Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1962

Szia Zsigo,

 

az ÁgyakHáza forgalmaz Rottex termékeket Szegeden, lehet, hogy van nekik kiállítva.

 

Az ORKI nem fontos, csak ha EP-re szeretnéd vásárolni a matracot, ezt sok helyen "megoldják"

 

Tapasztalatom szerint a legtöbb matracra lehet hivatalos orki engedélyt szerezni, csak a bevizsgálás költsége magas (100-300 000 Ft/matrac) és nem áll feltétlen arányban a termék valódi minőségével.

 

A Novetex a gyártáson túl első sorban kiskereskedelmi cég, így valóban sokkal vevőcentrikusabb, a Rottex pedig "csak" gyártó, így nem áll közvetlen kapcsolatban a Vásárlóval, viszont a szaküzletekben jó felkészültséget találsz.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: zsigo (1961)
zsigo Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1961
Az a baj Szegeden nincs ilyen matrac (innergetic) kiállítva, ahol rottex-et árulják. De közben olvasgattam több felé, és a nincs mindegyik Rottex matracnak ORKI minősítése,( lehet hogy ez nem jelent semmit.).A novetex  több mindent ír , jobban tájékoztat a minőségről, alapanyagokról.
Előzmény: Alváskultúra (1960)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1960

Zsigo,

 

bocs csak még annyit, hogy próbáld ki az Innergetic nevű matracát a Rottexnek szerintem a valaha gyártott legjobb Rottex matrac. Akciósan érdemes kifogni és ne a négypirosbetűsóriásnál, mert ott alapból sokkal drágább.

 

Ha 90-es kell, azt ki lehet fogni lassan kifutóba vagy modellcserésbe.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zsigo (1956)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1959

Kedves Piszóka,

 

ha az összes közül kellene neked matracot adnom, biankóban én a Konfor Dream matracát szállítanám. Ár/értékben, ehhez a súlyhoz és oldalra szerintem nem lehet nagy melléfogás. Azzal legalább foglalkoztam és csak jó visszajelzés volt vele kapcsolatban.

 

A másik meg szebb, komfortra -még egyszer- semmi különös nem volt.

 

Minden féle képpen próbáld ki még egyszer mielőtt bármelyiket is megveszed.

 

A Nice-nak sokkal jobb a huzata, viszont az kemény lesz neked nagyon.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: Piszóka (1952)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1958

Kedves Zsigo,

 

nekes is csak ugyanazt tudom mondani, mint mindenkinek, anélkül, hogy bármit is állítanék:

 

Csodák nincsenek. Latex esetében, ami olcsóbb, az esetek többségében valóban 100% latex. 100% mesterséges, szintetikus latex. Amiben kezd kaucsuk is lenni, az egy kicsit feljebb van és ha netán eléri a valós 50%-ot a kaucsuk tartalom az ritka és általában német.

 

És akkor van még a maláj, indiai, stb, amiben tényleg lehet, hogy több van, a bizalom rajtad múlik.

 

Szerintem mindegy melyiket veszed, ha kényelmesnem találod és van 10 év gari a magra -legfeljebb cserélgeted.

 

Fontos: legyen levehető huzata, mert akkor látod, hogy mi  van benne.

 

Üdvözlettel:

 

Páinkás László

 

Előzmény: zsigo (1954)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1957

Szia Csacsis,

 

hajrá és így tovább:-I)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: csacsis (1953)
zsigo Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1956

A  boltban (több boltban) kipróbáltam sok matracot, és latex matrac volt a legkényelmesebb, de hogy melyik gyártótól vegyek az a gond. Az üzletekben "szólták el" magukat az eladók ,hogy a rottex-el  több garanciális hiba volt.

Ha jól értem Te nem tudsz ilyenről. 

