Keresés

Részletes keresés

tacsy003 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 736

Köszönöm!

Igen az Ázsia Bt-ben vásároltam, meg rizsbort is :)

Hol lehet ilyen sokat vásárolni? Mert sajnos mivel én vidéki vagyok így kénytelen vagyok rendelni az ázsia bt-től, mert a környéken csak multik vannak, ilyen bolt nincs sajnos...

Előzmény: Mett91 (733)
tacsy003 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 735

https://youtu.be/zsHAix_kBrg

Ezt a szószt használom :)

Tudom, hogy elég neki annyi, de nem árt neki úgysem ha tovább benne van :)

Valamint én pácnak ezt használom

https://www.youtube.com/watch?v=0Ns1-2r4gnA

Majd kipróbálom azt is amit te írsz legközelebb :)

Előzmény: nicko (732)
Mett91 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 734

Most látom ázsia bt a hsz. ben :) Elnézést kívánok!

Előzmény: Mett91 (733)
Mett91 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 733

Nagyon ügyes! Gratula! :)

 

Szójaszószból Lee Kum Kee premium dark -ot ajánlom, de az összes Lee Kum Kee cucc minőségi.

Rizsbor pedig Shaoxing...ezt nehezebb beszerezni, bár én nemrégiben vettem egy 5 lityós kannát, amiből lett 10 palackkal, ami kb sosem fog elfogyni, szóval ha kell... :)

 

 

Egyébként hol sikerült beszerezni a wokot?

Ilyen gömb fenekű jó lenne idehaza is, mégis csak autentikusabb, nomeg praktikusabb is.

Előzmény: tacsy003 (727)
nicko Creative Commons License 2017.06.07 0 0 732

milyen szosz?

mezei kinai szojaszosz, kinai rizs bor es tojasfeherje jol osszekeverve ebbe barmelyik hust rakva 15-20 perc boven eleg. Kozvetlen sutes elott kell a kemenyitot (kukorica a legjobb) hozzakeverni.

Előzmény: tacsy003 (731)
tacsy003 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 731

Szerencsére a hellyel nekem nincs problémám :) Ma megcsináltam a szószomat és a húst is bepácoltam, holnap pedig meglesz az első főzés is a wokban :)

Előzmény: nicko (730)
nicko Creative Commons License 2017.06.07 0 0 730

pontosan.

itt a nyar lehet sok zoldseggel kinai szeru kajat alkotni. Ilyenkor a panel konyhajaban minden helyet elfoglalok ahova darabolt zoldseget, elore fozott rizst, pacolt hust tudok rakni. :)

Előzmény: tacsy003 (729)
tacsy003 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 729

Igen ezt láttam a vidikben is :D több az előkészület mint maga a főzési idő :D

Előzmény: nicko (728)
nicko Creative Commons License 2017.06.06 0 0 728

nm

eloszor mindent darabolj fel, hust pacold be stb. mert miutan hevited a wokot ezekre nem lesz idod.

Előzmény: tacsy003 (726)
tacsy003 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 727

tacsy003 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 726

Nah túl vagyok a beavatáson.... :) remélhetőleg sikerült. Főzni majd valamelyik nap fogok benne akkor lesz az éles teszt, hogy ragad benne az étel vagy nem :D Köszönöm a tanácsokat! :)

Előzmény: nicko (725)
nicko Creative Commons License 2017.06.04 0 0 725

jó a szabad tűz is erre a célra ha van mire tenni/ültetni a wokot lásd a képeket. :)

Előzmény: tacsy003 (724)
tacsy003 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 724

Dokumentálom! :) Sajnos a gázzsámoly nem érkezett meg így jövőhétre tolódik a dolog... :

Előzmény: nicko (723)
nicko Creative Commons License 2017.06.01 0 0 723

rendben. 

keretik kepes beszamolot mint az #561-es hszben. :)

Előzmény: tacsy003 (722)
tacsy003 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 722

Köszönöm a kimerítő választ! Ha megtörtént a beavatás jelentkezem! :)

Előzmény: nicko (721)
nicko Creative Commons License 2017.05.31 0 0 721

Hello.

