Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35158

Ezt a hozzászólást olvastad?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153069221&t=9182044

 

Nem szép a forrasztás, de legalább szar. 

 

Én is hülye vagyok, hogy drága pénzért elvárom, hogy ne csak jó legyen , hanem ha ránézek nem fogjon el a hányinger. 

 

Persze a rutinos fűtésszerelők megoldják. 

Nem baj ha van szivárgás, majd a vízkő megoldja. 

Ha nem tetszik takarja le. 

 

De a  teljes munkabért felveszi. 

 

Na ez a szégyen. 

Előzmény: Házas Ember (35157)
Házas Ember Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35157

Ha nem folyik a víz a csavaros szorítónál, hanem csak picit nedvesedik, akkor nem kell vele foglalkozni, idővel megszűnik a nedvesedés (a cseppkő évente 1 cm-t nő, tehát egy 0,5 mm-es rést kb. egy hónap alatt eltömít az elpárolgó vízből kicsapódó vízkő). Ha már egyáltalán nem nedvesedik, akkor CIF-el dörzsöld le a zöld patinát. Ha nincs otthon CIF, akkor ecetes konyhasóba mártogatott fém dörzsi szivaccsal is lehet fényesíteni.

 

A végén viaszos étolajba mártott ronggyal töröld át, ez véd a patina újbóli megjelenése ellen (az étolaj hidegen nem oldja viaszt, tegyél kis tálba étolajat, faragd bele a viaszt és tedd be 20-30 másodpercre a mikróba).

 

A forrasztások tényleg csúnyák, ezekkel azt tudod csinálni, hogy teszel a csövekre piros és kék polifoam hőszigetelést.

 

De ha rám hallgatsz, akkor nem nézegeted se a patinát, se a csúny forrasztást, ez nem egy szobadísz, hogy szépnek is kell lennie :-)

Előzmény: bekri71 (35139)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.24 -1 0 35156

Lényegtelen ki rakja be. 

 

Én is magamnak csináltam, lejt is rendesen, de ami csepegés van, az nem a csőből folyik ki, hanem a cső végén lecsapódó pára. 

Előzmény: joevagyok68 (35152)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.24 0 1 35155

Kár, hogy az a zöldes cucc nem a forrasztásnál van, hanem a hollandernél. Így az elméleted igazából meg is dőlt. 

 

Aki meg ilyen forrasztást ad ki a kezéből, attól függetlenül, hogy szerinted jó a forrasztás,/gondolom te sem tudsz különbet/ az azért tépje össze a szakmunkás bizonyítványát. Mert szakembernek nem nevezhető. 

Előzmény: Sony Black (35150)
azmindtevagydeénmivagyok Creative Commons License 2019.11.24 -1 1 35154

tiéd a topik b.baxi? :-D

akkor?:-)

Előzmény: Sony Black (35150)
ice device Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35153

SONY BLACK!

Néztem a az F1 protector leírását és  azt írja, hogy 10 radiátorba vagy 80nm padlófűtésbe elég az 500ml .

Nekem 5 radiátor van és 2 törölköző szárító + 70nm padlófűtés. 

Érdemes még egy 500ml F1 használata? Azt írja, 5% os legyen a kezelt víz f1 tartalma. Ha kicsit több, mint 5% az lehet baj? Gondolom kevésbé De mint most hogy kevesebb tőle. 

Köszönöm  ;)

joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35152

Érdekes..... a mienk nem !  :-)  

Mondjuk a "béléscsovet" én raktam/gipszeltem be a falba.....  és még vízm3rtékkel is nézegettem közbe....

Előzmény: nagykunsági (35132)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35151

eccce majd iszunk egy sört

Előzmény: Sony Black (35150)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.24 -4 1 35150

Az hogy hogy néz ki a forrasztás hagyjuk, az alap szemszúrás a részedről az a zöldes cucc a csövön, ami miatt szerinted rossz a forrasztás. Akkor most elárulom, hogy az a zöldes cucc a réz oxidációja vagyis a patina. Teljesen természetes, hogy nedves vagy párás helységekben előjön a forrasztásoknál. Ennek a forrasztás minőségéhez semmi köze. Nem esztétikus annyira. De ahogy a kolléga is írta, le lehet mosni.