Előzmény: swordmanus (1955)
swordmanus Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1955
Gondról én nem tudok, viszont jellemzően puha szokott lenni az embereknek, így másikat választanak (már ha ráfekvéses próba utáni választásról beszélünk, ha belevesszük a katalógusból majd jól megnézem + megkérdem a szomszéd Teri nénit, akkor nyilván nagyobb a problémák aránya).
Persze simán bárki lehet kivétel a jellemző adatok alól!
Előzmény: zsigo (1954)
zsigo Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1954

Matrac vásárlás előtt állunk, ez sokkal "bonyolultabb" mint gondoltam. A rottex latex matracát néztem ki, elég kedvező az ára, de sajnos van , ahol azt állítják gond szokott lenni a minőségével. Ki tud erről valamit, nagy segyítség lenne.

Még a novetex is nagyon megtetszett, de az drágább.

csacsis Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1953
folyt. köv:

3. éjszaka:
Detto ugyan az mint a 2. Kicsit talán jobb ellenben most nem ittam Kalcium magnéziumot. Ma lehet kipróbálom vörösborral is. :Đ

Előzmény: csacsis (1945)
Piszóka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1952
Tisztelt Fórumozók! Továbbra is tanácstalan vagyok. A segítségüket kérem. Matracot szeretnék vásárolni, de a bonellrugóshoz ragaszkodom.Amennyiben a kényelem is, a minőség is fontos, mi a javaslatuk? Még annyit: oldalt fekve alszom és fix az ágyrácsom, amit már megvettem.70-80 kg a testsúlyom.Köszönettel.
Virág Gy. Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1951
Kedves László

Köszönöm a tanácsot.

Üdvözlettel, Virág György
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1950

Szia Paljoc,

 

a Dormeo nem szar, egy kicsit olyan, mint a cigaretta árusítás: 4%-ért mindenki húzza a száját, viszont ha nem tartod, akkor kenyérért sem mennek be...

 

Még egyszer minden kedves érdeklődőnek rakjunk össze két virtuális matracot, nevezzük Comfort Virtual-nak és Dormao Comfort Virtual-nak:

 

Comfort Virtual

 

fejlesztés:             0.-

anyagköltség:   100.-

huzat:                 40.-

üzemi kltsg:          5.-

csomagolás:         5.-

logisztika+raktár: 8.-

marketing kltsg:   3.-

össz árrés:         30.- (gyártói-, hálózati-, kis- és nagykereskedelmi)

----------------------------

bolti ár:             191 Ft

 

 

 

Dormao Comfort Virtual

 

fejlesztés:             0.-

anyagköltség:     70.-

huzat:                 30.-

üzemi kltsg:          5.-

csomagolás:         5.-

logisztika+raktár:12.-

marketing kltsg:  60.-

össz árrés:          45.-

----------------------------

bolti ár:             227 Ft (gyártói-, hálózati-, kis- és nagykereskedelmi)

 

A példa csak azt szeretné megmutatni, hogy hasonló kinézetű termékek esetében, mikor miért fizet az ember. A példa azt szeretné megmutatni, hogy hasonló kinézetű és árfekvésű termékek esetében az azonos ár (vagy kicsit magasabb) hogyan érhető el, a tetemes marketingköltségek mellet.

 

Ettől természetesen egy termék nem lesz "idézet: szar" , hanem ár/érték arányban nyújthat kicsit -vagy sokkal- kevesebbet konkurens termékeknél.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

A kalkuláció példa értékű és nem a valóságnak megfelelő számokat tartalmazza. A kalkuláció egy nem létező gyár, egy nem létező forgalmazója által megálmodott nem létező termékre vonatkozik. Bármilyen egybeesés csupán a véletlen műve, a kalkuláció készítője mindennemű felelőségtől elhatárolja magát.

 

 

 

Előzmény: paljoc (1949)
paljoc Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1949

"Persze misztifákálni lehet, hogy a gyógymatrac meggyógyít, stb., de nem gyógyít meg.

 

Szeretnénk pénzen megvenni az egészséget, de matrac esetében nem hiszem, hogy este a velőspacal, 5 sör és napi 1 doboz cigi után egy aloeverás matrachuzat nagyot dobna bárkin."

