Keresés

Részletes keresés

Who111 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4548
Köszi! Az áron kívül mindent megtudtam amit akartam.
Előzmény: siokemeny (4545)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4547
Srhonnan. Az majd idén télen lesz két éve vágott, amivel eddig tüzeltem. Nem volt csontszáraz, de pár napig bent tartva egész jól égett. Persze ez csak szükségüzem volt, majd a következő télen lesz optimális.
Előzmény: Csabás (4538)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.22 0 0 4545
Üdv!

Árat nem tudok, keress egy céget a guglin (pl alu-ko, jeremiás, stb).
Lehet kapni egyben is, és akár 2 darabban is az öt méterest.
Saját magad nem készíthetsz szerelt kéményt, de felszerelheted.
Előzmény: Who111 (4544)
Who111 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4544

Sziasztok!

 

Mibe kerülhet egy 5m magas 150-es saválló szerelt kémény? (szigetelt, kettősfalú)

Egyáltalán lehet-e ilyet kapni a boltban, esetleg méteres darabokban?

Vagy csak készen?

Saját magam összerakhatom, felszerelhetem?

siokemeny Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4542
Annak csak akkor van igazán értelme, ha gázkészüléket kötsz rá. Fatüzelésnél, ha van kondenzáció, vagy csak esőlé, akkor is 1-2 nap alatt eldugul.
Előzmény: ronkovik (4540)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4541

:)

ahogy nézem, a legtöbb kandalló 20as füstcsővel leledzik...

 

Ha schiedel-t választok melyik típust érdemes megvennem?

látom, akkor 20-as kell, de abból is van pár fajta (SR,UNI)

Az UNI-t néztem, az jónak tűnik, és kisebb is mint az SR.....

 

 

 

Lehet, hogy raknék a kandalló tetejére, egy füstmeleg hasznosító dobozkát is...

valahol láttam nem is tudom mi a neve.... létezik ilyesmi? hogy a füst  melegét még hasznosítsuk pluszba

 

Előzmény: siokemeny (4539)
ronkovik Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4540
A kondenz kifolyócsövet miért kell ledugózni? (az enyémen még gyárilag le van zárva) vagy ez csak abban az esetben szükséges ha nincs bekötve a csatornahálózatba? A s.... területi képviselője azt mondta,hogy nyugodtan beköthetem a kifolyót a csatornahálózatba egy bűzelzáróval.
Előzmény: siokemeny (4534)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4539
Üdv!

Azt a "közepes méretűt" nem lehetne számszerűsíteni? Tudod elég relatív.

Vegyél egy 20-ast, max ha kisebb lesz a kandallód füstcsöve teszel bele pillangószelepet.

A nagyobb kéményre köthetsz kisebb füstcsövű kandallót, de ez fordítva már nem igaz. -persze vannak kivételek.
Előzmény: GuMiSZu (4537)
Csabás Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4538
Hali!
Bocs az off-olásért,de honnan tudtál 2 éves száraz fát beszerezni?
ide is jöhet a válasz:
csabaas@gmail.com
köszi!
Előzmény: HegyenVolgyon (4536)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4537

hahó

 

Érdeklődnék, hogy egy kandallóhoz (közepes méretű nem vízteres) milyen átmérőjű kéményt vegyek? 7,6m magas lesz a kémény. elég a 16os v. 20as kellene.

(LEIER)

előre is köszi

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4536
Nem is gondolom, hogy fog majd kátrányosodni, mert gyönyörű füstje van a Temporisnak ha már bemelegedett rendesen, először szép fehér, aztán meg csak a forró levegő hullámzása látszik a kémény tetején.
Csak felvetettem a lehetőséget.
És köszönöm.
Előzmény: siokemeny (4534)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4535
Szívesen!

Mit jelent, hogy kőből épült??? Nem téglát akartál írni?

