Keresés

Részletes keresés

secperc Creative Commons License 2009.10.18 0 0 44814

Szia Györgyi!

 

Először is nekem sosem volt SAJÁT, KÜLÖNBEJÁRATÚ KUTYÁM!!!

Ez az első, a többi mindig a másé volt, apámé, lányomé. Igy a tartás is az ő szemszögök szerint történt. Apámé benti kutya volt, mindaddig, amig a lányom meg nem született. Akkor kitiltottam a kutyát a lakásból. Azóta sosem volt kutya bent a lakásban, mert én is tisztaságmániás vagyok, mint Te. Autóra, lakásra mindenre. Valamint a lányom kutyája alaszkai malamut volt, ami igencsak nem volt lakásba való:-)))) Nem is igényelte hogy bent legyen. Berryvel viszont alapból más volt a helyzet. Ő olyan, mintha a gyerekem lenne:-))) Most, hogy a lány már elköltözött csak Ő van nekünk a férjemmel, rá pazaroljuk az összes szeretetünket. Amikor hazahoztuk,  - Te még nem jártál ide - 3 éjszaka nem aludtunk, kitettük szegényt a fürdőszobába 8 hetesen, sötétben, egyedül, hogy majd én megmutatom, hogy szigorú rend lesz itt, ez lesz a helye mig kicsi lesz és passz:-)))

Persze, hogy ugatott nyüszitett 3 éjszakán keresztül. Na akkor fogtam és bevittem a kosarát a szobába az ágyam mellé. Rögtön megnyugodott és végre aludtunk mindannyian. Onnatól kezdve nem volt kérdés, hogy hol alszik Berry. A kosarát ugyan kinőtte, de a franciaágy előtt van a plédje és ott őriz minket éjszakánként:-)))

A nappalt általában kint tölti, és nyáron sokszor  még az éjszaka nagy részét is, ugyanis olyan dög meleg volt, hogy jobb volt kint, mint bent:-))) De most, hogy már hidegebb van ugyanúgy visszaáll a régi metodikára, mint tavaly télen volt:-))) Nagyon okos kutya, függetlenül attól, hogy nem fajtiszta. Én már el sem tudom képzelni nélküle az életem, és visszük magunkkal minden hétvégén a tanyára is.

Ha mondjuk hoszabb időre elmegyünk gyógyfürdőbe, akkor a barátnőm vigyáz rá, őt is nagyon szereti. Kiskorában is volt egy hét, mikor ő vigyázott rá. Ő a pótmama:-)))

Szóval ennyi, nem tudom megértetted-e ebből a sok szövegből a lényeget, a lelki kötődést?:-))))

Előzmény: czaltikgyörgyi (44810)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.18 0 0 44813
na lanyok,megmarad a kutya..Ma eloszor levittem,szepen pisilt es egy bogyonyit kakilt is.Siman lement a lepcson es fel is jott.Ugyan meg sokat fekszik,de maszkal es egy kicsit mar evett is es benne is maradt...Ma delutan visszuk vissza kontrollra,de szerintem minden rendben van vele..
snepf Creative Commons License 2009.10.18 0 0 44812

Szia!

 

Tegnap 3 élőnyúl ketrecestől a csomiban, öt döglött nyálas fácán és egy kacsa.

A nyulakat elpateroltam, de az utánuk maradó bogyókat ma takarítom ki.

A leglepusztultabb a régi Nivám volt. Olyan tegnapi időben 3 fülig sáros agyagos kutya a hátsó ülésen.. ebből 2 golden. Még a tetőkárpit is sáros volt.. :)

Ha az a parancs, hogy gyere ki.. és nem jön az parancs megtagadás.

Más kérdés, hogy mi az oka. Ha nincs állandóan fennálló ok.. (ami fájdalmat okoz neki).. akkor nem kell az okot keresni.

Vagyis semmi más nem marad, mint büntetni, vagy jutalmazni.

Ezt pedig nem úgy kell, hogy 25x hívod, mert megszokja, hogy szórakozhat.

Hívd egyszer és ha nem jön pár másodpercen belül, ki kell venni mint egy kismacskát, és mondani hogy ejnye...