Elso hasznalat elott nyugodtan vegyel dorzsi szivacsot pl. Lidl es egyebb hasonlo boltokban van sot en az Obiban vettem. Dorzsiszivacs es mosogatoszer valamint meled viz. Amennyire tudod leszeded a gyari vedoreteget ezek segitsegevel, majd ezutan rakd a gazzsamol,ra es egesd jol korbe.  Mosd el mosogatoszerrel majd jol oblitsd el a wokot.

Keszits ki olajat lehetoleg mogyorot es papirtorlot. Valamint ha nem vagy azbesztkezu kelleni fog egy csipesz vagy olyan amivel a tesztat szoktak kivenni vagy vannak a husszu nagyobb fabol keszultek. Beleontesz pici olajat a wokba a papir torlovel egyenletesen kend ki vele belulrol hogy mindenhova jusson majd rakd fel a zsamolyra. Mikor fustolni kezd vedd le rola es papirtorlovel torold ki. Ha tudod kezzel hanem akkor csipesszel.

Ezt mindaddig ismetd meg (olajozas,torles) amig nem lesz fekete szinu a torlo kendo. Altalaban 5-6x kell megismetelni.

Ezutan lesz beavatott a wokod es nem hasznalhatsz mosogatoszert csak vizet a bambuszkoteggel. A tobbit elvegzi a magas ho.

Tipp: porehagyma szar veget amit amugy is kidobunk erdemes 5-10cm darabokra vagni, leveleire szedni majd olajjal egyutt a wokba tenni ey hagyni had fustoljon, mikozben kavargatjuk, hogy az olaj a wok oldalat kenje es raegjen.

Vagy erdemes sult krumplit kesziteni benne ( ez lehet olcsobb etolaj is) es ugy kavarni hogy az olaj kenje a wok oldalat mindenhol. Ezekkel a trukkokkel hamarabb ellehet erni, hogy az olaj mint egy teflon retdg kepzodjon a wokban. Acel wokban minnel jobb ez a reteg annal finomabb lesz a benne keszult etel.

Előzmény: tacsy003 (720)
tacsy003 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 720

Üdv! Én is beruháztam egy acél wok-ra az azsia bt.-től és egy 6,5 kW gázzsámolyra. Ha minden jól megy pénteken kezdődhet a beavatás... én ezt a módszert néztem ki magamnak: https://www.youtube.com/watch?v=UGXGJD2xTzQ 

Így sok év tapasztalat után tudnátok adni pár tippet nekem, hogy mire figyeljek oda.... pl: hogy ne sértsem fel ezt a tapadás réteget, mert látom, hogy van ez a dörzsi nevezetű tisztító és a Wok tisztító seprű bambuszból, ezt is azt is használják konyhán a youtube videókban. Gondolom akkor nem lehet rosz a dörzsis dolog sem. Valamint a főzés résznél én valahogy eddig nem tudtam olyan ízűt csinálni mint ami a kínai gyors éttermekben van... https://www.youtube.com/watch?v=zsHAix_kBrg Én ezt a szószt használom, és lehet azért mert ők nem használnak ilyen alapanyagokat mint én a szószómban, de próbáltam már csak simán szójaszósszal és egyéb alap dolgokkal is mint ahogyan a videókban is vannak a receptek,de úgysem sikerült.. lehet, hogy a tefal wok és az acél wok között lenne ekkora különbség, mármint a hirtelen sütés miatt...? 

ketmm Creative Commons License 2017.01.10 0 0 719

Először a Első Pláza gyors wokjából ettünk, tésztás/rizses csirkét/marhát felváltva. Később elnagyolták a hagymát és sok burgonyát tettek bele. A jobb helyeken még ma is elfogadható, de a feleségem nem ehetett hagymát főleg nem félig nyers hagymát. Ekkor váltottam a vörös/fehér hagymáról gyenge hagymára. Ahol a hagyma kell oda a fehér és a kemény zöld része alkalmas, salátához és díszítésnek a szép zöld szárak és levelek, akár hosszában, akár apróra vágva. Nem főzöm és nem jeges vizezem, csak úgy magában. Kapható egy zsenge és egy rostosabb variáció a gyengehagymából, ízlés kérdése. A gyömbér és fokhagyma mellé kis karikára vágom és velük együtt gyengítem(lángról levéve), amikorra felér a fokhagyma illata elég a gyenge hagymának is a hő. Szerettem azt a megüvegesített hagymát kíni/thai/ázsiai fűszerezéssel, de megbarátkoztam a saját változattal is, mert alapvetően szeretem a hagymát. Ám teljesen ki is lehet hagyni, ha valaki nem szereti/eheti.

