Keresés

Részletes keresés

Ha-Jó Creative Commons License 2004.12.21 0 0 14935

Üdv a fedélneten!

 

A teljes leányságnak, s legénységnek Kellemetes Karácsonyi ünnepeket kívánok, s mindenféle hajós élményekben gazdag Békés Boldog Új Esztendőt.

 

Azoknak akik valamiben segítettek a munkámban, hobbymban külön köszönet.

 

Üdv Mindenkinek, Ha-Jó

MALWIN Creative Commons License 2004.12.21 0 0 14934

Ramsau,

jó utat kívánok én is, és a lehetőségehez képest boldog karácsonyt!

Remélem, mire visszaérsz, pihenni is tudsz.

Béke legyen veled utadon.

Előzmény: Ramsau83 (14927)
viking star Creative Commons License 2004.12.21 0 0 14933

Köszi a helyesbítést, korrigáltam. A motorteljesítmény a katalógusban volt feltűntetve. Azt viszont nem tudtam, hogy saját lábon jött Isztambultól. Azért megnéztem volna a tengeren:)

A Macskajajt most hogy így mondod, én is gondoltam rá, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mivel úgy gondoltam, odalenn ebből a típusból annyi van, mint a nyű. A Volga elvonulása előtte, jobban megfogott:))) Viszont összeegyeztettem a képpel, és tényleg az. Beírtam ezt is, had gyarapodjanak a dolgok:)

Köszi!

Előzmény: Ramsau83 (14932)
Ramsau83 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 14932

A Donauprincessin nem osztrák építésű. Hollandiában épült. A Dunára 1984 tavaszán került. Kezdetektől magyar személyzettel.

A magyar csapat Istambulban vette át a hajót és onnan saját lábon jött a Dunára.

 

Gépteljesítménye 2X1000 Le KHD (Klöckner-Humboldt-Deutz) V 12-es motorokkal. A gépház érdekessége hogy a segédmotorok is ugyanolyan tipusú mint a főgépek csak kevesebb hengerrel. 3 db 6 hengeres és egy 4 hengeres vészüzemi agregátora van. A vészüzemi a fedélzet szinten van, arra az esetre ha a gépházban vízbetörés történne. Tudomásom szerint a 90-es évek elején történt is. Az évszámra nem emlékszem.

 

A Vidin szerepelt a Macskajaj című filmben. A végén azzal utazott el az ifjú pár.

A hajónak Vidin a törzshelye. Tudtommal csak ott a környéken dolgozik. Nagyon ritkán megy hosszabb útra.

 

Az ukrán személyhajók az ÖSWAG kornauburgi gyárában készült (Amur,Dunaj,Dnipro,Volga,Ukrajna,Moldavia). Az ukrán önjárók is ott épültek a 80-as évek elején. A gyárat azóta bezárták. Az ÖSWAG csak a linzi hajógyárat üzemelteti de ott is régen épült már hajó. Az utolsó az Ostarici nevű személy hajó volt. Hajójavítással, átépítésekkel és vasútépítő gépsorok gyártásával foglalkoznak. A Meier hajók átépítését ott csinálták, kivéve a Strausst. Azt Pozsonyban csinálták.

Előzmény: viking star (14930)
viking star Creative Commons License 2004.12.21 0 0 14931

ezzel a térképpel alapvetően az a baj, hogy az országhatárokat úgy ahogy van elb:)

még a folyók csak-csak jól kanyarognak, de akik a sárga vonalakat rajzolták, azok nagyon nem figyeltek földrajz órán (ha ugyan tudtak jól haladni az anyaggal és belefért az órakeretbe Magyarország, mint apróbetűs érdekesség), és térképről rajzolták a flasht a honlapra, miközben galád térképtolvajok besurrantak az irodába (a munka hevében persze nem vették őket észre) és elvitték az összes atlaszt, pont, mikorra az országhatár-layerhez érkeztek volna a szerkesztésben, így hát mit volt mit tenni, rögtönözni kellett:))

meg nem azzal van a baj, hogy elcsúszott, mert láttam én már a Balaton kellős közepén Apajpusztát, meg olyat, aholeltolódik a túróba az egész, hanem az, hogy alapból nem jók se az arányok, se a törések, semmi.