1. A kéményedre egy kb 35-40 kW-os kazán lenne a megfelelő. Egy kisebb teljesítmény nem biztos, hogy kondenzálódás (kátrány) nélkül ki tudná fűteni. Azt nem szabad elfelejteni, hogy ami lakást egy 24 kW-os gázkazán kifűt, azt egy ugyanekkora teljesítményű szilárd tüzelésű nem tudja.

2. Mehet vízszintesen, de a kazán füstcsövét is tudni kell tisztítani.

3. A barna folt lehet az átitatódott kátrány, de lehet csak beázás is. Szagold meg!

Hogy a padlástéri kátrányosodás esélyét csökkentsd, szigeteld le a kéményt azon a szakaszon.
Előzmény: LudusMagnus (4533)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4534
Ha a betonköpenyig eljut, akkor azon már nagyon könnyen áteszi magát. De nem fog eljutni, a levegőn nem tud átszivárogni :-), nem szabad hagyni, hogy a kondenzedényben álljon a kátrány, kátrányos víz. Ja, és a kondenzkifolyó cső legyen ledugózva.

De! Egy kémény nem kátrányosodhat, ha kátrányosodik, akkor először mindenképpen meg kell szüntetni az okot.
Előzmény: HegyenVolgyon (4532)
LudusMagnus Creative Commons License 2009.04.19 0 0 4533

 

 

 

          Köszönöm szépen a válaszodat.

          Kérdezted, hogy mekkora teljesítményű a kazánom és a  füstcsöve, mivel

          lehet, hogy kicsit nagy lesz a kémény hozzá.

          A kémény 11m magas átmérő 20 cm, kör keresztmetszetű.

          Ami nem állt az előzőben az az, hogy kőből van a kémény és körre

          van vakolva.

          Mivel még csak tervezési fázisban vagyunk, kazánt még nem vettünk.

          Egyébként egy kb. 25KW-ra gondoltam, de hogy ennek mekkora a füst-

          csöve, arról sistergős sejtelmem sincs.

          Szeretném egyből vízszintesen a kéménybe kötni olyan 80 cm magasan,

          könyök nélkül.

          1. Kevés lesz a 25KW-os ehhez a kéményhez? Mekkora kellene?

          2. Mehet a könyök nélküli vízszintes bekötés? 

              Nem akarok nagy ostobaságot írni, de szerintem úgy kell bekötni, hogy a

              későbbi tisztítások miatt szét is lehessen szedni a bekötést.

              Valóban így van?

              És még egy kérdésem lenne

           3.Az egyik ilyen kőből épült kéményen, ami egy 12KW-os fatüzelésű kandalló

              kéménye, észrevettem barna foltokat a födém és a tető között a vakolaton.

              Lehet, hogy már ki tudja mióta ott vannak, de nekem csak most tűnt fel.

              Ha jól tudom a kátrány az fekete.

              Így ez szerintem nem az, de érdekelne erről is a véleményed.

            Bocs a sok kérdésért, de válaszaid nagyon fontos információk részemre,

            amit köszi előre is.

 

                                                     Üdv.

                                                    Gyuri

             

 

             

Előzmény: siokemeny (4521)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4532

Értem, köszönöm.

 

Ha sikeresen elkátrányosítom, és átázik a béléscső, akkor ez át fog menni a betonköpenyen is? Közte levegő van. Tényleg, mi történhet?

Előzmény: siokemeny (4530)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4530
Szia!

Az Uni-t magasabb nyomással préselik. Míg az SR-nek 24 óra alatt kb 6 centi a vízvesztesége (ha beletöltünk vizet a béléscsőbe), addig az Uninak kb 1 centi. Az Absolut nevű kéményük pedig azt hiszem teljesen vízzáró, bármilyen kondenzációs technológiához használható.

Az anyag ugyanaz, csak a nagyobb nyomás miatt más a szerkezete.
Előzmény: HegyenVolgyon (4529)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4529

Szia Siókémény!

 

Az Uni-nak miből van a béléscsöve, hogy az nem engedi át a kátrányt?