Előzmény: nicko (718)
nicko Creative Commons License 2017.01.10 0 0 718

gyenge hagyma :)

mindig tanul az ember.

Előzmény: ketmm (717)
ketmm Creative Commons License 2017.01.10 0 0 717

Igen, pontosítom, az általam használt zöldségekre vonatkozik: káposzta, brokkoli, sárgarépa, zöldség, zeller, cukkini, gomba, zöldbab. A fokhagymát, gyengehagymát, gyömbért, egyéb fűszert a tűzről levett wokba teszem és nem is teszem vissza önállóan, ráteszem a visszarakandókat (zöldségeket, húst, tésztát) és akkor teszem vissza a lángra. A szósz(saját kevert, mikor mi) elkeverése után megy a babcsíra, bambuszrügy, gyengehagyma zöld része, találás előtt egy kóstolás(ha kell: só, chili, b.cukor, citrom, balzsamecet, szójaszósz, szezámolaj...) aztán a zellerzöld. Nálam kis eltérésekkel ez a menet. Van lemez wokom is, de azt még nem használtam, nincs beavatva, amit használok talán nem is öntött, hanem kovácsolt, mert vannak nyomai, amit tisztításkor lehet látni.

Szeretjük ezeket az egytálételeket.

Előzmény: nicko (716)
nicko Creative Commons License 2017.01.09 0 0 716

nem történt semmi :)

 

lemez woknál elég hamar füstölni kezd az olaj az öntöttvashoz képest, így ha már látni a füstöt mehet bele a hús. zöldségél nem várok vele eddig a pontig, mert megégne rögtön a bambuszrügy vagy fokhagyma főleg ha apróra van vágva.

mirelit zöldborsónál várok majdnem addig mint a húsnál, mert ha túl forró az olaj kipattog a wokból a zöldborsó :D

öntöttvas wokot meg 10 percig hevítem után megy bele az olaj aminek fél perc is elég megy bele a többi cucc.

Előzmény: ketmm (715)
ketmm Creative Commons License 2017.01.09 0 0 715

Elnézést, hogy nem jól emlékeztem.

Azt javasolta valaki, hogy amikor beleteszem a pl. a zöldséget pattogjon a forróságtól. Később láttam olyan videót ahol a kínai szakács a wok forróságát kézzel becseppentett vízzel ellenőrizte, pattogott benne a csepp víz. Ez segíti elkerülni a letapadást, tettem a fagyasztóból fagyottan a wokba zöldbabot és így sütöttem elő, természetesen kevergetni kell. Amikor megjelenik a babokon néhány barna folt kész az előkészítés, félreteszem a szűrőre.

A kertben használom (200 nm, örülök, hogy nekem van lehetőségem erre), mert a használt fűszerek és füst erősen betelepülnek a lakásba. Egyébként egy jó bogrács alá való gázégő és egy hegesztett vaskarika megadja a lehetőséget a telken is.

Előzmény: nicko (714)
nicko Creative Commons License 2017.01.09 0 0 714

sok mindent írtam, de nem emlékszem pattogásra :))

de arra akkor jól, hogy kell a min. 8kw-os zsámoly.

telken van nekünk is pb de semmi más hozzá...ott asszem marad a bográcsolás bár nyílt tűz felett a lemez wokot is lehet használni csak ne kormolná össze az alját.

Előzmény: ketmm (713)
ketmm Creative Commons License 2017.01.08 0 0 713

Sziasztok!

Az egyik voltam aki érdeklődött a zsámolyok teljesítményével kapcsolatban. Több éve használok már wokot, de elkelt az itteni fórum segítsége és a sok video a yt-on. Kell a 8kW vagy feletti. Gázpalackkal használom kint, valaki kérdezte lejjebb, hogy a gázpalack töltöttsége fontos e. Tapasztalatom szerint nem, mert a kevéssel a kiürülés előtt csökkenik csak a láng erősség. A nyomáscsökkentő már igen meghatározó, kaphatók a szakboltokban is állítható nyomáscsökkentők. Egy ilyen (megfelelő összehangolással) és a 8kW egészen használható párosítás. Egy régi öntöttvas wokom van, még nem félgömb az alja, kicsit nyomott a nyele felé, nehéz, kell a felforrósítás, pattogás, jobb a külön-külön sütés, de megéri. Amióta elkaptam a pattogást (talán nicko írta), nincs letapadás és álom a takarítás. Heti egy-két alkalommal főzök benne kettőnkre.