Te kazánhekkelő kunsági tudor! :)) Montanában nem vagy a toppon... Szerintem megint hagyj ki egy pár hónapot, és utána újult erővel újra vesd bele magad a topikba! ;-)

Előzmény: nagykunsági (35147)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.24 -1 0 35149

igen igen ! mi nagyon nagyon !

de vagytok ti akik legalább szépet alkottok! 

Előzmény: nagykunsági (35147)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.24 -1 1 35148

Az a ház , amelyiknél a HMV időtartamára ha megáll a fűtés, és észreveszi,  ott vagy nagyon szar a fűtésrendszer, vagy nagyon szar a hőszigetelés. 

 

Emiatt kilőni a kombi kazánt, butaság. 

Előzmény: KING-77 (35146)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.24 -2 2 35147

Ha szerinted jók azok a forrasztások, akkor elég gánya munkát szoktatok csinálni "szakemberként".

 

Nálam max az első forrasztást tudnátok megcsinálni, és páros lábbal rúgnám ki az olyan szakembert aki ilyen forrasztásért még pénzt is kérne. 

Előzmény: Törölt nick (35145)
KING-77 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35146

Üdv mindenkinek!

 

Nem igazán értek a kazánokhoz ezért lehet hülyeséget fogok kérdezni! 

Adott egy nettó 127m2-es lakóterű, 10cm -es szigetélésű, hőszigetelt nyilászárokkal ellátott földszintes családiház. 

Van benne padlófűtés és radiátoros fűtés is és ehhez keresek kazánt. A fürdőben nincs bojlerem, 

ezért szükséges lesz egy külön vízmelegítő tartályra is. (van visszatérő cirkulációs ág) 

 

Ehhez a rendszerhez a kombi vagy a fűtőkazán lenne az ideálisabb választás? 

Állítólag a kombi addig amíg a meleg fürdővízet előállítja, addig megáll a ház fűtése, így felejtős. 

Emiatt ajánlottak fűtőkazánt + külső víztartály a melegvíz előállításhoz. 

 

1. Az első eléképzelés egy Ariston Alteas One NET 24 kombi kazán lett volna WIFI-s termosztáttal. 

Több füztőkört tud kezelni, 1:10 modulációs arány, kiváló tudású opcionális WIFI-s termosztát stb...

Miután mondták, hogy melegvíz előállításkor leáll a fűtéskör, ezen megakadtam, hogy ez jó -e nekem. 

 

2. Ajánlottak Biasi Inovia Cond Plus 25SV kondenzációs fűtő kazánt. + külső 120 literes vízmelegítő tartályt

1:10 modulációs érték ... viszont sehol sem találok arról infot, hogy tud -e egyszerre padlófűtést is és radiátort is fűteni. 

A másik gond, hogy csak gagyi gyári termosztátot lehet vásárolni a Biasihoz. Más gyártók termosztátja ne, biztos, 

hogy tudná maximálisan jól vezérelni a kazánt. Egyedül Siemensből wifisből találtam univerzálisat és öntanulósat. 

 

3. Hosszas keresglés után találtam egy újabb márkát, ami számomra ismeretlen, de általánosságban jókat írnak róla. 

Remeha Tzerra ACE 24DS fali fűtő kondenzációs gázkazán 24kW

Itt szintén nem említik, hogy tud-e több fütőkört kezelni egyszerre, modulációs arányt sem írnak. 

Viszont opcionálisan kapható hozzá nagy tudású Remeha eTwist wifis termosztát.  

 

Valakinek van tapasztalata valamely kazán típusról? Esetleg hasonló padló+radiátor+külső melegvízes tartály mellé, 

melyik kazán volt a jobb megoldás? Kombi vagy fűtő kazán? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.24 0 1 35145

Szappanos vízzel mosd meg, azért zöldül mert maradt rajt kis segéd anyag.

a forrasztások meg jók. nem kell minden zsenire hallgatni

Előzmény: bekri71 (35139)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35144

igen az!

