de nem látszik jól a fotón az apró betű. Majd otthonról.

Előzmény: olipapa (40253)
olipapa Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40253

aldi izo összetevőket írd le légyszi. Félek olcsó húsnak (izonak) híg lesz a leve.

 

A maltohoz nem kell sok víz és nem mérem, hanem szemre. Hogy olyan híg méz állagú legyen, vagy ivójoghurt állagú. Ehhez minden esetben vizet inni kell!

 

 

Előzmény: zoncsi (40252)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40252

Nos, én is ezt próbáltam a hétvégén. ALDIs izoital por + Vitargo keverék. Tényleg iszonyúan lassan oldódik.

Kérdésem: mennyi anyagot tettetek a 3 dl-es palackba?

 

És ha már itt tartunk, az ALDI-ban van izoital por elég óccsón.

Előzmény: olipapa (40251)
olipapa Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40251

Nem volt sampon íze? Én csavaros kupakos 3dl-es joghurtosban viszem.

Örülök hogy jól ment! Hajrá!

 

a malto és a vitargo is glukozmulekulák sokasága, de a vitargo még kevésbé bántja a gyomrot. A malto sem rossz, sokkalta jobb a sima cukroknál.

Előzmény: bmalag (40250)
bmalag Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40250

Vitargo-s maltodextrin volt a Westendben és azt vettem. De később azt olvastam valami testépítős oldalon, hogy nem jobb az sem, merthogy ugyanaz és elég a sima maltodextrin por.

Mentes ásványvízzel kevertem sűrű állagúra és betöltöttem egy 300 ml-es Fa tusfürdős flakonba. (Fontos, hogy Fa legyen, mert szép csajok voltak régen a Fa reklámokban.) Az ízesítés kimaradt, de nem hiányzott.

Az elején sokáig kellett rázni, mert éjszaka álló helyzetben szétvált porra és vízre, de aztán amikor fogyott belőle már rázta önmagát. Asszem nem kell teletölteni a flakont és akkor nincs vacakolás az elején.

Előzmény: zoncsi (40249)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40249

És milyen receptet alkalmaztál, illetve miben tároltad?

Én is gondolkodom ugyanis megoldásokon.

Előzmény: bmalag (40248)
bmalag Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40248

Szia Oli,

Csak szeretném megköszönni a házizselés tippet. Sikerült - nagyjából ezen tengődve:) - meglepni magam egy jó K100-al.

Hanyagoltam a szilárd kajákat és precíz sótabletta+izo adagolással egy fékezett habzású 9 órás első 50 km után a második félidőt 7 óra alatt teljesítettem. Eddig 22-23 óra alatt csináltam őket, úgyhogy ehhez viszonyítsatok.

Hihetetlen érzés volt végig jól lenni, élvezni a futást 95-nél,  kocogni a jelvényig, onnan vissza a kocsiig. Egy futólány meg is jegyezte a parkolóban, hogy "és még fut!" :)

Szóval köszi Neked és többieknek is a tippeket. Sokat tanultam innen.

üdv

bg

Előzmény: olipapa (40247)
olipapa Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40247

Zöldben az első srác bár gyors, de kissé szokatlan felépítésű.

Előzmény: norb29 (40246)
norb29 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40246
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40245

Igen, köszi!

 

Már majdnem úgy néz ki, mint a másik bokám, alig látszik a különbség.

 

Femina rámparancsolt, hogy csinálnom kell rá külön boka erősítő edzéseket, mert a futástól önmagában nem fog megerősödni, pláne ha eleve gyenge volt. Aztán meg csak időnként lesérülök vele, mint most, meg a VTM előtt.

 

Úgyhogy, most tornáztatom ezerrel, mert azt is olvastam, hogy nem szabad sokáig "állni hagyni".

 

Homokban futni is jó buli, mezítláb!!! :-)

 

Vagy sekély vízben, csak figyelni kell a kagylókra, sünökre.

 

Nekem most biztosan sokat segítene.