nicko Creative Commons License 2017.01.08 0 0 712

Mivel a woknak speciális a kialakítása így azok az eszközök kellenek hozzá a könnyebb pirítás/főzés tekintetében amiket írtam. Forró olajban kell kavarni, forgatni az ételeket mezei fakanállal nem fog menni. Ha megnézel yt videókat látni fogod valamelyikkel a kettő közül főznek. Nem kell mindent megvenned elsőre el is hagyhatod amelyikhez nem jutsz hozzá. Wok lapátot én éveken át használtam az öntöttvas wokkal semmi mást, amit valamikor a kilencvenes években vettem a Metro áruházban (lehet néha most is árulnak nem tudom) de itt is van igaz már nem 5.5K-ért és nem 36cm.

Ha megvan a lemez wok és nem tudsz venni a közelben eszközöket hozzá, jó lesz átmenetileg egy rozsdamentes merő kanál is nem túl nagy méretben. Néha elcsenem az asszonytól az Auchanban vett inox Fackelmann merőkanalat amit levesekhez vett, ha csak magamnak pirítok rizst vagy főzők. Ezen felbuzdulva vettem műanyagból is wok kanalat, merőkanalat a porcelán és teflon bevonatú wokokhoz, hogy ne tegye már tönkre. :D

Bp-n Köki terminálban vettem egy fém wok lapátot a gömbgrillhez valami 400Ft-ért...anno a Vámház krt-n vagy 20 éve 2-3K volt. :)

Van a bronz szűrőjük..ilyet is vettem csak nem bronzból van, de kínai occó ;) rozsdamentes ugyanebben a kínai boltban a Kökin szintén fillérekért 300-400Ft. De ha benézel nálatok ilyen boltba amiben konyhai felszereléseket árulnak szerintem ott is lehet találni. Én már legtöbbször arra használom, hogy wokban sütöm a Lidl féle mirelit sült krumplit és ezzel a szűrővel veszem ki, mert jól lecsöpög róla az olaj. Közben a wok meg kap újabb olaj réteget a sok olajtól. :)

Az ilyen sütéshez vagy amikor a bepácolt húst sütöm bő olajban akkor nem a mogyorót használom, hanem a hidegen sajtolt Mágocsi napraforgó olajat (750Ft/L a piacon) baromi jó íze lesz tőle. Zöldség pirításhoz és minden máshoz a mogyoró olajat használom.

Wok tisztítónak jó lehet a fém dörzsi szivacs is (Lidlben vagy más hasonló boltban van fillérekért) amíg nem tudsz venni wok seprűt vagy bambusz köteget.

Szóval kezdésként meglehet oldani olcsón is a kellékek beszerzését aztán majd kiderül, hogy folytatjátok ezt a vonalat vagy sem.

 

PB gázhoz vannak a zsámolyok. Korábban beszéltek itt róla milyet érdemes venni valami 8-10kw-ra emlékszem.

Előzmény: Veghaster (711)
Veghaster Creative Commons License 2017.01.06 0 0 711

Köszi az infókat, még emésztem egy kicsit. Így a serpenyő+kanál/lapát+tisztító kefe szett már erősen üti a 10 ezres határt. Ezt még át kell beszélnem az asszonnyal.

Nem találtam nagyon Fehérváron olyan kínait, amelyiknél lenne wok. Az Auchanban főként bevonatosak (kerámia, alu, műanyag stb.) voltak. Majd még körül nézek.

Gondolom gömbölyű serpenyő azért lenne jó döntés (annak ellenére hogy a jelenlegi sütőhöz meg kell vásárolni a gyűrűt), hogy ha a jövőben olyan sütőnk lesz, amin van wok égő akkor azt jobban körbe tudja nyalni a láng. Vagy ennek sincs jelentősége ?

