Keresés

Részletes keresés

glashuette Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156210
Előzmény: oys... (156209)
oys... Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156209
Előzmény: oys... (156208)
oys... Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156208

Na, úgy látom, nem túl nagy a tolongás az elérhető áron kínált Rolex Zephyr-emért. Ezért ismét idézem:

 

"úgy döntöttem, hogy megválnék a féltve óvott és ennek megfelelően karbantartott Rolex Zephyr-emtől (typ:1038). Kifejezetten príma állapotban van, ünnepi viseletemre szánt darabról van szó, tartozékaival együtt.

Akit érdekelne mintegy 4 százas kHUF-ért egy ilyen, az ne kíméljen, írjon nekem!"

Előzmény: oys... (156200)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156207

Az is lehet,hogy a werket kapták ki belőle.Meg kellene nézetned a tokot valahol,mert lehet igazi.

Én sem hallottam még olyat,hogy milliós nagyságrendű hamisítvány.Semmi értelme,mert aki megvenné,úgyis kinyittatnám.

Előzmény: bimut (156205)
dexter0719 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156206

ékszerészhez vidd, ő megmondja mennyit ér anyagárban

egyéb értéke nincs

Előzmény: bimut (156205)
bimut Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156205

omegám van eredeti :-) ..ez meg rám maradt  ahogy most nézem a tört arany ára is majd egy millió kövek nélkül.. ezért lennék kíváncsi h ezt a /gagyit/ újonnan mennyiért vesztegették annó na meg hol mert gondolom nem kínai üzletben vagy a józsefvárosi na  meg minek csináltak ilyen anyagokból gagyi szerkezettel órát..:-(

vzstrial Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156204

Én a helyedben vennék egy Bulova Super Seville-t.

 

Vagy egy Orient Day-Date, igaz ez még nem zafír üveggel. És ez is párszáz dollár.

Előzmény: bimut (156203)
bimut Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156203

hol mindenhol ??és persze mint az előző kérdésemben is újonnan mennyiért..?tudom hamis viszont a nemes fém és a kő valódiak  amiket találok pár száz dolcsis órák..

Passionata Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156202

mindenhol ertekesitettek , attol , hogy szep meg hamis.

tortarany ar .

Előzmény: bimut (156201)
bimut Creative Commons License 2014.11.13 0 0 156201

Üdv az uraknak..érdeklődnék van egy rolex day date verk eta full 18 k anyag sűrűség géppel is vizsgálva  összes brill bevizsgálva géppel szintén eredetiek fémjelek ok..hol értékesítették ezeket az órákat milyen áron????nem nagyon találok róla a neten infókat ,csak a nagyon  olcsókról és az eredetiekről..nagyon szép darab ékszerész -órás szemmel is..órás is csak felnyitás után mondta meg h a szerkezet  eta..előre is köszönöm a választ ..

oys... Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156200

"vegyel egy datejustot es elj boldogan"

Aztán az is szóba került, hogy: "600e Ft-os használt DJ-t venni hülyeség (arról nem is beszélve, hogy a jobbak igencsak 1M felett kezdődnek)".

Mindehhez képest az alábbi ajánlattal bátorkodnék előhozakodni:

 

Urak!

Datejust ajánlatom ugyan nincs, azonban kénytelen-kelletlen úgy döntöttem, hogy megválnék a féltve óvott és ennek megfelelően karbantartott Rolex Zephyr-emtől (typ:1038). Kifejezetten príma állapotban van, ünnepi viseletemre szánt darabról van szó, tartozékaival együtt.

Akit érdekelne mintegy 4 százas kHUF-ért egy ilyen, az ne kíméljen, írjon nekem!

 

.

 

Tudom-tudom, ez nem a hirdetések fóruma, azonban én sem mindenkinek kívántam ezt a lehetőséget az orrára kötni, legszívesebben olyanvalakinek adnám át, akiről az itteniek közül jól tudhatom, hogy hasonlóan megbecsülni képes új gazdája lehetne. Ezért írtam ide.

