Keresés

Részletes keresés

Prelleg Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13157

Nagyod reformátusait Nagyodon (nem találtam meg az anyakönyveit a Familysearch-ön), római katolikusait Zsemléren (ITT) anyakönyvezték. (Itt én nem találtam a Jakab - Szendi házaspár gyerekei közül egyet sem, talán neked sikerülni fog).

Előzmény: oszlohat (13151)
magdusis Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13156

Kedves Skuomi!

Valami baj van az emailküldőmmel.Ma már más is visszajött,de csak később lesz segítségem,hogy mi baj lehet.

Ahogy tudom ,küldöm megint az ímélt.

Bocs,de nem tudom mi a baj.

Előzmény: skoumi (13155)
skoumi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13155

Kedves Magdusis,

 

keressen meg emailben (honlapomon keresztül eléri)

 

Az anyakönyvi kivonatot az esemény helye (születés helye, házasságkötés helye, elhalálozás helye) szerint illetékes anyakönyvvezetőtől tud kérni, az izgatási díj (2.000,- vagy 2.200,- Ft, nem emlékszem pontosan) illetékbélyegben történő megfizetése ellenében; személyesen, vagy meghatalmazott útján, illetve írásban. Előtte célszerű az illetékes anyakönyvvezetővel egyeztetni a pontos mikéntről.

Az anyakönyvi kivonat nem tartalmaz minden bejegyzést, ami az anyakönyvbe bejegyzésre került (ez a korai időszak állami anyakönyvezésében vezetett rengeteg hasznos adat miatt hátrányos leginkább).

Előzmény: magdusis (13154)
magdusis Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13154

Kedves Skuomi!

 

Nem tudom rám is vonatkozik-e az ajánlat;ha igen,szívesen fogadnám.Legyen az akár abban,hogy hogyan lehet,akár ha elképzelhető,a levéltárban az utánanézés.

 

Igazából,ha valaki eleve ott van,gondolom,még az utánanézés sem túl nagy probléma,a kis falu,aminek az anyakönyveiről szó lenne,abban az időben talán 400 főt számlált.Erre nem sok születés-halál jutott egy-egy évre,még a 60-as években sem.

 

Mindenesetre köszönöm a választ,eddig is.

 

Előzmény: skoumi (13150)
magdusis Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13153

Köszönöm a választ.Akkor megtudom,hogyan lehet anyakönyvi kivonatot kérni.És hogy hol.Esetleg,ha tudná valaki;és van tapasztalata,hogyan okosabb ,ha van választás.

Előzmény: JPmiaou (13149)
oszlohat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13151

Értem. Nos akkor el kell látogatnom a levéltárba és ott folytatni tovább a kutakodást.

Minden esetre köszönöm a kimerítő választ, sokban segíti az én amatőr lelkesedésem az ügyben.

Lévához még csak annyit, hogy Nagyod kistelepülésről van szó, ami református falu, tehát aki itt született azt is Léván lehet megtalálni az index képeknél. Azért sem értem a vallás kérdést, de a levéltárban majd kiderül.

Előzmény: Prelleg (13146)
skoumi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13150

"...marad a személyes levéltári kutatás. Ezt innen Pennsylvániából nem tudom csinálni, tehát nem tudom a részleteket"

 

Ha esetleg ilyenre lenne szükséged, keress meg nyugodtan :)

Előzmény: JPmiaou (13149)
JPmiaou Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13149

Először is, egy 1931-es születés még bőven az adatvédelmi törvény alá esik, tehát az sehol sincs fent. Ha közvetlen rokon, akkor esetleg az anyakönyvi hivatalban lehet kivonatot kérni.

 

A MACSE-n ugyanazok az anyakönyvek vannak, mint a FamilySearch-nél -- pontosabban az FS (digitalizált mikro-) filmeit dolgozzák fel, saját filmjeik nincsenek.

 

A FamilySearch filmjei a megyei levéltárakban készültek, és néhol nagyon hiányosak. (Gondolok ilyenkor Pest megyére.) Úgy tudom, hogy még szándékoznak filmezni/fényképezni magyar anyakönyveket, de nem tudom, mikor és hol.