De én ezt a módszert nem szeretem.

Ami jobb (sztem)

 

Elvinni a kutyát egy körre autózni, utána kinyitni a csomit kitenni az aznapi kaját és hívni.. gyere, egyél!

Nem jön nincs kaja aznap.

Ebben van büntetés és hatalmas jutalom.

Igaz következetesnek kell lenni.

Kell egy hét 10 nap, és rögzül, hogy kiugrani jó.

Nekem Brit hányt a kocsiban süldőnek. Olyan szinten, hogy álló autó csomijában is hányt. Persze úgy kellett betenni.

Aztán tavasszal elkezdtünk kijárni szalonkázni. Annyira élvezte a dolgot, hogy egyszer csak magától beugrott és abba hagyta a hányást. Autózni azóta sem "szeret",de gondom nincs vele.

Előzmény: czaltikgyörgyi (44810)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.18 0 0 44811
Sziasztok!


Az a bizonyos autóból való kiugrás.........
Ma a kutyasulinál simán kiugrott.
Itthon NEM! Motiváltam jutival kb.15 percig,dugtam az orra alá,-semmi.Mondtuk:"hozzám!",elbújtunk,elfutottunk,a kaput kinyitottuk,kimentünk az utcára és szaladtunk,semmi.
Otthagytuk a garázsban nyitott csomagtartóval,garázsajtóval.Bejöttünk.
Nyüszített,ugatott,de nem jött ki onnan.
Ez 15 percig tartott.Visszamentünk,eső szakadt,már bőrig áztunk a garázs előtt,aztán Marci hozott egy fél marék tápot,és lóbáltam neki a rendes kajás edényét-és végre valahára kiugrott 1/2 óra után.Nagyon megdicsértük.

Szerintem ezt a kutyát valami trauma érte itt a garázsnál,ez tutti.Szerintem nem parancsmegtagadás,mint Eni mondja.
Látszott rajta,hogy fél kiugrani.,esetleg helyhez kötötte a rossz érzést ami esetleg történt vele,az nem lehet?

Ma a kutyasuliban elég ügyes volt,én pedig dermedt.Oktató keményen be is szólt :
"ha a kutya jutalmazná magát,maga éhen halna!"
Valahogy nekem az a "balra át" 1/4 fordulatonként nagyon nem megy,mindig félek,hogy rálépek a kutyára és csak toligálom a bal lábamat.A jobbra át-okat természetesen vágjuk.

Suli után 4 kutyával kimentünk a dombra játszani,volt elég inger (más pórázon sétáló kutyák,gyalogos járókelők) Gina magasról letojt,nem tudtam behívni se járókelőktől (azok meg még meg is simogatták) sem más kutyáktól.Gondoltam a kutyasétáltatók most aztán a pokolba fognak küldeni,főleg az ilyen 2 kg-os kutyák gazdáira a frász jön majd Ginától,-de nem zörgött senki.
Szerencsém volt.
Na,ezt kellene sokat gyakorolni,mert ilyen ingerek Ginát soha nem érték még,a mezőn mindig egyedül volt kutya,embert sem látott ott.
A kutyasuliban,a mezőn működik a behívás,ingergazdag környezetben viszont még nem.
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44810
Hello!

Na ez az,a kutyaszag.Az autómra mindig is allergiás voltam,a kicsi patika tisztaságú autókat kedvelem.
Most olyan az autóm mint egy putri.Koszos és büdös.Képtelenség tisztán tartani,fizikailag sem bírok ennyit,meg időben sem.

Marad az,hogy" 40x" öltözöm/nap és megyünk a sufniba ha szakad az eső vagy nagyon hideg van(a teraszról nyílik,tároló féle.Villany van.Úgyis ott kávézom reggelente a kutyával mióta bejött a hidegebb idő.Van ott kempingasztalom,párnás székem.

Baromi sok időt elvesz,hogy ki kell járkálnom a kutyához.Hazaérek,sokszor kopog a szemem az éhségtől,de átöltözöm kutyásruhába és megyek a Ginához.Már megszoktam.
Pár napja már a vizet is bentről hordom,napi 3x legalább,mert nem issza meg a kinti nagyon hideg vizet....
Macera ez is.Fél évig most megint végigcsöpögtetem minden nap 3x a házat a kannával.

