Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2007.08.01 0 0 469

 Sziasztok !

 

 Egy nagyjából való tájékoztatásra lenne szükségem :

  kb 1 m x1.8  m -es ablakra  kivültokos - tehát mini redőny  - nem kitámasztós -- mit kostálhat  - a szin   világos drapp eseteg fehér . Bp. IX ker !!

 Kösz D.

norahj Creative Commons License 2007.08.01 0 0 468
Sziasztok!

Olvasgattam a forumot, de az en problemammal azonosat nem talaltam megvalaszolva.
Szoval, uj epitesu tarsashazi lakas, de az epitteto elfelejtett megkerdezni minket, hogy akarunk-e redonyt (pedig akarunk) es azt allitjak, hogy a beepitheto redonytoknak kihagyott ureget feltoltottek dryvit-tel es mar nem is akarnak hozzanyulni.

Kerdes: megbonthato-e a vakolas az ablakkeret felso reszenel, kiveheto-e a nyilvason a dryvit az uregbol, illetve beteheto-e utolagosan a tok ezen a nyilason keresztul? Ha igen, tudtok valakit, aki csinalt/vallal ilyesmit?
Koszonom.

NJ
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.07.09 0 0 467

Szervusztok Topiklakók!

Viszonylag sok az ablaka a lakásnak, ami egyfelől jó, de baromi meleg tud lenni. És télen sem ártana az energián spórolni. Gondolkodtunk redőnyön. Tudtok Ti olyan érvet mondani, ami miatt az aluredőny a műanyaggal szemben megéri az árát?

Más: Budapesten, a XI./XII./I. kerület magasságában tudtok javasolni (minta)boltot?

Köszönöm,

CM

jacint70 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 466

Szia!

A dolog valószínűleg egyszerűen javítható, legalábbis nekem megcsinálták... Ha még mindig probléma, írjál, és akkor leírom, hogy mi a (lehetséges) megoldás

Előzmény: ujtulaj (353)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 465
Természetesen az elvetemedett léccel nem tudsz csinálni semmit, az csere.
Előzmény: ozntia (464)
ozntia Creative Commons License 2007.06.28 0 0 464

Hát jó, megpróbálom a nagyobb csavarokkal, bár egy-két lécet szívesen kicserélnék például azért mert meg van vetemedve/görbülve.

Előzmény: Törölt nick (463)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.27 0 0 463
Ne cseréld ki a léceket!
Nálam is ilyenek a lécek, néha kipotyog a csavar, de jól lehet javítani, és az eredmény is tartós.
Tehát: Vegyél nagyobb átmérőjű csavart. Ez persze sokkal hosszabb, de le kell vágni méretre flexxel v. fémfűrésszel.
Nálam bevált, a nagyobb átmérőjű csavar a kitágult furatban is jól megszorul.
Előzmény: ozntia (462)
ozntia Creative Commons License 2007.06.27 0 0 462

Sziasztok,

 

Nekem is faredőnyeim vannak és szintén akkor szerelték be amikor a ház épült, 1967-ben.

A redőnylécek közötti kis lemezeket már többször cseréltem mert eltörtek. A baj az, hogy van néhány léc ahol a csavar már nem sokat fog mert ki va kopva a lyuk és így hiába új lemez és új csavar, nem igazán biztos.

Arra gondoltam, hogy ki kellene cserélni a rossz léceket esetleg az összeset ha nem lenne túl drága.

Érdeklődtem egy-két helyen de nem jártam sikerrel. Lehet a léceket pótolni vagy mindegyiknél máshol van a bemarás ahová a lemez kerül?

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 461
Nálam még az eredeti faredőnyök vannak, meg vagyok velük elégedve.
Egyidősek a házzal (1940).
Érdekesség rajtuk a kis öntvény táblácska: KORÁNYI ÉS TÁRSA KFT BUDAPEST.
Ugyanez a felirat van a szobai falon a húzónál is, ahová a gurtni bemegy.

Kíváncsi leszek, a mai redőnyök is üzemelnek-e 67 év múlva?!
bervik Creative Commons License 2007.06.14 0 0 460

Sziasztok,

Van vkinek olyan redőnye,ahol az ablakok elhelyezkedése miatt (90°-os szöget zárnak be egymásra) az egyik ablakon a redőny tokot csak úgy lehet feltenni,hogy nem egy síkban van a 2 oladalon mellette lévővel,hanem alatta?

Nem néz ki ez bénán? És amelyik lentebb van,annál a tok feletti részt mivel takarják el?