 

Hehe, ez jó! :-)

Én amúgy mielőtt megcsináltattam a kárpitossal a matracomat, voltam jópár szakkereskedésben. Mindenhol mást mondtak, egyben volt csak egyetértés, hogy a Dormeo szar! Ez a Dormeo úgy láttam vörös posztó a matracárusoknak!!!!/sejtem, hogy miért :-)/

Előzmény: Alváskultúra (1948)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1948

Kedves Álomvilág!

 

Olyan jól elvoltunk mobiltelefon és memory matrac nélkül is, hogy na.

Nagyapámnak soha nem fájt a dereka, pedig szénhordó volt. Arra szeretnék kilyukadni, hogy természetesen a memoryfoam most a legkorszerűbb alapanyag és tényleg nagyon jó is lehet, de

 

-amíg nem volt, addig mindenki mást dicsért ugyanennyire, vagy jobban

-egy matrac önmagában semmit nem old meg, az egészséges alvás egy sokkal komplexebb történet: matrac, táplálkozás, életmód, testsúly, stb. összeségében adja (adhatja) a jó alvást.

 

Szerintem egy jó matrac szinten tart, de megoldani csak azt a problémát fogja, amit ez alőző kényelmetlen matracod okozott.

 

Persze misztifákálni lehet, hogy a gyógymatrac meggyógyít, stb., de nem gyógyít meg.

 

Szeretnénk pénzen megvenni az egészséget, de matrac esetében nem hiszem, hogy este a velőspacal, 5 sör és napi 1 doboz cigi után egy aloeverás matrachuzat nagyot dobna bárkin.

 

Üdv,

 

Pálinkás

Előzmény: Alomvilag (1941)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1947

Szia Csacsis,

 

lehet, hogy ki kellene próbálni a vitaminshake helyett a vörösbort... Nekem bejött:-))

 

Megszokod és jó lesz, adj neki tényleg 1-2 hetet.

 

Ha nagyon figyelgeted, olyan lesz mint az első éjszaka: minél inkább szeretnéd, annál kevésbé lsz jó:-)

 

 

Üdv,

 

Pálinkás

Előzmény: csacsis (1945)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1946

Szia Vasti,

 

én nem azt mondtam, hogy nem jó, hanem hogy bizonyos gyártók fix alátámasztást írnak elő és ennek meg van az oka, csak erről senki nem beszél, hogy mikor mit használjunk, most legalább sínre tesszük ezt is. Szerintem érdemes:

 

-16-18cm-nél alacsonyabb és lágyhab matracokat (ezek általában nem vákuummatracok) rugalmas ágyrácsra tenni, mert a lécek segíthetnek a további formakövetésben, deréktáji keménységállítást tesznek lehetővé és kiegészítő funkciókat nyújthatnak (fej-láb emelés, stb)

 

-keményhabok vagy 18cm-nél magasabb habmatracok vagy (merev) rugós matracok esetében ennek nincs értelme, a teljes komfortot, formakövetést a matrac szerkezete fogja viselni, semmilyen mozgás vagy további formakövetés nem fog az alatta lévő tartoszerkezethez eljutni. Így az ilyen habmatracoknál a borda javasolt (de 4x annyiért persze tehetsz alá rugalmas ágyrácsot is) rugós esetében a borda vagy -tekintettel, hogy légáteresztésben a rugós még mindig a legjobb (hiszen nincs benne semmi csak rugó) mehet teli lapra is.

 

-a harmadik lenne a duplasoros rendszer: duplasoros ágyrács latex tartóbakban és erre a ca. 5-8cm vastag általában latex réteg. Itt nagyobb hangsúlyt kap a rács formakövetése és csak a komfortért és a precíz formakövetésért lesz maga a -vékony- matrac felelős.

 

A bonellrugós redszereknél a rugótestek egymással össze vannak feszesen drótozva, így ha egy ponton terhelem, akkor is egy nagy felület fog hajolni (síkrugalmasság). Ennek eredménye lesz a nem tökéletes formakövetés, hiszen ott is engedni fog, ahol nem éri terhelés, pl. deréktájban nem fog megfelelően támasztani.