Írtad a gázerősséget: palackos gázunk van, de lövésem sincs hogy mekkora nyomás van benne. Minden esetre itt csak akkor van nyomásesés mikor ürül a palack : )

Előzmény: nicko (710)
nicko Creative Commons License 2017.01.04 0 0 710

Még1x.

Mindegy, hogy kerek aljú vagy "lapos fenekű" a wok a végeredményt illetően. Csak az előbbihez kell a wok gyűrű, hogy megálljon a tűzhelyen! Én a lapos fenekűt használom.

http://azsiabt.hu/termekek/wokx

 

1. igen csak ennyi a célja, megtartani a kerek aljú wokot.

2. nem írtad, hogy haladó szakács vagy úgy ámblokk. :)

A wok használata teljesen más főzési eljárást jelent mint a megszokott hagyományos magyar konyha.

wokban piritunk többnyire a magyar konyha meg főz edényekben, lábosokban vagy max. 5cm magas oldalfalú serpenyőben. Emiatt a wok esetén mindent előre le kell szeletelni,darabolni,pácolni stb. mert ha már füstölésig hevítettük az olajat (az sem mindegy melyiket használjuk) már nem lesz idő ilyenekre, gyorsan megy minden. Egy kezdőnél itt jöhetnek a gondok, hogy odaég a cucc a wokban :)

Meg amiket írtam nem kell külön hevíteni az elmosás egyszerű.

Acél wokba használat után tiszta vizet kell önteni vissza kell rakni a tűzhelyre majd mikor már jó forró a víz ekkor kell a wok tisztító (nekem bambuszköteg van de a linken látni fogsz "wok seprű" néven) csak ezzel szabad kisubickolni, majd az eljárást még 1-2x megismételni amíg tiszta nem lesz, kiöblíteni tiszta vízzel. Ha ez kész vissza a tűzre, hogy a víz elpárologjon a wokból és kicsit felmelegedjen. Ekkor tűzről levenni pici mogyoró olaj bele majd papír törlő segítségével szétkenni a wok belső részén mindenhol. Én ezt is tűz felett csinálom azbeszt kezem van. :) De jó erre a célra bármilyen eszköz nagyobb csipesz amivel a törlőt meglehet fogni. Erre azért van szükség, hogy ne rozsdásodjon a wok két használat között.

 

A beavatást csak 1x kell megcsinálni (kelleni fog fém dörzsi szivacs, mosószer, papír törlő, olaj, sok víz, tűzhely)az első használat előtt viszont azt jól így az időt kb. 1 óra rá kell szánni, mert gyárilag egy védő réteg van rajta rozsdásodást gátló azt el kell távolítani majd egy kis olaj réteget kell a wokra égetni. Erről linkeltünk be annak idején videókat.

Ha valaki mosószerrel mossa el wokot használat után magának okoz bonyodalmakat, mert azzal eltávolítja az olaj réteget, lehet újra elvégezni a beavatást.

Köjálnak mindig ezzel van gondja a kínai konyhák, büfékkel szemben, mert nem igazán akarják elfogadni azt a tényt, hogy ha a wokot tűzön hevítik használat után és használat előtt, nincs az a mosószer ami jobban fertőtlenítene a 100+ foktól. :)

 

Szóval nyugodtan vehetsz lapos fenekű wokot akkor nem kell a gyűrű az elkészült étel nem lesz rosszabb ízű benne mint a gömbölyűben. Alatta a tűz nem mindegy milyen erős..lakótelepen vasárnap 12-14 óra között szinte használhatatlan a gyenge gáz miatt.

 

wok mellett szükséged lesz egy bambusz kötegre vagy seprűre a tisztításához és vagy wok lapát vagy wok kanálra ami merőkanálhoz hasonló eszköz.

Székesfehérváron nem tudom, hol lehet ilyen eszközöket venni, Bp-n itt és itt.

Én a Rákóczi téri csarnoknál veszek már mindent mert olcsóbb.