Nekem SR van, én azt gondoltam, az sem engedi, de akkor tartanom kell?

Előzmény: siokemeny (4524)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4528
Akkor most megnyugodott a lelked?
Előzmény: Törölt nick (4526)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4527
Ez egy 2002-es eset, idén februárban született meg az ítélet. A nő nem volt otthon többszöri kiértesítésre sem. Őt nem marasztalja el senki. Bár elég nyomorúsága maradt.

Mennyi ilyen van. Mondják, hogy hozzájuk nem kell jönni, nem engedik be a seprőt, amikor gond van akkor meg mindent tagadnak. Nem rég ide is írt egy fórumtárs, hogy bizony ő nem marad otthon 2 órán keresztül, amire a kiértesítés szólt, mert azt ki fizeti ki hogy ő addig nem dolgozik? Ha meg baj van, akkor meg megy a perelés.

És ha ezek miatt a kéményseprő cég egy kicsit keményebben lép fel az engedetlenekkel szemben akkor meg ők a mumusok.

Ki érti ezt?
Előzmény: Törölt nick (4526)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4525
Nem menne olyan gyakran, kiegészitő fűtés lenne. Igazándiból ,ha van értelme megveszem, 40e Ft különbség van az SR- és az Uni Plus között. Ezen gondolkozom hogy megéri e. Amúgy nekem is a Sch... volt a szimpatikusabb.
Előzmény: siokemeny (4524)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4524
Üdv!

Én mindenképpen Sch... párti vagyok. Csak meg kell nézni a kivitelezését mindkét béléscsőnek, könnyűbeton elemnek.
És Sch...-ből is a teljes hőszigetelésű, nedvességre érzéketlen Unit favorizálom, mivel az SR béléscsöve átengedi a kondenzátumot (fatüzelésnél: kátrányt). És nem tudhatod, hogy fogsz-e majd tudni úgy tüzelni, hogy ne képződjön kátrány.
Előzmény: dcsabi8 (4523)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4523
Kéményvásárlás előtt állok. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Kandallóhoz kellene 20-as kémény kb 8.0m
Melyik a jobb választás: Schiedel, vagy a Leier. És ezek közül érdemes teljes szigetelésűt választani, vagy jó a sima is(SR ill LK)? Árban nincs nagy különbség.
Émile Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4522

 

 

 

 Viszont Te erre még nem válaszoltál :

 

 

  Mármint új, és ez nagyon helyes."

Előzmény: Törölt nick (4520)
siokemeny Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4521
Üdv!

1. Pontosan olyan szigetelés kell, ami tűzálló (pl kőzetgyapot). Golyónyomott alufóliával körbefogatod, plusz egy kis drótos megerősítés és kész is.

2. Mekkora teljesítményű, mekkora füstcsövű a vegyes kazánod? Lehet, hogy egy kicsit nagy lesz hozzá a kéményed.

3. Széntüzelésnél a kátrány nem jellemző, inkább a korom mennyisége a sok.

Pontosan milyen a kéményed? Sima falazott, csak a vakolást kör keresztmetszetűre készítették?

Ha megy a kéményseprő, akkor mondd neki, hogy 20-as rugós apparátot tegyen a kefe végére és azzal kotorjon. Csak hogy legyen értelme.
Előzmény: LudusMagnus (4519)
LudusMagnus Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4519

 

 

 

 

 

                  Sziasztok!

 

 

 

 

              Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy néhány kérdésemre válaszoljatok.

              A nyáron rakunk be vegyestüzelésű kazánt majd jövőre puffertartályt.

              A kéményt a födém és a tető között most vakoltuk újra.

              1. Mit tegyek rá ami szigetel is és tűzálló is, valamint hogy ezt milyen módon

                  erősítsem rá?

              2. A vegyes csövét ív nélkül vízszintesen vinném a kéménybe. Lentről kb.

                  80 cm-en csatalkozna . A kémény 11m magas, belűl kör, átmérő 20 cm.