 

Ettől természetesen még lehet magasztalni, meggyőződésem azonban, hogy fajsúlyban, formakövetésben és pontrugalmasságban, élettartamban és kényelemben, hasonló komfort mellett árban a rugós matracokon mára hétmérföldes csizmával átléptek a habmatracok (minőségi habmatracok).

 

Ezek különböző alvási rendszerek, nem érdemes kevergetni őket, mert minek.

 

Persze a zsíroskenyér is lehet finom kristálycukorral, a szákácskönyv szerint paradicsom, paprika és só "hagyományügyileg" és gasztronómiailag autentikusabb hozzá:-))

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Vasti (1943)
csacsis Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1945
folyt. köv...

2. éjszaka:
Kalcium Magnézium este bevéve (ezt csak azért írom, mert ez nagyban hozzásegít a pihentető alváshoz!)
Éjszaka többször felébredtem megint, de most reggelre már csak a nyakam volt egy picit merev és a hátamban csak 1 ponton éreztem izomlázféleséget. Érdekesség, hogy eddig mindig oldalt fekve aludtam. Most éjszaka viszont többször arra ébredtem, hogy hanyatt vagyok. Na ez hogy lehet?

A matraccal kapcsolatban nincsenek negatív előérzeteim. Szerintem jó lesz, miután megszoktam.

folyt. köv...
Előzmény: csacsis (1937)
Vasti Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1944

Egyébként meg a 7 évig használt, kisiparos által készített eddigi ágyunkban (egy kinyitható kanapé szerű holmi) is rugalmas ágyrács van a bonellrugós matrac alatt, és nincs vele semmi probléma... Talán ez is kibír legaláb ennyit.

Jól megnyugtattam magamat ;-)
Előzmény: Vasti (1943)
Vasti Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1943
Helló!

Érdekes, amit írsz... Az ágyrácsot az ágykerettel és a matraccal együtt vásároltuk, az eladó nem mondta, hogy nem lesz jó hozzá. Most megnéztem a Rottex oldalát (mert az a matrac és az ágyrács is) : sem a matracnál nem írják, hogy nem tehető rugalmas ágyrácsra, sem az ágyrácsnál, hogy nem tehető rá bonellrugós matrac ;-)))

A "teli talpas" ágyról meg eddig mintha azt írták volna, hogy nem tehető rá szinte semmilyen matrac, mert az a higiénés problémákon kívül a garancia elvesztésével is járhat...

Érdekes egy szakma ez is, mint a többi: egy ilyen végtelenül egyszerű dologban sincs egyértelmű és egységes álláspont ;-)))

Üdv: Vasti
Előzmény: Alváskultúra (1939)
csacsis Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1942
Amúgy természetes, hogy egy új ágynál az első napokban vacakul alszik az ember és utána már jól? (mostanra rájöttem, hogy izomlázam van az éjszakai alvástól, de kitornáztam magamból)
Előzmény: csacsis (1937)
Alomvilag Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1941
Csak bizonyos tekintetben értek egyet veled a Memory hab pacalos hasonlattal, és ezért pontosítok:

Mindenkinek ajánlom a Memory habos matracot, aki a matracot az alapfunkciója végett veszi, vagyis a kényelmes, pihentető alváshoz. Ha egyéb igények is vannak, akkor már lehet, hogy nem ideális, pl ülni benne, tévézni, vagy gyereknek ugrálásra.
Egy közel jó hasonlat: telefonálásra jó a vezetékes (=>sima hab matrac) és a mobil telefon (=>Memory habos matrac) is. A mobil mindent tud, amit a vezetékes, mindazt sokkal jobban és még annál is többet. Mobillal ki lehet váltani a vezetékest, de fordítva már nem feltétlenül.
Így van ez a Memory hab tehermentesítésével. Ha valaki talál magának egy tökéletes hab matracot, akkor azt még tökéletesítheti (tehermentesítés terén) a Memoryval, hiszen a sima hab nem fogja mindenhol kitölteni, körülölelni a testét. Azokon a helyeken viszont a Memory ki fogja tölteni a réseket.
Lehet, hogy nem fog tetszeni neki a Memory hab érzés, de attól még a szervezetének tehermentesítéshez tökéletesebb. Nem mindenkinek tetszik a mobil telefon használat sem, mert máshogy kell használni, sőt tölteni kell az akksiját, de attól még a kommunikációhoz sokkal tökéletesebb megoldás.