 

Ha az FS-en nincs, akkor marad a személyes levéltári kutatás. Ezt innen Pennsylvániából nem tudom csinálni, tehát nem tudom a részleteket.

Előzmény: magdusis (13147)
magdusis Creative Commons License 2014.03.23 0 0 13148

Az előzőből kifelejtettem,hogy indexelésre sem kapható meg.

magdusis Creative Commons License 2014.03.23 0 0 13147

Mit tud az ember olyankor tenni,ha egy bizonyos kis falu sem a FS-ön sem a MACSE-n nincs meg?Hol másutt lehetne keresni.

Kezdésnek egy 31-es születés,és két halotti  -egy 31 után néhány éven belül,egy a 60-as évekből-  kellene. 

Prelleg Creative Commons License 2014.03.23 0 0 13146

A halotti anyakönyvekben (még a polgáriban is) viszonylag gyakran előforduló hiba, hogy az elhunyt szüleinek nevét a bejelentő tévesen közli. Tapasztalatom szerint leggyakoribb a keresztnevek tévesztése, de találkoztam már olyan esettel is, amikor a halott anyjaként az anyósa lett feljegyezve. (Ezért sem szabad csupán az indexelt adatokra támaszkodni.) A házassági bejegyzéseknél ez azért nem annyira jellemző. A kor tévesztése elég gyakori a magas életkorúaknál, mindig gyanakodni kell, ha az életkora kerek, illetve ha nagyon magas szám. Nem csak az idős korúaknál tévesztenek, a fiatalabbaknál is, de ez leginkább az egyházi anyakönyvekre jellemző. Az a probléma annál, ha szinte semmi sem egyezik, hogy mi van, ha téves adatra támaszkodunk, pl.: minden adat helyes, csak Léva nem. Vagy nem Léván született, de ott élte a fiatal korát és azért van megjelölve a város születési-, vagy lakhelyként. Persze lehet, hogy tévedek. A dédanya vallását viszonylag könnyen ki lehet deríteni, nézd meg a dédszülők esküvői bejegyzését, a gyerekeik keresztelési, vagy születési bejegyzéseit. Ott fel szokták tüntetni a szülők vallását. (Léva azért egy kicsit nagyobb település, ötezer körüli volt már akkoriban is a lakossága).

Előzmény: oszlohat (13140)
MacAshinna Creative Commons License 2014.03.23 0 0 13145

Értem, köszönöm! Két hete kérdeztem az oldal tulajdonosát, hogy volt-e az enyémhez hasonló tapasztalat, de nem válaszolt. Így kár volt erre pénzt áldozni. Arra tudok gondolni, hogy a többszöri sikertelen belépés után az oldal tiltja az IP-címtartományt, vagy a cookie-k... 

Előzmény: Törölt nick (13144)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 13144

Nálam minden rendben. Én be tudok lépni.

Előzmény: MacAshinna (13143)
MacAshinna Creative Commons License 2014.03.21 0 0 13143

Kedves Kutatótársak!


Több éve regisztráltam a radixindex-re, de csak hetekkel ezelőtt lettem előfizető. Belépni mindig sikerült, viszont a regisztráció utáni bejelentkezés már nem jött össze. Az internetkapcsolat tökéletes, egyszerűen nem tudja a böngésző betölteni a webhelyet. Másnak sem működik, járt valaki hasonló módon? Előre is köszönöm a segítséget!

magdusis Creative Commons License 2014.03.21 0 0 13142

canonfan-448

 

Az augusztus 31.-e jobb mint a szeptember 2.-ának lehet az is az indoka,hogy egy augusztus 31.-én született gyerek egy évvel előbb mehetett iskolába,mint a szeptember 1.-én született.

Aki szeptemberben ,1.-én is született már csak külön kérvényekkel,iskolaérettségi igazolással,rengeteg macerával mehetett iskolába.Különben évvesztes lett.

canonfan_448 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13141

Édesanyám augusztus 31-én született. (1944-ben)

25 éves kora körül mondta neki a mamája, hogy azért aug. 31, mert így emlékszik. :)))) + jobban hangzik mint a szept 2.