Előzmény: Elm (40236)
csiga.bor Creative Commons License 2012.05.22 0 0 40244

Nagyon szépen, összeszedetten mozgott.

Remélem a hétvégén a Maxi Race-en összejön neki!

Előzmény: vérgergő (40240)
takba74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40243

Gratula! Szép eredmény ezen a pályán. Aki ott volt az át tudja érezni hogy milyen lehetett a 2. kör. Nekem bőven elég volt 1kör is;1.45 lett 4.lettem vele. Carlosnak külön gratula a múlt heti szereplése után.

Tényleg jó lenne ha többen jönnének mert nagyon változatos szép pálya lelkes jó rendezéssel.

Előzmény: röfi1 (40237)
olipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40242
Előzmény: norb29 (40239)
Balazito Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40241

4.30 a Mátrabércen? Összebeszéltél manbo-val?:-)

A Mátrabérc trail-en gratuláltam manbo-nak a pályacsúcshoz, mire ő megjegyezte, hogy nem olyan nagy idő ez, a legjobbak ezen bőven belül tudnak menni, akár elsőre, pályaismeret nélkül is. Konkrétan Kiliant említette, szerinte lehet, hogy idejönne és tolna egy 4.28-at.(!) Hogy miért pont ennyit tippelt manbo nem tudom, lehet, hogy ex has, lehet hogy ismervén a pályát és Kiliant, tényleg ennyit lát a pályában.

Előzmény: olipapa (40211)
vérgergő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40240

4.45 nél ember a gáton

http://www.youtube.com/watch?v=YFnXDw5YvRQ&feature=related

óriási a hangulat különösen a megafonos rakétás csóka.

norb29 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40239
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40238

Következésképp, nem is lesz már az öregek sportja -legalábbis aki a kirakatban van, az nem biztos, hogy megéri az öregkort- ezzel a megnövekedett szívterheléssel. Csabi is visszatér már nemsoká közénk, legalábbis ezért imádkozom. (Állítólag már sört se adnak.) :-)

Előzmény: carlos80 (40217)
röfi1 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40237

Ózdi hegyi maraton.
 Eddig a félmaraton volt a leghosszabb táv itt, idén volt először maratoni táv, hát ki is próbáltam.
Családias hangulatú volt rajt, mert a maraton korábban rajtolt, mint a többi verseny. 10körül volt az indulók száma.
A dimbes dombos pályán az első 100m után 2en maradtunk Carlossal. Azt bezséltük hogy nem gond  a kevés versenyző, lesz egy jó edzésünk. Együtt mentünk a dombokon le-fel 17km-en át. Itt elengedtem, mert nekem gyors kezdett lenni. Én imádom a hideget , az esőt, havat, de a meleget nem. 20 kilométerhez közeledve az első kör vége felé már éreztem hogy gondjaim lesznek a meleggel. Ittam amennyit csak tudtam. A második félmaratonnak nekivágva már alig kocogtam felfelé az első emelkedőn. itt ezen a ponton úgy gondoltam meg kell kesresnem  a saját tempóm, és a maradék erőmet beosztani szépen. Innen egyenletesen, de egy lassabb tempóval mentem. 3-4X meredekebb dombokon sétára kényszerültem. Kegyetlen volt a meleg! 5X volt alkalom frissítőpontokon inni-enni. Ez elég szerintem egy ilyen távra. 42.2km volt pontosan a táv, és 1840m szint volt benne, 3óra 38 perc alatt beértem a célba, 2. helyen Carlos mögött. Nem esett jól ebben a  melegben, de egy kemény jó edzés volt számomra. Sajnálom, hogy ilyen kevesen indultak mert egy jó terepfutóverseny szerintem.

Elm Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40236

Koszonom mindenkinek a tengerpart tippeket, utanuk fogok jarni, kerdezni. A homokos tengerpart fontos lenne a gyerekek miatt.

 

Pardo,

labad gyogyul mar?

