Keresés

Részletes keresés

NAND708 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2700

A spiró cső rettenetesen erősíti a hangot. Nálam van egy olyan összeállítás, hogy venti-4m spirócső 1,5m sonoflex- "anemosztát" valamint egy ugyanilyen csak a  venti már a 1,5m sonoflexben van beletéve.   Zaj szempontjából ég és föld az utóbbi javára , értsd úgy, hogy búgás vs némaság. 

Lehet, hogy van egy kis vezetéses zaj az első esetben, a hétvégén talán lesz rá időm szórakozni vele.

Mi ez az europan?  Hány méter sonoflex van az anemosztát előtt?

Előzmény: dejódió (2698)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2699

Ja, hogy villanyradiátor. Aha... Te beépítenéd, ha lenne gáz a házban? Mert mondjuk én akkor se, ha nem. Akkor inkább a klíma...

Előzmény: fák,juh (2694)
dejódió Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2698

Europan+

sonoflex+spiró müa anemosztát

Előzmény: NAND708 (2697)
NAND708 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2697

Helló,

mivel szereltétek azt a légcsatornás klímát, spirócsővel + 1-2 méter flexicsővel?

Előzmény: dejódió (2692)
dejódió Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2696

:) Így van. persze 1-2 fórum még van is ezenkívül de 1 COP fűtés/ elektromos energia nem játszik hacsak nincs ingyé.-

Vagyis hőszika elv+ napelem= sok píz de occo fűtés.

szerintem.

Előzmény: Törölt nick (2695)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2695

Tessék: a vezéreltet egészítette ki a h-ra kötött inverteres klíma fűtésben

http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=52

Bekapcsolva maradt mindkettő rendszer, egyszerűen átvette a terhelés nagyját a klíma fűtésban.

 

én sem hittem a hókuszpókusznak, azért is kezdtem elektromos fűtéssel. Utána pedig váltottam klímára. A számokkal már nehezebb vitatkozni ;)

Előzmény: szocske_ (2687)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2694

Öööö...nem infrapanelről beszéltem.

http://konvektor.arukereso.hu/atlantic/f117p-1500w-p220204760/

Pl.

Előzmény: Törölt nick (2677)
dejódió Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2693

Még egy dolog ehhez: bármit rátehetsz a felületfűtésre. 1 COP elektromos kazán 400 E vagy  gázkazán ami  nappali áramhoz 3-4 COP(hőszivattyú átváltás sajátosan) vagy H tarfa Geo tarifa 2,2 cop felett egyenlő a gázzal itt levegő víz hőszivattyú(kinai is esetleg vagy márkás jó pana , Fujitsu Toshiba esetleg Gree Versati) 1.2-2 milla.  Napalammel mind jó. Ha hőszivattyú akkor érdemes a hűtés opciót is belevenni.  De a klíma sem vethető el esetleg egy hővisszanyerős szellőzés és klíma kobó(az lehet sokféle klíma pl oldalfali is ami a legolcsóbb, beletolja a rekupba. Az légcsatornásan szétviszi+ frisslevegő(ugye a frisslevegő az életbenmarasáshoz kell).

 

Szóval agyalni számolgatni és szubjektíven beleszeretni bármibe lehet.

Előzmény: dejódió (2692)
dejódió Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2692

ha van lehetőséged felületfűtésre arra rá lehet tenni sokféle hőforrást. Ésx ha van rá pénz én azt javasolnám . pedig a klímna a szívem csücske de tudni kell mi a hatá

ra a levegős fűtésnek. Másutt javasolták neked a légcsatornás klímát. Jó megoldás de  nem hangtalan az sem jó párat  megépítettünk. Hatékonysága sem mindíg vetekszik az oldalfali vagy a parapetes megoldással.

Előzmény: szocske_ (2680)
dejódió Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2691

Egyetértek. ezért is javasoltam , hogy kérdezz meg közvetlenül olyanokat akik klímával(minosegiklima)-val fűtenek..  Azt is vedd hozzá egy H tarifás fűtés más eredményt ad.