Tehát nem tudta biztosan, lehetett akár szept 1 vagy szept 2 is. :)

 

És mindez alig 70 éve.

Úgyhogy csak azzal főzhetünk amink van. :) Azzal az adattal.

Előzmény: mamu66 (13134)
oszlohat Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13140

Hol fordulhat ilyen elő? vagy így ment általánosságba véve?

Mellesleg ha emlékezetből tölt ki valamit, lehet nem emlékszik pontosan a nevekre, ilyen is előfordulhat?

Egy csöppet elmélkednék magamban itt, hátha van valakinek ötlete, elképzelése erről.

A falunkban elvégezték egy neves genealógussal az összes családfát az 1700-as évekig. Itt találtam meg dédmamámat akinél azt tüntették fel, hogy katolikus.

Végignéztem az összes katolikus anyakönyvet Léván 1840-1890-ig semmi találat rá. Aztán végig néztem az összes reformátust, és ott találtam meg, igaz hogy a szüleik neve sem teljesen 100-as 

Hiszen az apjának Károlynak kéne lennie, az anyjának pedig Szendi Zsófiának, a halotti anyakönyv szerint.

 A képhez csak annyit, hogy ez sem igaz. Sándor nem hentes, az apja volt az kit szintén Sándornak hívtak. Ő földműves volt, mindennek utána néztem.

Azon elmélkedtem még, hogy mennyire lehet életszerű, hogy egy alig több mint 100 fős lakosságú faluban, kettő Jakab Rozália is éljen. 

Szendit még véletlenül se találtam, se a római katolikusoknál sem a reformátusoknál. érdekes:/ Nagysóhaj

Előzmény: mamu66 (13134)
oszlohat Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13139

http://familysearch.org/search

Igazándiból itt, de én leteszteltem már meglévő, megtalált személyekkel és nem igazán működött. Aztán ha mégis találtam valamit, akkor az index képeken semmit.(anyakönyv)

Lehet én vagyok béna, benne van a pakliban. 

Előzmény: magdusis (13138)
magdusis Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13138

Kedves Prelleg;nagyon szépen köszönöm.

Igazából úgy néz ki,ezeket nekem is meg kellett volna találnom,bocs.De nem tudom ezek hol lennének a FS-ön.

A másik rejtély,amit még ki kell találnom,hogy hol lehetnek ezek az új talált adatok,hogy még plusz egy Image nimber is van rajtuk.

Mindig talál az ember valami újat a FS-ön,ez a tanulság.

Még egyszer,köszönöm szépen.

Prelleg Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13137
Előzmény: magdusis (13136)
magdusis Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13136

Köszönöm szépen.

Akit nem találtam,az Stett Erzsébet volt,aki 1930-ban halt meg,ahogy írták 69 évesen Székesfehérváron.

 

Apja Statt  -umlautos a -val - Mihály ,anyja Neumeister Mária.

A többi gyerek  Mária , Teréz , József , János , Mihály , Anna  volt,

                            44       48        51        54         56        58    -ban születtek. Erzsébet 1861 körül születhetett.

 

Stett Erzsébetet keresném,aki 1861 körül születhetett,apja Statt Mihály ,anyja Neumeister Mária.

                                                                                            Statt umlauttal

 

Igazából fontosnak nem fontos;de mégis ,hová tünhetett ?

 

iater Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13135

Üdv!

 

Esetleg Tarnaméra korai anyakönyveiben van-e valakinek tapasztalata? Most valaki esetleg nem kutatja?

mamu66 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13134

Így van! 2 év még bőven belefér! Nekem volt olyan ősöm akinél 5 év volt az eltérés,minden stimmelt ,ahogy visszakerestem és szerencsére megtaláltam az összes lényeges adatot. Ha csak bemondásos évszámok vannak pl: hogy hány évesen halt meg,az nem mérvadó csak körülbelüli. + - pár év.