 

Floka4 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 459
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata festett alumínium redőnnyel és színes műanyag ablakkal? Ablakokat szeretnénk cserélni és redőnyt is szeretnénk rá. Egy helyről rendelnénk meg a műanyag ablakokat, a párkányt és a redőnyöket, olyan formában, hogy én kiválasztottam egy RAL színt és mindent olyanra szeretnék, beleértve a redőnylamellákat is, ill. a műanyag ablakokat kívül-belül. Egy a kereskedő bevállalta, de másik helyen azzal ijesztegetnek, hogy a redőnylécek felülete nem lesz tartós, lepattog a festék, stb. Válasszak inkább a minta-, színkollekcióból színt. Most már a színes ablakban sem vagyok biztos, tán kifakulhat. Nem tudom, mivel egyáltalán nem elterjedt az sem. Kérem, ha valakinek van "színes" tapasztalata ossza meg velem!
Axióma Creative Commons License 2007.05.28 0 0 458
B-record es mas athidaloval egybeepitett redonyszekrenyek kinalnak instant megoldast erre a problemara. Mondjuk olcso nem lesz...
Előzmény: modellmarket (457)
modellmarket Creative Commons License 2007.05.27 0 0 457

Köszönöm a segítséget. Én is sejtettem, hogy megoldható a dolog. Most már csak a megfelelő csapatot kell megkeresnem.

: )

Előzmény: Dunit (456)
Dunit Creative Commons License 2007.05.27 0 0 456

 Képzeld a falat rétegesnek ! Illetve nem képzeni kell,  olyannak kell lenni !

 

 Abban a rétegben ahol az ablak van, ives a fal, majd ez elé kerül a redőny, aminek a szekrénye fent természetesen nem ives, majd az ennek takarása megint ives, így az egész ivesnek látszik kivülről és belülről is !!

 

 És ilyen kánikulában nagyon hasznos kiegészítő szerkezet.

Előzmény: modellmarket (454)
Dunit Creative Commons License 2007.05.27 0 0 455

 Semmi akadálya !

 

 Régen is sok ives ablakra raktak un. esslingeni redőnyt  - néz körül Bp. székes fővárosban !

 Lehet a mai építészeknek ez probléma, de csak megoldják valahogy !!!

 D.

Előzmény: modellmarket (454)
modellmarket Creative Commons License 2007.05.27 0 0 454

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, jó lenne ha tudna valaki segíteni.

Most fogok építkezni és szeretnék az ablakokra redőnyt rakatni. A gond csak az, hogy az ablakok teteje íves, így a külső redőnyszekrény felrakása kizárt(?). Szerintetek meg lehet-e oldani az árnyékolást belső redőnyszekrénnyel vagy íves ablakokon ez egyáltalán nem megoldható? Réteges falazatom lesz (kisméretű téglka - szigetelés - 30-as fal),de gondolom ez nem játszik sok szerepet.

 

Ha kivitelezhető, akkor jó lenne, ha tudnátok valakit ajánlani, aki precíz és elfogadható áron dolgozik.

 

Előre is köszi!

nyikkk Creative Commons License 2007.05.09 0 0 453

Nekem az egyik szobában van asszem 10%-os áteresztésű fólia (Infrából csak valami 3%-ot ereszt be).

Társasház, déli fekvés. SEMMIT nem számít, ami mérhető lenne.

Érzékelésileg nagyon halványan látszik hogy sötétebb, de igazából csak ajtónyitáskor  veszem észre.

 

A szomszéd szoba védtelen, (hasonló adottságokkal) de hőben nem érzem a különbséget. Az igaz, hogy a fénnyel sütött padló a védett szobában nem meleg, a másikban meg igen, de a levegő hőfokán nem vettem észre 1 fokos különbséget sem.

 

Az igazsághoz tartozik, hogy az ajtó a két szoba közt szinte állandóan nyitva van, és lehet emiatt kiegyenlítődik a hő (bár nem hiszem, mert amikor megy a klíma a védtelen szobában, az lehűl, a másik meg nem annyira)

 

Fontos - virágot fóliázott szobába nem szabad tenni, mert kikészül.

Előzmény: brummapapa (450)
brummapapa Creative Commons License 2007.04.30 0 0 452
Kedves Pilbi kosz az infot!
A legerosebb az mit jelent? Tudsz tipust ho es fenyateresztesi szazalekot mondani?
A novenyeid hogy vannak?

kosz,
R
Előzmény: pilbi (451)
pilbi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 451

Üdv brummapapa!

 

 

A hővédő/fényvédő fóliák pár fokot számítanak, nálunk a legerősebb van, és mondjuk egy 5 fokot jelent. Télen kicsit sötétebb van, de nem vészes, viszont ilyenkor jól jönne az a plusz energia!(ez a legolcsóbb megoldás)

Ha van pénzed drágább megoldásra, akkor inkább javaslom a zsaluziát. Ez egy kültéri reluxa lényegében, amivel kint tudod tartani a napsugarakat, de igénynek megfelelő mennyiségű napot is be tudsz engedni ha akarsz.

A redőny sem rossz, van hőszigetelő hatása is, viszont barlangi sötétet okozhat!:)

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: brummapapa (450)
brummapapa Creative Commons License 2007.04.24 0 0 450

Helo!