 

De a gázt sem lehet elvetni.

Viszont amit M3Hellrot írt az igaz hőszigetelj rendszerszinten az az elsődleges.

Előzmény: szocske_ (2687)
dejódió Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2690

Mika kazán esetleg? Még a hmv-t is elkészíti.

 

A klímának megvan az a baja, hogy fújja a levegőt, míg a levegő-víz hsz a klímához képest horror. és csak felületek fűtésével gazdaságos(a hűtés más tészta).

Előzmény: szocske_ (2685)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2689

"Amíg viszont nem döntöttem el, hogy gázzal vagy árammal fűtök, addig ezen felesleges gondolkozni."

 

Változatlanul azt gondolom, hogy ahhoz, hogy el tudd dönteni, tudnod kellene, hogy mennyi energia szükséges az épületed fűtéséhez. Anélkül ugyanis nem tudsz rendszert méretezni és költséget számolni, csak tippelgetni, saccolni és álmodozni...

Előzmény: szocske_ (2686)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2688

"...elektromos fűtésnél, legyen az bármilyen, napelemmel szeretném nullázni vagy minimalizálni a fogyasztást."

 

:) Az én épületemnél -ami a tervek szerint közelítene az A+-hoz- nagyjából 6,5 millió forintnyi napelemet kellene a tetőre pakolni, hogy a villanyos padlófűtésemet nullázza. HA a te házad kb. 2/3-a lesz és ugyanilyen hőtechnikai paraméterekkel rendelkezik, akkor kb. 4 millió forintnyi napelem kellene a villanyos padlófűtés "ingyenességéhez". Amivel most tele a net, a 1,5 millába kerülő 3-3,5 kW-os rendszerekkel csak a "használati" villanyodat tudod nullázni, éves 100-120000 forintig max...

 

Ami reális alternatívája lehet a gáznak, az a klíma H tarifával, de én nem szeretném, hogy fújjon a szél a szobában.:) Szóval egyelőre -bármennyire is szabadulnék a gáztól- gazdaságosan nem tudom megtenni, sajna...

Előzmény: szocske_ (2686)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2687

Egyébként amit leírsz költségeket, azzal a legfőbb gond, hogy becsült értékek. A klímáknál is mindenki dobálózik mindenféle jóság értékekkel, de mivel nem tudjuk, hogy hány fokos külső hőmérsékletnél és milyen páratartalomnál hány napot fog dolgozni, ebből nem lehet egy egyértelmű számot meghatározni.
Elméleti számításokkal tele az internet, és mellette sajnos akadnak bőven csalódott ügyfelek, akik hittek a számításnak, aztán a rendszer mégsem hozza azt, amit papíron kellene neki.

Éppen ezért érdeklődtem, hogy hátha van itt olyasvalaki, aki elektromos fűtésről klímásra váltott, és le tudná írni, hogy az előző 5 évben 300 ezer forint volt a villanyszámlám, az utóbbi kettőben pedig 150ezer.

Előzmény: Törölt nick (2684)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2686

elektromos fűtésnél, legyen az bármilyen, napelemmel szeretném nullázni vagy minimalizálni a fogyasztást.
A gázhoz viszont nem tudok napelemet tenni.

A beruházási és az üzemeltetési költség egyaránt hasonló a klímás és a gázos fűtésnél.
A rendszer kiválasztásnál nem értem, hogy miért van annak jelentősége, hogy az éves fűtési költség 100 vagy 500 ezer forint, ha mindkét esetben ugyanannyi?


Ha elektromos rendszer lesz és a napelem is képbe jön, akkor nyilván megnő a beruházás a napelemes rendszer árával, cserébe az üzemeltetési költség a nullát közelíti.
Itt megint nem értem miért kérdés, hogy mekkora az az elméleti költség, amit napelemmel nullázok?