Tehát: itteni ismerősök előnyben!

Előzmény: Passionata (156168)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156199

(jav: W790 W760)

Előzmény: tomcat (156198)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156198

Én meg pont hogy nem értek egyet a lentiekkel. Ha egy óra valamiért számomra érdekes és megtetszik, ráadásul éppen van rá keret, akkor megveszem, nem fontos, hogy épp búvár vagy kronó, elektronikus vagy mechanikus (vagy épp elektromechanikus) . Le is álltam egy ideje a svájciakkal, mert az ETA 2893, 2836 és 7750 mellé nincs igazán olyan, ami érdekelne. Az új műanyagos ETA werkek egyáltalán nem hoznak lázba, hiába a hosszabb járástartalék, még egy hőkompenzált kvarc kellene talán.

OFF

Úgy alakult, hogy kicsit nem figyeltem és a napokban már a hatodik japán került az óratartóba. Gondolkoztam azon, hogy írok az utóbbi kettőről a felkelő napos topicba, hátha másokat is érdekel: az egyik egy Citizen H820-as rádió vezérelt AT9010-52E, a másik egy Citizen W790-es Proximity AT7030-05E. Mindkettő azért érdekes, mert atomórákhoz szinkronizálnak, a H820-as a szokásos DCF77-el (az E670 szerkezethez képest ég és föld a kezelhetősége), a Proximity pedig Bluetooth-al az iPhone-on keresztül. Nyilván gyűjtői szemmel nem képviselnek túl nagy értéket, de az otthon elérhető legnagyobb pontosságot karóráknál a GPS-es órák kivételével így lehet elérni.

ON

 

tomcat

Előzmény: vzstrial (156197)
vzstrial Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156197

Nagy igazság van Boxer mondatában, viszont egy lelkes kezdő - és ide sorolom jómagam is - néha nagyon nem tudja mit akar és mik vannak és amikor meglát egy újdonságot (számára) akkor elkaphatja a gondolat, hogy hú ez is kell. Így képzeletben már vagy 100 db-ot számláló gyűjteményem van :D ilyenkor nagyon jó és kivételesen hatékony eszköz az, ha nincs sok pénzem - illetve időben belegondolok, hogy tényleg az kell-e...

 

Épp egy ilyen fellángolás közepette APT-t privátban fárasztottam a japán 6139 vonalon levő kérdésekkel, mert nap mint nap több és több verziót láttam és hú ez is tetszik, hú az is :D nem csoda, hogy ha most kicsit pihenőn van :D ezért elnézést :)

Az óra ami tetszik az természetesen belpiacos.. Seiya "barátom", épp talált is egyet. Meglátjuk, most azt mondom kell / tetszik. Meg is van a projekt további része.

 

Visszatérve Boxer kijelentésére, kell egy kis idő míg kirajzolódik, hogy valójában mit is akar az ember. Sokáig - 5-6 évig - csak a Spiritem volt, idén máris kettő órát vettem és akkor kristályosodott, hogy amit nézek az a Day-Date "komplikációs" órák. Amíg nem volt elvoltam a sima dátumos Spirittel. Ha most órát nézek - 6139 - akkor már alap, hogy azért ez benne legyen.

Előzmény: Wreck Diver (156195)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156196

http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-SMITHS-IMPERIAL-19-JEWELS-SHOCKPROOF-MENS-ROLLED-GOLD-WATCH-Working-/311163569529?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4872cb4579

Azt hiszem, csak a cal 0104 volt 19 köves ezekből.

De holnap megnézem, nincs-e rugóm.
Van még egy 3/4 cal 0104-esem az alkatrészek között.

Előzmény: Smíró (156174)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156195

Tényleg helytálló viszont, hogy egy ilyen 15-20 darabos doxa, cornavin, ruszki mix
valóban hétköznapi hordásra alkalmas állapotban tartása az bezony komoly összeg.
És a strandon még mindig csomagolhatja az egészet a törölközőjébe, ugye...