 

Deli fekvesu lakasunk nyaron rettento meleg.

 

-Egy fenyvedo foliatol mit remelhetunk? Telen buskomorsagba esunk a sotettol? Es nyaron mennyit szamit?

-Talan inkabb redonnyel kene probalkozni, hogy vagy barlangi sotet vagy vilagos de meleg legyen?

-Vagy vegyunk esetleg napernyot amit csak akkor hasznalhatunk ha itthon vagyunk mert egy vihar letepi a homlokzatta egyutt, viszont ha elmegyunk nyaron par orara es visszahuzzuk akkor 40 fokos lakasba terunk vissza?

 

Erdekel a velemenyetek!!!

 

Kosz

BP

czhe Creative Commons License 2007.04.18 0 0 449

Hahó Mindenkinek!

Érdeklődnék, milyen redőnyt lehet beépíteni könnyűszerkezetes falazatba ( aminek 12x12 cm oszlopok alkotják a vázát és az egész hőszigeteléssel 26cm), vakolható tokosat, alumíniumot 210cm magas erkélyajtó fölé. A legkisebb tok, amit láttam 16cm-es, és mivel külső szerelőnyílású, nem értem, hogyan lehet beépíteni. Tud valaki beépítési rajzot mutatni? köszi

Bulu1 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 448
Sziasztok!
Erkélyajtóra tettünk redőnyt. A gurtnit valamilyen nyeles tekerővel lehet feltekerni, így húzom fel a redőnyt (állítólag így hosszabb az élettartama). Viszont a gurtni műanyag tokja (lent, ahol tekerem), vagy 30 cm-t belóg a faltól, egy műanyag L alakú elemre rögzítve. Nem lehet csinálni valamit ezzel, nincs olyan megoldás, amivel mondjuk a falra lehetne hajtani a dobozt, ha nem tekergetem éppen a redőnyt?
Előre is köszi a segítséget.
naish73 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 447
Nem. De nem is nagyon erőltettem. Gondolom rugós, vagy lakatos megcsinálja magát a szerkezetet.
Annyi a nehézség, hogy beszerelésnél előre kell pörgetni (fel kell húzni) annyit, hogy a gurtnit be tudja majd húzni. És ha nem tudod rendesen rögzíteni közben és elszabadul, megütheti a kezed.
Előzmény: petttya (444)
nyikkk Creative Commons License 2007.04.12 0 0 446

Sziasztok,

 

valakinek van azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy egy szúnyogháló mennyire csökkenti egy ablak áteresztőképességét? Mert elég drága lenne az erkélyajtónkra, márpedig ha 50%-nál jobban csökkenti a légcserét a nyitott ablakhoz képest, akkor inkább nem is kell. (nagy a zaj)

Félek, hogy inkább 90% körül van a "veszteség"...

 

Szerintetek?

 

Kösz!

puntooo Creative Commons License 2007.04.11 0 0 445
"Kérlek ovasd el:"

Bocs, valahogy elfelejtettem reagálni! Elolvastam de miért linkelted be? Nyilván azt nem kell bizonyítanod, hogy a poliuretán hőszigetelő anyag, de amikor a nekem is meglepetést okozó alábbi vélekedést elolvastam az aluredőnyökről, akkor gondolkoztam el: a redőnyök fala valóban igen vékony, az a néhány mm-nyi PUR pedig nem tudom, mennyit szigetelhet, még a +légrést figyelembe is véve! Nyilván, amiben verhetetlen a redőny, az a nyári napvédelem, (+a sötétítés) de a többi pozitív tulajdonsága nem tudom, hogy arányos-e a költségekkel! A korábbi linkekben sem találtam, hogy egy k=1,1 ablak előtti aluredőny összességében milyen k értékűvé teszi az egész ablak-szerkezetet!

puntooo
Előzmény: memorix (441)
petttya Creative Commons License 2007.04.10 0 0 444
Hello!

Nekem is hasonló problémám van. Jutottál valamire? Olvastam lejjebb, hogy nem ajánlott a csere laikusnak. Ez igaz, mi gond lehet?

Kösz.
Előzmény: naish73 (442)
AttaBa Creative Commons License 2007.03.26 0 0 443

Szerbusztok!

Keresek redonyszerelot regi tipusu redony javitasahoz, esetleg alkatresz beszerzesi forras? Az a rugo tort el, ami az eppen nem hasznalt gurtnit gyujti magara.

Elore is koszonom!

AttaBa

naish73 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 442
Ilyen szerkezetet hol lehet beszerezni (353-as hozzászólás képe)? Mert nekem is eltörött a rugó. Vagy csak rugót, mert az is elég.
Előzmény: ujtulaj (353)
memorix Creative Commons License 2007.02.27 0 0 441
Előzmény: puntooo (439)
Djapor96 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 440
Ezt magad sem írtad le komolyan... :)
Előzmény: puntooo (439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!