És fontos még azt is tudni, hogy mára már rengeteg fajta Memory hab létezik eltérő puhasággal, formavisszanyerő gyorsasággal, hogy csak a fontosabbakat említsem. Vagyis akinek nem jött be egy (márka) Memory habja, az próbáljon ki egy másik fajtát.

Álomvilág
Előzmény: Alváskultúra (1933)
csacsis Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1940
Bonellrugós helyesbítve táskarugósra. Reggel még fáradt lehettem. :D
Előzmény: csacsis (1937)
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1939

Sziasztok,

 

ez így minden ok, reméljük, hogy jó is lesz, viszont egy dologra kellene figyelni:

 

-sok rugós matracgyártó rugalmas ágyrács esetén nem vállal garanciát csak fix bordánál vagy teli lapnál.

 

A matrac szerintem nem fog már lágyulni, csak az avulással együtt...

 

Nehogy megszűnjön a garancia...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Vasti (1938)
Vasti Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1938
Helló!

Nem lehet, hogy otthon merev léceken van a matrac, a boltban meg "rugóson" ágyrácson volt?

Én úgy érzem, hogy a rugós ágyrács jó a kemény bonellrugós matrac alá is elkel: mi kb. 4 hónapja vettünk ágyat, a feleségem alá (80kg alatt valamivel, és oldalt fekszik) egy puhább, alám meg egy jó kemény (130kg, hason fekszek) matracot, rugós ágyráccsal, és nagyon meg vagyunk vele elégedve!

A boltban merev léceken próbáltuk a matracokat, úgy is jó volt, de így egy kicsit kényelmesebb: mert a kemény matrac alá tett rugós ágyrácsnál nekem pl. megmarad a keménység, amit szeretek, de emellett egy kicsit jobban tud idomulni a testemhez.

Üdv: Vasti
Előzmény: csacsis (1937)
csacsis Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1937
Hali mindenkinek. Gondoltam leírom a tapasztalatomat.


Néhány éve megfájdult a hátam, ezért döntöttem úgy, hogy "gyógymatracot" veszek, nem pedig valami ágyfélét valami bútórboltban.

Már annó nyáron sok matrac boltban jártam és ezen a fórumon is gyakran "művelődtem" matracügyben.

Sok matracot kipróbáltam, sok tanácsot meghallgattam. Nekem alapvetően a memory matcacok tetszettek, de hiányzott belőlük a rugózás érzése és én eddig mindíg rugós ágyon aludtam 90%-ban oldalt fekve (10%hason).

Választásomban nem csak azt néztem, hogy mire van szükségem, hanem arra is, hogy mire nem. Ez könnyített egy picit a választáson, de így sem volt egyszerű a dolog.

Mivel oldaltfekvő vagyok, a kókuszos, keményebb matracok kiestek a látókörből. Komolyabb Latex az nagyon drága és nem is hozza azt a rugalmasságot, amit egy rugós matrac. Hideghab túl merev és a memory is rugalmatlansága miatt esett ki végül, bár a matracboltokban nekem tetszett az a fél óra, amit rajta "szunyáltam". Ez utóbbit azomban könnyen pótolhatom bármikor egy "fedőmatrac" segítségével, ha mégis szükség lenne rá (kipróbáltam táskarugós matracon 4-5 cm-es változatot. Mintha felhőben feküdtem volna, nagyon jó érzést adott a kettő kombinációja).