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40235

mikor indultok?
van lsita kikért szoríthatunk??? 

Előzmény: olipapa (40233)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40234

Arról ne felejts el tájékozódni, hogy volt-e már mentesítve a terep, ha egykori háborús területekre mentek, mert 2006-ban nekem még azt mondták, hogy eszembe ne jusson a hegyekben földutakon bringázni. Persze azóta nyilván változott már a helyzet, de inkább csak jól leinformált útvonalakat látogass, jelölteket, gyakran jártakat és ne nagyon térj le.

 

Ha az UXO (unexploded ordnance) kifejezésre keresel elég sok anyagot találsz a témában, de a helyiek, vagy utazási irodák is ismerik szerintem a helyi viszonyokat.

Pl.

http://wikitravel.org/en/War_zone_safety

 

Előzmény: Elm (40221)
olipapa Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40233

Sczaba legelőször említve a következő hétvégére vonatkozólag!

bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40232

Roes-nak mostanság nem igazán sikerülnek a versenyei, a lehetséges okokat fejtegeti...

Kopi Zoli Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40231

Ezen országok lélekszáma (cseheket leszámítva) nem mérhető a Mo.-éval.

Szerintem nem baj az hogy nincs 10 nemzetközi szinten is jól szereplő versenyzőnk, elég ha van 2-3. Ha a körülményeket is hozzá vesszük akkor tisztán látszik, hogy ez nem a mi hazánk sportja, az is csoda hogy manbo ott tud lenni az élbojban és örülnünk kell ha még egy-két gyorslábú odaér majd.

Ami a versenyeket illeti: ezt is az igények fejlesztik. Ha lesz több magyar aki rendszeresen fut, nyilván lesz több terepverseny is. Sajnos mi magyarok nem sportolunk eleget, de szerintem ebben is van fejlődés. A franciáknál nem a sportolásról kell meggyőzni az embereket, hanem csak át kell csábítani egy másik sporttól a terepfutásban tehetségeseket. Ez nagy különbség szvsz.

Előzmény: olipapa (40228)
schankox Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40230

ijesztő

Előzmény: schankox (40229)
schankox Creative Commons License 2012.05.21 0 0 40229

Brac szigeten Bol városa (faluja?): szép strand (sok reklámban is ez szerepel), kicsit puccos sétány, de nagyon közeli hegy jelölt úttal a csúcsra (olyan 4-500 m magas lehet), oda-vissza kb 3 óra.

 

Peljesac félszigeten Orebic: kissé falusias hely, de hajóval 5 perc Korcula városa. A partról adja magát Sv. Ilija csúcs (kb. 1000 méter magas), oda-vissza kb. 4 óra.

 

A Paklenica NP szép és futható is (a magyarországi körülményekhez néhol még hasonlít is), de belépődíjas. Akár több napi futásra is jó.

 

Murter szigetén Murter város környéke is kellemes, de inkább csak rövidebb futásokra alkalmas (könnyen útbaejthető hegy 125 méter magas). 1-2 alkalom után kissé unalmassá válhat.

 

Rab-on a kilátóhoz (és étteremhez) lehet felfutni, de trail nem vezet fel, csak aszfalt (kb. 400 méteres).

 

Krk-n nagyon sok túraútvonal van.

 

Pasman sziget is ajánlható, de kifejezetten nem turistaparadicsom. Jókat lehet futni egyik partról a másikra a középen húzódó nem túl magas hegyeken át.

 

 

Amúgy nekem minden helyen sikerült elmennem futni - na jó, volt ahol nem volt igazi terep -, pedig voltam már vagy húsz helyen. Ha hegyre mész futni, általában számíts bokaforgató, sziklás, görgeteges talajra és (árnyék híján) bazi melegre. Vizet mindig vigyél. Gyakoriak és ilyesztő méretűek a kígyók. Szerencsére még egyre sem léptem rá, de többször megemelték vagy 40-nel a pulzusomat :)

Előzmény: Elm (40221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!