Én a kertet,a virágokat kedvelem,nagyon szeretek kertészkedni,tenni-venni a kertben.Bár mióta Gina itt van,nem sok örömömet lelem a kertem látványában.

Előzmény: secperc (44801)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44809
Szia!


Az altatószer az kb. 10-12 h.Az,hogy még a 2. napon is fekszik,teljesen normális.A hányás is.Az én kutyám a vizet is kihányta 2 napig.Ő sem bírja az altatást (a gazdájára ütött ez is)
Gina nem piszkálta a sebét soha.Gallérunk nem volt (mert pont akkor volt a nyaksebünk,nem lehetett ráadni).

Fantasztikusak a munkáid,gratulálok!!!!
Előzmény: Gabiiiiii (44800)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44808

én nem is gondoltam volna valaha, hogy igy lehet egy kutyát szeretni........."

 

hat ezt en sem,foleg,hogy vagy 30 evig macskam volt.Oket is imadtam,de egy macska egeszen mas....

 

mindjart megnezem,viragokkal kapcsolatban merre jarkalsz es  az lesz a vege,hogy radszallok,mert en igencsak amator vagyok leven,hogy panelpatkanykent nottem fel:)

Előzmény: secperc (44807)
secperc Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44807

:-))))))))))))))))))

 

Na látod, egy jó kutya nem hagyja el a gazdáját:-))))))

Csak pozitivan:-))))))))))

Sok közös vonás van bennünk, én is imádom a kertet és a virágokat, majd nézd meg a hozzászólásaimat, hogy hány fajta virágban vagyok érdekelt:-))))

Na meg Berry, hát ő a szivem egyik csücske, én nem is gondoltam volna valaha, hogy igy lehet egy kutyát szeretni.........

Előzmény: Gabiiiiii (44806)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44806

na ezek mellett temeszetesen a kerteszkedes es nem elsosorban ez a fekete gyonyoruseg kapcsol ki

 

es HURRRRAA

 

megmarad,csongettek es megugatta:))))))))))))

 

ha egyszer sok penzem lenne,csak ilyesmit csinalnek,ami oromet okoz...Ki tudnam valtani penzzel a draga idomet

 

 

Előzmény: secperc (44805)
secperc Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44805

GYÖNYÖRŰEK!!!

 

NAGY GRATULA!!!

 

Én is szellemi munkát végzek egész nap, de engem viszont a kuytázás + a kertészkedés kapcsol ki igazán. Meg már nem is birok olyan megerőltető munkákat, mint régen, fogytán az erőm, öregszem:-(((((((

Többször nem is fogok épitkezni azt megfogadtam:-))))))

Előzmény: Gabiiiiii (44804)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44804

az az igazsag,hogy engem ezek a ketkezi munkak kikapcsolnak az egesz heti szellemi munka  utan.Elfaradok,hogy estere a karomat nem tudom emelni,de ez nekem valahogy joleso faradtsag,nem olyan,mintha kilugoztak volna az agyamat..Arrol nem beszelve,hogy azonnali sikerelmenyt ad...

 

tudom,nem idevalo,de megmutatom,en miket ujitgattam fel a nyaron:)

 

 a falazasrol,meg a komuvessegedsegemrtol mar nem is mutatok kepet,pedig az is volt:)

Előzmény: secperc (44803)
secperc Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44803

:-))))))))))))))))))

 

Seggbekutya:-)))))))))))))))))))

 

Nagyon tetszik a szó:-))))))))) gratulálok a férjednek hozzá:-))))))))))))))

Te is ilyen ezermester vagy?:-)))))))))

Én még nem is meséltem erről - és Vivinek is nagy gratula - bár lehet, hogy szétoffoljuk vele a topikot:-((((((

Na mindegy, csak nagy vonalakban: 4x épitkeztem az életemben eddig - remélem többször nem fogok!!!