                  Jó lehet így?

              3. Széntüzelésnél sok kátrány rakódhat le a kéményben ill. a kazánban?

                  Vagy a széntüzelésre ez nem jellemző?

                   

               Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm szépen.

 

 

                             Üdv.

                            Gyuri

siokemeny Creative Commons License 2009.04.16 0 0 4518
Alumíniummal bélelt kémény pedig igen is hogy van. Még új is. Mivel van ÉME-je, ezért használható. Nem is értem, hogy egyes kéményseprő cégek hogy tehetik meg, hogy nem engedik új épületnél az alu bélelést. Persze csak gázhoz jó és huzatigényes készülékhez, ergo külön kazánházba lehet csak betenni.

Kibír az alu is 20 évet, csak nem szabad malterral körbeönteni, kell egy kis szigetelés a kémény falazat és a béléscső közé. És a kondenzátumot (ha keletkezik) ki kell vezetni a kondenzidomból.

Ja, és most csak a merevfalúról beszéltem, a gégecső tényleg felejtős.
Előzmény: Törölt nick (4511)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4517
"Nálunk minden évben beleírták a jegyzőkönyvbe a nyílászárókat, az elszívót, stb.
Még az is lehet, hogy az illető hölgynél is beírták, csak mivel nem kérik, ezért
gondosan titokban tartja, mert hátha kiderül az ő felelőssége is..."

Felírják bizony ... ha a hölgynél is felírták akkor annak nyoma van, mivel minden feltárt nemmegfelelőséget írásban kell a tulajdonossal közölni ... Ha ez így van akkor a tulajdonos saját felelőssége sem elhanyagolható ... a baj csak az (ebben az esetben a kéményseprőnek szerencse) , hogy ez jogszabályilag nem kötelessége a kéményseprőnek, vagyis nem felelőségre vonható adott esetben.
Előzmény: Who111 (4516)
Who111 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4516

Nálunk minden évben beleírták a jegyzőkönyvbe a nyílászárókat, az elszívót, stb.

Még az is lehet, hogy az illető hölgynél is beírták, csak mivel nem kérik, ezért

gondosan titokban tartja, mert hátha kiderül az ő felelőssége is...

Lehet, hogy jól járna az a szerelő ha bekéretné a kéményseprők jegyzőkönyvét...

Előzmény: pjotrkolja (4512)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4515
Konkrétan a MSZ 04.82/1 meg is fogalmazza, hogy a kémények élettartamának meg kell egyeznie a az épület tervezett felújítási ciklusával ... ez testvérek között is 20-30 év ... persze kivétel itt is akad ... a kémény olyan részei amik jól hozzáférhetőek és a felújításuk az épület funkciójának zavarása nélkül megoldhatóak. ...
:/ ??
Már csak egy kérdés marad: Mikor zavarom meg az épület funkcióját?
Gondolom amikor engem zavar ....
Előzmény: Émile (4513)
Émile Creative Commons License 2009.04.14 0 0 4514

 

 

 

 

 Erre találták ki a védőügyvéd szerepét.

 A megvádolt gázszerlő nyugodtan beidéztetheti a hatóságósdit játszó illetékes kéményseprőcég vezetőjét is, sőt akár a szomszéd község papját is. A biróság majd eldönti kit akar meghallgatni.

 

 Más : most hogy a ferencünk megvádolta a biróságokat,  ügyészeket stb, lehet tévedett. De hogy a magyari biróságok egy kalapszart sem érnek, azt a drága ferikénktől függetelenül is hallottam. Nagyon belterjesek, mechanikusan döntenek.

 

Úgyhogy mindenki óvakodjon, hogy eléjük kerüljön.

 

 Állítólag nem tudják mi az élet. Élik a maguk belterjes világukat. Sokszor csupán a szerencsén múllik kit mrasztalnak el, kit nem.

 és VEZETŐJÜK továbbra sincs !

Előzmény: Törölt nick (4511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!