Előzmény: oszlohat (13132)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13133

2 év az semmi.

oszlohat Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13132

Köszönöm szépen a kimerítő választ, a második kérdésemre, akkor inkább még egyszer neki futok. Ezek mind megvannak Levice(Léva) a megfelelő város ahol keresgélnem kell, de ott csak egy olyat találtam ami két év eltérést jelentett, ez már igazán durva különbség, hogy igaz legyen:o)

De újra nekifutok és átnézegetem..időm van.

Előzmény: Prelleg (13129)
oszlohat Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13131

Értem.

Hát, valóban megbecsülendő, akik nem kevés munkaidőt belefektettek az egészbe. Itt pest megyében 3 falunak meg is csinálták a komplett családfáját, de ez sem jó szerintem, jobb lett volna indexelni az egészet, nagyobb öröm rátalálni egy ősapára kb 2-3 órán keresztüli keresés után:)

Előzmény: canonfan_448 (13127)
Prelleg Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13130
Előzmény: Aranytomi (13128)
Prelleg Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13129

magdusis: Írd meg a nem talált gyerek keresztnevét, hátha másnak sikerül megtalálnia.

kiskutakodo: Szia, én nem látom, hogy frissítettek volna. A Familysearch egyik oldalán  vezették, hogy mi lett feltöltve a polgári anyakönyvekhez, de az mára már elavult. Ha nem csak a magyar részre gondoltál: ezen az oldalon kattints a 'Last Updated'-re, és feltöltési sorrendbe fognak megjelenni a projektek.

oszlohat: Üdv! 1, „Halotti anyakönyvben az elhunyt neve, apja neve és anyja neve szerepel”: A polgári anyakönyvekben igen (+ a házastársé, ha volt), az egyháziban már nem feltétlenül.

„vagy pl. egyháznál kideríthető pl. egy esküvői feljegyzésből?” Attól függ mikor volt és hogy melyik egyháznál. De ha az esküvői bejegyzésből nem is mindig, a keresztelésiből biztosan meg lehet állapítani a XVIII. sz. végétől.

2, A dédmamád keresztelési bejegyzése valószínűleg ott van a Familysearch.org-n. A „Slovakia, Church and Synagogue Books, 1592-1910” három „részre” osztható. Az egyikben vannak képek és a rajta lévő eseményeket (keresztelés, házasság, halálozás stb.) indexelték is. A másikban ugyan indexelték az eseményeket de a hozzá tartozó képet nem lehet megnézni. A harmadikban van kép, de nincs indexelve. Az indexelt települések listája nem tudom mennyire friss. Ha a települést nem találod, lehet azért, mert az egy másik falu, vagy város filiája volt, és annak az anyakönyvébe jegyezték fel a keresztelését. Nézd át a képes és az indexelt résznél is. Ha így sincs meg, szlovákul írd be ide a kereset falut: http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/, vagy a születés időpontjához legközelebb eső helységnévtárat (http://konyvtar.ksh.hu/index.php?s=kb_statisztika) nézd át, hogy kiderüljön melyik falu filiája volt az, ahol született a dédmamád. Meg lehet nézni a Familysearch oldalán is (https://familysearch.org/catalog-search) de az nem túl megbízható.

Előzmény: oszlohat (13126)
Aranytomi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13128

Sziasztok!

 

egy-két napja nem működik a FS. valami változott? innen szoktam indítani:

https://familysearch.org/image/viewer#uri=https%3A%2F%2Ffamilysearch.org%2Frecords%2Fwaypoint%2FM99S-XCQ%3A1647003974%3Fcc%3D1452460

 


tud valaki segíteni mit rontottam el?

canonfan_448 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13127

"BIZTOS/HELYES" sosem lesz egy ilyen kutatás.

Mindig lesznek benne hibák. De azt hiszem nem is az a cél, hogy hibátlan legyen, hanem minél részletesebb és pontosabb.

Hibátlan nincs és soha nem is lesz.

 

Az FS felvidéki adatbázisa elég jó. Vannak benne lyukak, de idővel mégjobb lesz.

Még az indexált is, feltéve ha r.k. anyakönyvekről van szó.

A felvidéki szkennelt online gyűjtemény pedig felbecsülhetetlen, mivel közkinccsé van téve... nem úgy mint idehaza. :o)

 

 

Előzmény: oszlohat (13126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!