Szóval a lényeg, ami maradt, rugós matrac, abból is a legjobb minőség érdekelt, a bonellrugós.

amit vásároltam: Konfor "Dream" nevű terméke.

Tapasztalatok:
Összerakás után: Ez a matrac "enyhén lágy" volta ellenére sokkal keményebb, mint a korábbi, régi bonell rugós ágyam.


1. éjszaka: A matrac keményebbnek tűnik, mint a boltban tünt. Lehet majd puhulni fog? Éjszaka többször felébredtem, hogy fáj a hátam a lapockámnál, oldalt fekvésben. A gerincemnek izomláza lett reggelre, de nem ébredtem fáradtan. Felkelés után néhány órával még mindíg úgy érzem, mintha éjszaka edzettem volna.
Lefekvés előtt Ittam Calciu,-magnézium port. Ilyenkor reggel sokszor szokott ropogni a gerincem, ha alaposan megnyújtózom. Ez ma reggel elmaradt.

folyt. köv...
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1936
Kedves György,

ez nem egy jó hír, mindig rossz, amikor melléválaszt az ember.

1.,
3 nap után nem lehet eldönteni, hogy jó-e, szerintem egy új közeghez kell min. 3 hét türelmi idő.

2.,
Ha ezt nem szeretné megadni a terméknek, akkor meg inkább expressz vagy vatera lesz a legjobb hely, itt inkább tanácsadásra jönnek az emberek.

Üdvözlettel:

Pálinkás László
Előzmény: Virág Gy. (1934)
Axióma Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1935
"Azt, hogy valaki rosszul választott, mert kényelmetlen a Memory-ban feküdnie, csak a Memory réteg vastagságának helytelen kiválasztásával magyarázom."
Nem valasztott, csak probafekudt, de nem fekudni benne, hanem megmozdulni volt neki kenyelmetlen (effektive pl. kikelni az agybol, konkretan a parom). Marpedig a hasznalatba beletartozik a kenyelem nem csak a mu-allapotban fekveskor, hanem normal mindennapokban, igy mozgas kozben is. Es nem csak azert mozgunk, mert nyomja a matrac az oldalunkat, ha peldaul a'gyban olvasol vagy tv-zel akkor nem is akarsz mozdulatlan lenni. Most nem mondom hogy ugyanazt a matracot memory nelkul, de valami olyasmit vettunk, eddigi megelegedesre (2 honap me'g csak).
Előzmény: Alomvilag (1932)
Virág Gy. Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1934
Sziasztok!

Azért írók, mert van egy eladó 180x200-as Best Dream Memory Duet matracom, amit 3 napig használtam. Az ára 100eFt, helyileg Nyíregyházán van. Az oka, hogy számomra túl puha az 5cm-es memory réteg.
Akit érdekel, a gyorgy.virag@yahoo.com e-mail címen tudja jelezni.

Üdv, György
Alváskultúra Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1933

Szia 5w,

 

az, hogy így körüljárod a témát, már önmagában szép és öntudatos vásárlót feltételez.

 

Szerintem a memory az olyan egy kicsit, mint a pacal: vagy nagyon bejön, vagy a hideg kiráz tőle.

 

Aki nem szereti a lusta hab-érzést, a kicsit beletapadok-érzést, annak nem fog bejönni, csak ha olyan kemény vagy olyan vékony memory éteg van rajta, hogy minek is rátenni...

 

Két év garancia az tényleg karcsú, egyetlen ilyen termékkel sem foglalkozunk: 5, 10 és 15 év garancia, ami általános, de figyelni kell, hogy mire terjed ki, pl. rugósnál általában a 10 év a rugótestre vonatkozik csak, ami meg sohasem megy tönkre.

 

5 év alatt ne hagyd magad. Aki a mai magyar matracpiacon nem tud/nem akar 2 évnél többet vállalni, az a saját termékében nem bízík, vagy nem tartósan alvásra lett tervezve, de akkor meg minek is?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: 5w (1931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!