Nem tudom, melyik bolygón rentábilis dolog 5-8 ezer forintos órákat ötévente darabonként
- nagy kedvezménnyel és/vagy zugórásnál - 10 ezer / darab szervizeltetni, a közben felmerülő
költségekről ( hopp egy karc vagy épp párafolt a plexin, felmarta az izzadság a krómozást stb. ) nem beszélve.
Vagy épp órássá képeződve, és százezreket szerszámra elverve magadnak megcsinálni...

Akár egy Universal white shadow-ra is érdemesebb ennyit költeni azért, mint egy ezerkettes wostokra.
Vagy egy acél Omega 30T2-re szemben mondjuk egy krómtokos doxával.

Másrészt a Boxer Peti szavai jutnak eszembe, aki nagyon szépen megfogalmazta,
miért érdemes a kezdő gyűjtőnek először rendezni a sorait, és irányt szabni az új hobbinak.

Utólagos engedelmével:

"Javaslom mindenkinek, hogy már a gyűjtögetés legelején próbáljon koncepciót kialakítani és határozza meg magának a fő irányvonalat, célterületet.

Így rengeteg időt és még több pénzt spórolhat meg magának az újdonsült gyűjtő. "

 

 

Előzmény: tomcat (156193)
ath Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156194

az egy óra koncepció nekem sem menne, pedig a sub - legalábbis a számomra - megtestesít mindent amire szükségem volna objektív és szubjektív szempontból is. ettől még egy ad hoc alapon összevásárolt óradobozt én nem neveznék gyűjteménynek. angolban van egy jó elhatárolás a collecting és a hoarding között, talán a gyűjt-felhalmoz lenne a legjobb párhuzam. a gyűjtemény mögött koncepciónak kell húzódnia. legyen vintage, legyen csak chrono, legyen csak omega, legyen csak military stb......

 

az pedig, hogy valaki x pénzből inkább egy "jobb" vagy több olcsóbb modelt vesz, a privát döntés, én inkább az elsőt választanám, legyen az dj vagy bmi más, ettől még a másik nem lesz gyűjtés. 

Előzmény: tomcat (156193)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156193

Minden gyűjtemény a második darabbal kezdődik. :)

Nem hiszem, hogy egy 28xx vagy 775x ne lehetne ott egy napi hordásra szánt "gyűjteményben", ahonnan épp az alkalomnak vagy a kedvnek megfelelően választ az ember.

A "veszel egyetlen Rolexet és soha többé nem kell más, mert mindenhez hordhatod" koncepció szerintem nem helytálló és eleve mit kezdjen az az órakedvelő, akinek sem a Rolexek, sem az Omegák, de még csak a Breitlingek sem tetszenek? Vegyen csak azért ezekből, mert az órás topicon a 3135 a császár? Ugyanez ugyanakkor nem mondható el a korábbi ETA-s Seamasterekről, Speedmasterekről, de a Co-axialról sem szokás ódákat zengeni.

Akkor mégis mi marad?

Mert innentől már leginkább ízlésekről megy a polémia, az meg mindenkinek a sajátja.

 

tomcat

Előzmény: ath (156191)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156192

nekem vissza kell fogni magam. en gyujto tipus vagyok. szerencsere se helyem, se idom, se penzem nincs arra, hogy minden baromsagot osszeszedjek, kulonben egy muzeumban elnek.

Előzmény: ath (156191)
ath Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156191

akkor én vagy túlfejlődtem és az evolúció új fokára léptem vagy nem vagyok férfi, de nem igazán gyűjtök semmit, sőt olyan hobbim sincs, amiért megőrülnék. vannak óráim, de kollekciónak, főleg átgondolt kollekciónak nem nevezném, szeretek csomó dolgot de nem ezek köré építem az életem. 

spec én is inkább azt vallom, hogy egy jó és értékes óra több mint 10 értéktelen, de igazad van, hogy ez főleg koncepcióbeli különbség. 