Az egyértelmű, hogy ha magasabb lenne az üzemeltetési költség, akkor több napelem kell, ami drágább.
Ha viszont többet költök hőszigetelésre, akkor kevesebbet kell napelemre költeni.
Itt persze majd el kell dönteni, hogy inkább 5 centivel vastagabb legyen a hőszigetelés vagy inkább 5-el több napelemtábla kerüljön a tetőre.
Amíg viszont nem döntöttem el, hogy gázzal vagy árammal fűtök, addig ezen felesleges gondolkozni.


Előzmény: Törölt nick (2684)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2685

A konvektor nem játszik a lehetséges fűtési megoldások között, így természetesen a lyukak sem maradnak meg a falakon a konvektorok leszerelése után.

Előzmény: Lacivill (2683)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2684

Ahhoz nem, de talán nem ez a legfőbb szempont egy fűtésrendszer kiválasztásánál. Bár, ha neked ez a legnagyobb problémád, jó neked.:)

Hogy világosabb legyen, leírok neked pár számot a saját házunk terveiről. Jól hőszigetelt épület, kb 160 nm. Hőigénye kb. 50W/nm.

Becsült éves fűtése elektromos padlófűtéssel, nappali tarifával kb. 750000 Ft lenne. Gázzal kb. 250000. Hőszivattyús klímával kb. 250000.

Ahhoz, hogy dönteni tudj, szerintem ennyit legalább tudnod kellene a házadról...

Előzmény: szocske_ (2682)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2683

Konvektor lukakkal hőszigetelsz??

Előzmény: szocske_ (2680)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2682

szerintem semmi köze a hőigénynek ahhoz, hogy engem zavar-e a klíma ventilátorának zaja vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (2681)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2681

Szerintem fordítva ülsz a lovon. Először azt kellene kiszámít(t)a(t)nod, hogy mekkora hőigénye lesz az épületnek a felújítás után. Ha ezt már tudod, utána lehet elkezdeni gondolkozni azon, hogy ezt a hőigényt a leggazdaságosabban mivel lehet kielégíteni. De ehhez nem elég a saccométer...

Előzmény: szocske_ (2680)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2680

Nyilván nem arról van szó, hogy most bemegyek a boltba és találomra megveszem a klímákat/fűtőpaneleket/olajradiátorokat vagy bármit.
Először az épület felújítása és hőszigetelése van napirenden.
Azonban már az aljzat felbontásakor felmerült a kérdés, hogy  milyen mélyen szedjék fel, milyen vastag hőszigetelést akarok és esetleg akarok-e padlófűtést.

Tehát most nem a méretezés a kérdés, hanem azt eldönteni, hogy gázzal (azon belül radiátorokkal vagy padlófűtéssel), esetleg klímával, hősugárzóval vagy szenes kályhával akarok-e fűteni.
Jelenleg erre a kérdésre próbálok választ kapni, de eddig nem megy könnyen.

Előzmény: Törölt nick (2679)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2679

Bocs, tényleg nem a kötözködés, meg azt csinálsz, amit akarsz, de szerintem mielőtt elköltesz milliókat a felújításra egy korrekt hőigényszámítás a tervezett épületre sokat segítene, ahelyett, hogy megpróbálod megsaccolni, hogy miből mennyi hova kellene...

Előzmény: szocske_ (2678)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2678

A falak kisméretű téglából vannak, jelenleg gyakorlatilag nincs hőszigetelés (5 centi üveggyapot a padláson), de éppen alapos felújítás előtt állunk, épp most törik fel a padlót és bontják a közfalakat, mert ezeknek nincs saját alapja, így a padlófeltöréssel ezek is dőlnének.
Szóval kerül legalább 15 centi hőszigetelés  a padló alá aztán a felújítás végén 10-12 centi a homlokzatra is.
Az ablakok nagyrésze 1,1-es üvegezésű műanyag, a kisebb része még régi, de a felújítás során ezek is cserélve lesznek.
A házban a vízvezeték, elektromos hálózat is cserélve lesz, függetlenül a választott fűtési rendszertől.