 

Előzmény: Hatospista (35121)
Draganovic Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35143
Sziasztok erről mi a vélemény fűtés szerelő beszélt rá ház 16 cm vastag fehér eps lábazat 10 cm xps ház 120 nm tetőteres 30 cm gyapot tetőtér szigetelés ehez van BAXI Luna Duo-Tec 1.24+ ERP fűtőkazán, kondenzációs, fali, 24kW fali kazán 120 literes melegviz tárolóval ami ha nincs gáz elektromosra vált.

Mennyire megbízható ez a baxi kazán? Hova sorolható mint márkák között szerviz igény, alkatrész pótlás, raktár készlet van e alkatrész azonnal, szerelhetőség stb köszönöm a válaszokat.

Meg van valami telefonos app amivel nyomon követhetem mit csinál a kazán ha éppen nem vagyok otthon?
gazaa Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35142
Láttam, hogy vannak rádiós és wifis termoszelep megoldások. Mikor van ezeknek igazából jelentőségük?
Gondolom ha egy termosztát vezérli az egész házat, akkor hiába kérnék melegebbet a termoszelepektől, mert nem tudnak célzottan fűteni. Ezért csak hidegebb tudok kérni a termoszelepektől, és így nem enged át annyi meleg vizet.
Akkor hol érdemes használni, gondolom ezekbek a wifis megoldásoknak a precíz szabályozásban lenne szerepük.
Misu51 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35141

Kedves kondi kazán szakértők! A segítségeteket szeretném kérni a BAXI Prime Storage HT240-es kazánom hibájának megoldásában.

A kazán random produkálja a E164 hibakódot. Amit eddig csináltam: váltószelep kitisztítva (nem akad) váltószelep motor cserélve.

A hiba produkálásának folyamatát többször megfigyeltem ami a következő: megy a lakásfűtés a szoba termosztát lekapcsolja az égőt ezután megy még a keringetőszívattyú kb 2 percig  majd abban a pillanatban amikor leáll és bekapcsol a váltószelep motorja bedobja a 164-es hibakódot.Egyébként a motor rendesen átáll a vízmelegítő pozícióba!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Keeper83 Creative Commons License 2019.11.24 0 1 35140

Az elcsordogált víz mennyiségét nem kell megmérned, a víz hőtágulása alap fizika:

Be 10-15 C°-os víz,  ki 45-50 C°-os víz, a kialakuló dT = 35 K környékén 1 % az állandó nyomáson vett hőtágulás, tehát minden elhasznált 100 l-nyi HMV-re kb. 1 l víz csorog ki azon a csapon az újramelegítés közben.

Erre mondtam, hogy az én tágulási tartályos megoldásom kb. sosem térül meg, mert nálunk mindennel együtt kb. 650 Ft-ba kerül 1 m3 víz. Sok m3 víz ára az a tágtartály, amit beépítettek...

 

Magnézium anód: mivel ez véd az elektrokémiai korrózió ellen, ezért itt szerintem érvényesül a több jobb elve. Ha csak abból indulok ki, hogy kevesebb karbantartást igényel, akkor már jobb. (Papírt nem néztem meg...)

 

Magnézium anódot szerintem akkor kell cserélni, amikor elfogyott, de nem vagyok szakember. Ezt lehet ellenőrizni az éves vagy kétéves karbantartáskor, takarításkor mondjuk a tisztítónyíláson keresztül, ha van ugye.

Előzmény: bekri71 (35137)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35139

hát ez még fórumon keresztül sem hangzik túl jól :(

 

Mi lenne a javaslatod? :)

 

Köszönöm!

Előzmény: attila0325 (35127)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35138

ezt a zöldet el tudom valamivel tüntetni, hogy lássam, hogy ha megint zöldül, akkor gond van?

Van erre valami megoldás? 

 

Köszönöm! :)

Előzmény: nagykunsági (35125)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35137

nem tudom mennyi víz csordogál, lehet csak 1 dl, még nem jutottam odáig, hogy alárakjak egy palackot. :) 

Az miért jobb, ha 2 magnézium anód van? 

A tisztítónyílás gondolom pozitív dolog. 