Amikor a szüleimmel épitkeztem még 16 éves gimnazista voltam, és olyan szegények voltunk, hogy téglára sem futotta. Az apukám ment el bontani - akkor bontották a mostani Újhegyi úti lakótelep helyén volt vacak régi házakat, és onnan kapott a munka fejéban 6 db billencses ZIL teherautónyi bontott téglát. Na amikor hazajöttem a suliból sötétedésig téglapucolás, utána tanulás. Ott kezdődött. Sosem volt annyi pénzünk, hogy mestereket fogadjunk, kalákában - családban kőmüves, ács volt - jöttek fel hét végén, akkor még szabad szombat sem volt - egy 1 szoba+konyha+speiz+nyitott veranda - állásból épitettünk egy 3 szoba összkomfortot, ilyen sátortetőset. Betonkeverő sem volt úgyhogy kézzel kevertük a betont az alaphoz + a koszorúhoz, habarcsot szintén. Emlékszem egyszer el akartunk menni az unokabátyjáimmal bálba, azt mondta a nagybátyám, hogy ha X mennyiségű falat felraknak, mehetünk. Én voltam a malteroslány a 2 kőműves mellett:-)))))))))))))

Azután a saját házunk következett 2x, egyszer amikor megvettük akkor kivül/belül  átalakitottuk, tetőcsere, belső miegyéb, egyedül csempét vágni vágóval, azt nem tudok, a többit mindent:-))) - másodszor meg 20 év után fel kellett újitatni:-((((

Azután jött a tanya, kivül/belül tetőcserével miegyébbel, úgyhogy ott is mindent csináltunk, amit a kőműves, ács mellett csinálni kellett, bár ott már azért a burkoló + vizvezetékszerelési munkákat meg kellett fizetni.

Szóval elég is volt az épitkezésből egy életre:-))))))))

 

Előzmény: Gabiiiiii (44802)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44802

"mindig velem van többnyire jön utánam még helyiségből helyiségbe is:-)))))))"

az enyem is,ezert nevezi az uram seggbekutyanak:)

 

meg a klotyora is jonnie kell velem:)

Előzmény: secperc (44801)
secperc Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44801

Szia Györgyi!

 

Mielőtt mérlegeled a kérdést, hogy beengedd-e a lakásba a kutyut, el kell döntened, hogy máskor is megteszed-e? !!!!!!!!!!!!!!!!

Ugyanis azt nem lehet, hogy egyszer bejövök, mert hideg van, utána meg nem jövök be, mert nem enged a gazdi!!! Vagy kinti/benti kutya lesz vagy csak kinti és akkor lehet eső, hó, szél jég, akkor is kint van.

Legyél következetes!!! - mondom ezt én, aki folyton vacilál valamin:-))))))))

De ebből sosem volt nálunk probléma, és az elejétől fogva igy kezele őt.

Én már rájöttem  - lassan 2 éves lesz Berry - hogy ez a fajta az emberközeliséget szereti. Gondolom nem véletlenül képeznek ki belőle vakvezető kutyákat is!!! Szóval én már az elején úgy szoktattam, hogy kint is + bent is. Éjszakára mindig behozom, nehogy valami jóakaró - megetesse valamivel:-((((((

Bár most a kórházban kiderült, hogy mástól nem fogad el kaját, csak tőlem vagy az apától:-)))

Pedig erre nem is tanitottam külön!!! 

Mondták is a kórházban, jó, hogy jöttem, mert nem tudják kipróbálni, hogy Berry hány-e ha eszik, mert nem tudták megetetni.

Na most a nyáron egy kicsit elszabtuk a lépést, mert hogy ilyen dög melegek voltak, a férjem mindig nyitva hagyta a bejárati ajtót, sarkig - szúnyogháló meg volt rajta, az nem volt gond, igy őurasága akkor jött/ment ki/be, amikor akart. Na most, hogy bejött a rossz idő és nem lehet nyitva hagyni az ajtót, vissza kell szokni Berrynek, hogy kopogjon, ha be akar jönni. De már nem gond, visszaálltunk egy hét alatt:-)))

Szóval: ha bent tartod jóval többször kell takaritani, többször porszivózni és lesz a lakásnak egy jellegzetes "kutyaszaga" amit már te észre sem veszel, csak mások. Engem mondjuk nem zavar, mert most főleg, hogy Berryt gyógyfürdetésre hordjuk - csak az a jó samponos illata van:-))))) De mindenképpen változást fog hozni az életetekbe, ha bent is lakik:-))) Én nagyon megszoktam, hogy ott van kéznél/lábnál, mert én napközben itthon dolgozom, az irodám is a lakásban van, igy Berry is mindig velem van többnyire jön utánam még helyiségből helyiségbe is:-)))))))

Nem is tudom elképzelni már az életemet nélküle......