Most van 3 db 4kW-os és 2 db kisebb (talán 2 kW??) konvektor, és ezek sem mennek még -20-ban sem teljes fokozaton. 
Reményeim szerint a hőszigetelés után a nagyobb szobákba 2 kW elektromos fűtés elég lenne, a kisebb helyiségekbe pedig akár 1 kW is, szóval 8 kW-től nemigen lesz több fűtésre igény.
Ha jól emlékszem 3x16A van bekötve, az nem elég erre?


Előzmény: Lacivill (2675)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2677

5 db infrapanellel akarsz kifűteni 100 nm-t? Érdekes elképzelés...

Előzmény: fák,juh (2674)
murray Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2676

saját tapasztalat: ház kb 140nm /30nm padlásszoba/ 30as tégla, dryvit nincs, ablakok cserélve.

3 konvektor , 2 db éjszakai áramra bekötött villanyfűtőtest 2kwos este, éjjel megy.

2 db  60l boyler a melegviznek azok is éjszakain. 

havonta durván 300köbm gáz megy el (idén csak őrlángon ment de így is napi 10 köbm gáz elmegy)

a villany télen eléri a havi 500kwh fogyit is fele nappali-fele éjszakai . a két kis boyler havonta majd 8eért melegiti a vizet éjszakain is. 

és szétfagyunk.  cirkót tervezek jövöre. bár a ruszki gázjátszma és ha megáll a cirkó akkor melegviz sincs című műsorhoz másfél milla elköltése után fura lesz..:-(

Előzmény: szocske_ (2670)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2675

Milyen a ház külső falazata? Tégla, hőszigetelés vastagsága?

Előzmény: szocske_ (2670)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2674

40.000.- forintért korrekt gazdaságos főtőpanelek vannak amit csak be kell dugni a hálózatba. Természetesen a hálózatot megvizsgálva és ha kell fejlesztve.

Előzmény: Törölt nick (2672)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2673

Nálam ahol legtöbbet tartózkodunk és fűtünk oda szereltem egy 3,5 kw-os invewrteres klímát és nem is H tarifával fűtök, de még így is olcsóbb mint a régi konvektorosom. Nappali és délutánonként szinte az egész család ott tartózkodik.

Nem mellesleg nyáron ott a klimtizálsá komfortja, azt se vedd figyelmen kívül. Én úgy voltam vele, hogy hűtésre nyárra mindenképp veszek klímát és így a készülék árának mondjuk a felét ki is lehet venni a költségekből, ugyanis két készüléked van tulajdonképp egyben. Ha a nappali ajtajait nyitva tartom akkor tulképp egy 130 nm-es ingatlant elviselhetőre tud hűteni nyáron. Fűteni persze csak a nappalit tudja normálisan. Ha beleveszem, hogy kialakíttatom a H tarifás mérőt akkor tuti gazdaságosabb mint a gáz.

A hangjáról annyit, hogy szerintem egy nappaliban elviselhető ha beáll üzemi hőmérsékletre és állandóan olyan 20-24 fok között állítgatom csak, akkor halk. Reggel felkelés után ha kijönnek a gyerekek akkor feljebbveszem és bekapcsolom rajta a turbó ventillátor fokozatot, akkor hallani persze, de gyorsan felfűt és vissza lehet állítani a normál tartományba.

Én meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: szocske_ (2670)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2672

"Ahelyett, hogy 1,5M Ft-ért vennék klímákat, majd pár év múlva 1,5M-ért napelemet, mégis valamilyen gazdaságtalan elektromos fűtést választanék, aminek a beruházási költsége töredéke a gázos-radiátoros és a klímás megoldásnak is, kijön mondjuk 200 ezer forintból."

 

Na, erre mondjuk nagyon kíváncsi vagyok, hogy 100 nm-re te milyen villanyfűtést csinálsz 200-ból. Komolyan. Szerintem csak a hálózatfejlesztésed lenne vagy 100...

Előzmény: szocske_ (2670)
digium Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2671

Nem tudom hol nézted ezt az infót, de az ELMŰ árai ezek:

Előzmény: murray (2668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!