 

Egyébként a magnézium anódot valóban évente kell cserélni? 

Előzmény: Keeper83 (35134)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35136

OK, értem. Akkor először ezzel a manuális szárítós megoldással próbálkozom :) 

Lehet kihajszárítózom, ha nem sikerül pöpec szárazra tisztítani. 

 

Köszi! 

Előzmény: Törölt nick (35123)
Gordi81 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35135

Sziasztok! Volna egy kérdésem ,Ariston genius one 24 kazánom van külsőérzékelővel ,illetve cube rf termosztáttal. Namármost minden szépen mükszik ,de 22,5 -re állított hömérségletnél 23,2 -ig fűt majd nem kapcsol be addig még a lakás 22,4 re nem hül . Magyaralul a komfort érzet hideg ,lehet ezen állítani valahol vagy másik szobatermosztát szükdéges ? Köszönöm a választ. Sziasztok 

Előzmény: Keeper83 (35134)
Keeper83 Creative Commons License 2019.11.24 0 2 35134

Nekem volt helyem vízszintesen, úgyhogy az oldalt kivezetéses 200 l-es Concept tárolóm van, ott ez a probléma nem fordulhat elő, mert a szonda merülőhüvelye vízszintes. Viszont ez a tároló ugyanolyan szerkezeti anyagvastagsággal, picivel kisebb hőcserélő felület (1,6 helyett csak 1,4 m2) mellett 2 magnézium anódos + van rajta tisztítónyílás. 

 

Nézem ezt a túlnyomásra nyitó leeresztőszelepet, ami egy szifonba ürül és elgondolkodtam, hogy ezek szerint nem általános szokás a HMV tartályhoz tágulási tartályt illeszteni?? Nálam ott a méretezett tágulási, nincs feleslegesen elfolyó vizem a melegítéskor, cserében van egy nagy és drága tágtartályom. Valszeg ez a drágább megoldás hosszú távon is.

Előzmény: Törölt nick (35123)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35133

Sajnos nem hívják fel a figyelmet, mert minden országban más a vízkeménység, illetve a normál 24Kw-35kw-os kazánok általában kis és közepes méretű házakba, lakásokba lettek tervezve, ahol ezt a vízmennyiséget el sem érik. (Kivéve ha valaki gyakran mosogatja a rendszert) Magyarországon nagyon kemény a víz, így azt javasolták a gyártók, nekünk kivitelező gépészeknek, hogy az ilyen hőcserélőjű kazánoknál ezt a csapvíz mennyiséget ne lépjük túl.

Előzmény: Törölt nick (35099)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.24 -1 1 35132

Nem kéne, de mindegyik ilyen. Hiába lejt a kazán fele, sőt az utolsó, végelemben még a belső cső is úgy van betéve, de azért megcsöppen.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (35130)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.24 0 0 35131

És ez teljes mértékben így igaz. Méghozzá meg van adva %-os arányban ,hogy mennyit.

És egy két gyártó a beépítés megkönnyítését segítve még azt is megadja ,hogy ilyen parapetes kivezetés esetén mekkora falvastagságot mekkora átmérőjű koronafúróval kellene vízszintesen kifúrni,ahhoz,hogy a parapet csövet azon az átmérőjű lyukon bebillentve (kint a lyuk tetejéhez ,bent a lyuk aljához kell érjen) létrejöjjön a megfelelő % lejtés ..és még vízmérték sem kell hozzá.

 

Na van olyan szaki ezt így csinálja??? Mondjuk hazánkban nem is jellemző ,hogy egyáltalán engedélyezik a parapetes kivezetést. talán 1000,ből 1 alkalommal

Előzmény: joevagyok68 (35130)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.23 0 1 35130

Nem kéne természetes legyen....

"Természetesen" akkor csinál ilyet, ha rosszul van berakva a kivezet3s !  Kifele lejt...

Annak befele kéne lejtenie !

Előzmény: Hatospista (35121)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.23 -1 1 35129

Sima PB palackal mindent megforrasztok.

 

Ez nem a gázon múlik. 

Most valaki vagy tud forrasztani, vagy nem.

Előzmény: attila0325 (35128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!