Előzmény: altimus (156190)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156190

igazad van, ezeket az orakat nem erdemes gyujteni. igazabol nem is erre a szalra reagaltam, hanem arra, hogy ezek az orak a svajci oraipar legaljat kepviselnek, mert nem egeszen vilagos, hogy ez mit akart jelenteni. (illetve szerintem nem igaz, minosegben, izlesben, kivitelezesben biztosan nem). csupan azt irtam, hogy egy mai tissot, certinat kezbe veve en nem erzek minosegi kulonbseget ezek kozott es az abszolut top kategoria kozott. hogy gyujteni mit es milyen aron erdemes az mas kerdes. en is gyujtok olyan dolgokat amit sokan a szemetbe dobnanak, vagy legalabbis azt mondanak ra, hogy ertektelen vacak, meg minek. a ferfi emberben genetikailag benne van a gyujtes. gondolom evolucios okai vannak. szerintem aki orat akar gyujteni az gyujtson orat. olyan ami tetszik neki, meg amit megengedhet maganak. nagy befektetes igy nyilvan nem lesz belole, de nem is feltetlenul az a cel, hanem a kulturalt idotoltes es szorakozas. en amugy nem gyujtok orakat, de igy is van 7-8 oram otthon, amibol rendszeresen 3-t hasznalok, egyet napi celra, egyet alkalmi oranak. egyet meg utazashoz. a tobbi orat evente ha eloveszem.

Előzmény: ath (156189)
ath Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156189

a célnak megfelelnek, de minek gyűjteni őket? én ezt pont úgy nem értem, mint pld az opel és suzuki swift klubokat. nincs az égvilágon semmi baj egyikkel sem, de a használati tárgy kategóriáját nem lépik át. 

Előzmény: altimus (156185)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156188

volt egy totalcar musor ahol bekotott szemmel ultettek be embereket autoba es ki kellett talalni, hogy milyen aru/kategoriaju az auto. ott nemi matatas utan szinte mindenki jol lotte be a szinvonalat. egy autoba beulve vilagos a pozicionalas, a minoseg. amit irni probaltam az az, hogy pl. egy uj certina, vagy tissot csak ugy kezbe veve abszolut minosegi termeknek tunik. megmunkalasban, anyaghasznalatban, sulyban egy 10x, 100x dragabb ora se tud tobbet. egy dacia logan es egy duplajaba kerulo golf kozott meg egbekialto a minosegi kulonbseg.

 

egy goodwood-i autonal nem a minoseget, hasznalhatosagot fizeted meg, hanem az unikalitast, a tortenelmet ... sot mi tobb van egy szint ami felett mar az auto is inkabb penzugyi befektetes mint hobbi, szemelyes erdeklodes targya.

 

a mai minosegi svajci oragyartok a pozicionalast nem a minosegen keresztul gyakoroljak. inkabb a markanev, az ar, az adott marka moge tett story ... az ami pozicional.

Előzmény: Passionata (156186)
spyder999 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156187

Akkor miért nem üzensz nekik az ebayen keresztül?

Ez nem a vatera,hogy letiltanak ha elérhetőséget osztasz meg.

Előzmény: sphunter (156178)
Passionata Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156186

akar egyet is ertek , a kerdezo -helyesen- erdeklodott , es valaszt kapott ,

goodwoodban is kerdezhetne az ember ,hogy ranezesre az itteni kocsik pont olyanok mint az o renault fluence kombija csak csunyan osszematricaztak oket .

Előzmény: altimus (156185)
altimus Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156185

"A Tissot, Certina, Hamilton semmiképp sem a legalja, igaz nem presztízsórák, de korrekt acél tokban, elől-hátul zafírral teljesen vállalhatók. ..."

 

en meg ennel is tovabbmennek. egy laikus szamara, aki soha nem fogja kinyitni az ora hatuljat, es fogalma sincs arrol mi az a kaliber, egy mai tissot kezben fogva pontosan ugyanolyan minosegunek fog tunni mint egy akarmilyen breitling, sot mi tobb, mint egy akarmilyen legfelso kategorias ora, beleertve akar a patek-ot is.