(De vígasztaljon az a tudat, hogy Passau meg Linz alá került;))

 

Előzmény: MALWIN (14926)
viking star Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14930

No akkor pakoljuk tovább a mi kis dobozainkat" :))

 

Elkészült a kabinos-regiszter kísérleti (béta)verziója, a kezdőlap természetesen nem marad, az csak azért van ott, hogy legyen honnan elérni a hajókat:) két rendezés lesz, regisztráció(ország) szerinti, illetve ABC-rend szerinti, amit a kabinos-főoldalon választhat ki a kedves látogató. Itt választhatja ki továbbá azt is, hogy milyen nyelven kívánja nézegetni a hajókat (magyar/angol/német).

 

A próbaváltozat sablonhajói csakis a Ti kedvetekért a Duna legformásabb kabinosai lettek!! :)) (Ukraina/Dunaj/stb.)

A képek majd bővülnek, cserélődnek, csak a struktúra marad (ennek ellenőrzésére tettem csak fel a cuccot)

 

A négy kép (Tom adatlapjához hasonlóan) ki kell elégítse azokat az igényeket, miszerint látható legyen a hajó elölnézetből, oldalnézetből, hátulnézetből, valamit egy oldalról ráközelített orrnézetből. A négy képből legalább egy lesz hídról készült felvétel, és legalább egy partról, valamint legalább egynek mutatnia kell menetben a hajót. No, meglátjuk hogy lehet ezt alkalmazni 80 esetben:) A képanyag úgynézki (Pedro, Kurdeejay és jómagam) össze fog jönni.

Addig is, a kezdetek:

 

http://folyamhajo.hu/kategor/kabinen/new/adatlap.htm

Enzo Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14929

Jó utat, és Boldog Karácsonyt!

Előzmény: Ramsau83 (14927)
Enzo Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14928

"Kalocsa meg Baja környékére költözött, "

 

Ebben valami tévedés lesz. Én a térképen nem látom Kalocsát. Olyat igen, hogy Kalosca.

 

Előzmény: MALWIN (14926)
Ramsau83 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14927

Budapest ma 125, holnap 115, holnapután 108.

Szerdán 14dm-re, ma 15-re rakodtunk. Ugy néz ki a karácsony egyenlőre nem hoz vizet.

 

Holnap leérünk a térképről és csak Karácsony után jövünk vissza.

Ezért már most mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT!!!

 

És a napokban megjelenik egy új 110 m-es tankhajó a Dunán. Jövöre talán magyar lobogót kap.

Persze nem teljesen új. Csak még nem járt erre. Majd igyekszem levadászni.

Előzmény: Miksai (14923)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14926

Aha.A Tisza Zrenjaninnál ömlik a Dunába, Belgrád meg lecsúszott Koszovóra, a Duna meg helyet változtatott, és Bulgária belső folyója lett, Giurgiu, és Oltenita is Bulgáriába költözött, Pozsony visszatért Magyarországra, Bpest Dunaújváros, Kalocsa meg Baja környékére költözött, a Dunakanyar meg egyszerűen eltűnt, vagy legalábbis Gödöllő környékén fordul délnek

Mintha mi meg Strasbourgot betennénk Nürnberg környékére...

Tényleg hülye franciák..

Előzmény: Gracioso (14922)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14925

Nem ronda, de aki kicserélte a nyitóképet a honlapon, az monnyon le!

Betenni egy hispániait, a farosok helyett.....bőőőőőőőőőőőőődület!!Jujjjj!

 

Mintha Viking ezt a lenti  dobozt szerepeltetné a honlapján, mint a legtutibb hajót...

 

Karesz, a kardomba dőltem.....pfhüüühhhh....

 

 

Előzmény: Miksai (14923)
smith Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14924
Annyira nem, hogy még mindig lefelé megy!
hydroinfo
Előzmény: Miksai (14923)
Miksai Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14923

OFF de nem én kezdtem :-))

Van képetek a doboz buszokat fikázni itten !!

Akkor nézzétek meg a honlapom nyitóképét, az én kedvencemet.

http://www.novatrex.hu

Ha ez is ronda, doboz, akkor monnyatok le !!

ON

Kérdezem az illetékesektől: Nem jön a nagyvíz ? 