Előzmény: czaltikgyörgyi (44799)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.10.17 0 0 44800

hat lanyok,tenyleg ugyes ezermester banda vagytok,azt hiszem beallhatok kozetek:)

Furok,faragok,betonozok,festek,amit kell.Szabadidomben regi butorokat ujitok fel,komplett felszerelesem van holegfuvobol,csiszologepbol,miegymasbol:)

Az uram is barkacs-fajta,csak egy baj van vele,ha szerel valamit,kozben karomkodik,mint egy kocsis:)

 

mas...Tegnap ivartalanitottak a blokit es ezzel kapcsolatban lenne kerdesem..Tegnap du 3-kor volt a mutet,de meg mindig nagyon bamba es meg most is hanyt,ugy latom nagyon megviselte az altatas /az en fajtam:)/ Ez normalis?

a masik,a bili ...Ti raadnatok? A tietek piszkalta a sebet? Ejszakara raadtam,hogy amig alszom se jusson eszebe nyalogatni a sebet,de maszkalt vele,mindennek nekiment,felakadt es bamban felalomban inkabb aludt tovabb allva,ugy kellett beraknom az agyaba...

 

Mennyi ido alatt   megy ki belole az altato? Mikor vinnetek le pisilni annak a tudataban,hogy a masodikon lakunk,nincs lift es 22 kilo,nem tudom cipelni?

 

Igaz,per pillanat ez meg nem aktualis,1 meter utan ujra lefekszik.

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44799
A muszáj az nagy úr.Ha süvít a szél, a kutyám pedig berzenkedik a szél és a hideg ellen,- nem nézhetem tétlenül.

Olvastam Topiékat,Félix is bekerült a nappaliba estére.Nekem is megfordult a fejemben....,de egyelőre hessegetem a gondolatot.

Én is szoktam lenni segédmunkás itthon,(kivételes alkalmakkor)csak nekem szakács a férjem.Szállodai konyhafőnök már elég régóta,szóval soha semmi nem elég jó neki.....

Sima felállásban (feleség-férj) viszont én főzök,apelláta nincs.Eszi,nem eszi,-olyan van.

Betonozni pedig könyvből szoktunk,ahhoz egyikünk sem értett az elején,"ház végére" a párom belejött azért ........


Egyáltalán nem elhanyagolható ez a kiugrás-beugrás.Nagyon is fontos dolog.
Úgy gondolom Secpercnek igaza lehet,-ez a kutya megüthette magát az utolsó ugrásnál csak én nem vettem észre.
Miután pedig elkezdtem kiveszegetni a kisasszonyt,megrafkósodott.

Snepf! Próbáltam én már jutifalattal motiválni,-nem jött ki!Kiég az égőm a csomagtartóban olyan sokáig pitizek neki,de semmi.


Igazad van Eni,valamit ki kell találnom mert ez tojik a fejemre.Tényleg nagyon szeretem azt,hogy így tanítottam:addig nincs kijövés míg engedélyt nem kap.Végül is ha forgalmas helyen állok meg,vagy kutya macska van a közelben:nem ugrálhat kénye-kedve szerint,legalábbis nálam nem.

Úgyis el van kanászodva mostanában.Az orvosnál is kotnyeleskedett,ma sétánál húzott,szóval nem viselkedik rendesen.Igaz,5-6 napja amióta bejött a pocsék idő,alig foglalkoztam vele.Kutyasuliban sem voltunk.