 

termeszetesen a presztizs kulonbseget (arkulonbseget) erzekelni fogja, de hogy kezbe fogva ezek az orak abszolut ugyanazon a szinten vannak mint a legfelso kategoria abban en biztos vagyok. csak az igazi oraertok fognak kulonbseget latni.

 

design oldalrol epp a fent emlitett orak mai termekpalettajat sokkal letisztultabbnak, kulturaltabbnak, izlesesebbnek tartom mint jonehany joval magasabb kategoriaju oragyarto mai termekpalettajat.

Előzmény: tomcat (156183)
Passionata Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156184

bizzuk a kerdezore.

Előzmény: tomcat (156183)
tomcat Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156183

Akkor ismét:

A Swatch-group hivatalos álláspontja szerint:

Prestige and Luxury Range: Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega.
High Range: Longines, Rado, Union Glashütte.
Middle Range: Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton; Calvin Klein watches + jewelry.
Basic Range: Swatch, Flik Flak.

 

A Tissot, Certina, Hamilton semmiképp sem a legalja, igaz nem presztízsórák, de korrekt acél tokban, elől-hátul zafírral teljesen vállalhatók. Sokszor még inkább, mint egyes marketing árazott egykor jó nevű brandek. Az, hogy szerinted nem jó órák, egyéni vélemény, bár ETA és ETA közötti viszonyításban azért nehéz észérvekkel alátámasztani (Nem cseng olyan jól a Tissot név, mint pl. az Eterna? Akkor tessék meg lehet venni 6000 dollárért a szintén ETA-s Eternát.). Szerintem egyébként 600e Ft-os használt DJ-t venni hülyeség (arról nem is beszélve, hogy a jobbak igencsak 1M felett kezdődnek), mégsem teszek kategorikus kijelentéseket és szólom le azt aki nem így gondolja. Én pl. jóformán semmihez nem tudnám hordani.

A Seiko tudtommal nem svájci, legalábbis az enyémeken az szerepel, hogy Made in Japan.

 

tomcat

Előzmény: Passionata (156181)
1sittes Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156182

sziasztok!

mit szóltok az alábbi órához? nem ismerem tulzottan de tetszik nekem, ér ez ennyit? honnan tudom h nem olcsó replika

 

http://olx.hu/hirdetes/fortis-b-42-day-date-pc-7-swiss-air-force-limited-edition-uj-ID2yzj5.html#f187034adc

Passionata Creative Commons License 2014.11.12 0 0 156181

Nagybanyai festoket is lehet gyujteni meg piaci ozikes mazolmanyokat is,terminologia szerint mindketto gyujtemeny.a kerdezo rossz iranyba indult ezert probaltam segiteni,

es olyan orakat ananlottam amiket mindig szerethet majd vagy ha megunja szepen ki tud szallni.most oszinten a felsorolt kupac krimplit meg orokolni is szivas.

 

 

en azert ezt az eta tokozast pejorative ritkabban hasznalnam ,sok oragyar-panerai stb-orulne ha megbizhatosagaban ,szervizelhetosegeben egy 2892 szintukalibert tudhatna magaenak ,es egy felhasznalo szamara aki nem kifejetten egy bizonyos werket szeretne a fenti ket szempont a legfontosabb.nagy kedvencem volt mindig a patek cal.240,mai napig a legszebb automata werk szamomra annak ellenere ,hogy apt szerint egy sima universal licensz es pontossagban semmivel sem jobb mint egy cal.3135 am ha valakinek ez kell hat ez kell de barki tanacsot kerne eszembe nem jutna ,hogy ezt ajanljam elso oranak arra egy eta vagy egy 15xx ,31xx tokeletes.

 

amiket te ajanlottal azok szerintem nem jo orak ,certina ,tissot mar ne is haragudj a svajci oraipar alja ha olcso kell es jo akkor legyen seiko es egy otvenesbol kesz is a tortenet.

Előzmény: tomcat (156179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!