Illetve vannak ilyen általános kínai boltok ahol minden félét árulnak, ott láttam pl. wok kanalat 400Ft-os áron is, szója szószokat, különböző rizst, igaz wokot meg nem árulnak (Köki terminál)

Előzmény: Veghaster (709)
Veghaster Creative Commons License 2017.01.03 0 0 709

Hú, köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. Természetesen újabb kérdéseket szül : )

1; ez a wok gyűrű jól látom, hogy semmilyen extra funkciót nem szolgál azon kívül, hogy gömbölyú aljú serpenyőt megtámaszt ? Beszéltem Zanussi szervizzel hogy lehetséges-e ezt a típust utólag "wokosítani", de elutasító választ kaptam, szerinte ahhoz az egész szelepet át kellene alakítani. Tehát ha jól értem, a wok ring nem fogja jobban "szétszórni" a lángot, ugye ? Ebben az esetben viszont a sütőn lévő rács, illetve a gázszórófej méreteihez illeszkedő méretű wok gyűrűt kellene találnom ?

2; Az nem teljesen világos, hogy egy egyébként rutinos, haladó szakácsnak miért nem javasolt az acél serpenyőt ? Van hátránya a beavatáson kívül ? Szőlőhegyen lakunk, a háztól karnyújtásnyira pedig egy bográcsozó hely - szóval ez nem lehet akadály. Meg úgyis disznóvágás szezon van : ))

 

Már nem lakunk a fővárosban, a gyűrű előbb jönne meg U.K.-ból, minthogy mi Pestre menjünk. De a serpenyőt - ha találok megfelelőt - ezen a héten megvenném pl. Szfváron.

 

 

Előzmény: nicko (708)
nicko Creative Commons License 2017.01.03 0 0 708

Végül is ezen elöl van a nagy égő nekünk hátul. Ez jobb ebből a szempontból, kényelmesebb a főzés rajta nagy lángon.

Ahhoz, hogy kerek aljú, tradicionális wokot használj mint a kínaiak, ahhoz egy kiegészítőt kellene venni egy wok gyűrűt. Lehet kapni a Vámház krt-i Ázsia Bt-nél vagy ebayről tudsz rendelni. Itthon tavaly mikor néztem 3500 pénz volt annyiba került a Vámház krt-on csak a gyűrű amennyiért a wokot vettem a Rákóczi téri csarnok oldalában lévő a kínai fűszeresnél, ahol nagyjából minden olcsóbb volt.

Ha nem akarsz ezzel szenvedni akkor nyugodtan vehetsz olyan wokot amit én is használok. 2015 áprilisában sokat beszéltünk erről, képeket videókat néztünk a használatáról a beavatásról keress vissza rá a topicban.

 

Teflonos - kezdők wokja nem igényel különösebb beavatást vagy az elmosásnál különösebb szakértelmet. Olajjal együtt szabad csak hevíteni. Ezek az előnyei, hátránya nem lesz olyan finom benne az étel mint az acél wokban.

Öntött vas wok - haladók wokja nem igényel különösebb beavatást, de az elmosásnál már nem mindegy miként végzik (tilos a mosogatószer használata) nehéz ezért ebben a dobva-rázva sütés kizárva. És min. 10 percig kel hevíteni a tűzhelyen használat előtt.

acélvas wok - profik wokja.

első használat előtt be kell avatni (erről bővebben írtunk többször is miért szükséges) majd hamar felhevül így nem kell sokat várni az olajjal, hogy bele kerüljön.

Dobva-rázva sütés/főzés ebben már alap.

Minél több réteg olaj kerül az oldalára annál lesz könnyebb a főzés (teflonszerűvé válik) és finomabb az étel benne.

Elmosogatni szintén tilos mosószerrel.

Még egy előnye van, hogy kertben nyílt láng felett (kiépített bográcsozó) is jól lehet használni, ráadásul az ilyen tűz erősebb mint az otthoni földgázos szokványos tűzhelyen. (én a beavatást a kertben végeztem el, mert panelben kihívták volna a tűzoltókat) :)

 

Szerintem öntöttvas wokot vegyél és olvasd el a beavatást miként kell valamint jó sok yt videó is tud ebben segíteni. :)

Előzmény: Veghaster (707)
Veghaster Creative Commons License 2017.01.03 0 0 707

Húh, megnyugodtam : )

És milyen serpenyő lenne a jó választás szerinted ? Homorú aljú vagy lapított ? Teflonos, öntött vas, alu ? Napi szintű süti-főzi van, hála a magasságos jó Istennek még jól is főz.  Valahol azt olvastam, hogy egy átlagos 4 tagú család esetén ~30 cm alá nincs értelme menni.

Zanussi zck552g1wa, eléggé alap típus.

Előzmény: nicko (706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!