Na,majd holnap kiderül,kiugrik-e a kocsiból a kutyasulinál!
Előzmény: Eni79 (44792)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44798
Jó tudni rólad ezeket!
Legalább ha megszorulok iparosügyben már tudom kinek kell szólnom!
Előzmény: barvivien (44791)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44797
Te atya úristen!
Előzmény: barvivien (44788)
cheereck Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44796
:DD
Előzmény: barvivien (44795)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44795

köszi, köszi...de nálunk ez alapkövetelmény, nálunk nincs kétségbe esés ha valamit faragni kell, anyum is iyen, meg apum is (csak ő túl precíz nekem:))

no meg párom is csak ő extrémebben...ő csinált már bringó hintót kis:)

Még a kutya is munkálkodik folyamtossan csak ő bányász ambiciókkal rendelkezik.

a macskáim pedig lakberendező hajlamaitkat élik ki pl a függönyökön:(

 

Előzmény: cheereck (44794)
cheereck Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44794
igazi ezermester vagy Vivi! :)
Előzmény: barvivien (44791)
snepf Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44793
Tényleg ügyes vagy!
Előzmény: barvivien (44791)
Eni79 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44792

Szia!

 

 

Először is gratulálok az erezmesterségedhez, nem semmi! :DDD Nekem a érjem asztalos, nem is rossz, Ő grilag olyan h nem engedi h bármihez is hozzányúljak otthon, mindent ő maga csinál meg, legfeljebb néha én vagyok a segédmunkás, hahaha. :DDDDDD

 

Gina. Tudom, ez a kiugrás-beugrás elhanyagolható dolog, én mégis tennék egy megállapítást. Ha a kutya be tud ugrani és ki tud ugrani magától, márpedig Gina ezt tudja, akkor ezt meg kell követelni tőle. Komolyan mondom. Egyrészt mert nem hiszem h a gerincednek jót tesz egy 30 kg-os kutya emelgetése (Erről tudnék mesélni, megizmosodtam mikor a Carlost kellett folyton ki-be tennem az ignisbe mikor műtétekre jártunk meg kontrollokra... ), másrészről meg mert ez parancsfelülírás. Lehet h "nincsen jelentőssége", mégis azt mondom, ha egyszer valamit tud a kutya, azt tudja mindíg. Más eset ha beteg, vagy valami baj van, de ha csak hisztizik, akkor ez elfogadhatatlan. Nálam ez a parancs a be vagy a hopp. Az nagyon klassz h addig nem ugrik ki a kocsiból amíg nem kap engedélyt. De ha Te azt mondod h hopp vagy mittomén, akkor neki ki kell mennie. Ezt azzal hogy kiveszed ha nem teszi soha nem fogod elérni. Ezt a garázsban is tartasd be vele. Ha más nem legyen nálad juti, mutasd meg neki, majd mondd neki h hopp. (vagy amit akarsz).

És közben tehetsz rásegítő mozdulatot a kutyának. Egyszerűen csak meg kell vele értetni h ez is egy parancs. Mint az ül vagy a marad.   

Előzmény: czaltikgyörgyi (44784)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44791

Nem tesz jót nem tesz jót.....hát ha nincs férfi a háznál.....meg kell oldani.....

Nálam alap egy szekrény összerakás, egy polc levágás, de már autót is fényeztem( a kis fehér opelt) lecsiszoltam, kijavítottam lecsiszoltam lefújtam....téglát pucoltam hetekig.....ablakot állítottam be...szóval tényleg mindent csináltam már szinte:)

 

Előzmény: snepf (44790)
snepf Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44790

Hibátlanul írtad le.

Igen azt lehet mondani, hogy önmetsző.. mivel hosszú a csavar fogni kell, hogy ne billenjen el, cserébe eléggé sorjás. Ez a finom női bőrnek nem tesz jót..

Előzmény: barvivien (44788)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44789

huhú...

hajtószár....

sliccelés.....

feladtad a házi feladatod Györgyinek:)

 

Előzmény: snepf (44787)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44788

Amióta az eszemez tudom építkezem. szóval a magyarázat Snepf szakszavaihoz:)

Akkus fúró=vezeték nélküli fúró bár mivel leginkább kisebb teljesítményüek mint egy vezetékes fúró így inkább csavarbehajtók.