Gracioso Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14922
Ha a Malwin által betett honlapon a "view this cruise on the river map" gombra kattinthattok, akkor kiderül, egy nagyon "érdekes" térképet láthattok :(( Hülye franciák..
Előzmény: MALWIN (14920)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14921

Ezt már csak a kisördög mondatja velem:

Ha bejönne, nem kellene hirdetni :-)))

 

ui.: tudom, hogy ez nem teljesen így van

Előzmény: MALWIN (14920)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14920

Előbb On leszek, csak aztán off:

Valaki azt mondta, nem jött be a franciáknak a tiszai út.

Ehhez képest most is

hirdetik.

 

Az Off:

ismerem a pályázatot.Ez is doboz.Függőleges oldalfalak, függőleges hátfal.Homlokfalat mindegy mit teszel elé, ott nincs férőhely. Lásd Solaris Vacanza, Temsa Safari, Irizar Century.

On

 

Pont, mint a dobozkabinosok.

Előzmény: Z. Z. (14919)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14919

Most jöjjön a havi off:

 

olyan, mint a buszoknál, ott sem lehet jó férőhely/design arányt eltalálni

 

A DaimlerChrysler stuttgarti Mercedes formatervező központjának formatervezési pályázata a Mercedes Travegó típusú buszára épült, ahol meg kellett tartani a főbb befogadó méreteket, tengelytávot. A bsu elejére kellett egy 80 cm-es gyűrődési zónát is tervezni. Íme egy erőteljes, biztonságérzetet sugalló győztes (magyar) forma, ami nem doboz.

 Sajnos nem megy a tár, nem megy a link.

 

On

Előzmény: MALWIN (14918)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14918

Javithatatlan..:-))

 

Nekem töknyóc, csak szeretm, ha egy hajónak hajó formája van.

Tudom, ez olyan, mint a buszoknál, ott sem lehet jó férőhely/design arányt eltalálni.

Csak a doboz busz a gazdaságos.

Nade doboz hajó?

Előzmény: Z. Z. (14916)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14917

 December 20-a,

 

 és nem csak a révnél hajózunk.
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14916
Pedig kb. így van. Ha nem is KRAZ, de az említett felszereltséggel lehet akár 10 éves is az a Mercedes :-)))))))))))))
Előzmény: MALWIN (14912)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14915
85 másodpercen múlott, ha csendben maradtál volna :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: MALWIN (14914)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14914

Ennek lapnak a címe:

A lap nem jeleníthető meg. ÚÚÚÚtálom, és még vegyem is fel a kedvenceimbe???????
Előzmény: gumidani (14911)
gumidani Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14913
Előzmény: gumidani (14911)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14912

Zézé, kitérek a hitemből,

ezzel az érvrendszerrel jól bevásárolnál mondjuk egy autót..

Szóval ha ezek eszerint egy full bőr, klíma, hi-fi, hűtő, tv, dvd, net és mobil szerkezetekkel felszerelt Krazból nézed a kaliforniai tengerpartot, akkor minden OK???

Nemá.....

Előzmény: Z. Z. (14908)
gumidani Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14911
gumidani Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14910

Csodálkozik Mehemed,

Ilyenek a tehenek?

Előzmény: Z. Z. (14909)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14909

Külföldi érdeklődőként azt gondolom:

Ilyen a magyar puszta? Akkor milyen lehet egy város?:-)

Előzmény: gumidani (14904)
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14908

Találó leírás. Ha egyszer egy ilyen úton részt vennék, a két legfontosabb dolog:

 

  1. A hajóm belülről (luxus, design, ellátás, kényelem)
  2. A kinti látnivalók (csodás tájak)

 

Előzmény: MALWIN (14907)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14907

Már bocs, de engem ez a Flamenco egy lefektetett tízemeletes panelházra emlékeztet,amit valamiért vízre tettek, eléraktak egy hajóorrot, és az egészet az Ybbs tolja.

 

Pesten ez rundózás közben újabb hídként fog funkcionálni...

Előzmény: viking star (14878)
kpj Creative Commons License 2004.12.20 0 0 14906

Azt hiszem mára ennyi elég volt, majd legközelebb!

Egyébként frissítettem egypár képpel a képtárat is.

Előzmény: Z. Z. (14905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!