Behajtani a csavart= betekerni a csavart nem fúrni, fúrni a lukat fúrják:)

DE

a gipszkarton csavar önmetszős( ha jól emlékszem)....na megint egy szakszó ami annyit jelent hogy nem igényli hogy elötte lukat fúrj ahova rakot a csavart( mint mondjuk ha fa lapokat csavarozol össze) hanem egy akkus csavarbehajtóval vagy fúróval csak oda illeszted  a kívánt helyére és ahogy pörög magának kivájja a likat amibe bele is megy.

Ha meg hiába rakod oda a csavart az nem akar belemenni a cucba na akkor kell átkapcsolni a fúrót hogy az ellenkező irányba pörögjön:)

Az önmetszős csavar meg hegyes és a csavarodó bisz baszok rajta meg eléggé kiállnak....

 

Itten lévő férfi egyedek, nem röhögni női szemmel írtam le a dolgokat:P

Előzmény: czaltikgyörgyi (44785)
snepf Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44787

Szia!

 

Jó.. bizonyos csavarokat elő szoktak fúrni.. :D

Na, ezt nem kell.

Chaka néha unalmában kaparászta a ház belsejét.. aztán egy nyári takarításnál a karom nyomokat kigletteltem és a házat belül újra festettem.

Igen az az akkus fúrógép. Bele kell tenni egy olyan csavar hajtószárat, ami illik a csavar sliccelésébe.. asszem siemens fejű csavarok ezek.

 

Ja, kiugrás... motiváld jutifalattal. Dugd az orra alá és hivd ki a csomiból. ha kiugrik jutalom. Ennyi. 3-4 hét múlva meg simizés.. :)

Előzmény: czaltikgyörgyi (44785)
barvivien Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44786

Szerintem Gina akkor szál ki ha izgalmasnak itéli a helyet ahova mentetek....

A doki izgalmas.....viszont hazaérni és otthon kiszállni nem izgalmas....

Charlie pl mindenhol élvezettel szál ki a kocsiból és be is pattan mint a nikkel bolha (hú bazi nagy egy bolha).

De mikor 2 hétig csak a dokihoz jártunk akkor se ki se be...

A hétkoznapokba mikor viszem valahova a ház elött bepattan mint állat, ahova megyünk ott kipattan mint álat, de mikor indulunk haza felé és be kéne szállnia elöbb lenyom 2-3 kört a lábam körül.......majd mikor közlöm vele hogy othagyom ahol vagyunkés ott nincs vacsora akkor bepattan...de otthon a ház elött csak igen lassan száll ki a kocsiból......

Na szóval ilyen oka is lehet hogy gina nem akar kiszálni néha a kocsiból.

 

Házikó:

Én most ilyen 40*40-es filclapot fogok rakni a kutyaház belsejére( nem az aljára bár lehet oda is, hanem az oldalára belülről):

http://www.ttl.hu/szorolap/1-8%202009_10_jav.jpg

A 199 ft-os bigyó az az fent középtájékon.

 

Még régről maradt hasonló szőnyegünk annak nagyon merev a hátoldala(nem tudom ennek az e) na azt ratanm eb alá mert azt pont be tudom feszíteni a házba így nem tudja kioperálni:))

Előzmény: czaltikgyörgyi (44784)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 44785
Persze!

Úgy értettem, h.este visszatérek a dologra (írásban),mármint a házbéleléssel kapcsolatos hasznos tanácsokra.
Aha.Szóval az akkus fúró az az lehet,amit nem kell bedugni sehová........,csak berreg amikor nyomom a gombot.
Van olyanunk.(szoktam látni a férjemnél)Majd megkeresem.
A "behajtani" az az lehet,hogy "befúrni".

Tudod nekem ezek szakszavak ám! Kb. mint nyáron amikor rámszakadt az árbóc a vitorláson (most láttam először vitorlás hajót belülről) és mindent nekem kellett kioldanom és lekötöm ;a meghívóm a vízből vezényelte mit csináljak.Király.

(Szögelni meg kalapálni azt pl. nagyon bírok)

Oké,értem amit írsz,de azért maradj a közelben!

A glettelést nem értem.Ez tök sima.Miért kellett leglettelni?
Előzmény: snepf (44783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!